Pristatome ilgai lauktą pasaulinio garso mados dizainerio Virgilo Abloh ir IKEA kūrinį – riboto kiekio kolekciją MARKERAD. Tai unikalūs baldai ir daiktai namams, kurie atrodo kaip meno kūriniai, tačiau kartu yra labai praktiški ir tinka naudoti kasdien.
Šios kolekcijos pagrindu tapo įvairūs minimalistinio dizaino daiktai, kuriuos galima rasti beveik kiekvienuose namuose. Papildęs įprastą dizainą netikėtomis detalėmis, meniniais sprendimais ir žodžiais bei frazėmis su kabutėmis, Virgilas Abloh kviečia pažvelgti į kasdien naudojamus daiktus su ironija ir humoru.

„Tūkstantmečio kartai reikia praktiškų daiktų, tačiau kartu jie privalo turėti pridėtinę vertę ir emocinį krūvį.“

IKEA kūrybos vadovas Henrikas Mostas

 

„Kiekvienas mano kūrinys turi paslėptą žinutę – šiek tiek ironišką ir susijusią su žmogaus prigimtimi.“

Virgilas Abloh
Laikinas laikas
Baltos spalvos laikrodis su užrašu TEMPORARY (liet. „laikina“) – tarsi priminimas, kad laikas bėga ir jo nesustabdysi. Šis laikrodis buvo sukurtas atsitiktinai, vienų IKEA dizaino dirbtuvių metu. Jo dizainą įkvėpė kito, 3D spausdintuvu atspausdinto, laikrodžio modelis.
Asmenybės atspindys
Žiūrėdami į dizainerio Virgilo Abloh kurtą veidrodį matysite padalintą atvaizdą, nes keli veidrodinio stiklo gabalai sudėti kampu. Tai gali kiek trikdyti, tačiau netaisyklingas, archetipinis dizainas turi poetinio grožio, iššaukia emocijas.

„Kasos kvitas yra prekės ženklo dalis, o dabar – dar ir meno kūrinys, kuriame telpa visa IKEA'os istorija. Šis kilimas vienodai gerai atrodys ir patiestas ant grindų, ir pakabintas ant sienos.“

Virgilas Abloh
Kilimas ar veja?
Žaismingas kilimas šiuolaikiškam būstui. Galite tiesti ant grindų arba pakabinti ant sienos kaip meno kūrinį. Užrašu WET GRASS (liet. „šlapia žolė“) dizaineris kuria aliuziją į modernaus būsto beribiškumą, persipinančias lauko ir kambarių erdves.
(Ne)paprastas stalas
Šis stalas – šiuolaikiška 6-ajame dešimtmetyje vyravusio skandinaviško modernizmo interpretacija pagal Virgilą Abloh. Stalas lengvas, jį paprasta surinkti, nes kiekvienai kojai pritvirtinti tereikia vienos detalės.
(Ne)paprasta kėdė
Šiuolaikiško, minimalistinio dizaino kėdė su įdomia, dėmesį traukiančia durų stabdiklio formos detale yra dizainerio Virgilo Abloh sugalvota švediškos kėdės „pinnstol“, kurią baldžiai pradėjo gaminti XIX amžiuje, versija.
Daiktams ar saviraiškai?
Baldai – ne tik priemonė daiktams susidėti, bet ir būdas atskleisti savo skonį, asmenybę. Čia matote šiuolaikišką klasikinės spintelės su stiklinėmis durimis versiją, kurioje galite neslėpdami laikyti mėgstamiausius daiktus. Tai lyg priemonė kitaip save išreikšti asmenukių perpildytoje kasdienybėje.
Paveikslas ar šviestuvas?
Mona Lizos reprodukcija su foniniu apšvietimu – garsiojo Leonardo da Vinčio kūrinio interpretacija pagal Virgilą Abloh. Dizaineris savaip suderino funkcionalumą ir grožį.
Tvariai ir stilingai
Visi IKEA medvilnės gaminiai yra ekologiški, nes siuvami iš tvarios, be sintetinių trąšų ir pesticidų užaugintos medvilnės. Virgilo Abloh sukurti patalynės užvalkalai – ne išimtis.
Krepšys ar meno kūrinys?
Rašydamas kabutėse pavienius žodžius, dizaineris Virgilas Abloh tarsi ištraukia juos iš konteksto ir meta iššūkį žiūrovui truputį ironiškai klausdamas – ar yra realus skirtumas tarp krepšio ir meno kūrinio?

„Norėjau, kad žmonės didžiuotųsi, turėdami daiktų iš šios kolekcijos, ir rinktųsi juos dėl išskirtinio dizaino.“

Virgilas Abloh


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
MARKERAD

stalas

229 €

MARKERAD

kušetės rėmas

189 €

MARKERAD

kušetės užvalkalas

smėlinė

99 €

MARKERAD

sieninis laikrodis

balta

29,99

MARKERAD

trumpo plauko kilimas

balta/juoda

79 €

MARKERAD

17 dalių įrankių rinkinys

oranžinė

11,99

MARKERAD

krepšys, vidutinis

natūrali

11,99

MARKERAD

krepšys, didelis

natūrali

15,99

MARKERAD

veidrodis

169 €

MARKERAD

pagalvėlės užvalkalas

smėlinė

9,99

MARKERAD

ilgo plauko kilimas

žalia

149 €

MARKERAD

antklodės užv. ir pagalvės užv.

pilka

24,99

MARKERAD

kušetė

383 €

MARKERAD

kūrinys su apšvietimu

79 €

MARKERAD

kėdė

99 €

MARKERAD

spintelė su stiklinėmis durimis

189 €