Virtuvė IDĖJOS ir įkvėpimas

Viengungio virtuvė vieno kambario lofte
Viengungio virtuvė vieno kambario lofte

Ne, tai ne mokyklinė lenta. Tai – virtuvės baldų fasadai ir dengiamosios plokštės UDDEVALLA su rašomuoju paviršiumi. Juodos matinės durelės, ant kurių galima rašyti kreida – labai praktiškas sprendimas virtuvėje: patogu užsirašyti mėgstamo patiekalo receptą, dienos darbus, gražias mintis ar pirkinių sąrašą.

Maža, bet funkcionali bendrabučio virtuvė
Maža, bet funkcionali bendrabučio virtuvė

Kai esi studentas ir gyveni bendrabučio kambaryje, norisi įsikurti patogiai ir gražiai, tačiau taupiai. Šiame modernaus skandinaviško stiliaus kambaryje telpa net mini virtuvė: lengvai surenkama virtuvėlė SUNNERSTA, kurią papildo daiktų laikymo sistema ALGOT, atviros lentynos ir mobilus vežimėlis daiktams, kuo puikiausiai atstoja visą virtuvės baldų komplektą.

Šeimos virtuvė senamiesčio bute
Šeimos virtuvė senamiesčio bute

Erdvi šeimos virtuvė įrengta taip, kad vietos užtektų viskam. Kai šeima didelė, gelbsti talpūs ir praktiški tradicinio stiliaus baldai: atviros lentynos, aukštos virtuvinės spintelės maisto atsargoms, gaminimo prietaisams ir kitiems daiktams laikyti, vyno butelių lentyna gėrimų kolekcijai ir virtuvės sala TORNVIKEN. Ji praverčia ir kaip papildomas darbastalis gaminant, ir kaip valgomojo stalas, nes šalia stovi baro kėdės RÅSKOG. Virtuvės fasadai ir spintelių durys – iš serijos BODBYN. Dėl jų elegantiško dizaino ir balkšvos spalvos virtuvė atrodo jauki ir šviesi. Lakuotos durys yra glotnios, atsparios drėgmei ir dėmėms, todėl jas lengva valyti ir išlaikyti tvarkingas.

Funkcionali ir nebrangi virtuvė šeimai
Funkcionali ir nebrangi virtuvė šeimai

Kas pasakė, kad virtuvės baldai negali išeiti ir už virtuvės ribų? Atviros metalinės lentynos OMAR kuo puikiausiai tiks koridoriuje šalia virtuvės ar sandėliuke. Galite keisti lentynų aukštį, kad būtų patogu įvairaus dydžio daiktams laikyti. O reguliuojamos kojelės leidžia stabiliai stovėti net ir ant nelygių grindų. Virtuvėje pravers ir užkabinamas krepšys OMAR. Su šiuo krepšeliu, nenaudojamas plotas gali tapti praktiška, lengvai pasiekiama vieta smulkiems daiktams laikyti.

Maža, bet moderni poros virtuvė
Maža, bet moderni poros virtuvė

Nors šios virtuvės plotas nedidelis, ji atrodo šviesi ir erdvi. Kaip tai pavyksta? Padeda modernaus stiliaus baldai, blizgios spintelių durys RINGHULT, įmontuojamoji buitinė technika (šaldytuvas įmontuotas atskiroje aukštoje spintoje) ir keletas ryškių akcentų –  tamsiai mėlyni blizgūs virtuvės fasadai JÄRSTA ir tokios pačios spalvos kilimas suteiks jūsų virtuvei išskirtinumo ir žaismingumo. Čia taip pat puikiai dera NORRÅKER stalas ir suolai iš beržo masyvo. Dėl išskirtinio natūraliai medienai būdingo rašto ir atspalvių visi šios serijos baldai unikalūs.

Jauki ir nebrangi šeimos virtuvė miegamajame rajone
Jauki ir nebrangi šeimos virtuvė miegamajame rajone

Suteikite savo butui didmiestyje šiek tiek jaukaus užmiesčio jausmo. Šioje nedidelėje šeimos virtuvėje auga žalumynai, yra kampelis pavalgyti ir vyrauja švelnios spalvos. Vertikaliomis linijomis papuošti balkšvos spalvos virtuvės fasadai HITTARP primena tradicinio stiliaus rankų darbo duris. Spintelių durys ir šalia pastatytas apvalus valgomojo stalas GAMLARED padeda sukurti jaukaus užmiesčio stiliaus virtuvės įspūdį.

Poros virtuvė: patogu rūšiuoti ir sandėliuoti
Poros virtuvė: patogu rūšiuoti ir sandėliuoti

Puikus sprendimas modernioje virtuvėje – atviros lentynos ALGOT. Įvairių gylių reguliuojamo aukščio lentynos tinka įvairiems daiktams virtuvėje laikyti. Čia pakanka vietos ir indams, ir mikrobangų krosnelei, o apatinės lentynos tarnauja kaip papildomas darbastalis. Žemiau, po lentynomis, telpa atliekų rūšiavimo dėžės su dangčiais SORTERA. Dangtis užlenkiamas, todėl patogu pasiekti dėžėse esantį turinį, net jei jos sustatytos viena ant kitos.

Solidi ir ekologiška virtuvė porai
Solidi ir ekologiška virtuvė porai

Ekologiškas gyvenimo būdas prasideda namų virtuvėje. Prieš jūsų akis – tamsi, solidi modernaus stiliaus virtuvė, kurioje nėra sieninių spintelių, tik pastatomosios. Pagrindinį vaidmenį šioje tvarioje virtuvėje atlieka antracito spalvos virtuvės fasadai ir spintelių durys KUNGSBACKA, pagaminti iš perdirbtos medienos ir padengti plastikine plėvele iš perdirbtų plastikinių butelių. O kaip papildoma vieta daiktams tarnauja atviros lentynos OMAR ir virtuvinis stalas su ratukais UDDEN.

Klasikinio dizaino virtuvė mažoje erdvėje
Klasikinio dizaino virtuvė mažoje erdvėje

Bute, kuriame gyvena vyresnio amžiaus moteris, įrengta tradicinio stiliaus virtuvė žavi protingais sprendimais. Tradicinio stiliaus virtuvės fasadai BODBYN, nudažyti švelnia pilka spalva, suteikia virtuvei šiuolaikiško jaukumo. U formos virtuvė neturi uždarų sieninių spintelių – vietoj jų ant sienų kabo atviros lentynos BOTKYRKA. Ant jų ypač patogu laikyti daiktus, kurių prireikia kasdien.  O išskleidžiamas stalas INGATORP praverčia, kai turi ateiti svečių. Valgomojo stalas yra keičiamo dydžio, tad išskleidus prie jo pakanka vietos 2–4 asmenims.

Sėkmės receptas: moderni, kokybiška virtuvė
Sėkmės receptas: moderni, kokybiška virtuvė

Ši moderni virtuvė erdviame senamiesčio bute skirta šeimai su vaikais. Tiesiomis linijomis ir blizgiu paviršiumi joje pasitinka virtuvės spintelių fasadai RINGHULT, kuriuos lengva valyti, ir daiktų laikymo sistema KUNGSFORS. Atviros metalinės lentynos pakankamai tvirtos, kad išlaikytų indus su produktais, sunkius puodus ir maisto gaminimo įrankius. Su virtuvės sala su stalčiais ir plautuve virtuvėje atsiranda daugiau vietos daiktams laikyti, o išskirtiniais raštais ir spalvomis interjerą puošia ąžuolinis stalviršis SKOGSÅ – kiekvienas truputį kitoks, nes natūrali mediena pasižymi tik jai būdingu raštu ir spalvinėmis ypatybėmis.

Gaminti įkvepianti virtuvė lofte
Gaminti įkvepianti virtuvė lofte

Jei norite, kad jūsų moderni virtuvė ir svetainė atrodytų vientisai, neutralūs virtuvės fasadai ir spintelių durys VEDDINGE yra tai, ko ieškote. Jie taps dėmesio neatkreipiančiu fonu, kuriame išryškės kiti jūsų daiktai ir baldai. Šioje virtuvėje yra tik viena pakabinama sieninė spintelė, kurioje slepiasi įmontuojamas gartraukis. Pastatomos spintelės ir stalčiai driekiasi palei visą sieną, o dažnai naudojamiems gaminimo įrankiams skirtas skersinis su kabliukais RIMFORSA.

Patogi, talpi virtuvė vienam
Patogi, talpi virtuvė vienam

Vertinantiems natūralumą ir rankų darbo grožį tikrai patiks tradicinio stiliaus virtuvės baldai ir spintelių fasadai TORHAMN. Kiekviena plokštė yra ypatinga, nes pasižymi natūraliai medienai būdinga raštų ir atspalvių įvairove. Rinkdamiesi šias dureles, pasirinksite kokybę ir rankų darbo meistrystės įspūdį. O prie jų puikiai derės nebrangus stalas MELLTORP: baltas rėmas ir marmuro arba uosio rašto stalviršis gali tarnauti ir kaip valgomojo stalas, ir kaip darbo vieta kompiuteriui.

„Namų idėja su IKEA“: nauja šeimos virtuvė
„Namų idėja su IKEA“: nauja šeimos virtuvė

Tėtis Mindaugas ir keturi vaikai (penktasis, vyriausias, namo grįžta tik per atostogas) virtuvėje praleidžia daug laiko: čia gamina, žaidžia, ruošia namų darbus. Deja, tai daryti tenka pamainomis, nes erdvės tilpti visiems kartu – mažoka. Ar IKEA interjero dizainerei Dovilei Genytei pavyks padidinti šeimos virtuvę? Pažiūrėkite.