Krepšys, kuris neliks nepastebėtas. Problemai, kuri dažnai būna nematoma.
Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą artimoje aplinkoje, kartu su žinomu Lietuvos mados dizaineriu Robertu Kalinkinu sukūrėme riboto kiekio kolekciją PASTEBĖK SMURTĄ, kurią sudaro dviejų modelių krepšiai.
Tiek didžiojo, tiek mažojo krepšio dizainas paremtas simbolika: išsiuvinėta akis yra priminimas neužsimerkti ir stebėti aplinką, o saugos diržai, panaudoti kaip rankenos, reprezentuoja saugumą, kurio trūksta aukų namuose, ir pokyčius visuomenėje, būtinus tam, kad šios galėtų jaustis saugios.
Kas trečia moteris Lietuvoje bent kartą gyvenime yra patyrusi partnerio smurtą.
Tikros istorijos
Perskaitykite istorijas, kurias pasakoja smurtą artimoje aplinkoje patyrusios moterys. Jas surinko Kauno apskrities moterų krizių centras.
Jurgitos istorija (vardas pakeistas)
„Iškart po sužadėtuvių jis man liepė mesti darbą... Mes susipykome, jis buvo labai pavydus, kilo daug diskusijų, galiausiai pokalbio pabaigoje, man pasakius, jog darbo nemesiu, nes noriu būti nepriklausoma, man trenkė...“
Beatričės istorija (vardas pakeistas)
„Dviejų savaičių prireikė, kad sukurčiau planą, kaip su trimis vaikais pabėgti nuo to žiauraus ir smurtaujančio vyro. Iki tol, kiekvieną kartą man išėjus iš namų, persekiodamas ir telefonu nuolat atakuodamas apribodavo mano ir vaikų judėjimą.“
Ramintos istorija (vardas pakeistas)
„Tuo metu tikrai tikėjau, kad esu nieko verta žmona, nesugebėjusi išsaugoti šeimos, esu bloga mama, negalinti vaikams užtikrinti būtinų jų poreikių, ir vieniša moteris, neturinti net kam pasiguosti.“
Simonos istorija (vardas pakeistas)
„Vien psichologiniu smurtu viskas nepasiribojo, po pirmų metų, praleistų gyvenant kartu, jis į darbą paleido ir rankas. Kentėjau, kol galiausiai vieną dieną jis mane tiek sumušė, kad teko kviesti greitąją.“
Krizių centre kaip namuose
Tikime, kad namuose, net jeigu jie laikini, turi būti saugu ir gera. Todėl atnaujiname vieno didžiausių šeimos krizių centrų Kaune patalpas, kuriose gyvena nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusios šeimos.
1 etapas
Pirmajame etape mūsų interjero dizaineriams teko nelengva užduotis – įrengti gyvenamąsias erdves žmonėms, kurių dar nepažįsta. Rezultatas – erdvūs ir šviesūs kambariai, primenantys nedidelį butą, nes juose yra viskas, ko gali prireikti: prieškambario erdvė, miegamasis, mamos ir kūdikio kampelis, darbo zona, vieta žaidimams ir šeimos laisvalaikiui.
2 etapas
Antrojo pokyčių etapo metu atnaujinome dar tris gyvenamuosius kambarius, šeimų laisvalaikio erdvę ir bendrą virtuvę. Norėjome suteikti ne tik laikiną prieglobstį, bet ir vaikams draugišką aplinką, kuri ugdytų socialinius įgūdžius bei motyvuotų grįžti į normalų gyvenimą.
3 etapas
Trečiojo etapo metu atnaujinome dar du šeimos krizių centro korpusus: viename iš jų kambarius ir bendrąsias erdves įrengėme žaliai, kitame – raudonai. Iš viso atnaujinti devyni kambariai, dvi virtuvės, šeimų laisvalaikio erdvės ir koridoriai.
Apie iniciatyvą
IKEA'oje mes visada pasisakome už lygybę ir sąžiningą elgesį su žmonėmis. Šios pozicijos laikomės bet kokiomis aplinkybėmis ir įvairiose situacijose, įskaitant ir gyvenimą namuose. Štai kodėl nusprendėme prabilti ir pradėti kovą prieš vieną opiausių problemų, kurią namuose patiria Baltijos šalių gyventojai – smurtą artimoje aplinkoje.
Visada yra kuo pasitikėti
Įveikti sudėtingas situacijas daug paprasčiau, kai esi ne vienas. Jei prireiktų palaikymo ar pagalbos, visada galite kreiptis į:
Specializuotos kompleksinės pagalbos centrą – skambinkite telefonu 8 700 55516;