1. Kaip galiu parsivežti dideles prekes?
Dauguma IKEA prekių yra plokščiose pakuotėse, todėl jas lengva transportuoti. IKEA parduotuvėje jums bus pasiūlyta pristatymo į namus paslauga. Ji nėra įskaičiuota į prekės kainą.

2. Kodėl kai kurių prekių kartais nebūna?
Stengiamės turėti visas IKEA kataloge nurodytas prekes, bet dėl jų populiarumo ir tiekimo nesklandumų kartais tam tikrų prekių galite nerasti. Dažniausiai IKEA darbuotojai gali pasakyti, kada prekė vėl bus parduodama. Kadangi IKEA prekės gaminamos visame pasaulyje, kartais dėl suprantamų aplinkybių jų tiekimas gali vėluoti.

3. Ką daryti, jei noriu, kad baldai būtų surinkti?
Dažniausiai IKEA baldus lengva surinkti patiems – tam nereikia specialių įrankių. Jums pageidaujant, pasiūlysime baldų surinkimo ir montavimo paslaugas už prieinamą kainą.

4. Ar galiu grąžinti prekes?
Mes laikomės lanksčios politikos, leidžiančios grąžinti prekę net per 90 dienų. Jeigu esate IKEA Family narys ir atsiskaitydami už prekes pateikėte savo IKEA Family kortelę, grąžinti ar keisti prekes galite per 365 dienas.

5. Turite skundų?
Jei turite skundų dėl mūsų prekių ar paslaugų, prašome kreiptis į Pirkėjų aptarnavimo skyrių – mielai padėsime išspręsti iškilusią problemą.

6. Kiek prekių yra IKEA asortimente?
Visame IKEA asortimente yra apie 12 tūkst. prekių. Kiekviena parduotuvė individualiai pasirenka didesnę ar mažesnę šių prekių dalį. Pagrindinė asortimento dalis yra vienoda visame pasaulyje.

7. Iš kur atkeliauja IKEA prekės?
Mūsų prekes gamina daugiau nei 2 tūkst. tiekėjų maždaug 50–yje šalių. Gerai suprojektuotų, aukštos kokybės prekių dizainas atspindi švediškus ar skandinaviškus bruožus. Visada siekiame kuo žemesnės prekių kainos ir jas pakuojame į plokščias pakuotes, kad būtų paprasčiau pervežti, paimti Savitarnos skyriuje ir parsigabenti į namus. Visos mūsų prekės žymimos užrašu „Design and Quality, IKEA of Sweden“ (Švedijos IKEA dizainas ir kokybė).


IKEA PREKIŲ UŽSAKYMO IR ATSIĖMIMO VIETA

1. Kas tai yra?
Praėjus dvejiems metams po IKEA parduotuvės atidarymo Vilniuje, nuo 2015 m. spalio 1 d. duris atvėrė IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta Klaipėdoje, o dar po poros metų, 2017-ųjų rugsėjį, tokią atidarėme ir Kaune. IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta papildo IKEA parduotuvę ir suteikia galimybę daugeliui Kauno ir Klaipėdos regiono gyventojų be papildomų išlaidų paprasčiau įsigyti IKEA prekių. Čia, nedidelėje erdvėje, galite apžiūrėti ir išbandyti dalį nuolat besikeičiančių IKEA baldų, prekių namams, rasti įkvepiančių namų apstatymo sprendimų bei užsisakyti ir atsiimti IKEA prekes.

2. Kur įsikūrė IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta?
Šilutės pl. 29, Klaipėdoje ir Jonavos g. 60, Kaune.

3. Kokio dydžio IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta?
Apie 1400 m² plote įrengta IKEA baldų ekspozicija, pirkėjų aptarnavimo vietos ir logistikos sandėlis.

4. Ko galima tikėtis IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietoje?
 • Atnaujintame pastate įrengta IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta yra lengvai pasiekiama. Čia pirkėjai gali užsisakyti IKEA prekes ir po kelių dienų jas atsiimti.
 • Taip pat IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietoje lankytojai gali pasisemti įkvepiančių idėjų ir namų apstatymo sprendimų – yra įrengti ekspoziciniai kambariai, daugiausia dėmesio skiriant virtuvei, miegamojo ir vonios kambariams.
 • Lankytojai gali ne tik apžiūrėti ir išbandyti IKEA baldus, bet ir gauti profesionalių patarimų, kaip, pavyzdžiui, susiplanuoti virtuvę, susiprojektuoti drabužių spintą ar tinkamai suderinti vonios kambario baldus.
 • IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietos darbo laikas:
  • Klaipėda:
   • I–VI 10.00 – 20.00
   • VII 10.00 – 18.00
  • Kaunas:
   • I–VI 10.00 – 21.00
   • VII 10.00 – 19.00
5. Kokios paslaugos yra teikiamos IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietoje?
IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietoje yra teikiamos visos IKEA parduotuvėje įprastai teikiamos paslaugos: prekių pristatymas į namus, baldų surinkimas, matavimas ir montavimas.

IKEA KATALOGAS

1. Kas yra IKEA katalogas?
Šiemet IKEA katalogas išleistas 49 šalyse, 34 kalbų, daugiau kaip 219 milijonų tiražu. Kataloge galite ne tik žvilgtelėti į platų IKEA gaminių asortimentą, bet ir atrasti naujų idėjų, kaip prieinamomis kainomis susikurti gražius ir patogius namus.

2. Kaip galiu gauti IKEA katalogą?
IKEA katalogai kasmet nemokamai atsiunčiami gyventojams į namus, internetinę jo versiją galite peržiūrėti mūsų svetainėje. Jeigu negavote šių metų katalogo, užsukite į Vilniuje esančią IKEA parduotuvę ir pasiimkite jį nemokamai Pirkėjų aptarnavimo centre.

3. Kada išleidžiamas naujas katalogas?
Metinis katalogas platinamas kiekvieną rugpjūtį ar rugsėjį ir galioja visus metus. Užtikriname, kad katalogo galiojimo metu jame nurodytos kainos nekils. 
Kataloge rasite nuotraukų ir informacijos apie mūsų baldus, įvairius priedus, kambarių apstatymo idėjų. Pateikiama išsami informacija apie medžiagas, spalvas, dydžius, įsigytų prekių priežiūrą ir kainas. Tad jau būdami namuose galite susiplanuoti pirkinius, kuriuos įsigysite apsilankę IKEA parduotuvėje.

4. Ar IKEA katalogas ekologiškas?
Mūsų katalogai spausdinami ant popieriaus, kurio sudėtyje visiškai nėra chloro ir yra bent 10–15 proc. perdirbto popieriaus. Šiam popieriui gaminti nenaudojama atogrąžų miškų mediena, jis nebalinamas jokiais optiniais balikliais.Visas katalogo spaudos ruošimo procesas yra 100 proc. skaitmeninis, o tai reiškia, kad jo metu nenaudojamos plėvelės ir chemikalai.


IKEA ORGANIZACIJA

1. Kam priklauso IKEA koncepcija?
Iš Švedijos kilusi IKEA mažmeninė prekyba remiasi franšizės sistema. „Inter IKEA Systems B.V.“, įsikūrusi Delfte, Nyderlanduose, yra IKEA koncepcijos savininkė ir franšizės teikėja. IKEA parduotuves valdo įvairūs franšizės gavėjai 29–iose šalyse.

2. Ar aš galiu platinti IKEA prekes?
IKEA patirtis – kur kas daugiau nei prekės. Tai visa mažmeninės prekybos koncepcija. Kad ši koncepcija veiktų, būtina pasirūpinti visais aspektais. Štai kodėl IKEA prekės „ Inter IKEA Systems B.V.“ franšizės pagrindu parduodamos tik IKEA parduotuvėse.

3. Kokia yra IKEA verslo idėja?
IKEA verslo idėja yra pasiūlyti didelį gražaus dizaino, praktiškų baldų bei namų apstatymo prekių pasirinkimą tokiomis kainomis, kad jas galėtų įsigyti kuo daugiau žmonių.

4. Kaip galėčiau įsidarbinti IKEA?
Jeigu esate draugiškas, paprastas, mėgstate aptarnauti pirkėjus ir norite būti mūsų komandos nariu, kreipkitės į IKEA parduotuvę ir teiraukitės apie laisvas darbo vietas.


KLAUSIMAI APIE SVETAINĘ

1. Kokių nustatymų ar programinės įrangos reikia mano kompiuteriui, kad matyčiau IKEA svetainę?
IKEA.lt yra optimizuota dažniausiai naudojamoms versijoms: „Windows“ –„Internet Explorer“ ir „Firefox“, „Mac OS X“ – „Firefox“ ir „Safari“. Ši svetainė sukurta ekranui, kurio skiriamoji geba yra 1 024 x 768 arba didesnė.

2. Kokią informaciją apie save turėsiu pateikti, kai apsilankysiu šioje svetainėje?
Norint atsidaryti bet kurią mūsų svetainės dalį, nereikia pateikti jokios informacijos, jeigu nenurodyta kitaip. Mes galime paprašyti konkrečios informacijos, siekdami suteikti jums paslaugas, pavyzdžiui, atsiųsti katalogą. Prašoma informacija gali būti tokia: vardas, pavardė, pavadinimas, bendrovė, adresas, el. pašto adresas ir telefono numeris.
Mes naudojame slapukus ir anonimiškai sekame duomenų srauto judėjimą, kad įvertintume svetainės našumą ir galėtume ją patobulinti. Slapukai – tai nedidelė jūsų kompiuteriuose saugomos informacijos dalis, kurią nuskaito naršyklė. Kai išeisite iš svetainės, šie slapukai bus automatiškai ištrinti.

3. Ar šioje svetainėje galiu rasti visas IKEA prekes?
Šioje svetainėje yra šimtai IKEA prekių, parodančių, koks didelis ir įvairus yra mūsų asortimentas. Vis dėlto tai tėra dalis IKEA prekių asortimento. Atvykę į parduotuvę rasite daug didesnį pasirinkimą. Būtinai apsilankykite IKEA parduotuvėje Vilniuje ir apžiūrėkite visą mūsų asortimentą.