Apie IKEA

Kaip galiu sužinoti apie IKEA darbo pasiūlymus? Jeigu esate draugiškas, paprastas, mėgstate aptarnauti pirkėjus ir norite būti mūsų komandos nariu, susisiekite su mumis ir teiraukitės apie laisvas darbo vietas arba ieškokite naujausių pasiūlymų skyrelyje Darbas IKEA'oje.

Iš kur atkeliauja IKEA prekės? Mūsų prekes gamina daugiau nei 2 tūkst. tiekėjų maždaug 50-yje šalių. Gerai suprojektuotų, aukštos kokybės prekių dizainas atspindi švediškus ar skandinaviškus bruožus. Visada siekiame kuo žemesnės prekių kainos ir jas pakuojame į plokščias pakuotes, kad būtų paprasčiau pervežti, paimti Savitarnos skyriuje ir parsigabenti į namus. Visos mūsų prekės žymimos užrašu „Design and Quality, IKEA of Sweden“ (Švedijos IKEA dizainas ir kokybė).

Kam priklauso IKEA koncepcija? Iš Švedijos kilusi IKEA mažmeninė prekyba remiasi franšizės sistema. „Inter IKEA Systems B.V.“, įsikūrusi Delfte, Nyderlanduose, yra IKEA koncepcijos savininkė ir franšizės teikėja. IKEA parduotuves valdo įvairūs franšizės gavėjai 29-iose šalyse.

Ar aš galiu platinti IKEA prekes? IKEA patirtis – kur kas daugiau nei prekės. Tai visa mažmeninės prekybos koncepcija. Kad ši koncepcija veiktų, būtina pasirūpinti visais aspektais. Štai kodėl IKEA prekės „Inter IKEA Systems B.V.“ franšizės pagrindu parduodamos tik IKEA parduotuvėse.

Kokia yra IKEA verslo idėja? IKEA verslo idėja yra pasiūlyti didelį gražaus dizaino, praktiškų baldų bei namų apstatymo prekių pasirinkimą tokiomis kainomis, kad jas galėtų įsigyti kuo daugiau žmonių.
 

Dovanų kortelė

Kur galiu įsigyti IKEA dovanų kortelę? Dovanų kortelę galite įsigyti, atvykę į parduotuvę IKEA Vilniuje arba prekių užsakymo ir atsiėmimo vietas Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose.

Ar visą dovanų kortelės sumą privalau išnaudoti iš karto? Ne, dovanų kortelėje esančią sumą galite išleisti dalimis.

Kur galiu patikrinti savo dovanų kortelės likutį? Dovanų kortelės likutį galite patikrinti, atvykę į parduotuvę IKEA Vilniuje arba prekių užsakymo ir atsiėmimo vietas Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose.

Ar galima atsiskaityti IKEA dovanų kortele, perkant internetu? Deja, šiuo metu tokios galimybės nėra.

Ar galiu naudotis IKEA dovanų kortele užsienyje? Lietuvoje įsigyta dovanų kortelė galioja tik šalies viduje.
 

Užsakymo paruošimo mokestis


Už ką mokamas 3,99 € užsakymo paruošimo mokestis? Užsakymo paruošimo mokestis skirtas sandėlio sistemų palaikymo ir prekių paruošimo proceso sąnaudoms padengti. Jis taikomas užsakymams e. parduotuvėje IKEA.lt arba IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose, kurių krepšelio suma yra mažesnė nei 100 €. Jei jūsų krepšelio suma yra lygi ar didesnė nei 100 €, papildomai mokėti nereikės. Šis mokestis taip pat nėra taikomas apsiperkant fizinėse IKEA prekybos vietose. 
 

Pirkimas internetu

Kur galiu atsiimti internetu užsakytas prekes? Užsakytas prekes galite atsiimti IKEA parduotuvėje Vilniuje arba prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Ar kainos fizinėje ir elektroninėje parduotuvėse skiriasi? Ne, visose IKEA prekybos vietose (internete, parduotuvėje Vilniuje ir prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose) kainos yra tokios pat.

Ar galiu keisti arba atšaukti internetu pateiktą užsakymą? Taip. Jei norite atšaukti užsakymą, susisiekite su Pirkėjų aptarnavimo centru tel. +370 5 250 00 55 (darbo dienomis 9–18 val. ir savaitgaliais 10–18 val.) arba el. paštu info@IKEA.lt.

Ar prekes pristatote visoje Lietuvoje? Užsakymai pristatomi visoje Lietuvoje, įskaitant Kuršių Neriją. Daugiau

Kokių prekių negalima įsigyti internetu? Gyvi augalai, persiški kilimai ir maisto prekės internetu neparduodamos.

Ar galima grąžinti prekes, įsigytas internetu? Taip. Daugiau skaitykite skyrelyje Grąžinimo garantija.

Ar mano įsigytos smulkios prekės bus atskirame maišelyje? Ne. Atsisakyti vienkartinio plastiko – vienas iš būdų rūpintis gamta. Todėl pas mus galite įsigyti tik sunkiai nudėvimų daugkartinio naudojimo pirkinių krepšių arba tvirtų popierinių maišelių.

Kokie galimi atsiskaitymo būdai? Atsiskaityti galima populiariausiomis debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo kortelėmis „Visa“, „Visa Electron“, „MasterCard“ ir „Maestro“.

Kaip apmokėti užsakymą interneto svetainėje? Atsiskaityti galima populiariausiomis debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo kortelėmis „Visa“, „Visa Electron“, „MasterCard“, „Maestro“ ir „UnionPay“. Taip pat – per tiesioginę sąsają su jūsų banku: „Swedbank“, „SEB“, „Šiaulių banku“, „Citadele“, „Luminor“.

Ar galiu užsisakyti prekių iš IKEA parduotuvės kitoje šalyje? Deja, ne. Prekės iš kitų IKEA parduotuvių į Lietuvos parduotuvę bei prekių užsakymo ir atsiėmimo vietas nepristatomos.

Ar galiu pirkti internetu, jei nesu IKEA Family narys? Apsipirkti internetu galima tik turint IKEA paskyrą, tačiau ją galite susikurti ir nebūdami IKEA Family nariai.

Ar pateikęs užsakymą internetu gausiu patvirtinimą? Taip. Vos tik gavę jūsų užsakymą, išsiųsime patvirtinimą el. paštu.

Kada mano užsakymas bus pristatytas? Į prekių užsakymo ir atsiėmimo vietą prekės pristatomos per 5 d. d. Užsisakius pristatymą į namus, prekės pristatomos per 7 d. d.

Ką daryti, jei perkant internetu mano kortelė buvo atmesta? Pasitikrinkite banko kortelių nustatytus limitus. Įsitikinkite, kad esate kortelę priskyręs programoje „Saugus pirkimas internetu“. Jei šie nustatymai teisingi ir vis tiek nepavyksta apmokėti užsakymo, susisiekite su savo banku.
 

Mokėjimo būdai

Ar yra galimybė įsigyti prekių išsimokėtinai? Taip. Daugiau apie tai skaitykite skyrelyje Pirkimas išsimokėtinai.

Kaip galima atsiskaityti parduotuvėje bei prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose? Atsiskaityti galima populiariausiomis debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo kortelėmis „Visa“, „Visa Electron“, „MasterCard“, „Maestro“ ir „UnionPay“. Taip pat – per tiesioginę sąsają su jūsų banku: „Swedbank“, „SEB“, „Šiaulių banku“, „Citadele“, „Luminor“.

Kaip apmokėti užsakymą interneto svetainėje? Norėdami atsiskaityti, sekite nuorodas ekrane. Užpildę visus reikiamus laukus ir apmokėję užsakymą, gausite patvirtinimą el. paštu.

Ką daryti, jei atsiskaitant parduotuvėje arba prekių užsakymo ir atsiėmimo vietoje mano kortelė buvo atmesta? Pasitikrinkite banko kortelių nustatytus limitus. Jei visi nustatymai teisingi ir vis tiek nepavyksta atsiskaityti, susisiekite su savo banku.
 

Paslaugos

Kokias papildomas paslaugas siūlote taupantiems laiką? IKEA prekes lengva parsivežti į namus ir surinkti patiems, tačiau jei taupote laiką ir tausojate save, galite pasinaudoti mūsų teikiamomis paslaugomis:

- Prekių pristatymas
- Užsakymo paruošimas ir pristatymas
- Interjero dizaino paslauga
- Prekių surinkimas
- Virtuvės planavimas
- Virtuvių montavimas
- Patalpų matavimas
Daugiau apie paslaugas

Kokias paslaugas galiu užsisakyti internetu? Šiuo metu internetu galite užsisakyti pristatymo į namus paslaugą.

Ar galiu keisti pristatymo datą ir laiką? Užsakydami pristatymo į namus paslaugą, galite pasirinkti jums labiausiai tinkantį pristatymo laiką. Jei kiltų klausimų, susisiekite su Pirkėjų aptarnavimo centru tel. +370 5 250 00 55 (darbo dienomis 9–18 val. ir savaitgaliais 10–18 val.) arba el. paštu info@IKEA.lt.

Ką daryti, jei gavau pažeistą prekę arba jos trūko? Susisiekite su Pirkėjų aptarnavimo centru tel. +370 5 250 00 55 (darbo dienomis 9–18 val. ir savaitgaliais 10–18 val.) arba el. paštu info@IKEA.lt.
 

Grąžinimai ir kiti klausimai apie prekes

Ar galiu grąžinti prekes? Mes laikomės lanksčios politikos, leidžiančios grąžinti prekę net per 90 dienų. Jeigu esate IKEA Family narys ir atsiskaitydami už prekes pateikėte savo IKEA Family kortelę, grąžinti prekes galite per 365 dienas. Daugiau

Ar prekėms suteikiama garantija? Taip. Daugiau apie tai skaitykite skyrelyje Garantijos.

Ar galiu grąžinti prekes, įsigytas kitose šalyse? Grąžinti galite tik tas prekes, kurias įsigijote IKEA prekybos vietose Lietuvoje.

Ką daryti, jei mano įsigyta prekė brokuota arba pažeista? Apie tai skaitykite skyrelyje Grąžinimo garantija.

Ką daryti, jei negavau prekės surinkimo instrukcijos? Skaitmenines instrukcijų versijas galite atsisiųsti interneto svetainėje, spustelėję prekės aprašymo nuorodą „Surinkimo instrukcijos, kiti dokumentai“. Čia rasite konkrečios prekės kodą ir jos surinkimo instrukciją.

Kaip sužinoti apie atšaukiamus produktus? Apie tai skaitykite skyrelyje Atšaukti produktai.

Turite nusiskundimų? Jei esate nepatenkinti mūsų prekėmis ar paslaugomis, susisiekite su Pirkėjų aptarnavimo centru. Džiaugsimės galėdami padėti.
 

IKEA Family

Kiek kainuoja IKEA Family klubo narystė?

Tapti IKEA Family klubo nariu nieko nekainuoja. Be to, norint gauti IKEA Family kortelę, nereikia įsigyti jokių prekių.

Kokie narystės IKEA Family klube privalumai?
IKEA Family klubo nariai gauna įvairių privilegijų ir staigmenų.

 • Nemokama< kava ir arbata. Darbo dienomis IKEA Family narius, perkančius Švediškame restorane už 1 € ir daugiau, vaišiname puodeliu pasirinkto karštojo gėrimo.
 • Ypatingi pasiūlymai kiekvieną mėnesį. Siūlome ypatingas kainas prekėms iš IKEA asortimento. Ypatingus pasiūlymus atskirsite pagal mėlynas kainų etiketes parduotuvėje ir internete.
 • Nemokamas pirkinių draudimas. Apdrausime jūsų pirkinius nuo atsitiktinio apgadinimo pervežant. Jei prekes apgadinsite, mes jas pakeisime naujomis. Draudimas galioja 90 dienų nuo apsipirkimo.
 • Išpirktuvėse būkite pirmieji. Apsipirkti už ypatingą išpirktuvių kainą galite viena diena anksčiau už pirkėjus, neturinčius IKEA Family kortelės.
 • Daugiau linksmybių vaikams. Jei turite IKEA Family kortelę, jūsų mažieji galės 30 minučių ilgiau žaisti vaikų kambaryje „Småland“ (atsižvelgiant į tai, kiek vaikų jau žaidžia).
 • Žaidimai ir dovanos. Tikimės, kad mėgstate žaidimus taip, kaip mes! Todėl dažnai juos organizuojame ir kviečiame dalyvauti.

Kaip tapti IKEA Family klubo nariu?

Norint prisijungti prie klubo, reikia užpildyti IKEA Family registracijos formą (joje pakanka nurodyti tik el. pašto adresą) arba susikurti IKEA paskyrą ir joje pažymėti, kad norite tapti IKEA Family klubo nariu. Registracijos formą rasite www.IKEA.lt. Ją užpildę, el. paštu gausite patvirtinimo laišką, o patvirtinę savo el. pašto adresą, į pašto dėžutę gausite IKEA Family e. kortelę, kuri taip pat bus pridėta jūsų IKEA paskyroje. E. kortelė yra klubo narystės įrodymas.

Kaip dažnai man bus siunčiama informacija elektroniniu paštu?
IKEA Family laiškai siunčiami 4–5 kartus per mėnesį.

Ar gali mano kortele naudotis mano giminaičiai, draugai ar pažįstami?
IKEA Family kortele galite naudotis tik jūs patys ir jūsų šeimos nariai. Jūsų draugai bei pažįstami gali gauti nuosavą IKEA Family kortelę – tai užtruks ne ilgiau kaip minutę.

Ar galima gauti kortelę kurio nors giminaičio (draugo) vardu?
Deja, ne. Kortelė išduodama tik jos savininkui.

Kada kortelė aktyvinama?
E. kortelė aktyvinama iš karto, vos išsiųsta į jūsų elektroninio pašto dėžutę.

Ką turėčiau daryti, jei ištryniau savo IKEA Family e. kortelę arba pamečiau plastikinę kortelę?
Jei praradote kortelę ir norėtumėte vėl ją turėti, atsisiųskite jos skaitmeninę kopiją iš savo IKEA paskyros arba įveskite savo el. pašto IKEA Family registracijos formoje. IKEA Family e. kortelę jums atsiųsime akimirksniu. Jei esate užsisakę IKEA Family naujienlaiškį, savo e. kortelę taip pat rasite kiekvieno laiško apačioje.

Kokios kainos siūlomos IKEA Family klubo nariams? Ar jos taikomos visoms IKEA prekėms?
Ypatinga IKEA Family kaina nuo įprastos prekių kainos gali skirtis įvairiai. Kiekvieną mėnesį ypatingos kainos taikomos naujoms prekėms iš IKEA asortimento. Ypatingus pasiūlymus atskirsite pagal mėlynas kainų etiketes parduotuvėje ir internete. Norėdami pasinaudoti ypatingais pasiūlymais, kasoje pateikite IKEA Family kortelę, o jei perkate internetu – būkite prisijungę prie savo IKEA paskyros.

Kaip sužinoti apie naujus kiekvieno mėnesio IKEA Family pasiūlymus?
Jei norite gauti informaciją apie ypatingus IKEA Family pasiūlymus el. paštu, užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį.

Kodėl turėčiau pateikti kortelę net ir tada, kai neperku prekių, kurioms taikoma ypatinga IKEA Family kaina?
Kai, atsiskaitydami už prekes, kasoje pateikiate savo IKEA Family kortelę, jūsų pirkinius automatiškai apdraudžiame nuo atsitiktinio apgadinimo pervežant. Be to, žinodami jūsų pirkinių istoriją, galime paruošti ypatingų pasiūlymų, kurie bus aktualūs ir pritaikyti jums.

Ar IKEA Family kortelė galioja visose šalyse?
IKEA Family kortelė galioja tik toje šalyje, kurioje ji buvo išduota. Jei registravotės IKEA Family klubo narystei Lietuvoje, jūsų kortelė galios tik parduotuvėje IKEA ir IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose Lietuvoje.

Kaip atnaujinti savo IKEA Family kortelės duomenis arba pašalinti paskyrą?
Prisijungę prie savo paskyros, galite atnaujinti asmeninius duomenis (pavardę, adresą, kontaktinę informaciją) ir pateikti arba keisti sutikimą su tiesiogine rinkodara ar dalyvavimu žaidimuose ir loterijose.

Kaip pakeisti tiesioginės rinkodaros nustatymus?
Gerbiame jūsų privatumą, todėl tiesioginės rinkodaros nustatymus galite keisti patys – tiesiog prisijungę prie savo IKEA paskyros. Jei nebenorite gauti mūsų laiškų, atsisakyti prenumeratos galite, paspaudę mygtuką „Atsisakyti naujienlaiškio“. Jį rasite bet kurio laiško apačioje.

Kaip galiu pasinaudoti nemokamu pirkinių draudimu?
Kad galiotų nemokamas pirkinių draudimas, atsiskaitydami turite pateikti savo IKEA Family kortelę. Norėdami juo pasinaudoti, turite atvežti apgadintą prekę į parduotuvę IKEA arba IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietą per 90 dienų nuo įsigijimo. Kartu turėkite pirkimo kvitą ir savo IKEA Family kortelę. Nemokamas pirkinių draudimas galioja tiek prekėms, kurias įsigijote už įprastą kainą, tiek toms, kurioms buvo taikoma ypatinga IKEA Family kaina.

Ar turėčiau pateikti IKEA Family kortelę, jeigu neperku prekių už ypatingą kainą?
Taip. Visada pateikite savo IKEA Family kortelę, nepriklausomai nuo to, ką perkate. Tai daryti verta, nes:

 • Taip apdrausite savo pirkinius nuo atsitiktinio apgadinimo pervežant.
 • Galėsite grąžinti prekes per 365 dienas.
 • Tai leis mums geriau jus pažinti ir suprasti, kokių pasiūlymų laukiate!

Ar kasos darbuotojas gali sužinoti mano IKEA Family kortelės numerį, įvedęs el. pašto adresą?

Deja, šiuo metu kasos darbuotojai to padaryti negali. Tačiau yra ir kitų būdų:

 • Galite atsisiųsti skaitmeninę IKEA Family kortelės versiją vos per keletą sekundžių. Tereikia įvesti savo el. pašto adresą šioje formoje: www.IKEA.lt/client/quickfamily.
 • Savo IKEA Family e. kortelę rasite bet kurio mūsų naujienlaiškio apačioje. Kasininkas nuskaitys kortelės kodą jūsų telefone.
 • Taip pat galite atsisiųsti e. kortelę į „Apple“ ar „Android“ piniginę savo išmaniajame telefone.

Kaip galiu nutraukti IKEA Family klubo narystę?

Labai gaila, kad norite mus palikti... Bet jei tikrai nusprendėte nutraukti narystę, tai galite padaryti, prisijungę prie savo IKEA paskyros ir ją ištrynę. Arba susisiekite su mumis pirkėjų aptarnavimo el. paštu info@IKEA.lt.

Ar užtenka tik turėti IKEA paskyrą, kad galiotų IKEA Family klubo privalumai?
Susikūrę paskyrą, turite joje pažymėti, kad norite tapti IKEA Family klubo nariu.

Ar IKEA Family kainos galioja apsiperkant internetu?
Ypatingi pasiūlymai ir kainos galioja tik tuo atveju, jei savo paskyroje esate pažymėję, kad norite tapti IKEA Family klubo nariu.

Ką daryti, jei paskyroje neturiu IKEA Family e. kortelės?
Bet kuriuo metu galite prisijungti prie savo paskyros www.IKEA.lt/client ir paspausti mygtuką „Tapti IKEA Family klubo nariu“.

Jei neturiu IKEA Family e. kortelės ar mano fizinė (plastikinė) kortelė vis dar galios?
Taip, tiek skaitmeninė, tiek fizinė (plastikinė) kortelė yra įrodymas, kad esate IKEA Family klubo narys.

Jei turiu e. kortelę ir fizinę (plastikinę) IKEA Family kortelę, ar jos abi vis dar galioja?
Esamiems nariams parsisiuntus e. kortelę, plastikinė kortelė ir toliau galioja, o skaitmeninės kortelės numeris ir visi privalumai lieka tokie patys, kaip ir plastikinės kortelės.

 

Parduotuvė

Kur yra parduotuvė IKEA? Vikingų g. 1, Vilnius.

Ar šalia yra automobilių stovėjimo aikštelė? Taip.

Ar parduotuvė pritaikyta visai šeimai? Taip.

Kodėl kai kurių prekių kartais nebūna? Dėl populiarumo ir tiekimo nesklandumų kartais tam tikrų prekių galite nerasti. Dažniausiai IKEA darbuotojai gali pasakyti, kada prekė vėl bus parduodama. Prieš vykdami į parduotuvę, taip pat galite pasitikrinti prekių likutį internete.

Ar galima vestis gyvūnus į parduotuvę? Į IKEA prekybos vietas galite atvykti su nedideliu (iki 3 kg) gyvūnu. Apsiperkant jis turi būti ant rankų arba pirkinių vežimėlyje. Jei jūsų šuo didesnis nei 3 kg, jį galima palikti tam skirtoje vietoje prie parduotuvės. Į Švedišką restoraną ir Švediškų maisto prekių parduotuvę gyvūnai neįleidžiami. Išimtis taikoma šunims vedliams, kurie padeda žmonėms su fizine negalia.
 

„Småland“

Vaikų žaidimų kambarys „Småland“
Žaidimų kambaryje vienu metu gali būti ne daugiau kaip 20 vaikų.

Taikomos šios taisyklės:
• Tėveliai pasirūpina, kad prieš įeidami į žaidimų kabarį vaikai dezinfekuotų rankas.
• Žaidimų kambaryje vaikai privalo mūvėti kojinės.
• Vaikams matuojama temperatūra (vaikai su peršalimo simptomais į žaidimų kambarį nepriimami).

Kas yra „Småland“? Tai yra vaikų žaidimo kambarys parduotuvėje IKEA Vilniuje. Kol tėvai apsipirkinėja, čia vaikus prižiūri mūsų darbuotojai.

Kiek laiko vaikai gali būti žaidimų kambaryje „Småland“? Žaidimų laikas yra 1 val., o jeigu turite IKEA Family kortelę, jūsų mažieji galės žaisti 30 min. ilgiau (atsižvelgiant į tai, kiek vaikų jau žaidžia).

Kur yra žaidimų kambarys „Småland“? Pirmajame aukšte, prie parduotuvės įėjimo.

Kokio amžiaus vaikai gali žaisti vaikų žaidimo kambaryje? Nuo 3 iki 7 metų.

Ar galiu būti žaidimų kambaryje su savo vaiku? Tėvai ir kiti suaugusieji į vaikų žaidimų kambarį neįleidžiami. Vaikus prižiūri mūsų darbuotojai.

Ar vaikai maitinami žaidimų kambaryje? Kadangi vaikų mitybos įpročiai ir poreikiai skiriasi, o žaidimų laikas nėra ilgas, žaidimų kambaryje maisto netiekiame, tačiau, vaikui paprašius atsigerti, įpilsime jam vandens.

Ar galiu išeiti iš parduotuvės, kol mano vaikas žaidžia? Kol vaikai leidžia laiką žaidimų kambaryje, jų tėvai ar globėjai privalo būti parduotuvėje.
 

Planavimo programos

Ar galiu susiprojektuoti baldus ir pateikti užsakymą internetu? Naudodamiesi IKEA namų planavimo programomis, galite patys susiprojektuoti virtuvės, vonios kambario baldus, spintą ar kitą daiktų laikymo sprendimą. Bandykite įvairius derinius, eksperimentuokite su stiliais ir spalvomis, kol rasite tinkamiausią ir liksite patenkinti rezultatu. Nubraižę eskizą 3D formatu, galėsite išsisaugoti arba atsispausdinti prekių sąrašą, kad būtų patogiau užsisakyti. Daugiau

Ar galiu naudotis programomis telefone ar planšetiniame kompiuteryje? Visomis planavimo programomis, išskyrus PAX, BESTÅ ir Virtuvės planavimo programą, galima naudotis telefone ir planšetiniame kompiuteryje.

Ką daryti, jei mano planavimo paskyra buvo užblokuota? Susisiekite su mumis el. paštu info@ikea.lt ir aktyvinsime paskyrą iš naujo.
 

Parama

Apie tai skaitykite skyrelyje Parama.X