Mano namai – mano IKEA: pasakiški Kalėdų pokyčiai

Susipažinkite su antrąja projekto „Mano namai – mano IKEA“ šeima: mama Irina, tėčiu Marku, 4–mečiu Natanu ir 9 mėnesių mažyliu Leonu. Šeima kūrė namus su IKEA ir sutiko atverti savo jaukaus būsto duris ne tik jums, bet ir Kalėdinei nuotaikai. Kviečiame užsukti į svečius!

„Kalėdos – šviesi šeimos šventė, simbolizuojanti metų pabaigą ir naują pradžią,
per jas susirenkame ir apmąstome, kaip mums sekėsi, ką nuveikėme
ir sprendžiame, kur judėsime toliau.“

Namų istorija. IKEA atradimas
„Po 3 bendro gyvenimo metų jau turėjome viziją, kaip atrodys mūsų namai, žinojome, ko reikia ir kokių spalvų norime namuose. Tam, kad sukurtume svajonių namus, ėmėmės jau trečio remonto savo gyvenime ir iš esmės keitėme interjerą“, – namų istoriją pasakoja Irina. „Nors dizainas mums rūpėjo labiau negu kaina, baldų ieškoti teko ilgai, nes mažai kas iš rinkoje esančių gamintojų atitiko mūsų lūkesčius. Kai atsidarė IKEA, radome tai, ko visada norėjome: šviesių atspalvių,  puikų dizainą, kokybę ir didelį pasirinkimą. Be to, patogu, kad visada galime paskambinti ir sužinoti norimų prekių likutį, tai labai svarbu planuojant.“
Šeimos svajonių virtuvė
„Ieškojome virtuvės, kuri užimtų mažai vietos, netrukdytų vaikams bėgioti ir būtų nesenstančio dizaino, t. y. klasikinė ir kartu moderni. Tyrinėjant rinką, IKEA kaina pasirodė mažiausia, o apdailos ir dizaino pasirinkimas – didžiausias. Nusprendėme, kad pirksime IKEA virtuvės baldus, ir padedami konsultanto išmokome naudotis IKEA namų planavimo programa. Lengvai suplanavome virtuvę pagal visus savo poreikius, su planu nuvažiavome į IKEA, užsisakėme baldus ir jau kitą dieną juos pristatė į namus. Dabar turime svajonių virtuvę!“

„Darbą kuriant svajonių namus labai palengvino IKEA planavimo
programa, greitas pristatymas ir galimybė grąžinti.“

„IKEA‘oje perkame brangesnius daiktus, nes jau žinome, kad palyginus su rinkos kainomis net jie yra nebrangūs, pvz.: valgomojo stalas INGATORP  arba virtuvės baldų komplektas su fasadais BODBYN.“
„Dar vienas iššūkis, su kuriuo susidūrėme – ar pavyks IKEA baldus suderinti su kitų gamintojų buitine technika? Pavyko puikiai. Atsisakėme tik mikrobangų krosnelės.“
„Išsirinkome kėdes HENRIKSDAL, nes jos – su keičiamais užvalkalais. Auginat vaikus patogu, kad galima nuvilkti ir išskalbti.  Norisi, kad vaikai turėtų laisvę, o namai būtų ir gražūs, ir praktiški.“
Mėgstamiausi sprendimai namuose. „Dabar labiausiai džiaugiamės, kad pagaliau namuose turime tik būtinus daiktus. Išmokome nekaupti ir gyventi cikliškai: nebenaudojamus daiktus dovanojame ar parduodame ir tik tada įsigyjame naujų. Jau ne kartą įsitikinome, kad skelbime paminėję pavadinimą IKEA baldus parduodame lengviau, nes žmonės žino, ką gaus. IKEA turi ir daugiau privalumų: mums labai patinka šiuolaikinis dizainas, galimybė patogiai užsisakyti prekes ir prireikus be vargo jas grąžinti.“

„Smagus sutapimas, kad mūsų Natanas pirmuosius
savo žingsnius žengė parduotuvėje IKEA.“

„IKEA vizitas į namus – lyg atpildas už įveiktus iššūkius, namų kūrimą
naktimis ir užsispyrimą siekiant išpildyti savo svajonę.“

Papuošk namus Kalėdoms su IKEA
Šviesūs ir minimalistiniai namai – puiki drobė įvairaus stiliaus Kalėdiniam namų dekorui. Išgirdę Irinos ir Marko šeimos istoriją, IKEA dizaineriai nutarė dekoruoti jų namus kalėdinės kolekcijos VINTER 2018 papuošimais, kuriuos įkvėpė gamta ir vaikiška pasaka „Alisa Stebuklų šalyje“.  Šiais motyvais paremtas namų tekstilės, LED lempučių girliandų ir kalėdinių žaisliukų dizainas.
Jau namuose buvusią kalėdinę eglutę puošėme herojais iš pasakos „Alisa Stebuklų šalyje“: kiškiais, stebuklingais rakteliais ir vaikystę primenančiais vintažiniais žaisliukais-musmirėmis. „Alisos Stebuklų šalyje“ įkvėpta kolekcija labai charakteringa, jos spalvos gilios, elegantiškos, derinamos su metalo žvilgesiu.
Kadangi šiai šeimai per šventes yra svarbi bendra veikla, ant eglutės vaikai pakabino ir advento kalendorių – mažus sunumeruotus popierinius maišelius, kuriuose advento metu lauks smulkios dovanėlės ar saldumynai.
Kalėdinė eglutė – klasikinis švenčių dekoro elementas. Dažnai jai namuose tenka išskirtinis dėmesys ir geriausiai matoma bei lengvai pasiekiama vieta. Šeima jau turėjo tradicinę eglę, todėl ir papuošimus parinkome tradicinius. LED lempučių girlianda LIVSAR papuošė eglutę lyg sniego kamuolėliais.  Dekoro elementai padeda kurti paslaptingą, pasakišką atmosferą namuose.

„Per Kalėdas mums svarbiausia bendrauti ir būti kartu. Taip sau
susikuriame šventę namuose. Su draugais kasmet keičiamės mielomis dovanėlėmis,
kurias šiemet papuošiu languota dovanų pakavimo juosta VINTER 2018 .“

Stalą ir plytų sieną dekoravome kalėdiniais vainikais, žaisliukais bei girliandomis iš parduotuvės IKEA. Žaluma ant valgomojo stalo dera su eglute ir sujungia virtuvės, valgomojo beir svetainės erdves. Kad tamsūs vakarai namuose neprailgtų, žvakės suteiks jaukumo, šilumos, artumo, o aukso spalvos elementai – daugiau magijos pasakiškoms Kalėdoms namuose.
Jaukios raštuotos pagalvėlės, žvaigždės STRÅLA, avikailiai, eglutės papuošimai ir šviečiantis, tiesiai iš pasakos atliuoksėjęs kiškis padeda užpildyti tuščią, švarią erdvę ir sukurti magišką šventinę nuotaiką.
 „Narnijos kronikų“ įkvėpta kolekcijos dalis primena sniegą ir ledą. Tūkstantis baltų atspalvių padės sukurti skandinavišką žiemos pasaką namuose ir atneš ramybę. 
Ant tuščios sienos virš televizoriaus pakabinome baltą LED lempučių girliandą STRÅLA, kurią lengva priklijuoti ir ant sienos, ir ar lango. 
Popieriaus lankstiniai ir karpiniai – dar viena šių metų Kalėdų tendencija. Kurdama šių metų šventinę kolekciją IKEA bendradarbiavo su mados dizainere, popieriaus karpymo ir lankstymo meistre Bea Szenfeld.
Šeimos tradicijos. „Šeimoje labiausiai vertiname laiką, praleistą kartu, ir pagarbą vienas kitam. Dovanas dovanojame vaikams, o šventę sau susiorganizuojame patys: gaminame maistą, traukiame burtus, žaidžiame ar ruošiame pasirodymus. Stengiamės, kad būtų visiems patinkančio maisto ir kiekvienas užsikrėstų šventine nuotaika“, – džiaugėsi namų šeimininkai.

Rūšiuoti pagal
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategoriją
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
INGATORP

ištraukiamasis stalas

balta

249 €

Yra daugiau variantų

LIATORP

TV staliukas

balta

159 €

BLÅMES

vaik. aukšta kėd. su padėklu

juoda

64,99

SVARTRÅ

12 LED lempučių girlianda

juoda/lauko

29,99

BLÖTSNÖ

12 LED lempučių girlianda

vidaus/veikia baterijomis juoda

14,99

Yra daugiau variantų

STRÅLA

12 LED lempučių girlianda

veikia baterijomis/paukščiai balta

1,99

Yra daugiau variantų

STRÅLA

12 LED lempučių girlianda

veikia baterijomis/voverė balta

1,99

Yra daugiau variantų