Sveiki atvykę! Välkommen

Šie puslapiai skirti žiniasklaidos atstovams ir visiems, kam rūpi, kas vyksta IKEA'oje.
Čia rasite mūsų pranešimus spaudai, informacijos apie naujas prekes ir įkvepiančių aukštos raiškos nuotraukų. Jei vis dėlto nerasite, ko ieškote, susisiekite su mumis el. paštu ziniasklaida@ikea.lt.
Dėl sutikimo naudoti IKEA‘os gaminius ir (ar) jų nuotraukas žiniasklaidos priemonėse, kreipkitės el. p. ziniasklaida@ikea.lt.


 
2019 08 22

Pasaulis švenčia švediškų kukulių dieną: IKEA pristatė V. Radzevičiaus kurtus patiekalus
(+receptai)


Šią savaitę minima tarptautinė švediškų kukulių diena. Tai populiariausias IKEA restorano patiekalas, kurio per šešerius veiklos Lietuvoje metus suvalgyta daugiau nei 13,6 mln. vienetų. Šiandien žurnalistas, keliautojas ir kulinaras Vytaras Radzevičius pristatė specialiai šiai dienai sukurtus, kelionių įkvėptus kukulių patiekalų receptus. Kartu bendrovė atskleidė, kaip renkantis kukulius kiekvienas galime prisidėti prie planetos išsaugojimo.

Kaip valgydami kukulius galime tausoti Žemę?
„Maltos mėsos kukuliai yra itin universalus patiekalas, kurio atitikmenų rasime daugelyje kultūrų visame pasaulyje. Turkai turi maltos mėsos patiekalą, vadinamą kofte, danų kukuliai vadinami frikadelėmis, Italijoje – polpette, o Lietuvoje valgome kotletus. Tuo tarpu švedai mėsos kukulius valgo su bulvių koše, bruknių džemu ir kreminiu padažu. Būtent taip jie patiekiami ir mūsų restorano lankytojams“, – pasakoja IKEA maisto padalinio vadovė Danuta Kairienė.

Be tradicinių mėsos, IKEA klientams siūlo vištienos, žuvies bei vegetariškų kukulių. Pasak IKEA atstovų, jie kurti siekiant užtikrinti ne tik įvairesnę mitybą, bet ir tausoti aplinką.
 
„Nesvarbu, ar žmogus laiko save veganu, fleksitaru ar mėsos mėgėju – jam suteikiama galimybė mėgautis tradicinių kukulių alternatyvomis. Taip ne tik paįvairinama mityba, bet galima prisidėti prie aplinkos tausojimo. Lyginant su įprastu kukuliu, gaminant vištienos į aplinką patenka penkis kartus mažiau anglies dvideginio, o vegetarišką – net trisdešimt kartų. Įprastų mėsos kukulių alternatyvos taip pat turi mažiau kalorijų, riebalų. Taigi, bent retkarčiais pasirinkus augalinę alternatyvą, galima prisidėti prie kovos su klimato kaita“, – sako IKEA atstovė.

Vis labiau augant vartotojų dėmesiui tvarumo bei augalinės mitybos atžvilgiu, atitinkamai populiarėja ir terminas – fleksitarai. Jis kilęs iš angliško žodžio flexible (lankstus). Esminė fleksitarų idėja yra, jog augalinis maistas mažiau teršia aplinką, todėl yra palankesnis ne tik sveikatai, bet ir planetai. Jų mitybos pagrindas – daržovės ir augalinės kilmės produktai, tačiau šios mitybos šalininkai retkarčiais mėgaujasi ir mėsa – jie sąmoningai renkasi, kiek kartų per savaitę ar mėnesį ją valgo.

Receptas pagal B. Obamos mėgstamą patiekalą
Švediškų kukulių dienos proga, žurnalistas, keliautojas ir kulinaras Vytaras Radzevičius sukūrė porą kukulių patiekalų receptų, skirtų visai šeimai – tai naminė sriuba ir egzotiškų kelionių įkvėpti kukuliai su ryžių garnyru. Jais IKEA klientai gardžiuotis galės už įprastas restorano kainas – atitinkamai 1,69 Eur ir 2,99 Eur arba namuose pasigaminti patys, norimos rūšies kukulių įsigijus IKEA švediško maisto parduotuvėje.

„Idėjas receptams padiktavo patys kukuliai – mėsos gaminukai, populiarūs įvairiose virtuvėse. Asmeniškai man pirmas dalykas, kuris šauna į galvą pagalvojus apie mėsos kukulius – mamos virta frikadelių sriuba. Kai žaisdavau kieme žiemą ar vasarą – frikadelių sriubos pietums visada parbėgdavau namo laiku ir dar draugų atsivesdavau”, – prisimena V. Radzevičius.

Tuo tarpu keliautojo sukurtas patiekalas – kukuliai su indonezietiškais ryžiais „nasi goreng“ – įkvėpti jo viešnagės Indonezijoje. 
„Keliaudamas po Indoneziją, pastebėjau, kad ten bene populiariausias patiekalas yra bakso. Taip vadinami mėsos kukuliai pateikiami su įvairiais padažais ir garnyrais. Indonezijoje paplitę bakso į šią šalį atkeliavo iš Europos ir tam daugiausiai įtakos turėjo Nyderlandų, kurių kolonija šios salos ilgą laiką buvo, virtuvė. Šį patiekalą pasauliniu mastu išgarsino ir JAV prezidentas Barackas Obama. Paauglystėje kelis metus gyvenęs Indonezijoje ir vėliau į šią šalį grįžęs jau kaip JAV prezidentas, jis vėl paragavo bakso, o dabar visos valgyklos Džakartoje skelbia, kad tai įvyko būtent pas juos“, – juokiasi V. Radzevičius.

Įprastai su bakso kukuliais valgomas aštrus „Sambal“ padažas – Indonezijoje privalomas atributas ant kiekvieno stalo. Kadangi ingredientų jam paruošti mūsų šalyje rasti ne taip lengva, V. Radzevičius kartu su IKEA komanda sukūrė švedišką padažo versiją – indonezietiški kukuliai pateikiami su bruknių džemu ir čili padažu.

Receptai: dviejų patiekalų pietūs visai šeimai

Kukulių sriuba
4 porcijoms Jums reikės:
•    1 l vištienos sultinio; 
•    20 vnt. šaldytų kukulių (galite rinktis mėsos, vištienos, žuvies ar vegetariškus);
•    100 g nevirtų baltųjų pupelių; 
•    1 vidutinio dydžio morkos; 
•    2 didelių bulvių; 
•    2 svogūnų;
•    6 skiltelių česnako; 
•    25 g (1 šaukštelio) sviesto;
•    druskos ir pipirų pagal skonį;
•    krapų ir petražolių pagal skonį;
•    4 laurų lapelių.

Paruošimas:
1.    Užvirinę mėsos sultinį, į jį dėkite išmirkytas pupeles, kubeliais pjaustytas morkas ir bulves, nuluptą svogūno galvą. Virkite, kol daržovės išvirs. 
2.    Kitą svogūno galvą ir česnakus smulkiai supjaustykite ir pakepkite ant sviesto keptuvėje, kol daržovės įgaus auksinę spalvą.
3.    Į sriubą sudėkite mėsos kukulius ir kepintus svogūnus bei česnakus. 
4.    Pagal skonį pagardinkite druska ir pipirais.
5.    Supilstę sriubą į lėkštes, norintiems įberkite smulkiai pjaustytų krapų ir petražolių.

Egzotiški kukuliai 
4 porcijoms Jums reikės:
•    40 vnt. šaldytų kukulių (galite rinktis mėsos, vištienos, žuvies ar vegetariškus).

Paruošimas:
Įkaitinkite orkaitę iki 225 laipsnių karščio ir į kepimo skardą sudėtus neatitirpintus kukulius šildykite 15 min. 

Egzotiškas ryžių garnyras „Nasi Goreng“
Jums reikės:
•    5 šaukštų rapsų aliejaus;
•    600 g virtų šaltų ryžių (200 g nevirtų);
•    1–2 šaukštų sojų padažo;
•    5 mėlynųjų svogūnų;
•    3 česnako skiltelių;
•    3–5 aitriųjų paprikų;
•    ½ šaukšto krevečių pastos (galima ir nedėti);
•    keptų svogūnų.

Paruošimas:
1.    Iš aitriųjų paprikų išimkite sėklytes. Smulkiai supjaustykite aitriąsias paprikas, svogūnus, česnakus ir maišydami kepkite keptuvėje ant įkaitinto aliejaus, kol daržovės suminkštės.
2.    Į tą pačią keptuvę sudėkite virtus ryžius, įpilkite sojų padažo. Kepkite maišydami, kol ryžiai sušils.

Bruknių ir aitriųjų paprikų padažas
Jums reikės:

•    5 šaukštų bruknių džemo;
•    5 šaukštų aštrus padažo su aitriosiomis paprikomis ir pomidorais „Pang Gang“ (arba galite sumaišyti pomidorų padažą su aitriųjų paprikų milteliais).

Paruošimas:
Bruknių džemą sumaišykite su aštriu padažu. Proporcijas galima reguliuoti pagal skonį ir aštrumo poreikį. 

Švelnus rožinis padažas (vaikams) 
Jums reikės:
•    200 g grietinėlės;
•    2 šaukštų pomidorų pastos;
•    druskos ir pipirų pagal skonį.

Paruošimas:
Užvirinkite grietinėlę. Į ją dėkite pomidorų pastą, druską ir pipirus. Maišykite, kol pomidorų pasta ištirps ir padažas įgaus vienodą spalvą.

Patiekalo pateikimas: į lėkštę dėkite 10 kukulių, ryžių garnyrą ir padažą. Ryžius apibarstykite keptais svogūnais. 

Atsisiųsti
2019 08 12

Kad mokytis būtų smagu: interjero dizainerė dalijasi idėjomis jaukiems mokymosi kampeliams 

Vasaros atostogos sparčiai eina į pabaigą. Rudenį mokiniai vėl links prie knygų, tad pats metas pagalvoti, kur namie mokysis vaikai. Ekspertų teigimu, skaityti bei mokytis vaikams bus maloniau, jeigu tai galės daryti ne tik prie rašomojo stalo. Kaip sukurti mokymuisi ir skaitymui skirtas erdves namie, pasakoja IKEA dizainerė.

Visapusė nauda
Įprasta manyti, kad vaikai efektyviausiai mokosi sėdėdami prie rašomojo stalo. Ko gero daugelis pamena, kaip tėvai vaikystėje drausmindavo, jei mokydavomės vaikščiodami ar kur jaukiai įsitaisę. Tačiau psichologė sako, kad įprastos vietos pakeitimas kaip tik didina motyvaciją ir entuziazmą užsiimant protine veikla, o lovoje, ant grindų arba jaukiame, tik jam skirtame kampelyje, vaikas jaučiasi saugus ir gali geriau susikaupti. Tuo tarpu interjero dizainerė įsitikinusi, kad jaukių vietelių mokymuisi vaikui rasti galima kiekvienuose namuose.

„Žmonės yra skirtingi ir kai kurie didelio poreikio keisti aplinką ar aplinkybes nejaučia. Visgi vaikams patinka tai, kas nauja ir netikėta, tai sužadina jų smalsumą. Mėgstantiems pokyčius, pasikeitusi vieta suteikia energijos ir didina motyvaciją bei entuziazmą mokytis ar imtis kitos veiklos“, – sako vaikų ir paauglių psichologė, knygų tėvams autorė Asta Blandė.

Anot psichologės, natūralu, kad mažieji taip mėgsta tupėti po stalu ar iš kėdžių ir audeklo pasidarytose palapinėse. Nuosavo, jaukaus kampelio turėjimas leidžia vaikui pajusti apibrėžtą ir tik jam priklausančią erdvę, jaustis savo susikurto pasaulio šeimininku. „Vaikams tokia erdvė suteikia galimybę atsitraukti nuo to, kas vyksta bendrose erdvėse, susikaupti, pabūti su savimi. Tokioje vietoje jie gali kurti tokį pasaulį, koks jiems patinka ir jį susitvarkyti taip, kaip jiems jaukiausia, o ne kaip kažkas liepė. Visa tai padeda stiprinti psichologinę būseną, jausti daugiau harmonijos“, – sako A. Blandė.

Ko prireiks?
IKEA dizainerė, sertifikuota saugaus vaiko kambario ekspertė Vaiva Klezienė antrina psichologei teigdama, kad vaikui mokantis ir keičiant mokymosi vietas – smegenys geriau įsimena informaciją. Tai sveika ir kūnui – jis nepavargsta būdamas vienoje padėtyje, pagerėja kraujotaka.

„Kuomet vaikas mokosi neįprastose vietose arba jas keisdamas, ši veikla tampa tarsi žaidimu. Štai iš kėdžių padarytoje palapinėje besimokydami pasaulio pažinimo, mažieji gali pasijusti tikrais atradėjais. Tačiau itin svarbu, kad kampeliai mokymuisi būtų saugūs: nekiltų rizika susižaloti, nukristi ar pakenkti sau netaisyklinga kūno padėtimi“, – sako V. Klezienė.

Dėl šios priežasties interjero dizainerė pirmiausiai ragina atkreipia dėmesį, kad vaikų kambariai būtų saugiai įrengti, juose nebūtų palikta rizikingo pločio tarpų tarp baldų ir sienų, kuriuose vaikas, neapskaičiavęs savo galimybių, galėtų įstrigti. Dėl to sukti galvos nereikės renkantis specializuotus baldus bei laikantis jų surinkimo, statymo taisyklių: „Baldai vaikams gaminami atsižvelgiant į aukščiausius saugumo standartus ir projektuojami taip, kad juose nebūtų galimybės įstrigti ar kitaip susižeisti. Tačiau svarbu laikytis instrukcijų ir spintas bei komodas pritvirtinti prie sienos, kad mažiesiems atradėjams ieškant neatrastų vietų ir, pavyzdžiui, laipiojant baldais, jų neužsiverstų ant savęs“.

Kad ir kur vaikas įsikurtų, labai svarbu pasirūpinti tinkamu apšvietimu: jei jis dešiniarankis – geriau, kad šviesa sklistų iš kairės, jei kairiarankis – atvirkščiai. „Čia itin pravartūs prisegami šviestuvai, jie kainuoja vos kelis eurus, o naudoti galima visuose namuose, nes juos lengva perkelti ir pritvirtinti vis kitoje vietoje. Dėl mažųjų saugumo, lemputes jiems reikėtų naudoti nekaitrines, o šviestuvus – nedūžtančiais gaubtais“, – sako V. Klezienė.
 
Idėjos vaikų kampeliams
Anot psichologės, vaiko mokymuisi skirtos erdvės neturi būti perkrautos, nes tai tik blaško dėmesį ir įneša chaoso pojūtį. Taigi, sukurti jaukias vietas, padėsiančias lavinimosi procesą padaryti žaismingesnį, galima pačiomis paprasčiausiomis priemonėmis.

Ant stalo. Kai vaikas pavargsta taisyklingai sėdėti prie stalo, drąsiai galima pakeisti padėtį sėdint ant jo. „Jei yra kur atremti nugarą taip, kad jos padėtis būtų tiesi, po ja galima pasidėti ir pagalvėlę. Čia pasitarnaus prisegamas šviestuvas, kurį bet kada perkelsite kitur. Tik mokantis tokioje padėtyje ilgesnį laiką, reikėtų priminti vaikui kas valandą padaryti pertrauką“, – primena V. Klezienė. Ji įspėja, kad nors ir panaši padėtis, vis tik taip sėdint ant palangės reikėtų pasirūpinti papildomomis apsaugomis – specialiu lango fiksatoriumi, kurį galima įsigyti vos už kelis eurus ir kuris neleis vaikui pačiam atsidaryti lango.

Ant grindų. Vaikai itin mėgsta žaisti ar protine veikla užsiimti įsikūrę ant grindų. V. Klezienė primena, kad mokantis ilgesnį laiką, svarbu laikyti tiesią nugarą. Tad derėtų atsiremti į sieną ar spintą. Vėlgi – reikėtų daryti pertraukėles.

„Kad ant grindų vaikas nesušaltų, jis turėtų sėdėti ant kilimo. Tai svarbu ir dėl saugumo – specialiai vaikams skirtų kilimų nugarėlė būna padengta guma, neleidžianti jam pajudėti iš vietos. Kai kuriuos vaikams skirtus kilimus galima skalbti net skalbimo mašinoje, taip palaikant švarą ir higieną. Be to, balduose ir baldų aksesuaruose bei vaikams skirtoje tekstilėje nėra kenksmingų ar alergijas sukeliančių medžiagų, todėl žaisti tūnant po lova, spintoje, viliojantis ant kilimo ar iš patalynės bei pledo pasistatyti palapinę yra visiškai saugu“, – sako IKEA dizainerė.

Atsirėmus vienam į kitą. Mokyklinio amžiaus vaikai mokytis ar kartotis pamokas dažnai mėgsta drauge – dviese mokantis tai tampa tarsi žaidimas. Ir ne bėda, jei vieta prie rašomojo stalo – tik vienam. Čia dizainerė siūlo padėtį, kuriai prireiks tik vaikams skirto kilimo ir pagalvėlių – sėdėti nugaromis atsirėmus vienam į kitą.
 
Įsikūrus spintoje. Anot IKEA dizainerės, jei viena iš vaikų mėgstamų vietų jaukiai įsikurti ir pasislėpti nuo išorinio pasaulio yra spinta – reikėtų pasirūpinti taisyklinga mažųjų sėdėjimo padėtimi ir tinkamu apšvietimu. Pasidėjus pagalvę nugarai atremti – galima patogiai ir tiesiai laikyti nugarą, o prie lentynos ar durų vėl pritvirtinus prisegamą šviestuvą – apšvietimas bus tinkamas mokymuisi ar skaitymui. Tiesa, tokioje padėtyje sėdėti rekomenduojama kas valandą darant pertrauką. 

Atsisiųsti
2019 08 08

Įdomiausi kultinio IKEA katalogo faktai: šiemet dar tvaresnis

Rugpjūčio 8 d. IKEA pristato naująjį 2020 m. katalogą, kurio dėmesio centre atsidurs naujos pradžios gyvenime ir namuose. Kelis dešimtmečius leidžiamas katalogas šiemet dar tvaresnis – mažinamas naudojamo popieriaus kiekis, išbandomos naujausios technologijos, o jį kūrusi komanda maitinosi tik vegetarišku maistu.

Šių metų IKEA katalogą Švedijos mieste Almhulte daugiau nei 12 mėnesių rengė 500 profesionalų – dizainerių, fotografų, kompiuterinės grafikos specialistų – komanda iš viso pasaulio. Leidinys yra kuriamas pagal pasaulinį IKEA tyrimą „Gyvenimas namuose“, kuris apibendrina daugiau nei 20 tūkst. respondentų atsakymus. Būtent pagal šio tyrimo įžvalgas, kokiomis svajonėmis ir iššūkiais gyvena žmonės, kataloge siūlomi sprendimai, idėjos, interjero projektai namams. Katalogas yra leidžiamas 38 kalbomis, o šiemet jis skaitytojus pasieks ir spausdintu, ir skaitmeniniu formatu.

Ilgainiui katalogą gaus tik registruoti vartotojai
Lietuvoje iki šiol spausdintą katalogą gaudavo didesnė dalis Vilniaus apskrities, Kauno bei Klaipėdos miestų gyventojų. Šiemet spausdintą leidinį pirmiausia gaus tie, kurie specialiai tam registravosi. Visi likusieji katalogo sulauks rugsėjį. Tačiau jau nuo šiandien patys nekantriausi gali vartyti skaitmeninę katalogo versiją IKEA internetinėje svetainėje.

Bendrovės atstovai sako, kad ilgainiui katalogas persikels į skaitmeninę erdvę, o spausdintus leidinius gaus tik tam besiregistruojantys.
 
„IKEA organizacijoje tvarumas ir išteklių tausojimas yra kasdienės veiklos dalis: naudojame atsinaujinančius ir perdirbamus išteklius, kuriame produktus, kuriuose tvarumas yra įskiepijamas jau dizaino fazėje, lojalumo kortelės nuo šių metų rugpjūčio yra skaitmeninės, o ne plastikinės. Ta pačia kryptimi seka ir katalogas. Šiemet penktadaliu sumažinome spausdintų katalogų kiekį, jį pakeitė skaitmeninis formatas. Jis ne tik padeda pasiekti platesnę auditoriją, tačiau po truputį augina ir savo skaitytojų ratą, kad ilgainiui būtų galima atsisakyti popieriaus ir didįjį metų įkvėpimą namams pateikti kompiuterių ir telefonų ekranuose“, – sako Kristina Mažeikytė, IKEA Rinkodaros vadovė Baltijos šalims. Pasak jos, skaitmeninis formatas padeda užtikrinti dar geresnę vartotojų patirtį – pirkėjai, vartydami skaitmeninį katalogą ir turintys savo paskyras ikea.lt svetainėje, galės tiesiai iš jo pirkti norimas prekes.
 
Tvarumo sprendimas – suvalgė fotosesijose naudotą maistą 
Švedijos baldų gamintoja nuolat ieško galimybių ne tik pritaikyti naujausias technologijas, bet ir kuo labiau rūpintis aplinka, prisidėti prie tvarios plėtros ir puoselėti atvirumo kultūrą. Dėl šios priežasties IKEA katalogą rengusi komanda dirbo kitaip nei įprasta, o nuotraukose užfiksuotos maisto kompozicijos tapo komandos pietumis.
 
„Šiuolaikinės technologijos bei siekis tausoti žemės išteklius keičia darbo principus: įprastą komandos dviejų dienų susitikimą pakeitė virtualus susirinkimas, susitikusios atskiros darbo grupės maitinosi tik vegetariškai, o sukurti interjero projektai įamžinti tik kartą – kiekvienai rinkai pritaikytus unikalius kadrus perkūrė 3D grafikos specialistai. Visa tai prisideda prie klimato kaitos padarinių valdymo ir leidžia sumažinti katalogo rengimo kaštus“, – pažymi K. Mažeikytė. Pasak jos, kuriant katalogą, nuotraukose siekta atspindėti vertybes, kuriomis įmonė gyvena – parodyti kuo įvairesnius žmones ir jų poreikius, atrasti ir parodyti tikrą gyvenimą namuose.

„Katalogo puslapiuose galima sutikti įvairių rasių ir šalių modelių, pirmą kartą fotografams pozavo Dauno sindromą turintis profesionalus modelis, nuotraukose taip pat bus galima atpažinti ir kelių IKEA darbuotojų veidus iš skirtingų šalių. Manome, kad atvirumas – vertybė ir verslui, ir darbuotojams, ir visuomenei bei klientams“, – tikina K. Mažeikytė.

Atsisiųsti
2019 08 02

Patarė, kaip išgyventi, dalinantis butu su kambariokais: Orijus Gasanovas prisimena savo istoriją

Būsimi ir esami studentai po truputį jau galvoja apie grįžimą į studentišką kasdienybę. Kai kurie tėvų namus paliks pirmą kartą, kiti po vasaros grįš į bendrabučius ar nuomojamus būstus. Orijus Gasanovas, prisimindamas savo gyvenimo su kambariokais kasdienybę juokiasi, kad jau 19 metų amžiaus tam jautėsi per senas. Ko prireiks, norint patogiai gyventi laikinuose namuose, pasakoja IKEA dizainerė Vaiva Klezienė.

Žurnalistas ir keliautojas O. Gasanovas sako, kad tikro studentiško gyvenimo nepatyrė, mat nuosavą butą įsigijo vos baigęs mokyklą. Tačiau gyvenimo su kambariokais skonį žino ir teigia, kad jam, mėgstančiam ramybę, tai kėlė nemenką stresą.

„Pirmą kartą su kambariokais gyvenamąja erdve dalijausi prieš 7 metus, kuomet su darbo kolektyvu vasarą leidome pajūryje ir visi kartu gyvenome nuomotame name. Kaip reikiant to atsikandau: vonioje pasidėjęs šampūno buteliuką ir pasikabinęs rankšluostį, jaučiausi kaip namuose. Bet vėliau atėjęs praustis rasdavau beveik pasibaigusį šampūną, o rankšluostis jau būdavo panaudotas kažkieno kito“, – juokiasi O. Gasanovas.
 
Net laikinas būstas gali būti patogus
Savo gimtuosius namus palikę studentai, ypač pirmaisiais studijų metais, taip pat dažnai gyvena bendrabutyje ar nuomojame būste, kurį dalinasi su keliais kambariokais. Nedidelis biudžetas bei ribotos galimybės keisti laikinus namus dažnai reiškia aukojamą komfortą ar mažesnę gyvenamosios aplinkos kokybę. Tačiau pasak IKEA dizainerės Vaivos Klezienės, net ir laikinas gyvenamasis plotas gali tapti namais.
 
 „Į kitą miestą mokytis atvykusiems studentams tenka ne tik su juo apsiprasti, bet ir prisijaukinti naują gyvenamąją vietą. Šiame gyvenimo etape IKEA siūlo kiekvienam prieinamų ir sumanių sprendimų, padėsiančių laikinus namus padaryti jaukesne ir patogesne erdve, bei, kiek įmanoma, pritaikyti ją individualiems poreikiams. Įsikuriant naujuose namuose siūlau atkreipti dėmesį į tris sritis: higieną, privatumą bei sprendimus, kurie leis patogiai laikyti asmeninius daiktus“, – sako V. Klezienė.
 
Kaip užtikrinti higieną?
Gydytojų teigimu, per dešimt metų lovos čiužinys sugeria 300 litrų prakaito. Ne visada bus galima pakeisti seną lovą ar čiužinį nuomojamuose namuose, tačiau higieną padės užtikrinti antčiužiniai ir apsauginiai paklotai. 
„Jeigu lovos ar čiužinio pakeisti galimybės nėra, patartina įsigyti antčiužinį arba bent kelis eurus kainuojančią specialią čiužinio apsaugą. Antčiužinis pravers ne tik higienos sumetimais, bet ir suteiks komforto, kai senas čiužinys jau išgulėtas. Be to, net jei tenka dažnai kraustytis, jį bus lengva gabenti su savimi“, – sako IKEA dizainerė.
 
Atsikrausčius į naujus namus, dėl higienos sumetimų, specialistė taip pat pataria atnaujinti arba, jei galima, išskalbti tekstilę – užuolaidas, kilimus. „Visada sakome, kad tekstilė gyvenamąją erdvę paverčia tikrais namais. Tad vien naujas kilimas suteiks visai kitokią atmosferą. Jei tenka dažnai kraustytis arba nėra galimybės įsigyti didesnio kilimo – sprendimas gali būti daug mažų kilimėlių, kuriuos patogu bet kada sulankstyti. Nedideli austi kilimai kainuoja vos kelis eurus, o jų patiesus daugiau ir net skirtingų spalvų – erdvė visai pasikeis. Jų tikrai prireiks prie lovos, vonios kambaryje“, – teigia V. Klezienė. Dizainerė įvardija, kad studentiško gyvenimo startui dar reikės patalynės, rankšluosčių, užklotų lovai.
 
Užuolaidos padės sukurti asmeninę erdvę
Dizainerės teigimu, net jei kambarį tenka dalytis dviese ar trise, jame galima susikurti bent mažą privačią erdvę sau. „Kambarį reikėtų suskirstyti zonomis, o jas atskirti lentynomis, užuolaidomis, drabužių kabyklomis. Pastarąsias galima naudoti net kaip sieneles ant jų užmetus pledą ar audeklą, o užuolaidomis galima atskirti miegui skirtas erdves, kad mažiau trukdytų kambariokų judėjimas ar uždegta šviesa“, – sako specialistė.
 
Pasak jos, gyvenant mažame plote, itin pravers kompaktiški, moduliniai, lengvai sulankstomi ar vienas ant kito sustatomi, mobilūs baldai.
 
„Studentai retai mokosi prie stalo, todėl, jeigu yra galimybė, siūlau rinktis nedidelį atlenkiamą stalą, kurį, esant poreikiui, bus galima užlenkti ir turėti daugiau laisvos erdvės. Vietoj stalo itin pravers specialūs nešiojamojo kompiuterio padėklai, skirti naudotis sėdint lovoje ar ant sofos. Tam, kad užtektų šviesos skaitymui, patariu vietoj pastatomų rinktis prisegamus LED šviestuvus, kuriuos bus galima prisegti prie stalo, lentynos ar lovos rėmo bei patogiai persinešti į kitas erdves“, – pataria IKEA dizainerė.
 
Vežimėliai ne tik susidėti daiktams, bet ir juos persivežti
Kai mažoje erdvėje tenka įsitekti keliems, neišvengiamai kils klausimas, kur laikyti asmeninius daiktus. „Rekomenduojama turėti pakabinamų lentynų, taip išnaudojant erdvę ant sienų. Tačiau ne visuose laikinuose namuose galima sienose gręžti skyles. Tokiais atvejais nepamainomas sprendimas yra daiktams susidėti skirti vėžimėliai. Juos panaudoti galima ir kaip staliuką prie lovos, ir vonios bei virtuvės reikmenims laikyti, ar persivežti daiktus į kitą patalpą. Neseniai universitetą baigusi kolegė juokavo, kad toks vežimėlis būtų pakeitęs gyvenimą bendrabučio kambaryje“, – šypsosi V. Klezienė. Pasak jos, taip pat pravers vos kelis eurus kainuojančios dėžės, kurias galima laikyti po lova, o jose sutalpinti rūbus, patalynę ar kitus daiktus.
 
Ką daryti, kai keliese tenka dalytis vonios kambariu? Specialistė pataria rinktis daiktų laikymo sprendimus, kuriuos lengva nešiotis su savimi ir vonioje pakabinti ant sienose ar duryse esančių kabliukų.
 
„Vos už kelis eurus galima įsigyti krepšių, kuriuos lengva pakabinti ant kabliuko, o juose tilps ir higienos, ir kosmetikos reikmenys. Esant poreikiui juos bus lengva persinešti į kitą kambarį. Dar vienas sumanus sprendimas yra kabykla, pritaikyta kabinti ant durų. Tokiu atveju turėsite dar kelis papildomus kabliukus drabužiams, rankšluosčiui ar smulkmenų krepšiui“, – sako IKEA atstovė.  

Atsisiųsti
2019 08 01

Drąsus IKEA žingsnis: pamirškite plastikines lojalumo korteles

Nuo rugpjūčio mėnesio Švedijos baldų ir interjero prekių parduotuvė IKEA naujiems lojalumo programos dalyviams nebeišduos plastikinių kortelių. Jas pakeis skaitmeniniai sprendimai, o tapti programos dalyviu bus gerokai paprasčiau.

IKEA Rinkodaros vadovė Baltijos šalims Kristina Mažeikytė teigia, kad skaitmenizacijos procesai keičia lojalumo programos sampratą apskritai: „Šiandien tai nebėra uždara ir privilegijuota klientų grupė. Programėlės, fiziniai ir skaitmeniniai sprendimai atveria platesnes apsipirkimo galimybes kiekvienam. Skaitmeninė IKEA lojalumo kortelė yra dar vienas žingsnis į priekį, kuriant geresnę patirtį IKEA klientams bei didinat prieinamumą visiems“, - sako IKEA atstovė.
 
Pagrindinės priežastys plastikines korteles keisti skaitmeninėmis – patogumas vartotojams bei siekis mažinti plastiko naudojimą.

„IKEA organizacijoje jau ne vienerius metus mes rūšiuojame atliekas, naudojame energiją iš atsinaujinančių šaltinių, savo asortimente atsisakome visų vienkartinių plastiko gaminių, nuo spausdinto katalogo pereiname prie skaitmeninio. Tad atėjo laikas ir lojalumo programai tapti tvaresne - atsisakius plastiko žengti link klientui patogesnių skaitmeninių sprendimų. Net lojaliausi IKEA klientai parduotuvėje lankosi keletą kartų per metus, tad dažnas jų kortelės nesinešioja. Kadangi 60 proc. Lietuvos gyventojų naudojasi išmaniaisiais telefonais, o IKEA pirkėjų dar daugiau, daugelis jų skaitmeninę kortelę visuomet turės su savimi - telefone“, – pasakoja K. Mažeikytė. Skaitmeninę kortelę „iPhone“ telefonuose bus galima išsaugoti „Wallet“ programėlėje, o „Android“ telefonų turėtojams užteks parsisiųsti „WalletPasses“ ir joje išsisaugoti kortelę. Skaitmeninę kortelę taip pat bus galima išsaugoti tiesiog kaip paveikslėlį.
 
Supaprastino prisijungimo procedūrą
Kartu su lojalumo programos perkėlimu į skaitmeninę erdvę, IKEA supaprastino ir prisijungimo procedūrą: „Vis mažiau žmonių nori pildyti ilgas formas, reikalaujančias daug asmeninių duomenų. Nuo šiol norint dalyvauti IKEA lojalumo programoje pakaks tik elektroninio pašto adreso, tai – pasaulinė tendencija“, – teigia K. Mažeikytė.

Bendrovė planuoja, kad dėl paprastesnės procedūros kas mėnesį prie lojalumo programos turėtų prisijungti kelis kartus daugiau naujų narių. Be to, ji taps patrauklesnė jaunesnės kartos vartotojams.

Skaitmenines lojalumo korteles Lietuvoje IKEA siūlo jau nuo 2018 m. rugpjūčio. Nuo to laiko jas pasirinko daugiau nei pusė naujų programos dalyvių, kita dalis vis dar rinkosi plastikines korteles. Anot K. Mažeikytės, rengiantis naudoti skaitmenines korteles, atnaujintos ir parduotuvių kasos. Naujieji jų skaitytuvai skenuoja ir fizines korteles, ir telefono ekraną.
 
Esami lojalumo programos dalyviai galės ir toliau naudotis turimomis plastikinėmis kortelėmis arba nesunkiai pasikeisti jas į skaitmenines. Tai galima padaryti prisijungus prie IKEA paskyros arba naudojant tą pačią supaprastintą lojalumo programos registracijos formą.
 
Lojalumo programos nariams IKEA siūlo tokias paslaugas kaip prekių draudimą jas transportuojant, nemokamą kavą ir arbata IKEA restorane darbo dienomis, 365 dienų prekių grąžinimo garantiją, nuolaidas baldams ir namų aksesuarams, restorano patiekalams. 

Atsisiųsti
2019 07 25

Įvertinkite pokyčius: dizainerė per kelias dienas neatpažįstamai pakeitė seną vilniečių butą

5 asmenų šeima, nebeapsikentusi erdvės, komforto ir estetikos stoka, savo ketvirtį amžiaus neremontuotą tipiško daugiabučio butą atidavė į interjero dizainerės rankas. Išvydus, kaip per kelias dienas pasikeitė namai, džiaugsmo ašaras sulaikyti pavyko ne visiems šeimos nariams. Šiandien pasisemti įkvėpimo ir idėjų pokyčiams į svečius ateina net kaimynai.

Tipiškame daugiabučio bute gyvenančios Samogorockų šeimos butas remontuotas nebuvo beveik 25 metus. Čia gyvenantys tėvai, du vaikai ir teta jau kuris laikas nebesijautė patogiai. Augant vaikams, keičiantis šeimos poreikiams – gyvenamoji erdvė liko tarsi užstrigusi praeityje. Dėl vietos stokos virtuvėje šeima valgydavo pakaitomis, neužteko erdvės susidėti savo drabužiams, tetai dalį daiktų teko laikyti balkone, o mėgstanti į svečius pasikviesti draugių paauglė dukra prisipažino jau gėdijusi tą daryti.
 
Didžiausias iššūkis – daiktų kiekis
„Įžengus į šiuos namus buvo akivaizdu, kad butas pokyčių nematęs jau daug metų: seni baldai, remonto jau reikalaujančios sienos bei grindys, daugybė skirtingų spalvų ir raštų. Tačiau be to, kad vilniečių butas buvo jau praradęs estetinę išvaizdą, o baldai nebepatogūs, vieną didžiausių rūpesčių šeimai kėlė vietos laikyti daiktams, kurių šiame bute yra daugybė, stoka. Pagrindinis uždavinys man ir buvo surasti sprendimų daiktams sutalpinti, kartu pritaikant butą kelioms skirtingoms kartoms ir suteikiant galimybę jame laisvai jaustis kiekvienam gyventojui“, – sako buto interjerą atnaujinusi IKEA dizainerė Toma Montvilaitė.

Anot specialistės, aiškiausias signalas, kad atėjo metas atsinaujinti – kai namie tampa nebepatogu gyventi.
 
Nuostabą sukėlė atnaujinta virtuvė
Virtuvėje vilniečių šeima laiko kartu neleisdavo – joje buvo taip mažai vietos, kad visi valgydavo pakaitomis. Prie čia stovėjusio stalo vargiai prisėsdavo du žmonės. Kadangi virtuvė niekada nebuvo sistemingai atnaujinama, skyrėsi senų baldų, kelių rūšių plytelių, stalo paklotės spalvos. Įvairūs indai, maistas ir kiti virtuvės reikmenys netilpo spintelėse, todėl buvo laikomi ant stalo ir visur, kur buvo nors vienas laisvas centimetras.

„Visos virtuvės komunikacijos išvestos vienoje sienoje, tad iš esmės perstatyti šios erdvės galimybės nebuvo. Tačiau atnaujinus baldus, perkėlus šaldytuvą į kitą pusę, bei išnaudojus sienas spintelėms pritvirtinti, atsirado vietos valgomojo stalui, prie kurio dabar gali susėsti visa šeima ir net susodinti svečius, mat stalą galima bet kada padidinti. Išnaudojau ir erdvę virš jo, kuri neretai pamirštama: parinkau indaują su apšvietimu, kuris subtiliai persišviečia per matinio stiklo dureles – tai tarsi aliuzija į langą“, – pasakoja IKEA dizainerė.

Namų šeimininkė Liudmila Samogorocka sako neįsivaizdavusi, kad maža virtuvė gali taip pasikeisti. „Anksčiau šeimos nariai pavalgydavo kas sau ir išsiskirstydavo, o dabar virtuvė tapo jaukia pasisėdėjimų vieta. Keisčiausia, kad ją apstačius šviesiais baldais, o daiktams atradus savo vietas lentynose – prasiplėtė erdvė. Dabar ji atrodo nebe tokia ir maža“, – teigia L. Samogorocka.

Pereinamam jaunuolių kambariui suteikė privatumo
Dizainerė šiame bute susidūrė su dar vienu nemenku iššūkiu – rasti sprendimų pereinamajam kambariui, kurį dalijasi trylikametė dukra ir suaugęs sūnus. Tai tamsus, pailgos formos kambarys, kuriame ištiesus abi jaunuolių sofas, tapdavo sunku net apsisukti. Jis tarnavo ir kaip svetainė šeimos pasisėdėjimams ar svečiams priimti, tad privatumo jo gyventojai neturėjo. IKEA dizainerei teko išspręsti ne tik kambario estetinius klausimus, tačiau ir patogiai jį suplanuoti.

„Jei pereinamajame kambaryje susiduriate su erdvės stoka, vietos sutaupysite rinkdamiesi daugiafunkcius baldus. Jie padės suderinti ir skirtingus gyventojų poreikius. Pavyzdžiui, čia dvi išsiskleidžiančios sofos–lovos užėmė visą siauros patalpos plotį, todėl jas pakeičiau kušetėmis, kurių nereikia išskleisti ir kurios turi patogias dėžes patalynei ir kitiems daiktams susidėti. Atnaujinto pareinamojo kambario gale atsiradusioje spintoje tilpo abiejų kambario gyventojų daiktai bei drabužiai. Spintos viduryje įsiteko ir televizorius, o ant viršaus – antresolė bendriems šeimos daiktams. Taip drabužių spinta tapo estetišku kambario baldu ir sutaupė daug brangios erdvės”, – apie pritaikytus sprendimus pasakoja T. Montvilaitė.

Jaunuoliams taip reikiamo privatumo suteikti pavyko jų poilsio erdvę nuo praėjimo atskyrus tankaus audinio užuolaida. Dabar tarp kambarių vaikštantys šeimos nariai nedrumsčia jų poilsio. Susiduriantiems su panašiais nepatogumais ekspertė primena, kad užuolaidos – ne vienintelis pasirinkimas dalinant erdvę. Skirtingas zonas galima atskirti augalais, lentynomis, spintomis ar tiesiog pertvaromis.

Išpildė moters svajonę
Namų pokyčiams pasiryžusi ponia Liudmila labiausiai troško atnaujinti vaikų kambarį – savo poreikius ji buvo nustūmusi į antrą planą. Tačiau pačių šeimininkų miegamasis taip pat visai nebepriminė ramybės ir poilsio oazės.

„Kuomet vietos nėra daug, tvarką palaikyti padeda kuo daugiau uždarų baldų, kuriuose talpiai ir patogiai būtų laikomi daiktai. Tad tėvų miegamajame pritaikiau didelę spintą su durimis iš trijų dalių: dvi iš jų skirtos rūbams, o trečioji – sezoniniams daiktams, paltams, lagaminams ir skalbinių rūšiavimui. Pasirinkus šį sprendimą, kambaryje tilpo net didesnė lova, leidžianti šeimininkams patogiai išsimiegoti“, – sako dizainerė.

Protingai suplanavus ir apstačius miegamąjį naujais baldais, jame vietos atsirado ir makiažo staliukui. Ši buto šeimininkei skirta erdvė kambariui suteikia jaukumo, o šeimai atsidavusiai mamai primena apie laiką sau. Virš staliuko kabo veidrodis, kuriame jau įmontuotas šviestuvas. „Atliekant grožio procedūras itin svarbu tinkamas, tam pritaikytas apšvietimas. Mažose erdvėse ar vonios kambariuose pravers veidrodžiai su jau įmontuotu šviestuvu, idealiai tinkantys kabinti virš staliuko ar praustuvo“, – pataria IKEA specialistė.

Tetos noras – persinešti daiktus iš balkono
Kartu gyvenanti teta savo kambaryje praleidžia daugiausiai laiko: čia miega, žiūri televizorių, skaito, užkandžiauja. Ji svajojo apie didžiulę spintą, kurioje tilptų jos daiktai, mat iki šiol jie buvo laikomi supakuoti dėžėse kambaryje, o dalis jų – net balkone.

„Pakeičiau tetos kambario išdėstymą, tad čia atsirado vietos talpiai spintai, kurioje integruoti ir krepšiai skalbinių rūšiavimui. Tai ypač aktualu, kai vonios kambarys tam yra per mažas. Pastačius sofą-lovą, atsirado daugiau erdvės, todėl buvo galima pritaikyti spintelę televizoriui, knygoms, indams“, – sako IKEA dizainerė.

Turint daug daiktų, kaip ir šiame bute, ekspertė pataria uždaras spinteles derinti su atviromis. Uždarose galima laikyti asmeninius daiktus, na o atvirose matomai pasidėti tai, ką turite gražaus. Taip kambaryje vyraus tvarka, jis neatrodys perkrautas. Kartu dizainerė primena, kad tvarkos įnešti gali vos kelis eurus kainuojančios dėžutės, skirtos laikyti daiktams. Pritaikius dėžučių spalvą prie bendro interjero, jas galima laikyti ir matomose lentynose.
 
Pokyčius planuoja ir kaimynai
Koridoriuje dizainerė parinko aukštą, uždarą spintą, tinkamą patogiai laikyti drabužius ir apsaugančią juos nuo virtuvėje gaminamo maisto kvapų. Šioje erdvėje pritaikyta ir funkcionali spintelė, kurioje galima laikyti daiktus bei tuo pačiu metu naudoti kaip suoliuką.

Planuodama viso buto interjerą, dizainerė rinkosi ramias spalvas, kurių pageidavo šeima, ir derino jas su žaliais atspalviais bei akcentais. Anot ekspertės, panašaus kolorito visuose namuose išlaikymas įneša harmonijos, tvarkos ir jaukumo.

Ponia Liudmila išvydusi pokyčius nesulaikė ašarų. Atnaujintais namais besidžiaugianti šeimininkė sako, kad jų šeimos žingsnis tapo įkvėpimu ir kaimynams: „Daug kas ateina pasižiūrėti, negali atsistebėti, kad butas taip pasikeitė, o geriausia tai, kad mūsų sėkmė tapo paskatinimu ir jiems atsinaujinti namus“.

T. Montvilaitė sako, kad nusprendus atnaujinti namus, pirmiausia reikėtų atsakyti į klausimą, kas juose kliūna labiausiai. „Nepatogumo jausmas išduoda, nuo kurių erdvių verta pradėti pokyčius – gal visa šeima kartu netelpa virtuvėje arba nebeapsisukate vonioje? Pasirinkus erdvę, esminę finansų dalį patarčiau skirti svarbiausiems baldams. Pavyzdžiui, miegamajame tai bus lova, spinta, o spintelės prie lovos ar komoda gali ir luktelėti. Vėliau pasitaupius galima įsigyti juos papildančius baldus, aksesuarus, dekoro detales“, – pataria specialistė.

Atsisiųsti
2019 07 22

Šalies tyrimas: dauguma lietuvių sako, kad jų namams reikia remonto

Beveik du trečdaliai lietuvių (68 proc.) sako, kad jų namams reikalingas atnaujinimas. Tačiau nuo pokyčių sulaiko pinigų, laiko ir energijos stygius, parodė IKEA tyrimas. Jis taip pat atskleidė, kad nors trečdalis tautiečių mėgaujasi galvodami apie namų atnaujinimą, latviai šiuo klausimu mus lenkia – kaimyninėje šalyje mintys apie namų remontą džiugina beveik pusę (49 proc.) gyventojų.

Entuziastingiausi – moterys ir vyresnio amžiaus respondentai 
IKEA užsakymu atliktas tyrimas „Gyvenimas namuose“ rodo, kad būsto atnaujinimas lietuviams yra maloni prievolė. Trečdalis respondentų teigė besidžiaugiantys galėdami remontuoti ar atnaujinti namus, o planuoti pokyčius lietuviai mėgsta dar labiau – taip teigė 45 proc. apklaustųjų.
 
Pagerinti namus labiausiai nori vyresnio amžiaus gyventojai – net 4 iš 5 56–65 metų amžiaus respondentų sakė jaučiantys poreikį atnaujinti tam tikras namų erdves. Tuo tarpu entuziastingiausiai atnaujinimų namuose griebiasi moterys, jos taip pat kone dvigubai dažniau nei vyrai (atitinkamai 35 proc. ir 18 proc.) ryžtasi pokyčiams – keičia baldų vietą ar dekoruoja namus. Pusė jų namų atnaujinimą laiko saviraiškos galimybe. Tokius jausmus namų pokyčiai sukelia tik ketvirtadaliui vyrų.

Lietuviai – didelių pokyčių mėgėjai
Kodėl būdami būsto pokyčių entuziastai ir jo atnaujinimą vertinantys kaip saviraiškos galimybę, lietuviai nesiryžta imtis veiksmų? IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė sako, kad tam yra kelios priežastys.

„Trys iš keturių respondentų pabrėžė, kad imtis būsto atnaujinimo čia ir dabar negali, nes trūksta pinigų. Laiko trūkumas sustabdo apie 42 proc. lietuvių. Penktadalis apklaustųjų teigė, kad barjeras yra ir vietos trūkumas – remonto metu nėra kur gyventi ir laikyti daiktų“, – vardija dizainerė. Anot jos, dar viena kliūtis pokyčiams namuose – lietuviai viską nori padaryti iš karto.

„Trečdalis respondentų pabrėžia, kad mieliau imtųsi atnaujinti visą būstą iškart, užuot per ilgą laiką keitę atskiras patalpų ar būsto dalis. Tačiau mano patarimas būtų pokyčių imtis pamažu. Susitaupyti namų remontui užtruks, o namų atnaujinimas, kad ir po truputį, leis gyventi patogiau ir gražiau ilgai nedelsiant“, – pataria E. Nemanė.
 
Padės ir baldų perstatymas
Pasak dizainerės, atostogų metu, kai lieka laiko ir namų pagerinimui, reikėtų įsivertinti, kuri namų erdvė pokyčių reikalauja labiausiai.

„Nors lietuviai ir norėtų namus atnaujinti vienu metu, tačiau atsinaujinant po truputį, mažiau kentės piniginė. Patariu esminę biudžeto dalį skirti svarbiausiems baldams ir sprendimas, o aksesuarais ir detalėmis namus pildyti palaipsniui. Pavyzdžiui, remontuojant miegamąjį, svarbiausia patogi lova ir čiužinys. Spintelės prie lovos, komodos gali atsirasti laikui bėgant. Tas pats principas galioja ir kitoms erdvėms“, – pataria dizainerė.
 
Ji vardija dažniausius iššūkius namuose bei pataria, kaip juos taupiai išspręsti.

    Kai reikia privačios erdvės. Dalinantis viena gyvenamąja erdve su keliais šeimos nariais, atskiras privatumo zonas padės sukurti lentynos ar net užuolaidos, galinčios padalinti kambarį į kelias skirtingas erdves. Taip negriaunant sienų, tame pačiame kambaryje galima atskirti miegamąją zoną, sukurti atskirą žaidimų erdvę vaikams. 
•    Kai norisi pakeisti interjerą. Greičiausias ir mažiausiai kainuojantis būdas atnaujinti namus yra perstatyti baldus ir pakeisti namų tekstilę – užuolaidas, kilimus, sofų ir kėdžių užvalkalus. Suderinus jų spalvas, raštus, tie patys namai gali dramatiškai pasikeisti. Interjero dizainerė pataria akcentus pakeisti 2-3 kartus per metus, keičiantis metų laikams. 
•    Kai namuose nebetelpa daiktai. Viena dažniausių problemų namuose – vietos trūkumas. Papildomos erdvės ir tvarkos pojūčio namuose atsiras investavus į lentynas, komodas, spintas. Pasak dizainerės, esminis principas – palikti kuo daugiau grindų erdvės laisvos, o daiktus laikyti sieninėse spintose ir lentynose. Jau turimos spintos taps patogesnės bei talpesnės, naudojant daiktų organizavimo sprendimus – stalčių skirtukus, papildomus įdėklus ir kabyklas. 
•    Kai namuose trūksta jaukumo, pirmas sprendimas yra tinkamas apšvietimas ir augalai. Grindiniai šviestuvai, derinami kartu su akcentiniais šviestuvais lentynose padės sukurti skirtingą kambario nuotaiką. 

Atsisiųsti
2019 07 18

Patarė, kaip saugoti gamtą: 9-ių kėdžių istorija

Didžiausias neigiamas produkto poveikis aplinkai yra siejamas su žaliavomis, iš kurių jis pagamintas. Tačiau IKEA tvarumo plėtros vadovė Švedijoje Caroline Reid teigia, kad šiandienos produktus reikėtų vertinti kaip ateities žaliavų bankus. Ji pasakoja 9-ių kėdžių istoriją ir atskleidžia, kaip kiekvieno asmeninis pasirinkimas gali padėti išsaugoti gamtą.

„Visi mūsų pasirinkimai daro poveikį planetai. Ne tik retkarčiais automobilį iškeitę į dviratį, bet ir pasirinkę daržovių dešrainį vietoje įprasto su mėsa prisidėsite prie kovos su klimato kaita – augalinis maistas mažiau teršia aplinką“, – sako C. Reid. 
Jos teigimu, IKEA vadovaujasi principu, kad tiek verslas, tiek vartotojai yra atsakingi už rūpestį mūsų planeta ir geresnį jos rytojų.

„IKEA siekia savo pirkėjams siūlyti prekes ir paslaugas, kurios leistų gyventi tvariau ir draugiškiau aplinkai. Dar daugiau, norime užtikrinti, kad tvaresnio gyvenimo sprendimai būtų lygiai tiek pat patrauklūs, prieinami, kaip įprastos alternatyvos, nes tik taip vartotojai bus linkę rinktis mažiau taršias prekes“, – sako tvarumo plėtros vadovė.

Iki 2030 metų IKEA yra įsipareigojusi produktus gaminti tik iš atsinaujinančių arba perdirbtų žaliavų, o jau nuo 2020 metų pradžios visi vienkartinio naudojimo plastikiniai produktai bus išimti iš asortimento tiek parduotuvėse, tiek restoranuose visame pasaulyje. Taip pat, nuo tų pačių metų, prekių gamybai bus naudojamas tik perdirbtas poliesteris.

„Tuo tarpu vartotojai, ieškodami aplinkai draugiškesnių prekių, turėtų įvertinti, ar jų norimas įsigyti produktas buvo kuriamas atsižvelgiant į tvarumo principus. Kaip tai atpažinti? Rinkdamiesi prekę paklauskite savęs: ar lengva bus ją prižiūrėti, laikyti, išardyti, prireikus papildyti kitomis dalimis ir modeliuoti taip, kad ji tarnautų kuo ilgiau, net ir keičiantis poreikiams? Jei seną daiktą keičiate nauju, įsitikinkite, kad senasis pateks į rankas tų, kam jis vis dar reikalingas, bus panaudotas atsarginėms dalims ar bent jau nukeliaus į rūšiavimui skirtas vietas“, – pataria IKEA atstovė. Kaip pavyzdį ji pateikia trumpas istorijas apie 9-ias kėdes ir atskleidžia, kaip renkantis baldus galima prisidėti prie planetos tausojimo: nuo pirmenybės perdirbtoms žaliavoms iki naudotų baldų pasirinkimo.
 
IVAR
Kėdė IVAR yra pagaminta iš tvariai išgautos pušies medienos. Mediena yra priskiriama atsinaujinantiems šaltiniams, kurie neteršia aplinkos. Baldas taip pat buvo sukurtas siekiant užtikrinti kuo ilgesnį naudojimo laiką, todėl jį lengva prižiūrėti, o prireikus pataisyti. Ištepus ar subraižius kėdę lengva atnaujinti naudojant trintuką ar švitrinį popierių, o jai visai pasenus – bus lengva išardyti ir atiduoti perdirbti.
 
VIMLE
Sofos VIMLE gali būti jungiamos tarpusavyje ir modeliuojamos pagal individualius savininko norus: augant šeimai ar šeimos nariams, yra galimybė prijungti ar pakeisti atskiras jos dalis. Pabodus ar nusidėvėjus užvalkalui – jį lengva pakeisti renkantis iš kelių spalvų paletės. Taip ši sofa tampa ilgaamžė – bėgant metams nereikia pirkti vis naujo baldo, užtenka pritaikyti senąjį.

HENRIKSDAL
Nesensta ne tik klasikinis kėdės HENRIKSDAL dizainas – jos užvalkalai yra lengvai nuimami ir gali būti skalbiami ar net keičiami į kitos spalvos, šiai kėdei tinkamus užvalkalus. Be to, jie pagaminti iš ekologiškai užaugintos medvilnės. Taip kėdę prižiūrint ir keičiant tik užvalkalus, baldas tarnaus ilgiau, o savininkas tausos gamtos išteklius ir taupys savo finansus.

ODGER
Kėdė suprojektuota taip, kad ją būtų lengva surinkti ir išardyti. Dalys itin paprastai sujungiamos, tad neprireiks jokių instrumentų, o toks patogus naudoti daiktas kartu su šeimininku lengvai keliaus iš vienos vietos į kitą nors ir visą gyvenimą. Be to, kėdė pagaminta iš medienos, atsinaujinančios žaliavos, ir perdirbto plastiko.

MARIUS
Taburetės MARIUS yra ne tik lengvos, bet ir taupios vietos atžvilgiu – nenaudojamas jas paprasčiausiai galima sudėti vieną ant kitos. Tokios kėdės nepamainomos per vakarėlius ar šventes, jas lengva skolinti kitiems. Taburetes paprasta išardyti, atitarnavusias galima perdirbti. Be to, IKEA laikosi principo, kad aplinką tausojantys sprendimai turi būti įkandami kiekvienam – MARIUS taburetė kainuoja vos 3,29 Eur.

ANTILOP
Vaikišką kėdutę ANTILOP lengva surinkti, naudoti, valyti ir išrinkti, todėl vaikui ją išaugus, ji lengvai gali būti perleidžiama naujiems šeimininkams. Na, o kai kėdutės nebebus kam naudoti – ją galėsite atiduoti perdirbti.

MASTHOLMEN
Didingas, bet nepaprastai lengvas krėslas pagamintas iš natūralaus rotango – palmių šeimos vijoklio – pluošto. Dėl savo lengvumo gali būti paprastai kilnojamas iš vienos vietos į kitą, o natūralus pluoštas yra iš lengvai atsinaujinančių šaltinių ir neteršia gamtos.

IKEA PS 2012
Kurdama baldus sprendimus namams IKEA ypatingą dėmesį skiria patvarumui, ilgaamžiškumui bei nesenstančiam dizainui. Dėl šių savybių, kėdė iš kolekcijos IKEA PS 2012 drąsiai galės prisikelti mažų mažiausiai antram gyvenimui ir tarnauti ne vienam savininkui. Gamtos išteklius taupome ne tik atiduodami savo padėvėtus daiktus kitiems, tačiau ir patys rinkdamiesi jau naudotus.

FROSTA
Daugybė IKEA daiktų, juos įsigijus, gali būti pritaikomi individualiems poreikiams. Pavyzdžiui, ši taburetė ne tik pagaminta iš tvariai išgautos medienos, bet kartu ją lengva perdažyti, taigi panorus pokyčių namuose, užteks pakeisti kėdės spalvą. 

Atsisiųsti
2019 07 15

Įžymybių vasara: stovyklauti įprastoje palapinėje patinka ne visiems

Ir nors pastarosios Liepos dienos nelepina šiluma, Lietuvos garsenybės atskleidžia, kad jiems raktas į įsimenančią vasarą – aktyvaus poilsio ir neįpareigojančio gulėjimo prie ežerų ar baseinų derinys. Svarbiausia išbandyti kuo didesnę laisvalaikio praleidimo būdų įvairovę tiek gamtoje, tiek namuose, sako žinomi žmonės.

Komforto tikisi ir ežero pakrantėje
Poilsį IKEA glampingo erdvėje išbandę žymūs Lietuvos žmonės teigia, kad šiuolaikiniam žmogui ypač svarbu turėti galimybę naudotis įvairiais patogumais net ilsintis gamtoje, tačiau grįžę namo, visi ramybės ieško skirtingai.

Atlikėjas Vaidas Baumila sako, kad susiruošęs į gamtą renkasi asketišką stovyklavimo stilių, o ekstremalus poilsiavimo režimas garantuoja daugiau įspūdžių ir patirčių: „Paprastai sugebu nesunkiai prisitaikyti prie įvairių aplinkybių – galiu atsipalaiduoti ir ramiai gulėdamas prie baseino, ir žygiuodamas su palapine laukinėje gamtoje. Dėl patogumų trūkumo tikrai neverkšlenu“, – juokiasi V. Baumila. Vyras atskleidžia, kad jo anglų kokerspanielė Bitė galvoja kitaip – nakvojant gamtoje, įvairūs naktinio miško garsai jai neduoda ramybės.

Visiškai kitaip poilsį gamtoje įsivaizduoja radijo ir televizijos laidų vedėjas Orijus Gasanovas. Jam smagiausia laiką gamtoje leisti su bičiulių kompanija, o vienam išsiruošti į nuotykius su kuprine ir palapine – ne jo stilius.

„Labai vertinu poilsį prie ežero su draugų kompanija, tačiau visada ieškau komforto. Tad net ir savaitgalio išvykai būtina patikima neperšlampama palapinė, taip pat smagu turėti po ranka būtiniausius indus ir kitus reikmenis. Laukinis stovyklavimo būdas – ne man, tačiau smagu, kad daugėja galimybių šiuolaikiniais sprendimais mėgautis visur. Dabar net ir poilsis prie ežero gali būti ne mažiau patogus nei atostogos viešbutyje“, – sako jis.

IKEA interjero dizainerė Vaiva Klezienė sako, kad atitrūkti nuo miesto šurmulio gamtoje galima neaukojant komforto, tačiau tam reikės bent minimaliai pasirengti. „Šiuolaikinis žmogus net keliaudamas gamtoje nenori atsisakyti įvairių patogumų. Taip išpopuliarėjo „prabangus stovyklavimas“, arba glampingas – galite nakvoti palapinėje gamtoje, o jos viduje turėti patogią lovą, baldus, indus ir viešbučiui nenusileidžiančius patogumus“, – šiuolaikinio poilsio išskirtinumą pristato V. Klezienė. Ji teigia, kad į iškylą važiuojant automobiliu, galima įsidėti sulankstomas kėdes, staliukus, kurie leis mėgautis poilsiu itin patogiai. 

Su tokiu patogumu išvykose neatsisveikina ir trynukus auginanti Simona Lipnė – nors vasarą mieliau renkasi laisvą laiką leisti gamtoje nei namie, su savimi pageidauja turėti viską, ko gali prireikti: „Auginant tris vaikus, su savimi tenka vežtis nemažai daiktų, tačiau tai netrukdo mėgautis poilsiu gamtoje. Kol vaikai maži, renkamės ramų poilsį sodyboje pas uošvius ar draugus, aplankome ir jūrą, o vėliau išbandysime ir aktyvų laisvalaikį“, – sako žinoma moteris. 

Balkonas vasarą virsta žaidimų kambariu
Nors ir besirinkdami skirtingus poilsio gamtoje būdus, žymūs žmonės sutaria, kad gamtos jausmą ir poilsio erdvę nesunku susikurti savo namuose. Tam nebūtina turėti didelį kiemą ar sodą – bet kokia terasa ar balkonas gali virsti tiek žalia ramybės oaze, tiek vaikų žaidimų kambariu.

Simona Lipnė pasakoja, kad judviejų su vyru negąsdina gyvenimas bute – mieste gyventi patogu, netoli Vingio parkas, o gamta galima pasimėgauti savaitgalio išvykose. 

„Net kai sužinojome, jog laukiuosi trijų atžalų, nesvarstėme kraustytis iš savo namų – jie pakankamai erdvūs ir patogūs, o aplink netrūksta žalumos ir galimybių laiką leisti lauke. Atskira namų dalimi tapo ir du dideli įstiklinti balkonai, vasaros sezonu tapę vaikų žaidimų kambariu – čia jie turi ir žaislinę virtuvėlę, ir sūpuokles, taip pat labai mėgsta čia valgyti“, – sako moteris. Ji pasakoja, kad anksčiau balkone jaukiai leisdavo šiltus vakarus su vyru arba draugais, tačiau ir šiandien čia perkelia ne vieną veiklą – kol kas tik trūksta laiko čia pradėti rytus su puodeliu kavos.

IKEA interjero dizainerė Vaiva Klezienė sako, kad investavus vos kelias dešimtis eurų, balkonas ar terasa gali tapti vieta, kurioje malonu pailsėti po dienos darbų arba pasisemti energijos ryte: „Dažnai terasa ar balkonas tampa rečiau naudojamų daiktų laikymo vieta, tačiau pasirinkus tinkamus sprendimus, čia tilps ir visi įrankiai, ir užteks erdvės poilsiui: rytinei kavai ar net nedideliam sodui“, – sako interjero dizainerė.

Net jei nėra vietos pusryčių stalui, balkonas gali tapti vieta ramybei ir susikaupimui. Būtent tam namų Vilniuje balkoną naudoja O. Gasanovas: „Į savo namų balkonėlį užsuku bemaž kiekvieną vakarą – mėgstu čia atsisėsti, pailsėti, pagalvoti. Gaila, kad jis nėra pritaikytas pusryčiauti – priešingu atveju, pradėčiau čia kiekvieną vasaros rytą, nes tai laikas, kurį galiu skirti tik sau“, – pasakoja žinomas vyras.

Atsisiųsti
2019 07 09

Dizainerė pataria: 3 paprasti ir taupūs būdai atnaujinti namus 

Nors visiems tinkančios taisyklės, kaip dažnai turėtume atnaujinti namus, nėra, po tam tikro laiko natūraliai kyla pokyčių noras. Tinkamiausias tam metas – vasaros atostogos, kai sulėtiname tempą ir turime daugiau laiko. Anot IKEA namų dizainerės, net ir keli maži pokyčiai gali padėti savo namuose pasijusti visai kitaip. Ji dalinasi trimis paprastais ir taupiais patarimais, kaip atnaujinti savo erdves.
 
„Naujausi kasmet IKEA atliekamo tyrimo „Gyvenimas namuose“ rezultatai atskleidė, jog daugiau nei du trečdaliai Lietuvos gyventojų norėtų atnaujinti savo namus, tačiau juos stabdo pinigų (75 proc.), laiko (42 proc.) arba energijos (33 proc.) stoka“, – sako IKEA dizainerė Vaiva Klezienė, teigdama, kad reguliariai atnaujinti namus sau leisti gali daugelis, ypač kai pokyčiai gali siekti vos kelis eurus.
 
Anot V. Klezienės, pirmiausia kiekvienam reikėtų įsivertinti, kurios namų erdvės ar vietos šiuo metu kliūna labiausiai. „Kuomet aiškiai sau įsivardiname pagrindines vietas, kurias norime keisti, sprendimai pokyčiams ateis natūraliai. Žingsnelis po žingsnelio, net ir po, atrodytų, mažiausių pakeitimų namuose pasijusite visai kitaip. Pavyzdžiui, susitvarkius spintą ir sudėliojus daiktus į specialiai tam skirtas dėžutes ar krepšelius, atsiras įkvėpimas ir bus lengviau imtis didesnių pokyčių“, – sako dizainerė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad namai visai naujai gali atrodyti vien pakeitus sienų spalvą ar namų tekstilę. „IKEA visada primena, kad pokyčiai nekainuoja daug. Įsitikinti galite pakeitę pagalvėlių užvalkalus – kambario nuotaika iš karto bus kita. Tuo tarpu atnaujinus visą namų tekstilę: pagalves, užuolaidas ir kilimus – vos už kelias dešimtis eurų namai pasikeis dramatiškai“, – sako dizainerė. Ji priduria, kad jei namuose reikia atnaujinti baldus, nebūtina jų įsigyti visų vienu kartu – sutaupyti galima perkant palaipsniui. Svarbiausia, kad pirkiniai derėtų vienas prie kito.

Sienų spalva ir tapetai
Šiuo metu populiariausios sienų spalvos yra pasteliniai atspalviai – švelnūs terakotos, šviesiai mėlynos, peleninės rožinės, beveik baltos ar šviesiai pilkos tonai bei natūralios medžiagos ir augalų raštai.

„Populiariausios baldų spalvos Lietuvoje interjere išlieka baltos, rusvai gelsvos, smėlio, rudos ir juodai-rudos, tačiau joms nenusileidžia ir natūralaus ąžuolo, neapdoroto medžio atspalviai“, – pastebi IKEA dizainerė. Ji priduria, kad, net tuomet, kai mėgstamiausios spalvos yra natūralios, vis tiek galima pritaikyti drąsių sprendimų, pavyzdžiui, namams pasirinkus ryškius akcentus.

Ekspertė pabrėžia, kad yra kelios pagrindinės taisyklės, kurių reikėtų laikytis, norint sukurti namuose atpalaiduojančią ir jaukią atmosferą. „Miegamuosiuose reikėtų rinktis žemės ir ramius atspalvius bei pablukusių tonų paletę. Tuo tarpu gyvenamasis kambarys jau gali būti žaismingesnis ir turtingesnis ryškiomis spalvomis“, – sako V. Klezienė.

Miegamuosiuose tapetai taip pat gali būti raštuoti ar margi, tačiau rinktis dizainerė vis tiek pataria nekontrastuojančius tonus, o raštuotas sienas kurti už galvūgalio – taip miego netrikdys už akių kliūvančios ryškios spalvos. Svetainėje tai pat reikėtų vadovautis panašiais principais – televizoriaus fone esanti siena neturėtų būti labai marga, nes tai vargins akis. „Verčiau akcentais paverskite vieną ar dvi sienas, kurios gali būti ryškių spalvų, su daugiau aksesuarų“, –sako IKEA dizainerė.

Ji pabrėžia, kad virtuvėje ir vonioje geriausia naudoti gaivias ir švaros įspūdį sukuriančias spalvas, pagyvinant jas ryškesnėmis, kurios pagardintų maisto skonį virtuvėje ar ryte padėtų greičiau prabusti duše. „Plytelės virtuvėje gali būti margesnės, tačiau rekomenduojama išlaikyti bendrą vaizdą kiek įmanoma švaresnį ir verčiau žaisti su akcentais, tekstilės spalvomis, lėkštėmis ar serviravimo sprendimais“, – pataria ekspertė.

Tekstilė ir dekoracijos
IKEA dizainerės įsitikinimu, tekstilė ir dekoracijos gyvenamąsias patalpas paverčia tikrais namais. „Tekstilė ne tik suteikia komforto jausmą – per jos pasirinkimus kiekvienas galime atskleisti savo individualumą ir kūrybiškumą. Ji gali būti derinama tiek prie ryškių spalvų pagalvėlių, tiek būti baigiamuoju miegamojo akcentu, kuriame vyrauja balta spalva“, – sako V. Klezienė.

Anot jos, čia taip pat reikėtų laikytis tos pačios taisyklės – pasirinkite vieną pagrindinį akcentą, o viską aplink varijuokite ir derinkite prie jo. Pavyzdžiui, jei patalynė yra ryški ir raštuota, tuomet pagalvėlės ir kilimai neturėtų būti labai margi.

Dizainerė teigia, kad tekstilė yra geriausias būdas greitai atnaujinti kambarį, ypač, kai kalbame apie skirtą vaikams. Jiems sparčiai augant, atitinkamai keičiasi ir jų poreikiai. „Kambarys, kuriame reikšmingą vietą užėmė žali dinozaurai, vien pakeitus patalynę, užuolaidas, kilimą ir pagalvėles, greitai gali virsti kosminiu laivu su robotais, juo labiau kai tai atsieis vos kelis eurus“, - sako dizainerė, primindama, kad tekstilė reikšmingai pakeičia atmosferą ir gali padėti sukurti norimą nuotaiką.

Paprastai žmonės dekoracijas ir mažus niekučius išdėlioja po visus namus – laiko juos atvirose lentynose, spintose su stiklinėmis durelėmis, ant paveikslų ir nuotraukų rėmelių. Pagrindinė ekspertės rekomendacija čia būtų – juos grupuoti. „Sienas naudokite paveikslams, rėmeliams su nuotraukomis iš kelionių ir nuotykių akimirkų, juk atsiminimai – laikui nepavaldūs. Tačiau ir čia svarbu vizualiai neperkrauti. Geriau sukurti vieną vietą, kurioje bus daugiau aksesuarų, negu juos išmėtyti po visą patalpą“, – pataria V. Klezienė.

Daiktų laikymo sprendimai
Beveik pusė mūsų šalies gyventojų (49 proc.) norėtų, kad daiktai namuose būtų laikomi tvarkingiau, trečdalis (34 proc.) mano, kad jų turi per daug, tačiau atsisveikinti su jais irgi nėra pasiruošę (44 proc.). Taigi čia, anot IKEA namų dizainerės, geriausiai pasitarnauja daiktams laikyti skirti sprendimai.

„Kad namų erdvės atrodytų švariai ir tvarkingai, o daiktai nesimėtytų ant grindų, lentynų ir kėdžių, labai svarbu turėti daiktų organizavimo ir laikymo sprendimų. Pavyzdžiui, vonioje galima sukurti tvarkingą atmosferą, naudojant spinteles, skirtas daiktams laikyti po plautuve. Taip turėsite papildomų stalčių ir lentynėlių, dėžių, krepšelių ar maišelių daiktų laikymui. Štai specialios daiktams lentynose tvarkingai laikyti skirtos dėžės kainuoja nuo euro. Svetainės, miegamojo ir vaikų kambario lentynose taip pat galima laikyti daiktams susidėti skirtas dėžes, puikiai derančias prie interjero“, – sako V. Klezienė.

Ji priduria, kad daiktų laikymo atributų spalvos ir tekstūra turėtų derėti viena prie kitos – naudojant pintus krepšelius, vertėtų apsistoti ties vienu, dviem skirtingais raštais. Dizainerė taip pat pabrėžia, kad išlaikant švaros įspūdį namuose ir atvirai juose laikant vos kelis daiktus – namai bus išties švaresni, nes ant daiktų nesikaups dulkės, tvarkytis bus paprasčiau, o namai atrodys estetiškai, lakoniškai ir stilingai. 

Atsisiųsti
2019 06 25

Sprendimai netipinei terasai: parodė, kaip pritaikyti įprastus baldus

Sunku rasti privačių namų terasų standartą – skiriasi jų forma, įrengimas, dydis ar interjeras. Tad ir įrengimas įprastais baldais kartais tampa iššūkiu. IKEA dizaineriai parodė, kaip išleidžiant nedaug sukurti jaukumą net ir netradicinėje terasos erdvėje.

Į interjero specialistų rankas šįkart pateko Bauskėje esančio privataus namo terasa, priklausanti jaunai porai Olgai ir Edgarui. Jie pasakoja, kad įsikėlus į namą, labiausiai rūpinosi jo remontu – tą vaikinas atliko savarankiškai, tačiau kol kas nebuvo galimybių skirti dėmesio terasai.

IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė pastebi, kad įrengiant namus, terasos ir balkonai dažnai lieka antrame plane: „Atlikti namų tyrimai rodo, kad lietuvių ir latvių terasose verda gyvenimas – dažnai žmonės privačius namus renkasi dėl galimybės leisti laiką lauke. Vis dėlto, terasų įrengimas dažnai nusileidžia kitoms namų erdvėms, o jų įrengimas atidedamas neribotam laikui. Taip nutiko ir šiuo atveju – atnaujinus namą, jaunai porai pritrūko laiko ir jėgų imtis darbų terasoje“, – sako interjero dizainerė.

Namų šeimininkė Olga pasakoja, visada svajojusi apie terasą, kurioje galėtų leisti jaukius vakarus su vaikinu ar pasikviesti draugus – be poilsio, jokių kitų funkcijų šiai erdvei ji nenumatė.

Tilps daugiau nei dešimt žmonių 
Terasos interjero sprendimus diktuoja jos forma, komunikacijų įvadai ir jai numatytos funkcijos. E. Nemanė pastebi, kad nors šiuo atveju dizainerių darbą apsunkino penkiakampė terasos forma, kuriai netinka įprasti statiems kampams pritaikyti baldai, tai atvėrė galimybę ieškoti kūrybinių sprendimų ir geriau atspindėti namo gyventojų asmenybes.

„Olga ir Edgaras terasoje nori sutalpinti daug draugų, tad reikėjo numatyti nemažai sėdimų vietų. Kita vertus, ilsintis paprastą dieną, pakanka mažiau baldų ir norisi daugiau erdvės. Šį paradoksą išsprendė ÄPPLARÖ kolekcijos modulinės sofos, sulankstomas stalas ir suolai, kurie reikalui esant gali padidėti, pavyzdžiui, atlenkus stalo dalis prie jo tilps keliais svečiais daugiau“, – pasakoja interjero dizainerė.

Ji pataria terasoje rinktis daugiafunkcinius ar mobilius baldus – suoluose galima laikyti pagalvėles ar kitą tekstilę, o ant ratukų esančias spinteles galima nesunkiai patraukti. Olgos ir Edgaro terasoje atsirado iki dešimties žmonių talpinantis stalas, o indai ar maisto ruošai reikalingi įrankiai patogiai tilps vežimėlyje.

Gyvybingumo suteikia spalvingi akcentai
Olgos ir Edgaro namų terasą riboja medinė tvorelė – jos medžiaga bei spalva padiktavo interjero koloritą. Dizaineriai rinkosi modernaus stiliaus, tamsius medinius baldus, o terasos erdvę papuošė afrikietiško stiliaus oranžinės ir mėlynos spalvos akcentais. Lengvumo jai suteikia egzotiški augalai.

Viename atnaujintos terasos kampe įrengtas židinys, tačiau pora nusprendė jo nenaudoti pagal paskirtį, tad interjero specialistai pavertė jį dekoro elementu – čia įkurdino jaukumo suteikiančius žibintus ir žvakes: „Apšvietimas kuria kiekvienos, net lauko erdvės nuotaiką, todėl tikrai nereikėtų apsiriboti vienu šviestuvu. Verčiau rinktis kuo įvairesnius šviesos šaltinius – dabar ypač populiarios girliandos, jaukumo suteikia dirbtinės žvakės ar žibintai. Kai kurie jų veikia ir be elektros šaltinio, tad ypač tinka atokiau nuo elektros įvado esančioms terasoms“, – pataria E. Nemanė.

Atsisiųsti
2019 06 20

Paaiškėjo, kur vasaros dienas leidžia Natalija Bunkė: „Čia jaučiuosi lyg „Dievo ausy“

Grožio ir patogumo dermė: Natalija Bunkė aprodė savo naujųjų namų terasą

Atlikėjos Natalijos Bunkės gyvenime – pokyčių metas. Į naujus namus įsikėlusi žinoma moteris pirmą kartą visuomenei pravėrė jų duris ir papasakojo apie čia esančią unikalią terasą – anot jos, apsilankiusius bičiulius nustebins ne tik jos dydis, bet ir interjero sprendimai.

N. Bunkė pasakoja, kad savo naujuosius namus Vilniuje sukūrė pati: „Labai didžiuojuosi, kad tai – pirmieji namai, kurie tikrai yra mano ne tik nuosavybės, bet ir interjero, jaukumo prasme. Būtent pastaroji savybė namuose svarbiausia – namuose visa šeima turi jaustis gerai“.
 
N. Bunkė nesiėmė iniciatyvos planuojant tik dvi namų erdves – jos mylimojo Edgaro Eidėjaus kambaryje dominuoja jo mėgstama mėlyna spalva, o prie namo esančią erdvią terasą moteris patikėjo IKEA dizaineriams.

„Man labai svarbu, kad terasa būtų įstiklinta – tai apsaugo nuo nepageidaujamo vėjo, o mėgautis grynu oru galima jau anksti pavasarį ar rudenėjant. Tokią terasą turėjome ir ankstesniame bute“, – teigia Natalija.
 
IKEA dizaineriai sako, kad žinomos moters terasos stilių lėmė ir jos gyvenimo būdas, ir namų interjeras. Natalija terasoje praleidžia daug laiko, čia dažnai susirenka bičiulių kompanija, vakarais kaista grilis, tad interjero dizaineriai turėjo sukurti pakankamai patogių vietų atsisėsti, susidėti daiktams, pagalvoti apie apšvietimą. Tam, kad vakare ilgų pasisėdėjimų netrukdytų besileidžianti saulė, visoje terasoje buvo įrengtos užuolaidos.

Terasa, kurioje prabėgs gražiausias metų laikas
Beveik 30 kvadratinių metrų užimančioje terasoje užtenka erdvės ir pasisėdėjimas su draugais bei šeima, ir kepsninei, tai pat – darbo vietai. Laisvalaikio zonos akcentu tapo kabantis krėslas-kiaušinis – to norėjo pati N. Bunkė: „Norėjau turėti erdvę, kurioje galėčiau lyg „Dievo ausyje“ atsiriboti nuo viso pasaulio ir leisti laiką dirbdama, skaitydama, bendraudama. Šis „kiaušinis“ – vienintelis terasoje esantis daiktas iš ankstesnių mano namų, todėl jis vertingas ir kaip prisiminimas“.

Terasoje vietą turėjo atrasti ir daiktų, sodo bei augalų priežiūros įrankių laikymo bei organizavimo sprendimai. Atlikėja pasakoja tvirtai žinojusi, kokio namų interjero nori, todėl terasoje atpažįsta net menkiausią detalę. Ją įrengę IKEA interjero specialistai atsižvelgė į moters norą terasoje turėti daugiau erdvės draugams, laisvam judėjimui, taip pat pasiūlė įvairių vietą taupančių sprendimų – sulankstomų baldų bei daiktadėžių.

„Vasarą norisi kuo mažiau laiko praleisti viduje, tad jaukiai įrengtoje, pusiau atviroje terasoje gali prabėgti gražiausias metų laikas. Šios sutvarkytos mano namų terasos draugai dabar tikrai galės pavydėti“, – juokauja N. Bunkė.

Antri namai vasarą 
Natalijos Bunkės terasos interjerą kūrusios IKEA interjero dizainerės Kotryna Meškauskaitė ir Carolyn Lisa Whyte sako, kad terasa ar balkonas yra ta erdvė, kuri visada „po ranka“ mėgautis šiltais rytais ir vakarais, pasėdėti su draugais ar pažaisti su vaikais. Kurdamos šios terasos interjerą specialistės siekė išpildyti Natalijos norą turėti daugiau erdvės judėjimui bei pasėdėjimui su šeima, draugais, numatyti vietos pomėgiams bei pusryčių stalui.

„Kurdamos Natalijos terasą rinkomės šviesias detales ir baldus. Vienas iš didžiausių iššūkių – terasos viduryje esanti kolona, diktavusi baldų ir daiktų išdėstymą. Ji virto riba, skirianti poilsio ir darbo zonas. Stalas, skirtas Natalijos hobiams galės būti naudojamos ir rytiniam kavos puodeliui“, – pabrėžia interjero dizainerė C. L. Whyte, pridurdama, kad kartais patalpos trūkumai gali virsti privalumais.

Anot jos, efektyviausiai panaudoti terasos plotą ir pritaikyti ją įvairiems poreikiams padeda daugiafunkciai baldai – vienas į kitą susidedantys pufai, sulankstomos kėdės ar kaip daiktadėžės tarnaujantys suoleliai. Jie leis vos už kelias dešimtis eurų sukurti papildomas vietas sėdėti arba kaip tik, sudėjus vieną ant kito paliks erdvės judėti.
 
Jaukumui girliandos, užuolaidos
Skirtingai nei balkonams, terasų įrengimui lietuviai skiria didesnį dėmesį. Net jei terasa naudojama tik šiltuoju metų laiku, C. L. Whyte pataria ją matyti kaip vieną iš namų erdvių – tiek renkantis jos stilių ir interjerą, tiek planuojant funkcines zonas ar perkant baldus.

„Natalijos terasoje netrūksta baldų – tai simetriškai išdėstytos minkštos sofos, staliukas valgymui ir mobilūs daiktų laikymo sprendimai. Renkantis baldus savo terasai siūlau įvertinti ar terasa yra atvira – pasiekiama lietaus, vėjo – tokiu atveju geriau rinktis plastikinius baldus. Mediniai baldai su medžiaginėmis pagalvėlėmis itin tiks uždaresnei terasai su stogu. Jeigu jo nėra, medinius baldus derėtų apsaugoti uždangalais“, – sako interjero specialistė.

Nors vasaros dienos ilgos, norint terasoje vakaroti ilgiau, verta pagalvoti apie tinkamą apšvietimą: „Kaip ir namuose, taip ir terasoje galioja „auksinė taisyklė“ – jaukumą ir funkcionalumą kuria šviesa. N. Bunkės terasoje trūko elektros kištukinių lizdų, tačiau tai netrukdė atrasti alternatyvių jaukios šviesos šaltinių. Tad neapsiribokite vienu lubiniu žibintu – pavyzdžiui, galite įrengti ir šiuo metu itin madingas kabančias lempučių girliandas. Papildomam apšvietimui galima naudoti žibintus ir žvakes, kurie kraunami saulės energija ar baterijomis“, – sako IKEA interjero dizainerė.

Atsisiųsti
2019 06 18

4 idėjos iškylai kaip iš filmo: nustebsite, kiek daiktų atras vietą ir namuose

Iškyloms gamtoje – ir gertuvės, ir vandens nepraleidžiantys maišeliai

Vasara – geriausias metas leistis į iškylas. IKEA dizainerė Vaiva Klezienė siūlo 4 idėjas, kad piknikas būtų ne tik patogus, bet atrodytų kaip iš filmo. Ji sako, kad tokie rinkiniai pravers ir švenčiant vaikų gimtadienius ar išleistuves gamtoje, ir nusprendus tiesiog papietauti gryname ore.

Iškyloms prie vandens – spalvų harmonija
Nesvarbu, ar vykstate prie ežero, ar įsitaisėte mieste tekančios upės pakrantėje – prie vandens telkinių labiausiai tiks marinistinis iškylos stilius. Jį sukurti padės raminančių mėlynų ir žalių atspalvių dermė. Be to, natūralios, aplinką ir gamtą imituojančios spalvos – šių metų tendencija.

Pasirinkus į iškylą eiti pėsčiomis ar vykti viešuoju transportu, ypač svarbus tampa patogumas. Jei poilsiausite dviese, užteks nedidelio krepšio, į kurį patogiai tilps tai, kas svarbiausia – užkandžiai ir užtiesalas.

„Iš vielinio tinklelio pagamintame stilingame RISATORP krepšyje patogiai matyti visi sudėti daiktai, be to, jis iškylos „amunicijai“ nepridės per daug papildomo svorio. Maistui laikyti tiks specialūs daugkartinio naudojimo indeliai. Suvalgius vaišes, juos galima patogiai sudėti vieną į kitą“, – pataria IKEA dizainerė.

Karštą vasaros dieną prie vandens telkinio atgaivins gaivieji gėrimai, kuriuos iš vandens, vaisių, sirupo galite pasiruošti ir namuose. Patogiausia tokius gėrimus supilti į šiemet ypač populiarias gertuves. Štai IKEA 365+ gertuvė už 1,99 Eur net pagaminta iš plastiko atrodo skaidri lyg stiklas. Tokios gertuvės draugiškesnės aplinkai, be to, nustoję pirkti gėrimus vienkartinėse pakuotėse, galėsite sutaupyti.
 
Saulės vonioms – šviesūs iškylos akcentai
Šilti geltonos atspalviai – paplūdimio vizitinė kortelė. Juos galite derinti su pasteliniais atspalviais ir įvairiais žaismingais ornamentais. Pasiruošti iškylai paplūdimyje gali būti labai lengva, jei pasirinksite vienos serijos aksesuarus.

„Į poilsį prie jūros dažniausiai rengiasi visa šeima, tad rūpesčių ir taip netrūksta. IKEA lauko aksesuarų ir indų serija SOMMAR leidžia tai išspręsti – iškylų krepšyje patogiai telpa daugkartiniai plastikiniai indai ir servetėlės. Pasirūpinkite sveikais užkandžiais, CHOSIG ledų formelėse pasigaminkite naminių ledų ir leiskitės į kelią“, – sako V. Klezienė.

Anot jos, iškylai pasirinkti indai ir kiti daiktai kuo puikiausiai tarnauja ir grįžus namo – plastikiniai indai tinka vaikų gimtadienių šventėms, o krepšiuose galima laikyti uogienes, konservuotus gaminius arba vaisius ant virtuvės stalo. Nepakeičiamas išvykos į paplūdimį pagalbininkas – plastikiniai maišeliai ISTAD, kurie vos už 1,99 EUR nuo smėlio bei vandens apsaugos ne tik maisto produktus, bet ir telefonus ar kitus daiktus.

Ryškiaspalvės kolekcijos aksesuarai dera prie geltonųjų gultų, kurie kur kas patogesni nei paprasti pledai ar paplūdimio rankšluosčiai. Tiesa, į tokią iškylą patogiausia leistis automobiliu.

Ramiam vakarui po žvaigždėmis
Šilti vasaros vakarai bei naktys neatsiejami nuo žvaigždžių stebėjimo, tačiau prieblandoje tinkamiausi bus tamsesni, rudi, rusvi, blyškūs atspalviai. Jei turite galimybę, galite rinktis stiklinius ar keramikinius indus, kurie atrodo solidžiau.

„Užkandžius naktinei išvykai patogu sudėti į stiklinius indelius – ant sandarių bambukinių dangtelių bus galima smulkinti ar serviruoti maistą. Juos, kaip ir gėrimus stikliniuose buteliuose, patogiai neštis galėsite pikniko krepšyje – nepamirškite ir aplinkai draugiškų popierinių šiaudelių“, – pataria IKEA interjero dizainerė.

Jei žvaigždžių šviesos neužtenka, pasiimkite su savimi šiltą ir jaukią atmosferą kuriančias LED žvakes – jas naudoti galėsite ne tik lauke, bet ir viduje.
 
Pasiilgusiems natūralumo – iškyla pievoje
Jei nuspręsite gamtoje paminėti Jonines, Žolinę ar kitas vasaros šventes, iškylai rinkitės tradicinį stilių. Koloritą sufleruoja pati gamta – natūralių pluoštų, tokių kaip mediena, šiaudai ar drobė, spalvos dera tarpusavyje.

„Iškylaudami pievose turite saugotis nepageidaujamų svečių, pavyzdžiui, erkių, todėl geriausia rinktis šviesių spalvų užtiesalus ir aksesuarus. Maistą patarčiau serviruoti ant lininių staltiesių, o iškylai reikalingus daiktus – neštis šiaudiniame krepšyje. Tik nepamirškite galvos apdangalų, pavyzdžiui, amžinai madingų šiaudinių skrybėlių“, – sako V. Klezienė.

Atsisiųsti
2019 06 10

IKEA naudos tik perdirbtą poliesterį

Šiandien į sąvartynus ir vandenynus patenka per daug plastiko bei tekstilės, sako Švedijos baldų gamintoja IKEA. Anot kompanijos, perdirbus šios gamtą teršiančios atliekos gali tapti vertingais ištekliais. Todėl bendrovė įsipareigojo iki 2020 m. savo produktų gamyboje naudoti tik perdirbtą poliesterį. Be to, IKEA pristatė, kad ateityje kurs kolekcijas iš vandenynuose surinkto plastiko, perdirbtų ryžių šiaudų, imsis kitų iniciatyvų, kuriomis siekiama prisidėti prie geresnio ir švaresnio pasaulio.

Kaip ryžių šiaudai teršia planetą
2018 m. IKEA pristatė kovai su pasauliniais aplinkosaugos iššūkiais skirtą „Better Air Now“ iniciatyvą, kuria siekiama ryžių šiaudus paversti naudinga žaliava. Įprastai ryžių šiaudai tampa šalutiniu derliaus nuėmimo produktu, kuris, kai deginamas, smarkiai didina oro taršą. 2019 m. rudenį pasirodysianti FÖRÄNDRING kolekcija – pirmasis šių šiaudų panaudojimo pavyzdys. Juodos ir mėlynos atspalvių  kolekcija iliustruos dabartines oro taršos ir smogo problemas bei optimistinės ateities su skaidriu ir švariu mėlynu dangumi viziją. Ilgalaikis kompanijos siekis – sumažinti oro taršą ir kituose regionuose, kuriuose yra deginamos grūdinių kultūrų perdirbimo atliekos. Dėl šios priežasties IKEA prisijungė prie Klimato ir švaraus oro koalicijos.

Vandenyne randamas plastikas virs tekstile
Plastiko atliekomis užteršti vandenynai – didelė ekologinė problema. IKEA siekia prisidėti prie jos sprendimo pozityviais ir proaktyviais būdais. Dėl to pristatyta nauja kolekcija MUSSELBLOMMA, kurią sudaro krepšys, užvalkalai pagalvėlėms ir staltiesė. Jų gamybai reikalingas poliesteris gaunamas perdirbus plastiką – taip pat ir Viduržemio jūroje plaukiojančias PET plastiko atliekas, kurias surinko Ispanijos žvejai. Be šios ateities kolekcijos, IKEA savo parduotuvėse jau dabar siūlo baldų bei namų aksesuarų iš perdirbto plastiko, popieriaus, medienos.

Tebūnie šviesa be elektros!
Daugiau nei milijardas gyventojų, arba kas septintas žmogus pasaulyje, dar ir šiandien turi minimalią prieigą arba neturi galimybės naudotis elektra. Elektros energijos, o kartu ir švaraus vandens bei komunikacijos paslaugų stygius, kelia rimtas problemas daugeliui viso pasaulio bendruomenių ir šeimų. Kartu su tarptautiniu projektu ir socialiniu verslu „Little Sun“ IKEA siekia pasiūlyti tvarius, patikimus ir prieinamus šviesos bei energijos sprendimus bendruomenėms visame pasaulyje – ypač ten, kur dar ir šiandien trūksta galimybių naudotis nuolatiniu elektros energijos tiekimu. IKEA drauge su „Little Sun“ sukūrė saulės baterijas, kurias galima tvirtinti ir sujungti su šviestuvais, įkrovimo stotelėmis, elektra valdomais langais ir kita namų technika. Jos taip pat jos gali būti pritaikytos veiklai lauke. Šie SAMMANLÄNKAD serijos produktai IKEA parduotuvėse visame pasaulyje bus pristatyti nuo 2021 m.

Atsisiųsti
2019 06 07

IKEA pristato Karlo Lagerfeldo mėgtos kūrėjos kolekciją

IKEA, bendradarbiaudama su Karlo Lagerfeldo mėgtos parduotuvės „Colette“ kūrybos vadove Sara Andelman (Sarah Andelman) ir žinomu Niujorko menininku Kreigu Redmanu (Craig Redman), pristato nuotaikingą interjero kolekciją FÖRNYAD. Riboto prekių kiekio kolekcijos pagrindiniu akcentu tapo jau uždaryto legendinio butiko „Colette“ simbolis – mėlyni taškai ir niujorkiečio menininko sukurtas animacinis veikėjas Darcel Disappoints. Šie du elementai tapo ne tik kolekcijos raštų dalimi, bet pavirto funkcionaliais baldais ir interjero detalėmis, tokiomis kaip kilimas, šviestuvas ar kabliukai rūbams.

Išskirtinio dizaino prekių butikas „Colette“ buvo vienintelė parduotuvė, kurioje apsipirkdavo pats Karlas Lagerfeldas. Mados ir dizaino mekos įkūrėjoms Koletei Ruso (Colette Roussaux) ir jos dukrai Sarai Andelman nusprendus verslo neperleisti į naujas rankas, 2017 m. mados karaliaus ir kitų garsenybių visame pasaulyje pamėgta parduotuvė Paryžiuje užvėrė duris, tad ir nauja IKEA kolekcija bus kone vienintelė galimybė įsigyti stilingų garsiosios „Colette“ kurtų prekių.

„Sarą galima drąsiai vadinti stilingų kasdienių prekių kūrybos pradininke. Dirbdama kūrybos vadove konceptualioje parduotuvėje „Colette“, ji kasmet pristatydavo mokyklinių reikmenų kolekcijas Paryžiuje – dėl to ir IKEA FÖRNYAD kolekcijoje šalia kilimų, staliukų atsidaro ir kanceliarinių prekių. Kūrėja turi platų nuomonės formuotojų ratą visame pasaulyje. Dirbdama su šiuo IKEA projektu, ji ir pasiūlė pakviesti prisijungti Kreigą, žinomą dėl savo kiaušinio formos alter ego Darcel“, – apie kolekcijos kūrimą pasakoja IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.

Niujorke gyvenantis ir dirbantis Kreigas Redmanas bendradarbiauja su daugybe pasaulyje gerai žinomų prekinių ženklų, tokių kaip Vogue, Nike, Apple, Google ir kiti. Menininkas taip pat yra žinomas dėl savo sukurto kartais ciniškai ir nerimtai į gyvenimą Niujorke žvelgiančio animacinio veikėjo Darcel Disappoints. Šio plataus spektro kūrėjo darbai nuo grafikos ir audinių dizaino iki kūrybos ir meno redaktoriaus – visada drąsūs, spalvingi ir grafiški, o svarbiausia – nuotaikingi.

„Kurdamas kolekciją, paklausiau savęs, kaip mano žaismingą dizainą subtiliai priderinti žmonių namuose? FÖRNYAD kabliukas yra puikus subtilios išraiškos pavyzdys – pats kabliukas atrodys kaip mažas meno kūrinys puošiantis jūsų sieną, bet pasikabinus drabužius jis visiškai užsidengs“, – taip kolekcijos koncepciją apibūdino Kreigas Redmanas.

Dizainerė E. Nemanė pastebi, kad renkantis daiktus neretai pirmenybę teikiame funkcionalumui, todėl visi FÖRNYAD kolekcijos sprendimai buvo apgalvoti taip, kad žaismingo dizaino prekės neprarastų savo pagrindinės funkcijos ir netaptų tik interjero dekoracija: „Dar daugiau, ši kolekcija kviečia naujai pažvelgti į visame pasaulyje pirkėjų pamėgtas IKEA prekes. Spalvingu raštu išmargintas mėlynas pirkinių krepšys nuo šiol galės būti naudojamas ir kaip stilingo miestiečio kelioninis krepšys. Be jau klasiką tapusių prekių, ši jaunatviška kolekcija taip pat yra papildyta prancūzų kūrėjos „arkliuku“ – raštinės reikmenimis: penalu, užrašų knygele, planšetės dėklu, tampria lipnia juostele ir kitomis biurui skirtomis prekėmis“.
 
Riboto kiekio kolekcijos prekes IKEA parduotuvėje bus galima įsigyti nuo birželio mėnesio. Kolekcijos prekių kainos prasidės nuo 1,49 Eur. 

Atsisiųsti
2019 06 04

IKEA bendradarbiaus su LEGO, „Adidas“ ir „H&M“

Šiuo metu Švedijoje vykstančiose kasmetinėse IKEA Demokratinio dizaino dienose kompanija pristato artimiausių metų naujienas. Tarp ryškiausių jų – pradėtas bendradarbiavimas su „LEGO Group“, kurio metu bus plėtojami vaikus visame pasaulyje žaisti skatinantys sprendimai. Ši iniciatyva virs kolekcija BYGGLEK, kuri parduotuves pasiekti turėtų jau 2020 m. 

Kompanija taip pat paskelbė apie bendradarbiavimą su „Adidas“, siekiant sudaryti geresnes sąlygas sportuoti namuose ir pristatyti išmanius sprendimus, skatinančius fizinį aktyvumą. Be to, IKEA pateikė daugiau informacijos apie drauge su „H&M” vystomą kompaniją „TreeToTextile“. 

Sakyti „taip“ žaidimams
Nepaisant tyrimų rodomo vaikų poreikio praleisti daugiau laiko žaidžiant su tėvais ir tėvų įsitikinimo, kad žaidimai yra svarbūs vaikų gerovei ir laimei, tiek vaikai, tiek tėvai kasdienybėje šiuo klausimu nuolat susiduria su iššūkiais. Įtempta dienotvarkė, namų darbai, žaidimams tinkamos erdvės stoka – pagrindinės daugiau žaisti trukdančios priežastys. 

IKEA ir LEGO suvienijo jėgas tam, kad padėtų šiuos iššūkius spręsti: nauja kolekcija BYGGLEK bus skirta ne tik žaisti įgalinantiems sprendimas, bet ir pagarbos kasdienių namų pareigų ugdymui.

Išmanūs sprendimai sportui namuose
Suprasdami, kad ne kiekvienas gali lankyti sporto klubą ar turėti pakankamai erdvės mankštintis namuose, IKEA bendradarbiaudama su „Adidas“ sieks atrasti naujus išmanius sprendimus skatinančius sportuoti. 

Prieš metus jėgas suvienijusios kompanijos susibūrė tam, kad įsivaizduotų sporto namuose ateitį ir skatintų sveiką gyvenimo būdą. Nuo to laiko dizaineriai, kūrybininkai ir kiti abiejų kompanijų specialistai lankėsi žmonių namuose trijuose žemynuose siekdami suprasti, kas kelia didžiausius iššūkius sportuojant namuose. Planuojama, kad pirmieji šio bendradarbiavimo metu sukurti produktai bus pristatyti 2021 m. 

Geresnė tekstilė – iš medienos?
Siekdama kurti geresnį ir gražesnį gyvenimą daugeliui žmonių, IKEA taip pat paskelbė toliau vystysianti kompaniją „TreeToTextile“, kurią sukūrė drauge su „H&M“ grupe, inovatoriumi Larsu Stigssonu ir 2018 m. prie bendrovės prisijungusia tvaraus pakavimo kompanija „Stora Enso“. 

Šios iniciatyvos tikslas – vystyti ir industrializuoti naujos kartos žemos kainos medienos celiuliozės pluošto gamybą. Nors medvilnė ir toliau liks itin svarbi medžiaga IKEA veikloje, iš celiuliozės gaminama tekstilė turi didžiausią potencialą papildyti ir tapti alternatyva tiek medvilnės, tiek iš iškastinio kuro kuriamiems audiniams. 

Šis projektas tebėra mokslinių tyrimų etape, tačiau jau po poros metų IKEA planuoja pradėti bandomąją patalynės, užuolaidų ir baldų apmušalų audinių gamybą.

Nematomas dizainas ir namų kvapai
Dar viena 2020 metais prekybą pasiekti turėsianti naujiena – OSYNLIG kolekcija su Švedijos kvepalų kompanija „Byredo“. Ši kolekcija bus IKEA pastangų tirti nematoma dizainą ir tai, kaip kvapai veikia mūsų gyvenimą namuose, rezultatas. 

Šios kolekcijos kūrėjai įsitikinę, kad kiekvienam žmogui yra tinkamas bent vienas kvapas, tad siekdami tapti patrauklūs daugeliui žmonių, šiuo metu jie yra sukūrę 13 kvapų koncepciją, paremtą trijų kvapų – gėlių, medžio ir gaivos – aromatais. Suprasdama, kokią svarbią rolę kvapai turi mūsų namuose, IKEA sieja demokratizuoti namų kvapus ir padaryti juos prieinamus už nedidelę kainą.

Atsisiųsti
2019 06 04

Naujas IKEA žingsnis: Vilniuje palapinėse įrengė viešbutį

Kviesdama žmones daugiau laiko praleisti gamtoje, Švedijos baldų gamintoja IKEA Vilniaus pašonėje pristato unikalią glampingo erdvę – palapinių miestelį, kuris teiks apgyvendinimo paslaugas. Nakvynė žmogui dvivietėje palapinėje, įrengtoje kaip viešbučio kambarys, kainuos 10 Eur. Palapines vasaroms naktims gamtoje rezervuoti bus galima „Airbnb“ sistemoje.

Terminas glamping yra sukurtas iš dviejų angliškų žodžių reiškiančių prabangą ir stovyklavimą (ang. glamoruos camping). Tai viešbučio patogumus ir buvimo gamtoje privalumus jungiantis stovyklavimo būdas, populiarėjantis visame pasaulyje – nuo safarių Afrikoje iki nakvynės Andų kalnuose. Šiandien tokio tipo stovyklavietė atidaryta ir Lietuvoje, šalia Vilniaus.

„IKEA atliktos apklausos rodo, jog lietuviams kasdienybėje labiausiai trūksta laiko sau bei gamtos, taip pat atitrūkimo nuo darbų. Matydami šias tendencijas, siūlome būdus kaip šiuos poreikius patenkinti. „Wake way“ vandenlenčių parke įrengėme viešą, visiems prieinamą atostogų gamtoje erdvę. Skyrus minimalias investicijas, panašią galima sukurti net savo balkone, terasoje ar sodyboje. Norime įkvėpti žmones ieškoti netradicinių poilsio gamtoje sprendimų ir atostogų akimirką išgyventi kad ir kasdien“, – sako IKEA rinkodaros vadovė Kristina Mažeikytė.“
Pasak jos, tai pirmasis IKEA glampingas Baltijos šalyse. Jis šią vasarą įsikūrė „Wake Way“ vandenlenčių parke prie Nemėžio tvenkinio, vos kelios minutės kelio nuo Vilniaus miesto. Čia svečius pasitiks penkios skirtingais stiliais įrengtos palapinės, individualios terasos aplink jas ir bendra „Lounge“ zona su žaidimų aikštele bei griliumi. Lankytojai galės naudotis bendra parko infrastruktūra, dušais, tualetais ir bevieliu interneto ryšiu.

„IKEA yra žinoma dėl savo mažų kainų, todėl ir nakvynę glampinge parkas siūlys už itin mažą, daugeliui prieinamą sumą. Užsienyje nakvynė panašiose stovyklavietėse kainuoja net daugiau nei viešbučiuose, tačiau IKEA nebūtų IKEA, jeigu kartu su partneriais “Wake Way” nerastų būdų pasiūlyti šį prabangų pasibuvimą gamtoje už 10 Eur žmogui sumą. Tie, kas nakvynės nesirinks, parko teritorijoje bei įrengtose poilsio zonose galės ilsėtis nemokamai“, - sakė K. Mažeikytė.
 
IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė pasakoja, jog kiekviena palapinė primins vis kitą lietuvių mėgstamą tematiką ar atostogų kryptį.
 
„Atvykę svečiai galės apsistoti penkių skirtingų stilių palapinėse – iš IKEA baldų ir aksesuarų sukūrėme bohemišką, džiunglių, pajūrio, marokietišką ir indėnišką atmosferas. Kiekvienos iš palapinių viduje yra dvi viengulės lovos ir kiti baldai, reikalingi poilsiui, jaukus apšvietimas, kilimai ir būtiniausi indai. Kiekviena palapinė turi atskirą terasą, taip pat apstatytą lauko baldais“, – pasakoja IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė. Ji priduria, kad tokias poilsio erdves gali įsirengti kiekvienas, o kokybiškam poilsiui nebūtinos didelės išlaidos ir tolimos kelionės – kartais pabėgimą nuo rutinos suteiks ir kavos puodelis savame balkone ar IKEA glampinge.

Martynas Šlikas, „Wake Way“ parko įkūrėjas teigė, kad palapinių miestelis leis laiką gamtoje praleisti ne tik dieną, tačiau ir naktį.

„IKEA dizainerių įrengtos palapinės leis atitrūkti nuo miesto šurmulio ir pabėgti į gamtą, neaukojant komforto. Mūsų parkas ir glampingas atviras ne tik vandenlenčių sporto entuziastams, bet visiems parko lankytojams iš Lietuvos bei užsienio šalių. Palapinės, kurios bus atviros lankytojams iki rudens, bus papildoma jau ketverius metus veikiančio vandenlenčių parko teikiama paslauga. Ja siekėme sukurti visiems prieinamą erdvę gamtoje bei sudaryti sąlygas kuo patogiau leisti laiką ir stovyklauti ir dieną, ir naktį. Visa infrastruktūra ir stovyklavietės priežiūra, taip pat ir administraciniais klausimais, rūpinsimės kaip mūsų parko dalimi. Jau šią savaitę palapinėse apsigyvens pirmieji svečiai“, - sakė vandenlenčių sporto parko įkūrėjas.


IKEA glampingo administracija dirbs 7–22 val. darbo dienomis, savaitgaliais - 9–22 val.

Rezervuoti palapinę galite čia: http://bit.ly/IKEAglamping

Atsisiųsti
2019 06 03

IKEA nemokamai atnaujins ne tik namus, bet ir verslo patalpas

IKEA ir TV3 rengiasi antram „Namų idėja su IKEA“ sezonui ir vėl renka lietuvių namus nemokamam interjero atnaujinimui. Šį kartą IKEA dizaineriai atnaujins ne tik namų patalpas, tačiau įžengs ir į verslo erdves – nedideli šeimų verslai, startuoliai, dirbtuvėlių ar parduotuvių savininkai kviečiami teikti paraiškas darbo erdvių atnaujinimui bei įrengimui IKEA baldais ir aksesuarais. Norintys dalyvauti projekto atrankoje, kviečiami užpildyti anketą adresu: https://www.tv3.lt/namu-ideja-su-ikea/ iki birželio 16 d.

„Antrasis namų atnaujinimo sezonas startuoja su nauja misija – norime atnaujinti namus tiems, kurių gyvenimas keičiasi. Tikime, kad naujos pradžios gyvenime reikalauja ir pokyčių namuose. Tad šį kartą teikti anketas ypač kviečiame tuos, kurių gyvenimas pasikeitė – gimė naujas šeimos narys, šeima persikraustė į naujus namus, išsikraustė užaugę vaikai ar atvyko pasenę tėvai. O gal visiškai iš naujo pradedate gyvenimą po skyrybų? Visoms šioms situacijoms ieškosime sprendimų, kad namai atitiktų jūsų poreikius ir prisidėtų prie gražesnio ir geresnio kasdienio gyvenimo“, – sako Eimantė Nemanė, IKEA interjero dizainerių vadovė. 

Pasak IKEA atstovės, rudens sezono laidose bus sprendžiami ne tik iššūkiai namuose, tačiau ir versluose. 
„IKEA siūlo sprendimus ne tik namams, tačiau ir biurams, mažmeninės prekybos, svetingumo ar maitinimo paslaugas teikiantiems verslams, įvairioms dirbtuvėms. Todėl kviečiame anketas siųsti ir startuolius, šeimų ar individualius verslus – kartu ieškosime sprendimų darbo erdvėms“, – teigė E. Nemanė. 

Pasak TV3 atstovų, antrasis sezonas pasiūlys naujovių. 
„Šį pavasarį rodyta laida sulaukė ne tik didžiulio žiūrovų susidomėjimo, bet ir norinčiųjų dalyvauti – sulaukėme daugiau nei 2000 anketų, iš kurių buvo atrinktos 7 šeimos. Joms profesionalūs IKEA dizaineriai nemokamai atnaujino jų pasirinktas namų erdves IKEA baldais ir aksesuarais. Šį kartą didiname dalyvių skaičių ir ruošime 10 laidų ciklą, kurio metu IKEA interjero dizaineriai dalinsis realiais namų ar verslo erdvių atnaujinimo pavyzdžiais bei praktiškais patarimais”, – sakė Arvydas Rimas, TV3 kūrybos direktorius. 

Pasak jo, rudens sezono laidose bus skiriama dar daugiau dėmesio interjero sprendimams, taip pat dalinamasi patarimais, kaip sukurti išmanius, tvarius namus. Tikimasi, kad daug dėmesio sulauks ir laidos naujovė – nedidelių verslų darbo erdvių nemokamas atnaujinimas. 

Prasidėjo atranka 
Kaip ir praėjusį kartą, pirmasis projekto „Namų idėja su IKEA“ etapas – norinčių atsinaujinti būstą atranka. Paraiškas teikti gali visi norintys Lietuvos gyventojai. Teikdami paraiškas jie turės nurodyti, kurią būsto erdvę labiausiai nori atnaujinti: gyvenamąjį kambarį, miegamąjį, virtuvę ar savo verslo patalpas. Iš jų projekto komisija atrinks 10 dalyvių, kuriems bus atnaujinta jų pasirinkta erdvė, iš viso – 10 skirtingų erdvių.

Antrame projekto etape – TV3 „Namų idėja su IKEA“ laidų cikle bus rodoma kaip vyksta projekto dalyvių erdvių atnaujinimo darbai: aptariami reikalingi pokyčiai, renkami baldai bei sprendimai, derinami interjero elementai ir t.t. Kiekvienai namų erdvei bus skirta atskira laida, todėl žiūrovai ne tik matys prieš jų akis gimstančius pokyčius, tačiau gaus koncentruotų patarimų, kuriuos galės pritaikyti savo namuose. 

Naujas „Namų idėja su IKEA“ laidų ciklas TV ekranuose pasirodys rudenį. 

Norintys dalyvauti projekto atrankoje, savo paraiškas turėtų pateikti čia: https://www.tv3.lt/namu-ideja-su-ikea/.

Anketas pateikti galima iki 2019 06 16. Projekto organizatoriai susisieks tik su atrinktais dalyviais. Projekto „Namų idėja su IKEA“ organizatoriai – UAB „Felit“ (IKEA Lietuva)  ir UAB „All Media Lithuania“ (TV3).

Atsisiųsti
2019 05 31
 

Iškyla kaip iš filmo: ekspertai pataria, kaip pasiruošti ir ko nepamiršti?

Rengiatės į iškyla? IKEA interjero dizainerė Vaiva Klezienė vardija pagrindines stilingo ir gamtai draugiško pikniko taisykles. Ji pataria atšilus orams gamtoje švęsti ir moksleivių išleistuves, ir vaikų gimtadienius.

Interjero dizainerė pastebi, kad piknikų mada įsitvirtina pirmiausia dėl jų suteikiamos galimybės gamta mėgautis net mieste – parkuose, skveruose, upių pakrantėse ar namų kieme. Išvykus pasivažinėti dviračiu, trumpam įsikurti ir surengti pikniką galima net ant platesnių senamiesčio laiptų, suolelių ar visuomenei atvirų pastatų stogų. Gamtoje taip pat galima švęsti neįpareigojančias progas – moksleivių ar darželinukų išleistuves, vaikų gimtadienius ar tiesiog suorganizuoti pietų pertrauką lauke.

Vienkartinius indus keiskite daugkartiniais
Kalbėdama apie pastarųjų metų tendencijas, ji pastebi, kad bene didžiausia – vienkartinių indų atsisakymas.

„Palankus oras, estetiška aplinka ir naudojami indai – sėkmingos iškylos raktas. Nors iškylose ilgą laiką karaliavo iš pažiūros patogesni naudoti vienkartiniai plastikiniai indai, šiandien juos kviečiu keisti daugkartinio naudojimo nedūžtančiais, leidžiančiais kurti stilingesnę ir gamtai draugiškesnę aplinką. Nepailstantys stilistai ir tvarios  gyvensenos propaguotojai gali rinktis ir namuose įprastus stiklinius, keramikos indus. Pastarieji visuomet atrodys solidžiau – tereikia iš anksto apgalvoti, kaip juos patogiai atsivežti į piknikui skirtą vietą“, – pastebi V. Klezienė.
 
Tam gali pasitarnauti ir paprasta dėžė, ir vintažiniai lagaminai, ir pikniko krepšiai ar šaltkrepšiai, kuriuos vėsiuoju metų laiku galima naudoti konservuotų produktų ar sezoninių daiktų laikymui. Be to, verta nepamiršti, kad šaltkrepšiai ne tik sulaiko šaltį, bet ir šilumą, todėl juos panaudoti galima net keliaujant žiemą.

Pasak dizainerės, renkantis indus, vertėtų atkreipti dėmesį į daugiafunkcius dubenėlius, pavyzdžiui, stiklinis dubuo tiks sudėti maistui, o medinis jo dangtelis atstos lėkštes.
 
Dominuoja dvi tendencijos: gamtos natūralumas ir ryškios spalvos 
Ruošiantis iškylai dizainerė pataria iš anksto apsvarstyti, kaip derės tekstilė, indai bei aksesuarai. Stilių galima pasirinkti ir pagal numatomą iškylos vietą ar progą – pajūry, miške tiks natūralus, tradicinis stilius, o iškyla miesto parke bus modernesnė.
 
„Šiemet pastebimos dvi pagrindinės tendencijos – renkamės arba ryškias vasariškas spalvas arba nuosaikesnį, ramesnį tradicinį stilių, natūralias gamtos spalvas. Pavyzdžiui, natūralių medžiagų užklotai, lininės staltiesės, mediniai stalo įrankiai ir dubenėliai ypatingai derės su „žaliu“ sveikesniu maistu ir tiks laukinės gamtos apsupty“, – teigia IKEA interjero dizainerė.

Kita kryptis, ryškios, modernios spalvos. „Čia galima drąsiai derinti įvairias spalvas. Nepasiklysti bus lengviau, jeigu pirksite vienos kolekcijos indus, įrankius, aksesuarus“, -sako dizainerė. Pasak jos reikėtų laikytis vieno principo – jeigu indai margi, verčiau rinktis vienspalvę staltiesę ir paklotą, o jeigu indai vienspalviai – žaismingumo suteiks margas patiesalas. Renkantis spalvas, svarbi ir iškylos vieta.
 
„Iškyloms gamtoje, rekomenduočiau rinktis šviesesnius, kuo mažiau margus užtiesalus. Šiandien ir šviesūs audiniai nesunkiai valomi, o ant jų lengviau pastebimi nekviesti svečiai – erkės. Na o ant smėlio ar tiltelio galima pasitiesti ir tamsesnės spalvos pledą, mat tokiose erdvėse nekviestų svečių mažiau“, – sako dizainerė.
 
Rengiant pikniką ant žemės ar vejos, praktiškiau rinktis sintetinio pluošto audinius, kurie nesilamdo ir yra lengviau prižiūrimi. Impregnuoti, storesni patiesalai bus patogesni ir tinkamesni net po lietaus, tačiau, jei planuojama į pikniką vykti tik su kuprine ar iškylu krepšiu, pakaks ir plonesnio pledo ar sėdimosios pagalvėlės.

Iškylai kaip filme reikalingi aksesuarai
Pasak dizainerės, suderinus indus, maistą ir staltieses, verta pagalvoti ir apie nedideles puošybos detales.
 
„Kokybiškų daugkartinio naudojimo indų, staltiesės pasirinkimas jau sukurs jaukų ir tvarkingą vaizdą. Pikniko „visumą” siūlau papildyti skintomis pievos gėlėmis ar gamtoje rastomis detalėmis: tekstilę ar servetėles stilingai pritvirtinančiais akmenukais ar medžio šakelėmis“, - pataria V. Klezienė. Spalvingos servetėlės, artimiausiuose medžiuose pakabinti saulės baterijų žibintai ar vėliavėlės itin pravers, jeigu gamtoje organizuojate šventę ir vienoje vietoje būsite ilgėliau.

Atsisiųsti
2019 04 30

IKEA ragina patikrinti, ar SUNDVIK vystymo stalus–komodas surinkote tinkamai

IKEA ragina visus SUNDVIK vystymo stalus–komodas įsigijusius pirkėjus patikrinti, ar atverčiamoji stalo dalis buvo saugiai pritvirtinta tvirtinimo detalėmis. Jei surinkdami baldą klientai šių detalių nepanaudojo, IKEA primygtinai kviečia jomis pritvirtinti atverčiamąją baldo dalį. Praradus ar pametus rinkinyje esančias detales, pirkėjai kviečiami jas nemokamai atsiimti IKEA parduotuvėje.

Šiuo įspėjimu IKEA dalinasi po to, kai Europoje sulaukė trijų pranešimų apie incidentus, kai tinkamai nepritvirtinus atverčiamųjų SUNDVIK baldo dalių, vaikai nukrito nuo vystymo stalų–komodų. Visais atvejais tvirtinimo detalės nebuvo panaudotos ir nebuvo pritvirtintos taip, kaip nurodyta instrukcijoje.

IKEA pastebi, kad klientai yra linkę baldą kasdien naudoti kaip atverčiamąjį vystymo stalą, nors pagal instrukcijas jis turėtų būti stabiliai sutvirtintas, ir netvirtina atlenkiamosios dalies reikiamais elementais, kaip tai nurodyta instrukcijoje. Prekių saugumas yra IKEA prioritetas, todėl po minėtų įvykių kompanija nusprendė imtis papildomų atsargumo priemonių ir kviečia visus pirkėjus patikrinti, ar jie naudojamą baldą surinko tinkamai bei atsiimti papildomas saugumą užtikrinančias tvirtinimo detales, jei jos buvo pamestos. Norėdami atsiimti naujas tvirtinimo detales pirkėjai neprivalės pateikti jokių pirkimo įrodymų, tokių kaip pirkimo kvitas, ir minėtas detales galės gauti nemokamai. Įmonė taip pat praneša, kad atnaujins baldo surinkimo instrukciją taip, kad visų baldo detalių ir tvirtinimo elementų panaudojimo svarba būtų dar labiau pabrėžta.

IKEA teigimu, SUNDVIK vystymo stalas yra saugus, jeigu yra surinktas vadovaujantis pateiktomis instrukcijomis ir visos tvirtinimo detalės panaudotos. Bendrovė atsiprašo už galimus nepatogumus. 

Atsisiųsti
2019 04 29

IKEA tyrimas: trečdalis lietuvių atostogautų visą vasarą

IKEA atliktas tyrimas rodo, kad 8 iš 10 lietuvių atostogos yra itin svarbios. Jeigu galėtų rinktis, trečdalis jų poilsiautų visą vasarą. Kita vertus, lietuviai linkę investuoti į vienkartines atostogas, negu į kasdienį poilsį. Tačiau anot psichologų, elgtis reikėtų priešingai – būtent kasdienis atsipalaidavimas yra svarbus intensyviai dirbant.
 
Remiantis IKEA inicijuoto tyrimo rezultatais, didžiausia dalis apklaustų lietuvių (30 proc.) pageidauja visą vasarą trunkančių atostogų. Kiek mažiau žmonių (27 proc.) tenkintų reguliarios kelių savaičių trukmės atostogos kas mėnesį ar du. Dešimtadalis teigė norintys ilgesnių savaitgalių. Poreikį atostogauti ištisus metus turi tik 5 proc. tyrimo dalyvių, tarp kurių didžiausia dalis vyrų. Realybėje, dauguma lietuvių atostogauja vieną ar du kartus per metus (atitinkamai 31 proc. ir 37 proc.). Tris, keturis ar daugiau kartų atostogas sau gali leisti tik 18 proc. apklaustų žmonių, o 14 proc. tyrimo dalyvių teigia išvis neatostogaujantys.

„Ilgų ar dažnų atostogų poreikis galimai rodo, kad žmonių neuždega jų kasdienė veikla kasdienė veikla. Antra, įnėrę į kasdienius darbus, jie negeba atsikvėpti kasdien skirdami laiko sau ir šeimai. Gali būti, kad darbas jiems kelia nusivylimą, todėl dar labiau išryškėja natūraliai jaučiamas nuovargis. Esame įpratę ignoruoti dėsningumą, jog įtempčiau dirbdami, turime kokybiškiau ilsėtis“, – komentuoja psichologas, psichoterapeutas, „Žmogaus studijų centro“ partneris Justinas Burokas.

Psichologo teigimu, žmonės dažnai darbo stresą linkę pakeisti intensyvių kelionių stresu. Pasak J. Buroko, atostogos yra reikalingos išeikvotų energijos šaltinių atstatymui, todėl intensyvus režimas reikalauja kasdienių poilsio akimirkų. Psichologui atitaria ir IKEA dizainerė Eimantė Nemanė, teigianti, jog lietuviai vis dar mažai dėmesio skiria kasdieniam atokvėpiui.
 
„Dauguma tyrimo respondentų teigė, kad geriausia kelionių ir poilsio kryptis yra į gamtą – lietuvišką pajūrį ar paežerę, sodybą už miesto. Kas dešimtas teigia, kad galėtų atostogauti ir namie. Taigi esant tokiems poreikiams, atostogų jausmą galima susikurti kasdien, tiesiog reikėtų pasirūpinti tinkama infrastruktūra“, - sako dizainerė. Pasak jos, lietuviai ganėtinai gerai susitvarkę turimas sodybas ar sodo namelius – 86 proc. respondentų, turinčių sodybas, teigė, kad jos tinkamos poilsiui. Tačiau situacija su balkonais, artimiausia pabuvimo gryname ore vieta mieste, problema didesnė.
 
„Tyrimo duomenys rodo, kad tik kas antras balkonas yra tinkamas pasėdėti ir atsipalaiduoti. Daugeliu atveju balkonai bei terasos tarnauja kaip nereikalingų daiktų sandėlis. Investavus vos kelias dešimtis eurų jau tą pačią dieną galima turėti savo kasdienio poilsio oazę. Tačiau lietuviai vis dar mieliau investuoja į vienkartines atostogas, negu į kasdienio poilsio bazę. Tyrimas parodė, kad atostogoms kas antras respondentas galėtų skirti iki 500 Eur, tačiau balkono ar terasos įrengimui trečdalis respondentų iš vis nelinkę skirti jokių lėšų, ketvirtadalis sako galintys skirti iki 100 Eur“, - sako IKEA atstovė.
 
Atostogų ingredientai: šiluma, gamta ir atitrūkimas nuo rutinos
Paklausti, kokios yra gerų atostogų sudedamosios dalys, lietuviai tyrimo metu dažniausiai minėjo atitrūkimą nuo kasdienės rutinos (65 proc.), šiltą orą (63 proc.) ir gamtą (56 proc.). Respondentams taip pat svarbu saulė (46 proc.), skanus maistas (34 proc.) ir atradimai (30 proc.).

„Žmonės ilgisi atsipalaidavimo, nes dažnu atveju stokoja kasdienių būdų, kaip valdyti užvaldančias nerimą keliančias mintis. Aktyvus poilsis – vairavimas, slidinėjimas ir pan. – gali padėti išvalyti galvą, tačiau reikėtų nepamiršti, kad jis taip pat eikvoja energiją. Todėl tam tikra prasme būtina atrasi laiko ir nieko neveikimui, o keliones planuoti taip, kad liktų laiko ir atsipūsti“, – apie daugeliui įprastą aktyvų poilsį kalba psichologas. „Belieka padėkoti tėvams, išmokiusiems, esą ilsėtis yra gėda. Tuomet skyrę laiką sau, jaučiame įtampą – už kampo laukia nepadaryti darbai. Tenka iš naujo mokytis tinkamai poilsiauti“, – sako psichologas. J. Burokas siūlo universalų ir kiekvienam prieinamą streso mažinimo receptą – laikas gryname ore, meditacija ir lengva mankšta.
 
IKEA interjero dizainerė pataria atsipalaidavimo zoną sukurti ir namuose.
 
„Žvelgiant iš interjero perspektyvos, viskas yra mūsų rankose. Tinkamai, jaukiai ir skoningai įsirengę su poilsiu asocijuojančią zoną, galėtume geriau atsikvėpti ir savo namų erdvėse. Tokios menkos detalės kaip gamtos ar jūros kvapų namų aromatai, gėlėmis apsodintos sodybos, žaluma papuoštos terasos ir balkonai ar mėgstamam užsiėmimui skirta zona svetainėje gali iš esmės pakeisti poilsio įpročius“, – sako IKEA interjero dizainerė. Pasak jos, interjero įtaką gerai savijautai patvirtina ir moksliniai tyrimai, rodantys, jog žmogaus smegenys geriau ilsisi estetiškoje aplinkoje, gražių daiktų ar objektų apsuptyje.

Atsisiųsti
2019 04 19

„Namų idėja su IKEA“ – netrukus išaiškės, kas laimėjo visų namų atnaujinimą

Kovo pradžioje TV3 ekranuose startavęs namų pokyčių projektas „Namų idėja su IKEA“ priartėjo prie finalo – rytoj išaiškės, kuris erdvės atnaujinimas labiausiai patiko žiūrovams bei patiems projekto dalyviams ir kuri šeima laimės didįjį prizą – visų namų atnaujinimą IKEA baldais ir aksesuarais. 

Paskutinėje „Namų idėja su IKEA“ laidoje susirinkę projekto dalyviai ne tik skyrė savo balsus už labiausiai patikusį atnaujinimą, bet ir dalinosi įspūdžiais apie tai kaip jaučiasi atnaujintose erdvėse.

Pirmojoje laidoje IKEA dizainerė Eimantė Nemanė jaunai trijų asmenų šeimai, gyvenančiai nedideliame bute Vilniuje, padėjo iš pagrindų pakeisti ir jų poreikiams pritaikyti 15 kv. metrų kambarį, kuriame verda visas šeimos gyvenimas – pora su mažyliu miega, dirba, žaidžia ir laiko daugumą reikalingų daiktų. 
„Dešimt metų taip gyvenome ir atrodė, kad negali būti kitaip. O štai pasirodo ir čia erdvės yra, ir čia, ir mes turime kur apsisukti ir Elijus turės kur vaikščioti. Ten pasisuki – „faina“, čia pasisuki – irgi gražu. Net kvėpuoti lengviau. Kambaryje šviesu. Dabar daugiau laiko jame praleidžiame, nes anksčiau buvo tamsu, nepatogu, tai vos atsikėlus norėdavosi kažkur išeiti“, – susižavėjimo pokyčiais neslėpė namų šeimininkė Rima.

Kita projekto dalyvė Liucija irgi neslėpė džiaugsmo: „Viskas labai gerai, net atjaunėjau! Ir vyras dažniau gėlių atneša. O Bogdanui nugara nebeskauda ant gero čiužinio miegant“, – sakė ji. 
Liucijos ir Bogdano porai IKEA interjero dizainerė Kristina Tamašauskaitė atnaujino miegamąjį kambarį, nemačiusį remonto net 20 metų.

Trečiojoje laidoje IKEA dizainerė Ilona Mozgo sprendė iššūkį, kaip sukurti šiuolaikišką, modernią virtuvę sename name, ypač, jei negalima keisti elektros lizdų ir santechnikos vietos? Kaip pakeisti virtuvę taip, kad joje patogiai maistą būtų galima gaminti trims alergiškiems mažyliams su skirtingais mitybos poreikiais? Panašu, kad dizainerei užduotis puikiai pavyko.
„Nuostabus jausmas, dabar virtuvėj beveik ir gyvename. Pradėjau net konditerijos gaminius gaminti, nors anksčiau saldumynų niekad negamindavau. Nauja virtuvė skatina gaminti”, – džiaugėsi virtuvės šeimininkė, trijų vaikų mama Mintarė.

Dar vieni projekto dalyviai – Liudmilos ir Sergejaus šeima. Jų bute pereinamajame kambaryje gyvena jau suaugęs sūnus ir paauglė dukra. IKEA dizainerė Toma Montvilaitė suteikė šiai erdvei daugiau privatumo ir jaukumo bei padarė jį patrauklų ne tik jaunuoliams, bet ir šeimininkams. 
Išvydusi pokyčius, Liudmila negalėjo sutvardyti ašarų: „Aš dabar tik ir būnu tame kambaryje“, – sakė ji. O dukrai labiausiai patiko įrengtas makiažo stalelis: „Pas mane dabar dažnai ateina draugės ir daromės makiažus“, – džiaugėsi paauglė.

Per dvidešimt bendro gyvenimo metų Rūta ir Marius Užomeckai užgyveno gražią ir gausią šeimyną – augina net 5 vaikus! Interjero dizainerė Vaiva Klezienė sprendė galvosūkį, kaip sukurti jaukų ir žaismingą kambarį, kuriame trys vaikai galėtų patogiai miegoti, dirbti, leisti laisvalaikį ir laikyti savo daiktus.
„Iš pradžių bijojau patikėti, kad tai ne stebuklas, galvojau, kad kaip tai Pelenei suėjus 12 val. burtai išsisklaidys ir viskas bus kaip buvę. Neįtikėtina – vaikai dabar nebebūna svetainėje kaip kad anksčiau, o savo kambaryje piešia, žaidžia“, – džiaugėsi daugiavaikės šeimos tėvas Marius. 

„Ne kartą su žmona kalbėjome, kad šitaip, kaip dabar yra padaryta, patys nebūtume nei sugalvoję, nei sugebėję pasidaryti. Dabar ir geriau, ir patogiau, ir tvarkos daugiau“, – nedaugiažodžiavo garažo pokyčiais patenkintas jo šeimininkas Stasys. 
IKEA dizaineris Mantvydas Breivė garažą pavertė ne tik patogia daiktų laikymo erdve, bet ir pritaikė jį užkietėjusio žvejo Stasio pomėgiams.

Paskutiniojoje „Namų idėja su IKEA“ laidoje IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė poniai Natalijai atnaujino kambarį ir balkoną. 
„Nuostabu! Jauku. O svarbiausia – šviesu. Mano gyvenimas pasikeitė – dabar vos grįžusi iš darbo skubu pasidaryti kavos ir su puodeliu einu pasėdėt į balkoną, o tada – ant naujos sofos prie televizoriaus. Gyvenimas – puikus!”, – švytėte švytėjo ponia Natalija.

Kokius balus skyrė projekto dalyviai vieni kitiems? O už kokius pokyčius daugiausiai balsavo žiūrovai tv3.lt portale? Ir kas galiausiai tapo didžiojo prizo laimėtojais? Sužinosite jau rytoj finalinėje „Namų idėja su IKEA“ laidoje  – balandžio 20 d. 17.30 val. per TV3.

Atsisiųsti
2019 04 16

Velykų stalą pataria puošti pastelinėmis spalvomis ir šeimos relikvijomis

Jei kiekviena šeima turi iš kartos į kartą perduodamas Kalėdų stalo dekoravimo tradicijas, Velykų laikotarpiu tam skiriame kur kas mažiau dėmesio. IKEA Lietuva interjero dizainerė Eimantė Nemanė dalijasi artėjančios šventės dekoro patarimais, kuriuos lengvai galėsite pritaikyti pagal savo skonį ir namuose puoselėjamą stilių.

Taisykles laužykite stilingai
„Dekoruodami šventinį stalą, geriausio rezultato pasieksite išlaikę nuoseklumą ir darną su namų interjero stilistika. Jei namai įrengti tradiciniu stiliumi, elegantišką šventės nuotaiką padės išlaikyti tradiciškai dekoruotas stalas“, – sako E. Nemanė.

Modernius, minimalizmo stiliumi įrengtus namus papuoš lengvas, neperkrautas stalo dekoras, vienos ar kelių tarpusavyje derančių spalvų indai. Kaip visuomet, stiliaus taisykles galime laužyti tuomet, kai gerai jas išmanome. Renkantis eklektišką stilių, kai moderniai įrengtuose namuose dengiamas tradicinio stiliaus stalas, svarbiausia – nepadauginti skirtingų raštų ir spalvų.

Velykos – puiki proga į dienos šviesą ištraukti šeimos relikvijas. „Jei skandinaviško stiliaus interjere į dienos šviesą norite ištraukti puošnų močiutės servizą, pirmiausiai pasirūpinkite šiam servizui tinkamu „fonu“. Vienspalvė, minimaliai nėriniuota staltiesė ir balti ar neutralių, šviesių spalvų indai padės išryškinti servizą kaip išskirtinę dekoro detalę“, – rekomenduoja dizainerė.

Pasitelkite pastelines spalvas
Velykas švenčiame pavasarį, bundant gamtai, tad priešingai Kalėdų laikotarpiui, čia dera „įdarbinti“ pastelines spalvas – rožinę, melsvą, žalsvą, gelsvą ar šįmet madingą koralinę spalvą. Pasak IKEA dizainerės, itin elegantiškai atrodo viena spalvų palete dekoruotas stalas, kai skirtingi dekoro elementai skiriasi tik tos pačios spalvos intensyvumu.

„Jei pavasaris jus įkvepia ryškioms spalvoms, Velykinio stalo dekorui rinkitės tas pačias pastelines, tik stipresnio intensyvumo spalvas. Spalvingus stalo dekoro elementus  galima paryškinti baltos ar pilkos staltiesės fone. Pavyzdžiui, ant baltos staltiesės dengiant ryškių spalvų lėkštes, servetėles ar kitus serviravimo indus“, – pataria E. Nemanė.

Galima eiti ir priešingu keliu, pagrindiniu dekoro elementu pasirenkant ryškiai margintą staltiesę. Šventinio lengvumo dekorui tada suteiks ant tokios staltiesės dengiami vienspalviai indai.

Gaivumo efektui – pavasario žaluma
Velykų stalą visuomet papuoš pavasarinė žaluma – skintos šakelės, pirmosios pražydusios lauko gėlės. Žalių augalų ir gėlių akcentai šiuo metu tampa vis madingesni stalo dekore ir išstumia iki šiol dominavusius blizgius, ryškius dekoro elementus.

„Labai paprastas, bet įspūdingas Velykų stalas gali būti sukurtas iš kelių bazinių elementų – baltos staltiesės, baltų indų ir didelės vazos su ką tik pumpurus išleidusiomis šakelėmis. Daugiau charakterio tokiam stalui galima suteikti, šakeles papuošiant audinio ar popieriaus dekoracijomis. Didelėje vazoje šventiškai atrodys ir tradicinės verbos“, – neįprastą puošimo idėją siūlo dizainerė.

Baltas stalo dekoras, kurį Velykoms papuoštų pavasario žaluma, yra itin saugus sprendimas. Jis gali tapti baziniu dekoru bet kuriai kitai šeimos šventei. Beliks tik pagal nuotaiką ar progą priderinti skirtingų spalvų servetėles, stalo takelius, žvakes ir puokštę.

Jaukumą kurkite natūraliais dekoro elementais
Pamėgti žalvario, aukso ir marmuro aksesuarai dekoruojant Velykų stalą vis dažniau keičiami medžio dekoro fragmentais. Iš medžio išpjauti padėkliukai, samanomis puoštas margučių serviravimo indas namams suteikia tikro šventiško jaukumo.

Jį dar labiau pabrėš lininės staltiesės, stalo takeliai, šiaudiniai ar pinti aksesuarai. Taip dekoruotu stalu pataikysite tiesiai į dešimtuką – dabar į madą ant stalo sugrįžta natūralumas, natūralių spalvų derinimas su pasteliniais atspalviais, tekstilės sluoksniavimas. 

Atsisiųsti
2019 04 15

IKEA franšizės valdytojas Vilniuje formuoja skaitmeninės plėtros komandą

IKEA franšizės valdytojas Baltijos šalyse ir Islandijoje formuoja skaitmeninės plėtros komandą, kuri dirbs Vilniuje. Jos pagrindinis tikslas – spartinti IKEA mažmeninės prekybos įmonių veiklos skaitmenizavimą bei užimti lyderio pozicijas šioje srityje keturiose rinkose: Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Islandijoje. Prie Vilniuje dirbsiančios komandos, kurią iš pradžių sudarys aštuoni asmenys, kviečiami prisijungti specialistai iš Lietuvos ir kitų šalių. 

„Skaitmeninės plėtros komanda daugiausia dėmesio skirs dviem pagrindinėms sritims: vartotojų patirties visuose kanaluose, ir fiziniuose, ir skaitmeniniuose, gerinimui bei IKEA, kaip mažmeninės prekybos organizacijos, veiklos efektyvumo didinimui Baltijos šalyse ir Islandijoje. Ilgalaikis šio sprendimo tikslas – skaitmenizavimą paversti standartiniu mūsų kasdienės veiklos principu, o trumpalaikėje perspektyvoje norime patobulinti kasdienę organizacijos veiklą. Šiuo metu jau numatėme daugiau nei 150 projektų, skirtų pasiekti skaitmenines organizacijos kompetencijas,“ – sako Ölvir S. Sveinsson, IKEA Informacinių technologijų vadovas Baltijos šalims ir Islandijai.

Šiuo metu Vilniuje IKEA ieško 6 naujų komandos narių, turinčių projektų valdymo, „Microsoft Dynamics NAV“, tinklaveikos ir WEB programavimo patirties. Pasak Ö. S. Sveinsson, organizacija IT specialistų ieško tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Keturiose rinkose investicijos į IKEA valdytojo skaitmeninius pokyčius sieks 0,5 mln. Eur, o metines investicijas ateinančiais metais planuojama didinti iki 1 mln. Eur.

„Skaitmeninės plėtros projektus jau sėkmingai įgyvendinome tiek Baltijos šalyse, tiek Islandijoje, tačiau drauge su nauja komanda sieksime šiuos pokyčius paspartinti ir atliepti augančius skaitmeninių sprendimų poreikius“, – teigia Ö. S. Sveinsson. Pasak informacinių technologijų vadovo, šiuo metu svarbiausi skaitmeniniai projektai bus nukreipti į naujus internetinio puslapio sprendimus ir e-prekybos integraciją Baltijos šalyse ir Islandijoje.

Atsisiųsti
2019 04 13

„Namų idėja su IKEA“ – išrinkite labiausiai patikusį namų atnaujinimą!

Kovo pradžioje TV3 ekranuose startavęs namų pokyčių projektas „Namų idėja su IKEA“ artėja prie finalo. Laidų metu septynioms Lietuvos šeimoms IKEA dizaineriai atnaujino skirtingas namų erdves – nuo svetainės iki garažo. Dabar belieka išrinkti labiausiai patikusį pokytį, o laimėtojas gaus visą namų atnaujinimą IKEA baldais ir aksesuarais. Balsuoti galima iki balandžio 16 d. čia: www.tv3.lt/IKEA-balsavimas. Nugalėtojas bus paskelbtas kitą šeštadienį (balandžio 20 d.).  

TV3 laidų metu buvo įgyvendinti šie pokyčiai:

I laida: „15 kv. m. kambario iššūkis: kaip patogiai gyventi 3 asmenų šeimai?“
Pirmojoje laidoje IKEA dizainerė Eimantė Nemanė jaunai trijų asmenų šeimai, gyvenančiai nedideliame bute Vilniuje padėjo iš pagrindų pakeisti ir jų poreikiams pritaikyti 15 kv. metrų kambarį, kuriame verda visas šeimos gyvenimas – pora su mažyliu miega, dirba, žaidžia ir laiko daugumą reikalingų daiktų. 

II laida: „Kaip stilingai atnaujinti  20 metų senumo miegamąjį kambarį?“
Blizgūs audiniai, raukiniai, ryškios spalvos ir 20 metų senumo baldai – taip atrodė daugiau nei tris dešimtmečius kartu gyvenančios poros Liucijos ir Bogdano miegamasis. IKEA interjero dizainerė Kristina Tamašauskaitė pakeitė kambarį neatpažįstamai! 

III laida: „Virtuvės atnaujinimas: estetika be patogumo – beprasmė“
Kaip susikurti šiuolaikišką, modernią virtuvę sename name, ypač, jei negalima keisti elektros lizdų ir santechnikos vietos? Kaip pakeisti virtuvę taip, kad joje patogiai maistą būtų galima gaminti trims alergiškiems mažyliams su skirtingais mitybos poreikiais? Tokį iššūkį sprendė laidos „Namų idėja su IKEA“ dalyvė – trijų vaikų mama Mintarė ir jai į pagalbą atskubėjusi IKEA dizainerė Ilona Mozgo.

IV laida: „Ar pereinamas kambarys gali būti patogus ir jaukus?“
Liudmilos ir Sergejaus bute pereinamame kambaryje gyvena poros vaikai: jau suaugęs sūnus ir paauglė dukra. Kaip suteikti šiai erdvei daugiau privatumo ir jaukumo bei padaryti patrauklų jaunuoliams? Su tokiu iššūkiu susidūrė IKEA dizainerė Toma Montvilaitė.

V laida: „Vienas kambarys ir trys vaikai: kaip suderinti patogumą, estetiką bei saugumą?“
Per dvidešimt bendro gyvenimo metų Rūta ir Marius Užomeckai užgyveno gražią ir gausią šeimyną – augina net 5 vaikus! Vienas namų kambarys skirtas paaugliams sūnums, o kitame gyvena mažesniosios sesutės ir jauniausias broliukas. Interjero dizainerė Vaiva Klezienė sprendė galvosūkį, kaip sukurti jaukų ir žaismingą kambarį, kuriame trys vaikai galėtų patogiai miegoti, dirbti, leisti laisvalaikį ir laikyti savo daiktus. 

VI laida: Neįtikėtina garažo transformacija į tvarkingas žvejo dirbtuves
Vilnietis Stasys užsiima žvejyba, todėl visą šiam užsiėmimui reikalingą gausų inventorių laiko nuosavo namo garaže. Čia pat doroja ir tvarko sugautą laimikį. Dėl vietos trūkumo garaže daiktai sudėti bet kaip, jame ne tik sunku kažką rasti, bet net ir įeiti. Tokia netvarka labai erzina pedantę Stasio žmoną Violetą. Kaip garažą paversti ne tik patogia daiktų laikymo erdve, bet ir pritaikyti žvejo poreikiams? Su tokiu iššūkiu susidūrė laidos „Namų idėja su IKEA“ dizaineris Mantvydas Breivė.

VII laida: Močiutės kambario atnaujinimas: patiks ir anūkams
Močiutės kambarys – ypatinga namų vieta. Čia vietos turi užtekti ne tik pačiai kambario šeimininkei, bet ir anūkams ar apsilankiusioms draugėms. Netiesa, kad vyresni žmonės vengia pokyčių – tai įrodė septintosios projekto „Namų idėja su IKEA“ laidos dalyvė ponia Natalija ir jai pagelbėjusi IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė. 


Balsuokite už labiausiai patikusius pokyčius ir padėkite šeimai laimėti savo namų atnaujinimą IKEA baldais ir aksesuarais!

Finalinė „Namų idėja su IKEA“ laida – balandžio 20 d. per TV3.

Atsisiųsti
2019 04 12

Močiutės kambario atnaujinimas: patiks ir anūkams

Močiutės kambarys – ypatinga namų vieta. Čia vietos turi užtekti ne tik pačiai kambario šeimininkei ir jos poreikiams, bet ir anūkams ar apsilankiusioms draugėms. Netiesa, kad vyresni žmonės vengia pokyčių – tai įrodys septintosios projekto „Namų idėja su IKEA“ laidos dalyvė ponia Natalija. Ji savo kambaryje pasiryžusi atsisakyti visų senų baldų ir aksesuarų bei nekantrauja į atnaujintą erdvę pasikviesti svečių.

Ponia Natalija tame pačiame bute gyvena jau 40 metų. Be jos namuose gyvena dar ir dukra su savo šeima. Dukra ir anūkai praskaidrina Natalijos kasdienybę po sutuoktinio netekties, tad ir kambario atnaujinimo tikslas suteikti gerų kasdienių emocijų.

Vos IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė peržengė ponios Natalijos kambario slenkstį, ją pasitiko tamsa – buvo akivaizdu, kad kambaryje papildomo apšvietimo reikia net dieną. Nors per didelius langus į kambarį pateko daug natūralios šviesos, ją išsyk „sugėrė“ masyvūs baldai ir tamsūs kilimai. Visa tai kūrė slogią atmosferą.

„Ponios Natalijos kambaryje netrūko dešimtmečius skaičiuojančio interjero reliktų. Mano dėmesį bemat atkreipė svarbią erdvės dalį užimantis nebenaudojamas juodas pianinas, ant sienos pakabintas kilimas, nebepatogūs ir estetiškai pasenę baldai. Patalpoje niekada nebuvo atliktas nuoseklus remontas, tad patalpa kūrė slogų įspūdį“, – pasakoja B. Beniušė.

Kadangi Natalijos dukros šeima ėmėsi buto atnaujinimo, ponios Natalijos kambarys irgi turėjo pasikeisti. Pagrindinis dizainerės uždavinys buvo prisitaikyti prie būsto atnaujinimo krypties ir pasiūlyti su kitomis namų erdvėmis derantį sprendimą. Ji siekė išpildyti ir kambario gyventojos lūkesčius – asmeninis kambarys yra ne tik miegamasis, bet ir poilsio, pomėgių erdvė. Be to, močiutė juo naudojasi ne vienintelė, tad interjero dizainerė svarstė, kaip paversti jį jaukia vieta susitikimams.  

„Žinoma, ponios Natalijos poreikiai ir lūkesčiai – patys svarbiausi. Be to, pas ją dažnai užsuka kituose buto kambariuose gyvenantys anūkai, norintys pasiklausyti pasakos ar pažiūrėti animacinius filmukus, kai kiti namų televizoriai užimti. Moterį taip pat aplanko draugės, su kuriomis norisi savo kambaryje atsigerti arbatos“, – sako interjero dizainerė. 

Ponios Natalijos kambarys yra ir jos valgomasis. Iki šiol tam nebuvo patogaus stalo ar kito sprendimo. Vietoje staliuko ji naudojosi nepatogia pianino kėdute. 

„Seni baldai ir daiktai kambaryje buvo sudėti be aiškesnio plano, nebuvo išgryninta ir paties kambario funkcija. Kad visa erdvė būtų išnaudota efektyviai, o gyventi jame būtų patogu, nusprendžiau atsisakyti senojo interjero palikimo ir suskirstyti kambarį į tris funkcines zonas – čia atsirado poilsio, persirengimo ir laisvalaikio kampeliai“, – kalba B. Beniušė. 

Atnaujinamame būste dizainerė pastebėjo neišnaudotą balkoną. Kaip dažnai nutinka lietuvių namuose, jis buvo paverstas daiktų laikymo patalpa. Interjero dizainerė įsitikinusi, kad pritaikius reikiamus sprendimus, balkonas tiks ir daiktams laikyti, ir praleisti laiką gryname ore, pavyzdžiui, pasimėgauti arbatos puodeliu ar paskaityti knygą. Dabar tuo džiaugtis galės ir ponia Natalija – kokiame kambaryje ji pasitiks pavasarį ir ar šeima lengvai pritarė dizainerės inicijuotiems pokyčiams, žiūrėkite septintojoje projekto „Namų idėja su IKEA laidoje“ per TV3 jau šį šeštadienį 17.30 val.

Kiekvienoje „Namų idėja su IKEA“ laidoje atnaujinama vis kita septynių projekto dalyvių namų erdvė. Visi laidos dalyviai varžosi tarpusavyje dėl galimybės laimėti pagrindinį prizą – viso būsto atnaujinimą. Šis sprendimas priklausys ir nuo TV žiūrovų – jie galės balsuoti už erdvę, kurios atnaujinimas labiausiai patiko. Ponia Natalija – paskutinė projekto dalyvė. Taigi, dabar žiūrovų eilė išrinkti, kurios iš 7 erdvių atnaujinimas patiko labiausiai. Balsuokite nuo balandžio 13 d. iki 17 d. 12:00 čia: www.tv3.lt/IKEA-balsavimas

„Namų idėja su IKEA“ – šeštadienį 17.30 val. per TV3.

Atsisiųsti
2019 04 11

Miesto sodas balkone – patarimai, kaip tai padaryti

Nors gyvenate bute, kartais norisi pusryčius pagardinti šviežio baziliko lapeliais, o įsibėgėjus vasarai pasimėgauti naminiais pomidorais? Specialistai sako, kad mėgautis šviežiu derliumi net ir gyvenant mieste įmanoma, o sodininkystės eksperimentams puikiai tinka balkonas.
 

IKEA vizitų namuose duomenys rodo, kad įprastai balkonas paverčiamas nenaudojamų daiktų sandėliuku, o ne gryno oro ir gamtos oaze. Tačiau skyrus šiek tiek dėmesio, balkonas gali tapti individualiu sodu mieste, kuris, esant poreikiui, gali virsti ir jaukia laisvalaikio vieta.

Tinklaraštininkė, restorano vadovė Urtė Mikelkevičiūtė pasakoja, kad sodininkystė balkone – viena ryškiausių pastarojo meto gyvenimo būdo tendencijų, kurią nesikuklinant galima pavadinti mados klyksmu. „Anksčiau tokios „pramogos“ buvo siejamos tik su vyresniais žmonėmis. Dabar ir dauguma jaunesnių žmonių sodina, augina įvairius augalus ar net prieskonines žoleles savo balkonuose ir terasose. Renkantis ir įsigyjant būstą šios erdvės vėl tampa labai aktualios. Mano aplinkos žmonės ir šeima irgi yra užsikrėtę šia mada. Šeimos nariai balkone augina įvairias prieskonines žoleles, o kai kurie mano draugai – net ir pomidorus“, – pasakoja tinklaraščio dervynas.lt autorė.

Daug keliaujanti pašnekovė sako pastebinti, kad miesto sodininkystės tendencija – labai globali, ypač sparčiai plintanti ir pasaulio didmiesčiuose. Pasak Urtės, pirmieji ryškesni tikro sodininkavimo mieste pėdsakai buvo pastebėti prieš keletą metų, tačiau tada žmonės į šį reiškinį dar žiūrėjo gana atsargiai, ne visiškai tikėjo jo nauda ir prasme.

„Didžiuosiuose pasaulio miestuose augalai, įvairios žolelės, daržovės ir vaisiai neretai auginami ne tik balkonuose ar terasose, bet ir ant stogų. Tam įrengiami tikri šiltnamiai arba derlius noksta tiesiog po atviru dangumi, jei leidžia klimato sąlygos. Ši tendencija man yra labai graži ir tiesiogine prasme, nes efektyviai išnaudojamos ir papuošiamos matomos pastatų dalys: stogai, balkonai, terasos. Taip pat ji labai svarbi ir gamtai, ir žmonijai, nes galime užsiauginti produktus, kurių nereikia transportuoti, jie yra visuomet po ranka ir, žinoma, sveikesni“, – sako Urtė.

Pašnekovė priduria, jog sodininkystė balkone gali tapti puikiu hobiu, atitikti meditacijos poveikį, o apželdintas balkonas gali tapti tiesiog malonia vieta pailsėti ir rinktis draugams.

Augalai – nuo grindų iki lubų
Pasak IKEA dizainerės Vaivos Klezienės, balkono transformaciją į namų sodą reikėtų pradėti nuo patalpos plano. Visų pirma teks numatyti, kiek ir ką norite auginti, tada atitinkamai rinktis baldus, vazonus, lentynas.

„Šiandien žmonės balkonuose augina įvairiausius augalus. Nieko nestebina žaliuojantys augalai ar gėlės, taip pat dažnai sutinkame prieskoninių daržovių sodą. Kai kurie eksperimentuoja ir bando užsiauginti pievagrybių, imbierų ar pomidorų, yra net veisiančių gyvūnus – pavyzdžiui, sraiges ar vikšrus“, – apie sodą balkone pasakoja IKEA dizainerė Vaiva Klezienė. Ji juokauja, kad tikriausiai balkone neužsiaugintume tik vaismedžių ir daugiamečių uogų krūmų. O, pasak jos, įdomiausia auginti bus pasirinkus tam tikrą temą, pavyzdžiui, vaistažolių loveliai padiktuos čiobrelio, melisos, mėtos, ramunėlių pasirinkimą, Meksikos tema išrikiuos vazonuose pomidoriukus, paprikas ir pan.

Kiek augalų tilps balkone priklauso nuo patalpos dydžio ir jame pritaikytų sprendimų. Dizainerė teigia, jog derinant pastatomus, lentynose laikomus, ant turėklų ar lubų kabinamus augalus, galima susikurti įspūdingą žalumos oazę.
 
„Kuo daugiau augalų – tuo geriau. Įprastas sprendimas yra loveliai ir pakabinami vazonai tvirtinami ant balkonų turėklų. Jais galima užpildyti visą turėklų ilgį“, - sako dizainerė. „Kita erdvė – balkono grindys. Čia galite surikiuoti didžiuosius augalus, gal net tuos, kurie vasaros balkone, o žiemą sugrįš į namus. Didesnę įvairovę bei daugiau paviršių augalams bus skurta išnaudojant vertikalią erdvę“.
 
Vazonus su augalais galima laikyti specialiuose tam skirtuose augalų stovuose, taip pat balkone palei sienas įrengti lentynas. Vasaros sezonu jose žaliuos daržovės, prieskoniai ar salotos, o žiemą bus galima laikyti sporto ar laisvalaikio inventorių. Daliai lentynų parduodami net specialūs permatomi apvalkalai, kurie išleidus vos kelis eurus leis sukurti šiltnamį balkone.
 
Žaliuojančios erdvės įspūdį sukurti padės ir kabantys augalai. Tam galima išnaudoti lubas, sienas. Pakabinami vazonėliai ypač tinka svyrantiems augalams.

Pačių vazonų ir lovelių pasirinkimą lemia tai, kas juose bus auginama, ir asmeniniai estetiniai prioritetai. Norint sukurti vieningą vaizdą, dizainerė pataria pradėti nuo keletos svarbiausių vazonų, kurie būtų panašaus stiliaus ir spalvos. Vėliau, sukūrus pagrindą, po truputį galima prijungti papildomus vazonus vis pasitikrinant, ar ne per daug primarginta. IKEA atstovė sako, kad originalių augalų auginimo sprendimų galima susikurti vietoj įprastų lovelių renkantis net medines dėžes. Jos ypač tinkamos aukštesniems ar daržo augalams, pavyzdžiui, pomidorams auginti.

Siūlo daugiafunkcinius baldus
Dizainerė siūlo neapsiriboti, ir balkone auginti ne tik savo miesto daržą, tačiau įsirengti ir erdvę mėgautis šylančiais orais. Pasak jos, tipiniame balkone, kuris yra siauras ir ilgas, spinteles patartina statyti tolimesniuose galuose, o vidurį palikti stalui ir kėdėms.
 
„Pravartu pagalvoti apie sienų išnaudojimą maksimaliai į aukštį, statyti aukštas spinteles, ant sienų kabinti tam skirtas, lauko sąlygoms pritaikytas lentynas. Taip taupydami grindų plotą – turėsime pakankamai erdvės judėti ir užtektinai vietos daiktų laikymui“, - sako V. Klezienė. Pasak jos, sumanu naudoti atlenkiamus, sulenkiamus, pakabinamus baldus, kurie jų nenaudojant gali būti užlenkiami ir taip taupys vietą. Svarbiausia, kad baldai būtų pritaikyti lauko sąlygoms.
 
Pasak dizainerės, skyrus šiek tiek laiko, balkonai gali virsti ir sporto sale, ir vaikų žaidimų aikštele ar bene geriausia vasaros vieta mieste.

Atsisiųsti
2019 04 05

Neįtikėtina garažo transformacija į tvarkingas žvejo dirbtuves

Vilnietis Stasys užsiima žvejyba, todėl visą šiam užsiėmimui reikalingą gausų inventorių laiko nuosavo namo garaže. Čia pat doroja ir tvarko sugautą laimikį. Dėl vietos trūkumo garaže daiktai sudėti bet kaip, jame ne tik sunku kažką rasti, bet net ir įeiti. Tokia netvarka labai erzina pedantę Stasio žmoną Violetą. Kaip garažą paversti ne tik patogia daiktų laikymo erdve, bet ir pritaikyti žvejo poreikiams? Su tokiu iššūkiu susidūrė laidos „Namų idėja su IKEA“ dizaineris Mantvydas Breivė.

„Jau seniai galvojau tą garažą susitvarkyti dėl šventos ramybės, kad žmona nebebambėtų, bet vis tai laiko trūko, tai finansų, tai taip ir liko“, – sako garažo šeimininkas Stasys.

„Aš ten stengiuosi kuo rečiau užeiti, nes žinau kas ten darosi. Akis bado ta baisi netvarka. Norisi, kad bent įeiti būtų įmanoma“, – sakė sutuoktinė Violeta.

Anketą dalyvauti projekte „Namų idėja su IKEA“ užpildė judviejų dukra. Kai pora sužinojo, kad laimėjo dizainerio konsultaciją ir pasirinktos erdvės atnaujinimą, buvo didžiulis šokas. Stasys iš pradžių truputėli nerimavo, ar liks visi jam reikalingi daiktai, kaip viskas atrodys po pertvarkos ir kiek įtariai žvelgė į dizainerį Mantvydą, bet galutiniu rezultatu liko daugiau nei patenkintas.

„Šeima garažą naudojo kaip patalpą daiktams laikyti, tačiau tam nebuvo pritaikytų sprendimų. Kai kurie daiktai buvo sukrauti ant žemės, o bendroje krūvoje esantys įrankiai – nepasiekiami. Pagrindinė taisyklė įrenginėjant sandėliavimo patalpą yra sudėti daiktus taip, kad viską būtų lengva rasti“, – pirmaisiais įspūdžiais ir įžvalgomis dalinosi IKEA dizaineris Mantvydas Breivė. 
 
Besikalbant apie Stasio užsiėmimą ir poreikius, išaiškėjo vyro svajonė – jis garaže labai norėtų turėti plautuvę, kad galėtų patogiai nusiplauti rankas čia pat vietoje ir nereikėtų bėgioti į lauką arba į namą kaskart dorojant žuvis, juolab, kad net vandens įvadas patalpoje yra. Tarp visų garaže esančių baldų, įrankių ir kitų daiktų svarbią vietą užėmė ir šaldiklis žuviai. Šie savininko poreikiai padėjo dizaineriui rasti individualius sprendimus, atskleisti jo asmenybę ir funkcionaliai įrengti garažą.

„Norėjau, kad šeimininko pomėgiai atsispindėtų tiek patalpos funkcionalume, tiek jo estetikoje. Ant žvejybos reikmenų esančios beveik neoninės spalvos tapo įkvėpimo šaltiniu kambario atnaujinimui“, – atskleidžia M. Breivė. 
 
Dizaineris taip pat siekė, kad visi jo priimti daiktų laikymo sprendimai būtų ergonomiški – skirtingos funkcijos ir dydžio daiktai būtų laikomi atskirai, o sunkesni „įsikurtų“ kuo žemiau ir vyresnio amžiaus šeimininkui nereikėtų jų kilnoti. Daiktų laikymui M. Breivė išnaudojo ne tik grindis, lentynas ar sienas, bet ir kitus kambario elementus. Kadangi daugelis garaže atliekamų darbų „nešvarūs“, IKEA interjero dizaineris ieškojo purvo nebijančių paviršių ir įrengė sprendimus švarai patalpoje palaikyti. Tačiau, ar atnaujintas garažas bus patogus šeimininko Stasio hobiui – žvejybai? Sužinokite tai šeštojoje projekto „Namų idėja su IKEA laidoje“ per TV3 jau šį šeštadienį 17.30 val.

Kiekviena „Namų idėja su IKEA“ laida skirta vis kitai projektų dalyvių namų erdvei atnaujinti – žiūrovai galės stebėti gyvenamojo kambario, miegamojo, vaikų kambario, virtuvės ir kt. transformaciją. Laidos dalyviai varžysis tarpusavyje dėl žiūrovų simpatijų ir galės laimėti pagrindinį prizą – viso būsto atnaujinimą su IKEA baldais ir aksesuarais. Susumavus dalyvių ir žiūrovų balsus, paskutinėje projekto laidoje bus paskelbtas nugalėtojas. Žiūrėkite, rinkite labiausiai patikusius pokyčius ir atraskite idėjų pokyčiams savo namuose.

„Namų idėja su IKEA“ – kiekvieną šeštadienį 17.30 val. per TV3.

Atsisiųsti
2019 04 03

IKEA žengia į Estiją


IKEA žengia į Estijos rinką. Pastaroji taps pirmąja šalimi pasaulyje, kurioje IKEA savo veiklą pradės skaitmeniniu būdu – elektronine prekyba. Kartu su internetine parduotuve bus atidaryta ir prekių užsakymo bei atsiėmimo vieta Taline. 

„Sprendimas į naują rinką žengti su e. prekyba, kurią papildo fizinės veiklos vieta – prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta su ekspozicinėmis erdvėmis – yra išskirtinis sprendimas, kurį lėmė šalies ir jos gyventojų skaitmeninė pažanga. Tikime, kad tai padarys IKEA prieinamesne Estijos gyventojams. Matėme jų didelį susidomėjimą ir srautą į IKEA parduotuvę Rygoje, todėl žengėme šį žingsnį, kad būtumėm arčiau jų namų. Pirkėjams tai suteiks galimybę patogiai planuoti baldus, juos užsakyti ir atsiimti. Ekspozicijos erdvės leis apžiūrėti ir išbandyti dalį IKEA produktų bei namų idėjų“, - sakė Johanesas Johanesonas, IKEA mažmeninės prekybos vadovas Baltijos šalyse. 

IKEA elektroninė parduotuvė Estijoje bus mobili (prisitaikanti) interneto svetainė, kuri suteiks galimybę patogiai apsipirkti naudojantis tiek kompiuteriu ar planšete, tiek išmaniuoju telefonu. Pirkėjai internetu galės rinktis iš maždaug 8000 namų interjero prekių, kurios bus pristatomos į namus arba, pasirinkus savarankišką atsiėmimą, galės būti pasiimtos prekių užsakymo ir atsiėmimo vietoje Taline. 

Prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta užims apie 6000 kv. m., iš kurių 1500 kv. m. bus skirti ekspozicijų kambariams bei baldų planavimo paslaugoms ir konsultacijoms teikti. Čia pirkėjai galės apžiūrėti ir išbandyti namų interjero sprendimus, ieškoti įkvėpimo ir idėjų, o kartu kreiptis darbuotojų patarimų ir konsultacijų virtuvės, spintų ar kitų baldų planavimo ir užsakymo klausimais. Likę 4000 kv. m. bus skirti logistikos ir elektroninės prekybos reikmėms. Apie 200 pačių populiariausių prekių bus galima įsigyti ir atsiimti iš karto. 

J. R. Jóhannessonas taip pat pranešė, kad Estijoje IKEA ieškos 30–40 naujų komandos narių: vadovo, komandų vadovų, pardavimų, logistikos, klientų aptarnavimo ir kitų darbuotojų. 

Baltijos šalyse veikia 2 IKEA parduotuvės – Vilniuje ir Rygoje, bei dvi prekių užsakymo ir atsiėmimo vietos Lietuvoje. Pasaulio mastu IKEA veikia daugiau nei 50-yje skirtingų valstybių ir valdo daugiau nei 420 parduotuvių. Švedijos baldų gamintoja yra žinoma dėl gero dizaino namų įrengimo sprendimų už mažą kainą. 2018 m. įmonė minėjo savo 75-erių metų veiklos sukaktį.

Atsisiųsti
2019 03 29

Vienas kambarys ir trys vaikai: kaip suderinti patogumą, estetiką bei saugumą?

Per dvidešimt bendro gyvenimo metų Rūta ir Marius Užomeckai užgyveno gražią ir gausią šeimyną – augina net 5 vaikus! Vienas namų kambarys skirtas paaugliams sūnums, o kitame gyvena mažesniosios sesutės ir jauniausias broliukas. Penktojoje „Namų idėja su IKEA“ laidoje interjero dizainerė Vaiva Klezienė spręs galvosūkį, kaip sukurti jaukų ir žaismingą kambarį, kuriame trys vaikai galėtų patogiai miegoti, dirbti, leisti laisvalaikį ir laikyti savo daiktus. 

Pasak interjero dizainerės, atnaujinant kambarį svarbu atsižvelgti į jo dydį, formą, langų ir durų vietas. Dar vienas svarbus kriterijus – kambario gyventojų nuomonė, lūkesčiai ir poreikiai. Prieš imantis vaikų kambario atnaujinimo verta atsižvelgti į vaikų pomėgius, mėgstamas veiklas – gal vaikai mėgsta piešti ir jiems svarbus didelis stalas, o gal kaip tik reikia palikti daugiau grindų vietos aktyviems žaidimams. 

Užduotis Vaivai teko tikrai nelengva: reikia sutalpinti tris lovas, įrengti dvi darbo vietas, nes devynmetė Ugnė jau antrokė, o kitais metais ir Ievutė pradės eiti į mokyklą, bei dar suderinti skirtingus skonius ir pageidavimus. Penkiametis Julius, žinoma, nori berniukiško kambario, Ievutė yra labai mergaitiška – mėgsta puoštis ir dažytis, o Ugnė nekenčia rožinės spalvos.

„Reikia keisti viską kardinaliai. Baldai visi išaugti, niekas niekur nebetelpa, reikia didesnių, talpesnių sprendimų, vietos daiktams susidėti“, – sakė mama Rūta.

Dar vienas išsakytas pageidavimas, kad visos lovos stovėtų ta pačia kryptimi, nes vaikai turi tradiciją prieš miegą sugulę į savo lovas žiūrėti animacinius filmukus, taigi, reikės kažkur patogiai ir televizorių įtaisyti.

„Pagrindinis iššūkis Ugnės, Ievos ir Juliaus kambaryje – kiekvienam vaikui sukurti individualią erdvę miegoti, dirbti bei pasiūlyti talpių sprendimų daiktų, žaislų ir drabužių laikymui. Be to, reikėjo numatyti erdvės judėti kambaryje ir bent šiek tiek laisvos vietos žaidimams”, – jai tekusią užduotį komentavo IKEA dizainerė Vaiva Klezienė.

„Stengiausi, kad kiekvienas jų turėtų savo drabužių ir žaislų spintas, nes tai moko savarankiškumo ir atsakomybės. Visi vaikai atnaujintame kambaryje gavo po lygiai vietos ir savo asmeninę erdvę gali išnaudoti kaip tinkami“, – sakė ji. 

Įrenginėjant vaikų kambarį kyla ir papildomų reikalavimų saugumui. „Vaikų kambaryje prabėga vaikystė - čia mažieji ir žaidžia, ir mokosi, ir miega. Kambario įrengimui keliami papildomi reikalavimai, nes jis turi būti itin saugus, jame negali kilti pavojaus mažylio sveikatai. Vaikų kambario prekės turi būti gaminamos tik iš itin saugių medžiagų, aštrūs kampai turi būti izoliuojami specialiomis apsaugomis, naudojami tik specialūs dažai, audiniai ir kt. Būtent tokius sprendimus naudojau tik iš IKEA vaikams skirto asortimento“, – pasakoja V. Klezienė. 

Jei kitų patalpų atnaujinimą diktuoja sezonų kaita ar atskiri gyvenimo įvykiai, pasak IKEA interjero dizainerės, vaikų kambario pokyčiai būna susiję su vaikų amžiumi ir augimu: „Pirmiausia keičiami drabužiai, atsisakoma mažesniems vaikams skirtų žaislų ir knygelių. Pradėjus lankyti mokyklą prireikia rašomojo stalo ir kitų baldų, o paaugliai atsisveikina su minkštais žaislais, nori pakeisti sienų spalvą ar tapetus. Vaikų kambarys – viena iš dažniausiai keičiamų namų erdvių“.

Dėl šios priežasties vaikų kambario baldai turėtų „augti“ kartu su vaikais. Šiandien netrūksta galimybių rinktis lengvai keičiamus ir daugiafunkcius baldus – reguliuojamo aukščio stalus, prailginamas lovas, spintas bei spinteles, kurias galima plėsti ir „paauginti“ pagal poreikį. Tai užtikrina, kad baldai tarnaus ilgiau ir išliks patogūs net vaikui paaugus.

Dizainerė siūlo pažvelgti į kambarį iš vaiko perspektyvos ir daiktus bei dekoracijas įrengti pagal jų ūgį ir matymo lauką. Ar pavyks dizainerei suprasti mažylių norus ir įrengti jų lūkesčius atitinkantį praktišką kambarį? Užsukite pas Užomeckus į svečius laidoje „Namų idėja su IKEA“ – jau šį šeštadienį 17.30 val. per TV3.

Kiekviena „Namų idėja su IKEA“ laida skirta vis kitai projektų dalyvių namų erdvei atnaujinti – žiūrovai galės stebėti gyvenamojo kambario, miegamojo, vaikų kambario, virtuvės ir kt. transformaciją. Laidos dalyviai varžysis tarpusavyje dėl žiūrovų simpatijų ir galės laimėti pagrindinį prizą – viso būsto atnaujinimą su IKEA baldais ir aksesuarais. Susumavus dalyvių ir žiūrovų balsus, paskutinėje projekto laidoje bus paskelbtas nugalėtojas. Žiūrėkite, rinkite labiausiai patikusius pokyčius ir atraskite idėjų pokyčiams savo namuose.

 „Namų idėja su IKEA“ – kiekvieną šeštadienį 17.30 val. per TV3. 

Atsisiųsti
2019 03 26

Nepelnytai nuskriausta erdvė: kaip pereinamąjį kambarį paversti namų centru

Pereinamasis kambarys yra viena problematiškiausių namų erdvių – sudėk privatumo trūkumą, nepatogų planą ir turi kambarį, kuriame gyventi nenori niekas. Tačiau būtent tokį 16 kv. m vilniečių kambarį IKEA dizainerė Toma Montvilaitė pavertė geriausia namų erdve.

Vilniečių Samogorockų šeima kartu su teta gyvena tipiškame daugiabučio būste. Poros vaikai, trylikametė dukra ir suaugęs sūnus, įsikūrę pereinamajame kambaryje. Tamsus, pailgos formos kambarys, kuriame sunku apsisukti dėl ištiestų sofų ne tik turi tarnauti kaip vaikų miegamasis ir darbo kambarys, tačiau ir svetainė, kai lankosi svečiai, ar gyvenamasis kambarys šeimos pasisėdėjimams. Privatumo stoka kambaryje jaučiasi ne tik dėl nuolatinio šeimos narių vaikščiojimo tarp kambarių, bet ir dėl skirtingos vaikų dienotvarkės – sesuo keliasi gerokai anksčiau nei brolis ir besiruošdama į mokyklą jam trukdo. Tad IKEA dizainerei teko išspręsti ne tik kambario estetinius klausimus, tačiau ir patogiai jį suplanuoti. 

Pertvaros padės kurti privatumą
„Geriausias signalas, kad atėjo metas atsinaujinti – kasdienę veiklą trikdančios kliūtys, bendras būsto nusidėvėjimas ar, kaip šios šeimos atveju, šviesos ir erdvės trūkumas bei noras sukurti bent iš dalies privačią erdvę jauniems žmonėms. Papildomas iššūkis, pasitikęs Samogorockų šeimos namuose – ilga kambario forma, reikalaujanti ypač tiksliai numatyti patogų baldų ir kitų objektų išdėstymą. O kur dar visos kambariui tenkančios funkcijos – ir darbo kambarys, ir svetainė, ir laisvalaikio zona“, – pasakoja T. Montvilaitė.

„Atnaujindami pereinamąjį kambarį, įvertinkite, kokia veikla jame bus užsiimama ir pagal tai suskirstykite jį į funkcines zonas“, - pataria dizainerė. Pirmiausia derėtų įvertinti esamas aplinkybes – elektros ir vėdinimo įvadų bei langų vietą – ir tik tada planuoti, kokius baldus ar aksesuarus rinktis. Kambario skirstymas padės sukurti tinkamą ir harmoningą aplinką. Pereinamajame kambaryje reikės sukurti ir privatumą.

„Paprasčiausias sprendimas - skirtingas pereinamojo kambario erdves atskirti pertvaromis. Tačiau tai neturi būti statiški ar sunkiai surenkami sprendimai. Pasitelkus vaizduotę, kambario erdves ar nišas galima atskirti tankaus audinio užuolaidomis. Jas prireikus galima patraukti, o panorus atsinaujinti – nesunkiai pakeisti naujomis“, – pataria IKEA dizainerė. Tą dizainerė ir padarė šiame kambaryje – dalį pereinamojo kambario erdvės atitvėrė užuolaida ir taip suformavo koridorių. Juo šeimos nariai galės patekti į savo kambarius netrukdydami vaikams, mat iki šiol pastarųjų nakties poilsį blaškydavo uždegta šviesa ar namiškių keliami garsai. Kambario gale už užuolaidų T. Montvilaitė įrengė spintą, ant kurios įrengti šviestuvai apšviečia susidariusią koridoriaus erdvę.

Užuolaidos – ne vienintelis pasirinkimas dalinanti erdvę. Skirtingas zonas galima atskirti augalais, lentynomis ar spintomis.

Geras apšvietimas padidins kambarį
Samogorockų šeima pabrėžė, kad jų namuose trūksta dienos šviesos ir kambarys atrodo tamsus. Norėdama sukurti šviesią atmosferą, T. Montvilaitė pasiūlė dvi išeitis – kambario kolorito atnaujinimą ir apšvietimo įvairovę.

„Kambario spalvoms reikia skirti ne mažesnį dėmesį nei baldų išdėstymui, nes jos sustiprina dienos šviesos pojūtį. Jei kambaryje gyvena ir laiką leidžia skirtingų lūkesčių turintys žmonės, spalvų gama turėtų būti šviesi ir neutrali. Kita vertus, neutralią spalvą lengva praturtinti ryškesniais akcentais – tekstile, pagalvėlėmis ar sienų dekoracijomis. Šiame kambaryje parinkau abiems jaunuoliams tikusią ir patikusią žalią spalvą“, – pasakoja ji.

Tinkamos spalvos išsprendžia tamsios erdvės problemą dieną, tačiau sutemus neapsieinama be apgalvoto apšvietimo. Jei pereinamasis kambarys yra dažnai naudojamas gyvenamasis ar darbo kambarys, dizainerė pataria rinktis prie lubų tvirtinamus šviesą išsklaidančius šviestuvus ar jų gaubtus. Mat kuo šviesos šaltinis aukščiau, tuo daugiau erdvės jis apšviečia. Ji pataria vengti šviestuvų su matiniu gaubtu, mat tokie slopina šviesą. Taškinis apšvietimas irgi nepadės apšviesti visos kambario erdvės – jį vertėtų palikti tik darbo stalui, pasirinktiems akcentams apšviesti.
 
„Reguliuoti šviesos srautą padeda ir tinkamai pasirinkti langų aksesuarai. Įprasta, kad pakabinę ritinines užuolaidas, lietuviai nesuka galvos dėl papildomų sprendimų – tokį sprendimą buvo pasirinkę ir vilniečiai. Tačiau dieninės užuolaidos erdvei suteiks lengvumo įspūdį, o naktinės – ne tik atliks ritininių užuolaidų funkciją, bet ir puoš kambarį. Tiesa, žemesnėse patalpose užuolaidas patarčiau kabinti ne virš lango, bet prie lubų – taip vizualiai patalpa atrodys aukštesnė – ypač jei ji, kaip ir šios šeimos namuose, yra ilga ir siaura“, – pasakoja T. Montvilaitė.
 
Būtini daugiafunkciai baldai
Jei pereinamajame kambaryje susiduriate su erdvės stoka, vietos sutaupysite rinkdamiesi daugiafunkcius baldus. Jie padės suderinti ir skirtingus gyventojų poreikius. Pavyzdžiui, šiame pereinamajame kambaryje gyvenančiai moksleivei dukrai prie darbo stalo buvo prijungtas kosmetinis stalelis.

„Pagrindiniai pereinamojo kambario baldai buvo dvi į priekį išsiskleidžiančios sofos–lovos, kurios užėmė visą siauros patalpos plotį. Jas pakeičiau kušetėmis, kurių nereikia išskleisti ir kurios turi patogias dėžes patalynei ir kitiems daiktams susidėti. Paradoksalu, bet, nors išskleidžiami baldai dažnai padeda taupyti būsto erdvę, viską lemia individuali situacija – ilgose, siaurose ir pereinamose patalpose sofos–lovos yra nepraktiškos“, – atskleidžia IKEA dizainerė.
 
Atnaujinto pareinamojo kambario gale atsiradusioje spintoje tilpo abiejų kambario gyventojų daiktai bei drabužiai. Spintos viduryje įsiteko ir televizorius, o ant viršaus – antresolė bendriems šeimos daiktams. Taip drabužių spinta tapo estetišku kambario baldu ir sutaupė daug brangios erdvės.
 
Jei viename kambaryje reikia suderinti kelių asmenų poreikius, interjero dizainerė siūlo rinktis vietą keisti galinčius baldus arba net patiems tokius susikurti. Pavyzdžiui, pavertę tuščią medinę dėžę ir priveržę ratukus, sukursite stumdomą lentynėlę, o jei jos viršų paminkštinsite pagalvėle, ji taps patogiu pufu užsukusiems svečiams.

Atsisiųsti
2019 03 25

IKEA ART EVENT 2019
Kilimus namams kūrė ir Virgil Abloh

Gegužės 1 d. IKEA parduotuvėje Vilniuje ir visame pasaulyje bus pristatyta „IKEA Art Event 2019“ riboto kiekio kilimų kolekcija. Ją kūrė 8 pasaulyje žinomi dizaineriai, menininkai ir kūrėjai, tarp kurių ir Virgil Abloh, „Louis Vuitton“ vyriškų drabužių kolekcijų kūrybos vadovas ir mados prekės ženklo „Off-White“ įkūrėjas. Kiti projekto bendraautoriai yra amerikiečių menininkų duetas Adam Frezza ir Terri Chiao, japonų menininkė Misaki Kawai, korėjiečių-prancūzų menininkė Seulgi Lee ir kt. 

Itin riboto kiekio kolekcijoje, kurią sudaro aštuoni skirtingi kilimų modeliai, susipina gobelenų meno, audimo, avangardinės mados, gatvės kultūros ir šiuolaikinio dizaino detalės. Kilimai pagaminti tik iš natūralių medžiagų, austi rankomis, išskyrus vieną modelį, austą audimo mašinomis. 

Eimantė Nemanė, IKEA Lietuva interjero dizainerė, teigia, jog anksčiau kilimai dažnai buvo vertinami kaip meno kūriniai, šia kolekcija šį jausmą siekiama sugrąžinti. 

„Meno galerijų eksponatus primenantys austi kūriniai – kilimai – skirti tam, kad papuoštų kasdienį gyvenimą kiekvienuose namuose už prieinamą kainą. Kilimų kolekciją įvertins modernaus meno gerbėjai, nes kiekvienas kilimas yra unikalus ne tik savo kūrybine idėja, tačiau ir nauja tradicinio kilimų audimo meno interpretacija“, – sako dizainerė. 

„Keep off“
Kilimo autorius – Virgil Abloh, „Louis Vuitton“ vyriškų drabužių kolekcijų kūrybos vadovas ir mados prekės ženklo „Off-White“ įkūrėjas.

Užrašas „Keep off“ ant persiškais motyvais marginto kilimo skirtas ironiškai pašiepti tėvus, perdėtai saugančius savo namuose esančius baldus, ir kartu visiškai naujai interpretuoja persiško kilimo idėją. „Tai atsakas manantiems, kad svetainė yra parodų salė. Tėvų nuolat kartojama frazė „tik nesugadink baldo“, mano nuomone, turėjo didelę įtaką šiandieniam jaunimo požiūriui į baldus“, – teigia dizaino autorius. 

„Chiaozza“
Modelio autoriai – amerikiečių menininkų duetas Adam Frezza ir Terri Chiao, dar žinomi vardu CHIAOZZA, savo menines instaliacijas, fotografijas ir koliažus demonstravę visoje JAV.

Šis spalvotas ir žaismingas kilimo modelis yra įkvėptas pavasario Amerikos dykumose. „Spalvų blokai, sūkuriai, potėpiai ir taškai visus kviečia prigulti, pasvajoti ar prisiminti trumputes žaidimų akimirkas. Visai nesvarbu, kokio amžiaus bebūtumėte“, – savo kūrinį pristato menininkai. 

„Craig Green“
Modelio autorius – Londone gimęs Craig Green, vadinamas vienu inovatyviausių Jungtinės Karalystės vyriškų drabužių dizainerių. 

Įvairiomis struktūromis ar net skysčiais papildytus drabužius kuriantis dizaineris savo kurtame kilime taip pat sutelkė savo originalias mintis: „Norėjau sukurti rojaus atradimo, pabėgimo iš realybės įspūdį. Tarsi tai būtų durys iš mūsų pasaulio, galinčios nuvesti kur nors kitur“, – pasakoja autorius. 

„Misaki Kawai“
Modelio autorė – japonų menininkė Misaki Kawai, kurios instaliacijos iš papjė mašė, medžio, tekstilės ir kitų medžiagų yra žinomos visame pasaulyje. 

Kūrėja tiki, kad menas yra skirtas linksmybėms. „Mane įkvepia smagūs, šelmiški ir pūkuoti dalykai, todėl itin mėgavausi kurdama šį kilimą – galų gale jis išėjo tikrai gauruotas. Kilimas patogus, nuostabių spalvų ir tikiu, kad sužavės daugelį. Nagi, paglostykite šias didžiąsias kates“, – kviečia menininkė. 

„Seulgi Lee“
Modelio autorė – korėjiečių-prancūzų menininkė Seulgi Lee, kuri siekė savo kūrinyje atspindėti prancūzų posakį „laimingas kaip žuvis vandenyje“.

Anot kūrėjos, visi kilimai gali pakeisti erdvę. „Savajam dizainui siekiau suteikti vandens šviesos. Kurdama galvojau apie šiaurės indėnų menininkus, Ayodhya miestą, senovės korėjiečių karalienę ir spalvų galią. Būkime laimingi kaip žuvys vandenyje“, – kviečia menininkė. 

„Noah Lyon“
Modelio autorius – tarpdisciplininis menininkas Noah Lyon, gyvenantis tarp Niujorko ir Švedijos. Jo darbai eksponuojami „MoMA“, „The Tate Britain“, „The Menil Collection“, Bruklino muziejuje ir „Whitney“ Amerikos meno muziejuje. 

„Šis kilimas atspindi mūsų gyvenimo sūkurį, primenantį visatoje judančią Žemę. Dizainą įkvėpė „Navajo“ istorija apie žmogų, kuris susiduria su sūkuriais ir dvasiomis, jį mokančiomis tikrųjų gyvenimo tiesų“, – pasakoja dizaino autorius. 

„Filip Pagowski“
Modelio autorius – Lenkijoje, žinomų menininkų šeimoje, gimęs Filip Pagowski, kurio energija trykštantys kūriniai išsiskiria ryškiomis formomis ir gyvybingumu. Tarp menininko klientų – „Comme Des Garcons“, „The New Yorker“, „SAKS 5th Avenue“, „Le Monde“ ir „New York Times“.

Filip savo modelyje siekė pavaizduoti audimo veiksmą: „Paveikslas vaizduoja verpimo procesą, gaminant kilimą. Tai abstraktus, begalinio modelio ritmas, sukuriantis žavingą rankų darbo netobulumą“, – dizainą apibūdina menininkas. 

„SupaKitch“
Modelio autorius – prancūzų menininkas SupaKitch, kurio eklektiškuose sprendimuose susijungia skirtingos akrilinių dažų, tatuiruočių, dervos liejimo ir kitos technikos. 

„Norėjau naujai interpretuoti klasikinį gyvūnų rašto kilimą. Svarsčiau apie įdomiausius variantus ir mintyse iškilo gyvatė. Tai toteminis, gydantis gyvūnas, simbolizuojantis atgimimą“, – savo sprendimą komentuoja menininkas. 

Atsisiųsti
2019 03 22

Pereinamąjį kambarį pavertė pavydėtina vaikų erdve

Liudmila ir Sergejus Samogorockai su dviem vaikais gyvena standartiniame Vilniaus daugiabutyje. Negana to, kad butas ankštokas, vienas kambarys yra pereinamas – jame įsikūrę jau suaugęs poros sūnus ir paauglė dukra. Kaip suteikti šiai erdvei daugiau privatumo ir jaukumo, bei padaryti patrauklų jaunuoliams? Su tokiu iššūkiu susidūrė „Namų idėja su IKEA“ herojai – bute gyvenanti šeima ir IKEA dizainerė.

Nors Sergejus pats yra statybininkas, bet kaip gyvenime dažnai būna – batsiuvys pats yra be batų, ir jam kol kas pristigo laiko suremontuoti ir atnaujinti savo butą. Juolab, kad ir idėjų trūko, kaip padaryti vaikams skirtą kambarį ne tik jaukų ir gražų, bet ir patogų gyventi. Negana to, skiriasi ir vaikų dienotvarkės – sesuo keliasi gerokai anksčiau nei brolis ir besiruošdama į mokyklą jam trukdo, pro kambarį nuolat vaikšto kiti šeimos nariai. 

Šeimai į pagalbą atskubėjusi IKEA dizainerė Toma Montvilaitė, pirmiausia aiškinosi visų šeimos narių lūkesčius. Išaiškėjo, kad jau suaugęs sūnus namie būna mažai – daug dirba ir namo grįžta tik pernakvoti, taigi jam reikalinga tik patogi lova išsimiegoti, o paauglė sesuo čia leidžia daugiau laiko: ruošia pamokas, susitinka su draugėmis ir svajoja apie jaukų kampelį makiažui darytis.

Tuo tarpu namų šeimininkai atskleidė, kad labai trūksta vietos daiktams susidėti. „Didžiausia problema – rūbai visur, visuose kambariuose, sekcijoje, o mūsų miegamasis išvis kaip sandėlis“, – sakė namų šeimininkė Liudmila.

Nors visų poreikiai ir lūkesčiai gana skirtingi, vis tik yra ir kai kas bendro – visi šeimos nariai kaip susitarę tvirtino, kad nori daugiau šviesos ir baltos spalvos kambaryje.

Anot dizainerės Tomos, vietos ir šviesos trūkumas – viena kitą papildančios problemos. Tačiau pritaikius vos keletą sprendimų abi problemos gali būti lengvai išspręstos, o būstas – pasikeisti neatpažįstamai. 

T. Montvilaitė kartu su šeima apsilankiusi IKEA parduotuvėje, pirmiausia, pradėjo nuo didžiausios problemos sprendimo – daiktų laikymo sistemos – spintos, kurią galima konstruoti iš atskirų dalių ir susikurti optimaliausią variantą.

Į smulkiausias detales dėmesį atkreipianti interjero dizainerė teigia, kad kambaryje labai trūko vietos – laisvus kvadratinius centimetrus dengė išskleidžiamos sofos ir tarp jų įsiterpęs stalas, tad dar vienas svarbus T. Montvilaitės klausimas – kokie turėtų būti nauji kambario baldai?

„Ne mažiau nei baldų išdėstymas svarbi ir patalpos spalva. Stengiausi rasti neutralią spalvą bendrai kambario erdvei, o ją papildomai pagyvinau žalios spalvos akcentais. Toks derinys – universalus ir kuriantis pageidaujamą šviesos įspūdį“, – pasakoja dizainerė.

Neįprastos erdvės atnaujinimą lėmė ne tik esami elektros ir kitų patogumų įvadai, koreguojantys bet kurios patalpos įrengimą, bet ir kambario tipas. Pereinamame kambaryje reikėjo sukurti skirtingas funkcines zonas, išsaugoti vieningą estetinį vaizdą ir rasti organiškai erdvę papildantį sprendimą daiktams bei drabužiams laikyti.  

„Kai kurie interjero sprendimai gali būti paprastesni nei mums atrodo. Pavyzdžiui, retai susimąstoma, kaip kūrybiškai ar funkcionaliai pritaikyti tuščias sienas. Taip pat vis dar įprasta kambario erdvę skaidyti įrengiant sudėtingas, sunkiai surenkamas pertvaras, nors pasitelkus vaizduotę galima rasti kur kas patogesnį sprendimą“, – intriguoja dizainerė. 

Kokiu būdu į skirtingas funkcines zonas IKEA dizainerė suskirstė kambarį ir kokias interjero kūrimo gudrybes teko pritaikyti, kad sukurtų gražią ir jaukią erdvę, žiūrėkite jau šį šeštadienį 17.30 val. laidoje „Namų idėja su IKEA“ per TV3.

Kiekviena „Namų idėja su IKEA“ laida skirta vis kitai projektų dalyvių namų erdvei atnaujinti – žiūrovai galės stebėti gyvenamojo kambario, miegamojo, vaikų kambario, virtuvės ir kt. transformaciją. Laidos dalyviai varžysis tarpusavyje dėl žiūrovų simpatijų ir galės laimėti pagrindinį prizą – viso būsto atnaujinimą su IKEA baldais ir aksesuarais. Susumavus dalyvių ir žiūrovų balsus, paskutinėje projekto laidoje bus paskelbtas nugalėtojas. Žiūrėkite, rinkite labiausiai patikusius pokyčius ir atraskite idėjų pokyčiams savo namuose.

 „Namų idėja su IKEA“ – kiekvieną šeštadienį 17.30 val. per TV3.

Atsisiųsti
2019 03 15

Virtuvės atnaujinimas: estetika be patogumo – beprasmė

Dažnų namų širdis – virtuvė, kur ne tik gaminamas valgis, bet verda visos šeimos gyvenimas.  Tad norisi, kad ši vieta būtų ne tik graži, bet ir jauki, patogi bei funkcionali. Kaip susikurti šiuolaikišką, modernią virtuvę sename name, ypač, jei negalima keisti elektros lizdų ir santechnikos vietos? Su tokiu iššūkiu susidūrė laidos „Namų idėja su IKEA“ dalyvė Mintarė.

Vieniša trijų vaikų mama Mintarė gyvena nedideliame kotedže Vilniuje. Ji ilgai svajojo apie naują virtuvę. Kiek leido galimybės, prieš pasibeldžiant dvynukams į pasaulį, namuose pasidarė kosmetinį remontą, bet virtuvei, deja, nebeužteko nei jėgų, nei finansų. 

Didžiule staigmena ir puikia išeitimi Mintarės šeimai tapo TV3 ir IKEA projektas „Namų idėja su IKEA“, kuriame galima laimėti namų atnaujinimą IKEA baldais ir aksesuarais. Pateikusi paraišką, moteris iki paskutinės akimirkos negalėjo patikėti, kad jai nusišypsojo laimė – jos virtuvė buvo atrinkta pokyčių projektui.

„Mano svajonė visad buvo nauja graži virtuvė, nes čia ir verda visas mūsų gyvenimas. Mano virtuvei jau 23 metai, ryški melsvai žalsva spalva jau seniai įgriso, o ir verkiant reikia keisti pasenusią orkaitę, gartraukį ir kitą buitinę techniką. Taip pat norisi patogaus priėjimo, pasidėjimo“, – sakė Mintarė. Be to, moters vaikai yra alergiški, todėl kiekvienam jų maistą tenka ruošti atskirai, tad patogi virtuvė tampa dar svarbesnė. 

Pasak moters, virtuvės situacija tokia prasta, kad jau net jos draugių vyrai pavargo važinėti ir vis kažką taisyti, remontuoti, keisti jos virtuvėje.

Mintarei į pagalbą atskubėjo IKEA dizainerė Ilona Mozgo. Ji ėmėsi iš pagrindų pertvarkyti ir atnaujinti šeimos virtuvę. Pirmas žingsnis – išsiaiškinti namų šeimininkės lūkesčius ir poreikius.

„Norisi atsinaujinti. Norėčiau šviesios spalvos ir Provanso stiliaus, nes jis man labai patinka. Svajoju apie  gražią indaują mieliems daiktams laikyti. Turiu mamos man paliktą indų servizą, jis man labai brangus, norėčiau jį kažkur gražiai laikyti, o ne, kad dulkėtų užkištas spintelėje“, – savo svajones atskleidė Mintarė.

„Lyginant su kitomis namų erdvėmis, virtuvės atnaujinimas – gerokai didesnis iššūkis, veiksmų laisvę riboja esami elektros, santechnikos įvadai. Čia likti privalėjusi skalbimo mašina tapo viena iš pagrindinių problemų, kurią teko išspręsti“, – sakė dizainerė Ilona.

Pasak dizainerės, virtuvė turi būti ne tik graži, bet patogi, todėl itin svarbu apgalvoti teisingą funkcinių zonų ir baldų išdėstymą. 

„Virtuvėje indaplovė turėtų atsidurti šalia plautuvės, kaitlentę ir plautuvę turi skirti bent 80 cm tarpas, o visi daiktai turėtų rasti savo vietas stalčiuose ir spintelėse“, – pataria ji. 

Kad funkcinės zonos būtų kuo patogesnės, interjero dizainerė ragina atsisakyti daiktų laikymo ant baldų ar kitų paviršių ir ieškoti sprendimų ant sienų. 

„Prieš imantis virtuvės atnaujinimo darbų, siūlau sąmoningai imituoti maisto gamybos ir tvarkymosi eigą – kada ir kaip, kokia seka atliekamas kiekvienas veiksmas. Pastebėsite, ką galima pakeisti ir padaryti patogiau“, – patarimus dalijo I. Mozgo.

Anot IKEA interjero dizainerės, estetinį kambario vaizdą nesunku papildyti ar pakeisti atnaujinus aksesuarus ir nedideles detales – pavyzdžiui, tekstilę ar smulkius baldus. Tačiau iš to nebus jokios naudos, jei erdvės planas bus nepatogus.

Ar pavyks IKEA dizainerei sukurti tokią virtuvę, kuri būtų ir jauki, ir funkcionali, ir atitiktų Mintarės lūkesčius,  pamatysite jau šį šeštadienį 17.30 val. laidoje „Namų idėja su IKEA“ per TV3.

Kiekviena „Namų idėja su IKEA“ laida skirta vis kitai projektų dalyvių namų erdvei atnaujinti – žiūrovai galės stebėti gyvenamojo kambario, miegamojo, vaikų kambario, virtuvės ir kt. transformaciją. Laidos dalyviai varžysis tarpusavyje dėl žiūrovų simpatijų ir galės laimėti pagrindinį prizą – viso būsto atnaujinimą su IKEA baldais ir aksesuarais. Susumavus dalyvių ir žiūrovų balsus, paskutinėje projekto laidoje bus paskelbtas nugalėtojas. Žiūrėkite, rinkite labiausiai patikusius pokyčius ir atraskite idėjų pokyčiams savo namuose.

 „Namų idėja su IKEA“ – kiekvieną šeštadienį 17.30 val. per TV3.

Atsisiųsti
2019 03 12

IKEA dėl netiksliai pažymėto pieno alergeno iš rinkos atšaukia
zefyrus SÖTSAK SKUMTOPP

IKEA atšaukia iš rinkos zefyrus SÖTSAK SKUMTOPP (180 g) dėl netikslumo produkto alergenų žymėjime. Nors ant pakuotės buvo deklaruota zefyrų sudedamoji dalis išrūgų milteliai, tačiau atskirai nenurodžius pieno kaip alergeno, nutarta zefyrus, kurių galiojimo laikas baigiasi tarp 2019 03 12 ir 2019 04 18 imtinai atšaukti iš prekybos. Klientai, kurie yra alergiški pienui ar jo produktams, yra kviečiami grąžinti zefyrus į parduotuvę IKEA ir atgauti sumokėtus pinigus. Atsiimant pinigus, prekės įsigijimo čekis nėra reikalingas. 

IKEA skiria ypatingą dėmesį produktų saugumui, todėl nutarta visas produkto partijas, kurių pakuotės nėra tinkamai sužymėtos, atšaukti iš rinkos. Produktas yra kokybiškas ir saugus naudoti, tiems, kurie nėra alergiški pienui ar jo produktams. Tam, kad klientai alergiški pieno produktams būtų tinkamai informuoti, visos produkto pakuotės, pažymėtos netiksliai yra atšaukiamos. IKEA atsiprašo už sukeltus nepatogumus.

Atsisiųsti
2019 03 08

Tarptautinės kukulių dienos
proga – tinklaraštininkių receptai visai dienai

Kovo 9 d. švenčiama tarptautinė mėsos kukulių diena. Šio patiekalo, kurį gamina jau kelis tūkstančius metų, variacijas galima sutikti bene kiekvienos pasaulio šalies virtuvėje. Kviesdamos paminėti šią dieną Lietuvoje populiarios maisto tinklaraštininkės ir IKEA dalinasi pusryčių, pietų ir vakarienės receptais – kad visą dieną virtuvėje karaliautų kukuliai.

Tradiciniai kukuliai siejami su mėsa, tačiau šiandien populiarėja įvairios jų alternatyvos. Vis daugiau žmonių atsakingai žiūri į savo mitybą, riboja riebalų ir kalorijų suvartojimą, renkasi produktus, kurie draugiški aplinkai. Dėl šios priežasties atsirado mažiau riebios vištienos, daržovių kukulių versijos. Alternatyvūs kukuliai draugiškesni ir aplinkai. Juos gaminant į aplinką išskiriama nuo 5 iki 30 kartų mažiau anglies dvideginio. IKEA maitinimo paslaugu skyriaus vadovė Danuta Kairienė teigia, kad tvarumas ir rūpestis aplinka kartu reiškia ir platesnį pasirinkimą kiekvienam vartotojui.

„Tradiciniai švediški mėsos kukuliai jau tapo šios šalies maisto kultūros vizitine kortele – kreminis padažas ir bruknių uogienė yra skiriamasis švediškų kukulių bruožas. Tačiau pastaraisiais metais IKEA pristatėme ir dvi alternatyvias kukulių versijas. Vištienos ir daržovių kukuliai taip pat leidžia pajusti švediškos virtuvės skonį, kartu paįvairina mitybą ir tausoja aplinką“, – teigia ji.

Artėjant Tarptautinei kukulių dienai siūlome pusryčių, pietų ir vakarienės receptus, kuriais dalinasi D. Kairienė, tinklaraščio „Sezoninė virtuvė“ autorė Renata Ničajienė ir tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė. 

Pusryčiams – lengvi vegetariškų kukulių suktinukai
Pusryčiams D. Kairienė siūlo pasigaminti lengvą patiekalą, kuriame dominuoja daržovės – tai sveikas ir lengvas pasirinkimas dienos pradžiai. Suktinukais su vegetariškais kukuliais galėsite mėgautis tiek namuose, tiek pasiimti juos su savimi.

Keturių asmenų porcijai reikės:
●    20 vnt. šaldytų vegetariškų kukulių;
●    4 vnt. tortilijų (galima naudoti ir lavašą);
●    4 šaukštų kreminio sūrio;
●    2 vnt. avokadų
●    2 vnt. raudonųjų svogūnų;
●    1/2 citrinos;
●    Saujelės pipirmėčių arba mėtų;
●    1 šaukšto alyvuogių aliejaus;
●    Žiupsnelio druskos ir pipirų.

Paruošimas:
1.    Tortilijas arba lavašą šaukštu padenkite tepamu sūriu ir ant viršaus sudėkite juostelėmis supjaustyto avokado gabaliukus. 
2.    Dubenėlyje sumaišykite smulkintus raudonuosius svogūnus, pipirmėtes, alyvuogių aliejų, druską ir pipirus. Viską galite pagardinti šlakeliu citrinų sulčių. Paskirstykite viską ant tortilijos su avokadu.
3.    Keptuvėje arba orkaitėje iškepkite vegetariškus kukulius. Jiems iškepus, nusausinkite popieriniais rankšluosčiais ir padalinkite kiekvieną jų pusiau. Puseles išdėliokite eilute ant tortilijų.
4.    Tortilijas susukite ir suvyniokite į sumuštinių popierių.

Pavasariški kukulių pietūs
Tinklaraštininkė ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė pataria naujus kukulių skonius ir jų įvairovę atrasti keičiant jų receptą pagal sezoną. Žiemą galima gaminti tradicinius švediškus mėsos kukulius su bruknių ar spanguolių padažu, o vasarą juos troškinti su pomidorais, baklažanais ar cukinijomis. Pasitelkus fantaziją, kukuliai dera su įvairiais sezoniniais ingredientais. Kiekvienu metų laiku juos galima pateikti vis kitaip.
Tinklaraščio „Sezoninė virtuvė“ autorė kviečia pietums pasigaminti liesus pavasariškus mėsos kukulius su morkomis ir žirneliais. Tai jaukus naminis maistas, kurio ingredientai sveikesni ir ypač tinkami pavasariui. Prie kukulių pateikiamai bulvių košei ruošti nereikia nei sviesto, nei pieno – juos pakeičia alyvuogių aliejus ir sultinys, o bulvių košė pagardinama salierais.

Šešiems asmenims reikės: 
Kukuliams:
●    1 kg šaldytų mėsos kukulių;
●    2–3 morkų;
●    400 g šaldytų žirnelių;
●    500 ml jautienos sultinio;
●    5 šaukštų grietinės;
●    Druskos, maltų pipirų pagal skonį.

Salierų ir bulvių košei:
●    500 g šakninių salierų;
●    500 g bulvių;
●    500 ml daržovių sultinio;
●    1 vnt. svogūno;
●    1 vnt. česnako;
●    Ryšulėlio laiškinio česnako;
●    1/4 stiklinės tyro alyvuogių aliejaus;
●    Druskos pagal skonį.

Paruošimas:
1.    Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi, ant jo uždėkite groteles. Kukulius po vieną dėkite ant grotelių ir skardą pašaukite į įkaitintą 220 laipsnių orkaitę. Kepkite 15–20 min., kol kukuliai iškeps, o riebalų perteklius nuvarvės ant kepimo popieriaus.
2.    Kol kepa kukuliai, paruoškite padažą. Nuskustas ir kubeliais supjaustytas morkas pakepinkite tyrame alyvuogių aliejuje kol apskrus. 
3.    Pusėje litro sultinio išmaišykite grietinę ir supilkite viską ant kepamų morkų. Į keptuvę sudėkite iškepusius kukulius ir troškinkite viską apie 10 min., kol padažas nugaruos ir sutirštės.
4.    Pačioje pabaigoje suberkite šaldytus žirnelius, viską dar kelias minutes patroškinkite ir nukelkite nuo ugnies. Jei reikia, papildomai pagardinkite druska ir pipirais.
5.    Kartu su pagrindiniu patiekalu gaminkite ir garnyrą. Bulves su salierais supjaustykite kubeliais ir virkite sultinyje, kol suminkštės. 
6.    Atskiroje keptuvėje pakepinkite smulkiai pjaustytą svogūną ir sudėkite į puodą su bulvėmis ir salierais.
7.    Kai daržovės bus visiškai minkštos, jas nusunkite, tačiau dalį sultinio palikite puode, o dalį – atidėkite šalia, jei prireiktų košę paskystinti. 
8.    Atskiroje keptuvėje įkaitinkite 1/4 stiklinės tyro alyvuogių aliejaus ir jame apkepkite smulkintą česnaką. Sudėkite jį į puodą ir trinkite košę, reguliuodami tirštumą atidėtu sultiniu. 
9.    Įmaišykite į košę smulkintus laiškinius česnakus, jei reikia, papildomai pagardinkite druska ir pipirais.
10.    Kukulius ir košę patiekite pagardinę smulkintais žalumynais.

Vakarienei – azijietiška kukulių variacija
Populiaraus maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė pasakoja, kad ją žavi kukulių universalumas: „Gaminu juos įvairiomis formomis – su makaronais patiekiamus itališkus, azijietiškas jų variacijas, veganiškas versijas, pavyzdžiui, falafelius. Su vyru mėgaujamės jais ir namie, ir kavinėse ar restoranuose“. 

Moteris savo receptais siekia, kad sveika ir subalansuota mityba neatrodytų prėska ir nuobodi. Anot jos, reikia neprisirišti prie įpročių ir nebijoti naujovių, o idėjų gali pasiūlyti maisto tinklaraštininkų gausa. Vakarienei K. Pišniukaitė siūlo nusikelti į egzotiškąją Aziją ir paragauti azijietiškų salotų ir vištienos kukulių suktinukų.

Dviem porcijoms reikės:
●    20 vnt. IKEA vištienos kukulių; 
●    3 valgomųjų šaukštų sojos padažo;
●    1 v.š. saldaus čili padažo;
●    1 arbatinio šaukštelio medaus;
●    1/2 a.š. česnako miltelių;
●    1/2 a.š. krakmolo;
●    Salotų lapų;
●    1/2 žaliosios citrinos;
●     Sezamo sėklų.

Salotoms reikės:
●    Kelių mėlynojo kopūsto lapų;
●    Kelių baltojo kopūsto lapų;
●    1 vnt. morkos;
●    Saujos žemės riešutų;
●    Saujos šviežios kalendros;
●    1 v.š. majonezo;
●    1 v.š. graikiško jogurto;
●    1 v.š. saldaus čili padažo;
●    1 v.š. žaliosios citrinos sulčių;
●    Druskos, pipirų.

Paruošimas:
1.    Vištienos kukulius dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite 200 laipsnių orkaitėje 15 min.
2.    Kol kepa kukuliai, paruoškite salotas. Kopūstus ir morką supjaustykite šiaudeliais, susmulkinkite žemės riešutus, viską sumaišykite su smulkinta kalendra, majonezu, graikišku jogurtu, saldžiu čili padažu, žaliosios citrinos sultimis, druska ir pipirais. 
3.    Nuplaukite ir nusausinkite salotų lapus.
4.    Paruoškite lipnų padažą. Į keptuvę pilkite sojos padažą, saldųjį čili padažą ir medų, suberkite česnako miltelius ir krakmolą. Maišydami kaitinkite ant nedidelės ugnies, kol produktai išsimaišys ir padažas sutirštės. 
5.    Iškeptus kukulius dėkite į padažą ir maišykite, kad jie tolygiai pasidengtų.
6.    Į kiekvieną salotos lapą dėkite paruoštų salotų ir po keletą kukulių. Viską apšlakstykite žaliosios citrinos sultimis ir pagardinkite sezamo sėklomis.

Atsisiųsti
2019 03 08

Kaip stilingai atnaujinti  20 metų senumo miegamąjį kambarį?

Kaip atrodo miegamasis nematęs pokyčių beveik du dešimtmečius? Blizgūs audiniai, raukiniai, ryškios spalvos ir 20 metų senumo baldai. Toks interjeras galutinai įgriso daugiau nei tris dešimtmečius kartu gyvenančiai porai – Liucijai ir Bogdanui. Kaip gražiai ir praktiškai atnaujinti morališkai pasenusį kambarį?

Nors Liucija ir Bogdanas kartu jau 31 metai, vienas į kitą jie žvelgia su neslepiama meile ir švelnumu. Pirmą kartą vienas kitą pamatė būdami vos 18 ir 13 metų amžiaus, o į pirmą pasimatymą nuėjo, kai Liucijai buvo 18 metų. Užteko vos pusmečio susitikinėjimų, kad jaunuoliai suprastų, jog nebegali vienas be kito gyventi. Bogdanas pasipiršo mylimajai kovo 8 d. ir nuo tada jie kartu – jau daugiau nei tris dešimtmečius.

„Štai taip mes ir gyvenam, sugyvenam ir vis dar liepsnoja meilė širdyje“, – neslėpė šiltų jausmų vyrui Liucija.

Pokyčiams juos įkvėpė pasikeitęs gyvenimas – iš namų išsikrausčius vaikams, norėjosi atšviežinti ir naujai realybei pritaikyti namus. Kaip tik sutapo, kad judviejų dukra parodė, jog vyksta TV3 ir IKEA projektas „Namų idėja su IKEA“, kuriame galima laimėti namų atnaujinimą IKEA baldais bei aksesuarais ir paskatino dalyvauti. Kiek padvejojusi Liucija užpildė paraišką ir... pamiršo. Užtat paskui buvo didžiulė nuostaba ir džiaugsmas, kai jų miegamasis buvo atrinktas dalyvauti projekte.

Pora gana aiškiai žinojo, kokių pokyčių savo kambaryje nori. „Norisi šviesesnio kambario, kad nebūtų juoda, žalia, raudona. Norisi moderniau, jaunatviškiau, pakeisti aplinką“, – savo  lūkesčius išsakė namų šeimininkas Bogdanas. „Jei pora vienas kitą myli, miegamasis turi būti pats gražiausias kambarys namuose“, – pridūrė jis.

„Neturiu kur susidėti savo daiktų: parfumerijos, vaistų. Neturiu vietos, kur dažytis. Ir noriu pakeisti šitą raudoną spalvą – ji labai jau atsibodo“, – sakė Liucija.

IKEA interjero dizainerė Kristina Tamašauskaitė, padėjusi atnaujinti poros miegamąjį sako, kad ryžtis pokyčiams žmonėms dažnai sutrukdo gausybė priežasčių. Vienas jų – susiformavę įpročiai ir nenoras imtis didesnio masto atnaujinimų. 

„Dažnai namus atsinaujinti trukdo inercija – nors gyvenimas keičiasi, vis pritrūksta laiko investuoti į namus, pakeisti baldus ar kitus daiktus. O kartais pritrūksta ir idėjų bei konkrečių sprendimų“, – sako dizainerė.

„Liucijos ir Bogdano namuose turėjau atnaujinti miegamąjį, kuris buvo įrengtas 2000-aisiais: kambaryje buvo daug blizgių audinių, ryškių spalvų, tam laikotarpiui charakteringų baldų, taigi atnaujinti reikėjo viską iš esmės“, – pasakoja interjero specialistė. 

Be šių vizualinių pokyčių IKEA interjero dizainerei teko spręsti ir kitą problemą – kaip sutalpinti visus miegamajame laikomus daiktus. 

„Lietuvių butai dažnai yra kompaktiški ir nedideli, tačiau visi vienodai mėgstame kaupti daiktus. Dažnai tai daroma nepakankamai organizuotai – vietoje komodų, pakabinamų lentynų ar spintelių daiktais nukraunami visi lygūs paviršiai. Aš patariu išmokti „paleisti“ daiktus ir taip išsaugoti namų erdvę, o tikrai reikalingus daiktus sudėti taip, kad jie netrukdytų gyventi“, – sako K. Tamašauskaitė. 

Ji primena auksinę dizaino taisyklę – mažiau yra daugiau. Tai galioja ir daiktams, ir namų spalvoms, ir medžiagoms. 

Turint gana aiškią kambario idėją, apsisprendus dėl spalvinės gamos, pirmiausia reikia išsirinkti didžiausius ir svarbiausius baldus. Šiuo atveju, tai buvo lova.

Kaip sako IKEA dizainerė Kristina, lova yra labai svarbus baldas, nes joje ne tik miegama, bet ir žiūrimas televizorius, valgoma, skaitoma, ar tiesiog ilsimasi, lovoje praleidžiame net trečdalį savo gyvenimo, tad ji turi būti išties patogi.

Išsirinkus lovą, prie jos buvo derinama spinta, komodos, tuomet renkami apšvietimo elementai ir dekoro detalės. Kai visa tai atsidūrė poros miegamajame – vaizdas pasikeitė neatpažįstamai. Kaip įvertins pokyčius namų šeimininkai? Pamatysite jau šį šeštadienį 17.30 val. laidoje „Namų idėja su IKEA“ per TV3.

Kiekviena „Namų idėja su IKEA“ laida skirta vis kitai projektų dalyvių namų erdvei atnaujinti – žiūrovai galės stebėti gyvenamojo kambario, miegamojo, vaikų kambario, virtuvės ir kt. transformaciją. Laidos dalyviai varžysis tarpusavyje dėl žiūrovų simpatijų ir galės laimėti pagrindinį prizą – viso būsto atnaujinimą su IKEA baldais ir aksesuarais. Susumavus dalyvių ir žiūrovų balsus, paskutinėje projekto laidoje bus paskelbtas nugalėtojas. Žiūrėkite, rinkite labiausiai patikusius pokyčius ir atraskite idėjų pokyčiams savo namuose.

 „Namų idėja su IKEA“ – kiekvieną šeštadienį 17.30 val. per TV3.

Atsisiųsti
2019 03 06

Populiari tinklaraštininkė apie mitybą, kai svarbi ne tik sveikata, bet ir planeta 

Pasaulyje šalia įprastos bei vegetarinės mitybos populiarėja dar viena kryptis – fleksitarų. Jų mitybos pagrindas – daržovės ir augalinės kilmės produktai, nes jie mažiau teršia aplinką. Tačiau šios mitybos šalininkai retkarčiais mėgaujasi ir mėsa. Prie naujų tendencijų taikosi ir maisto gamintojai. IKEA savo restoranų meniu šalia įprastų mėsos produktų, siūlo augalinės kilmės alternatyvas, pavyzdžiui, daržovių kukulius ar daržovių dešrainius. 

Fleksitarų esminė idėja yra, jog augalinis maistas mažiau teršia aplinką, todėl yra palankesnis ne tik sveikatai, tačiau ir planetai. Šios mitybos šalininkai į savo meniu įtraukia daugiau lęšių, pupelių, sėklų ir riešutų, kurie pakeičia įprastą baltymų šaltinį – mėsą. 
Populiaraus tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė sako, kad dalis šios mitybos principų jai yra artimi: „Mityboje pirmiausia vertinu įvairovę. Nors mano vakarienė neretai neapsieina be gyvulinės kilmės produktų, fleksitarų požiūris į augalinės mitybos svarbą ir rūpestį aplinką man yra svarbūs".

Prie naujų mitybos tendencijų prisitaiko ir didieji pasaulio maisto gamintojai, vis dažniau į savo asortimentą įtraukiantys augalinės kilmės alternatyvas įprastiems produktams. Anot IKEA maitinimo paslaugų skyriaus vadovės Danutos Kairienės, verslas šiandien ne tik atsižvelgia į vartotojo skonį bei poreikius, bet siekia tai suderinti su tvariu augimu bei rūpesčiu aplinka. Kaip pavyzdį ji pateikia jau daugiau nei du dešimtmečius IKEA restoranuose siūlomus švediškus mėsos kukulius. Šis patiekalas per kelerius metus sulaukė pokyčių – dabar galima rinktis iš įprastų mėsos, vištienos ir vegetariškų kukulių. 

„Nesvarbu, ar žmogus laiko save veganu, fleksitaru ar tiesiog nenori mėsos – jam suteikiama galimybė mėgautis mėsos kukulių alternatyvomis. Taip kartu ne tik tausojame aplinką, tačiau paįvairiname savo mitybą“, – pasakoja D. Kairienė. Ji skaičiuoja, jog lyginant su įprastu kukuliu, gaminant vištienos kukulį į aplinką patenka penkis kartus mažiau anglies dvideginio, o vegetarišką – net trisdešimt kartų. Tad pasirinkus augalinę alternatyvą prisidedama ir prie kovos su klimato kaita. Įprastų mėsos kukulių alternatyvos taip pat turi mažiau kalorijų, riebalų, todėl yra patrauklūs sveika gyvensena besirūpinantiems žmonėms.
 
„Kovo 9-ąją dieną švęsime Tarptautinę mėsos kukulių dieną, kurios metu verta prisiminti, jog besikeičiančiame pasaulyje net ir įprasti, šimtmečius egzistuojantys patiekalai įgauna šiuolaikines formas ir receptūras. Taip atsitiko ir su mėsos kukuliu, kurio variantų dabar yra gerokai daugiau, o nuo to tik geriau ir mūsų vartotojams, ir planetai. Manau, kad tai tik pirmas žingsnis įvairovės ir draugiškumo aplinkai link. Technologinė pažanga ir anksčiau neatrastas gastronominis potencialas leis pasiūlyti daugiau mėsos alternatyvų“, – sako IKEA atstovė. 

Populiari tinklaraštininkė teigia pastebinti, jog vis didesnės dalies žmonių mitybos pokyčius įkvepia rūpestis gamta: „Kai kurios į gerą savijautą ir maistinę vertę orientuotos dietos paremtos tam tikrų medžiagų – cukraus, glitimo – atsisakymu, kitos – pavyzdžiui, veganizmas – turi stiprų etinį impulsą. Pastebiu, kad šiandien atsiranda dar vienas motyvas, veikiantis tai, ką mes valgome – noras tausoti aplinką. Vienos visiems žmonėms tinkamos mitybos formulės nėra, todėl kiekvienas turi atrasti savo organizmui tinkamiausią būdą. Svarbiausia, kad net atsisakius dalies produktų mityba netampa nuobodi, o patiekalai – neskanūs – tai kaip tik įkvepia gerokai įvairesni kasdienį meniu“.

Atsisiųsti
2019 03 01

15 kv. m. kambario iššūkis: kaip patogiai gyventi 3 asmenų šeimai?


Kaip jaunai trijų asmenų šeimai tilpti vos 15 kv. metrų kambaryje? Kaip jame patogiai miegoti, dirbti, žaisti ir dar visus daiktus susitalpinti? Patogios, funkcionalios ir gražios gyvenamosios erdvės problema – ne svetima daugeliui Lietuvos šeimų. 

Aistis ir Rima beveik dešimt metų gyvena nedideliame 1 kambario bute Vilniuje. Aistis – profesionalus barmenas, važinėjantis dirbti į renginius, taigi namuose be asmeninių daiktų laikomi ir jo darbo reikmenys – sulankstomas baras ir kitokios priemonės. Dar labiau erdvės stygius pasijuto gimus vaikeliui. Namuose atsirado daug daiktų: vystymo stalas, vaikiška lovytė, žaislai ir t.t.

Nebeišmanydama kaip patogiai susitvarkyti gyvenamą kambarį, pora užpildė paraišką dalyvauti TV3 ir IKEA projekte „Namų idėja su IKEA“. Projekto metu IKEA interjero dizaineriai septynioms Lietuvos šeimoms nemokamai atnaujins pasirinktas namų erdves. Visi pokyčiai bus parodyti TV laidų metu.

Rimai ir Aisčiui pasisekė – iš poros tūkstančių gautų anketų būtent jų gyvenamasis kambarys buvo parinktas atnaujinimui. Jau rytoj, pirmoje laidoje žiūrovai išvys, kaip pertvarkomas ir neatpažįstamai pakeičiamas jų kambarys. IKEA dizainerė Eimantė Nemanė kartu su laidos vedėju Vitalijumi Cololo apsilankys poros namuose ir, išklausiusi visų pageidavimų bei poreikių, padės rasti tinkamiausius sprendimus.

 „Tų daiktų tiek daug, kad net įkvėpti atrodo sunku. Norėtųsi kažkaip sutvarkyti tuos daiktus, kad bent kiek erdvės atsirastų“, – pagrindinę problemą įvardino namų šeimininkė Rima. 

„Kadangi savo darbą organizuoju savarankiškai, man reikia darbo vietos. O ir vaikui norėtųsi atskiro kampelio“, – savo lūkesčius dėstė šeimos galva Aistis.

Ko imtis, kad kambarys būtų erdvesnis?
Poros 15 kv. m. gyvenamąjį kambarį atnaujinusi IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė sakė, kad jau pirmasis apsilankymas namuose atskleidė iškalbingus lietuvių interjero planavimo įpročius.

„Iš karto pastebėjau, kad projekto dalyvių kambarys gana mažas ir gausiai apkrautas baldais bei daiktais. Tad pagrindinis iššūkis buvo optiškai išplėsti jo erdvę. Šiuo tikslu atnaujinome ne tik baldus, bet ir kambario tekstilę, keitėme ir kambario baldų planą bei koloritą. Taip pat reikėjo pritaikyti patogius daiktų laikymo sprendimus, nes kuo mažesni namai, tuo protingesnės turi būti daiktų laikymo sistemos“, – pasakoja ji. Pasak dizainerės, pora įvardijo ir dar vieną itin dažną lietuvių baimę, kuri trukdo tinkamai išnaudoti namų erdves, tačiau ar pavyko dizainerei vilniečius perkalbėti, matysite šį šeštadienį laidoje „Namų idėja su IKEA“. 

Pasak E. Nemanės, kuriant kambario interjerą svarbu nepamiršti jo funkcijos – priešingu atveju erdvė netrukus taps „perkrauta“. 

„Nusprendus atsinaujinti, derėtų aiškiai įvardinti pagrindinę problemą ir tiksliai žinoti, ko sieki. Pirmenybę siūlyčiau teikti praktiniams poreikiams ir funkcionalumui, o tik tada svarstyti apie spalvas, aksesuarus ir baldų pasirinkimą“, – teigia IKEA atstovė. Būtent dėl šitų aspektų ir išryškėjo poros bei dizainerės nuomonių skirtumai. Dizainerė siūlė kabinti lentynas ant sienos virš sofos, o Aistis kategoriškai tam priešinosi. „Kambarys yra labai mažas, todėl būtina išnaudoti sienas. Geriau dėti daiktus į lentynas nei ant grindų juos laikyti“, – įtikinėjo Eimantė. 

Tuo tarpu Rimai kilo abejonių dėl sofos spalvos – dizainerė siūlė šviesią, o moteriai, auginančiai mažą vaiką, tai atrodė gan nepraktiška. Taip pat kilo diskusijos ir dėl pasiūlytos darbo vietos erdvės.

Ar pavyks šeimai ir dizainerei susitarti ir rasti kompromisą? Ar profesionalios dizainerės pertvarkytas kambarys atitiks šeimos lūkesčius? Visa tai pamatysite jau šį šeštadienį 17.30 val. laidoje „Namų idėja su IKEA“ per TV3.

Kiekvienoje „Namų idėja su IKEA“ laidoje bus atnaujinama vis kita septynių projekto dalyvių namų erdvė: gyvenamasis kambarys, virtuvė, miegamasis, vaikų kambarys, balkonas ar terasa, garažas. Laidos dalyviai varžysis tarpusavyje dėl galimybės laimėti pagrindinį prizą – viso būsto atnaujinimą. Sprendimas priklausys ir nuo TV žiūrovų – jie galės balsuoti už erdvę, kurios atnaujinimas labiausiai patiko. Taigi, lemiamas sprendimas priklausys susumavus dalyvių ir žiūrovų balsavimo rezultatus, ir paaiškės paskutinės laidos metu. Žiūrėkite, rinkite labiausiai patikusį pertvarkymą ir semkitės idėjų savo namams gražinti, juk už lango pavasaris – atsinaujinimo metas!

„Namų idėja su IKEA“ – kiekvieną šeštadienį 17.30 val. per TV3. 

Atsisiųsti
2019 01 17 

IKEA ir TV3 ieško norinčių nemokamai atsinaujinti namus

Šiandien startuoja IKEA ir TV3 bendras projektas „Namų idėja su IKEA“, kurio metu IKEA interjero dizaineriai septynioms šeimoms nemokamai atnaujins pasirinktas namų erdves. Patalpų pokyčių procesas taps 7 laidų ciklu, kurio metu interjero dizaineriai dalinsis realiais namų atnaujinimo pavyzdžiais bei praktiškais patarimais. Šalies gyventojai, norintys dalyvauti projekto atrankoje, kviečiami užpildyti anketas adresu: https://www.tv3.lt/namu-ideja-su-ikea/

„IKEA vizija – kurti gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių. Gražesnis gyvenimas prasideda nuo patogių, jaukių namų. Šia laida, kartu su TV3, norime realiais pavyzdžiais skirtinguose Lietuvos gyventojų namuose parodyti, kaip spręsti kasdienius iššūkius: atnaujinti virtuvę, sutvarkyti gyvenamąjį kambarį, net mažiausią vonios kambarį paversti patogia namų erdve. Visus pokyčius sieksime įgyvendinti už tokią sumą, kuri būtų priimtina daugeliui lietuvių, ir parodyti tokias idėjas, kurias gyventojai galėtų įgyvendinti net nebūtinai iš karto, o po truputį pirkdami namams reikalingus sprendimus“, - sakė Eimantė Nemanė, IKEA interjero dizainerė, dalyvaujanti projekte. Pasak interjero dizainerės, namų erdvių atnaujinimas projekto dalyviams nieko nekainuos. 

„Tikime, kad šios laidos pritrauks gausų žiūrovų būrį. Mes kuriame pačias įvairiausias laidas ne tik žmonėms, bet ir apie žmones. Pasinaudoję unikalia televizijos galia ištraukiame į viešumą didžiausius talentus, sukuriame pramogų scenos žvaigždes, skatiname daryti gera ir padedame tiems, kuriuos likimas nuskriaudė, rodome ir pagerbiame paprastus, bet didelius darbus atliekančius žmones. Visa tai yra apie visus mus – Lietuvos žmones. Ir ši laida bus apie žmones – jų poreikius, iššūkius ir svajones bei praktiškus būdus pagerinti kasdienį gyvenimą“, – kalbėjo Arvydas Rimas, TV3 kūrybos direktorius.

Prasidėjo atranka 
Pirmas projekto „Namų idėja su IKEA“ etapas – norinčių atsinaujinti būstą atranka. Paraiškas teikti gali visi norintys Lietuvos gyventojai. Teikdami paraiškas jie turės nurodyti, kurią būsto erdvę labiausiai nori atnaujinti: gyvenamąjį kambarį, miegamąjį, virtuvę ir kt. Iš jų projekto komisija atrinks 7 dalyvius, kuriems bus atnaujinta jų pasirinkta erdvė, iš viso – 7 skirtingos namų vietos. 

Antrame projekto etape – specialioje TV3 laidoje „Namų idėja su IKEA“ bus rodoma kaip vyksta projekto dalyvių namų erdvių atnaujinimo darbai: aptariami reikalingi pokyčiai, renkami baldai bei sprendimai, derinami interjero elementai ir t.t. Kiekvienai namų erdvei bus skirta atskira laida, todėl žiūrovai ne tik matys prieš jų akis gimstančius pokyčius, tačiau gaus koncentruotų patarimų, kuriuos galės pritaikyti savo namuose. 

Laidos dalyviai varžysis tarpusavyje dėl galimybės laimėti pagrindinį prizą – viso būsto atnaujinimą. Šis sprendimas priklausys ir nuo TV žiūrovų – jie galės balsuoti už erdvę, kurios atnaujinimas labiausiai patiko. Laimėtojas, kuris paaiškės paskutinės laidos metu, bus išrinktas susumavus dalyvių ir žiūrovų balsavimo rezultatus. 

Pirmoji „Namų idėja su IKEA“ laida TV ekranuose pasirodys jau kovo pradžioje. 

Norintys dalyvauti projekto atrankoje, savo paraiškas turėtų pateikti čia: https://www.tv3.lt/namu-ideja-su-ikea/.

Anketas pateikti galima iki 2019 01 31. Projekto organizatoriai susisieks tik su atrinktais dalyviais. Projekto „Namų idėja su IKEA“ organizatoriai – UAB „Felit“ (IKEA Lietuva)  ir UAB „All Media Lithuania“ (TV3).

Atsisiųsti
2018 12 14 

Tarp tikrų ir dirbtinių eglučių – lygiosios

Kokią kalėdinę eglę rinktumėtės savo namams – gyvą ar dirbtinę? IKEA užsakymu atliktas tyrimas rodo, kad lietuviai mėgsta jas vienodai. 

IKEA Komunikacijos ir interjero skyriaus vadovė Eimantė Nemanė pasakoja, kad net 76 proc. respondentų neįsivaizduoja švenčių be kalėdinės eglutės, tačiau paklausus, kokią eglę jie puošia namie, nuomonės pasidalina po lygiai. 

„39 proc. lietuvių teikia pirmenybę gyvoms eglutėms, o 38 proc. – dirbtinėms, o štai latviams patrauklesnės tradicinės gyvos eglutės, kurias renkasi 61 proc. šios šalies gyventojų. Dar dalis žmonių šventes pasitinka namus puošdami eglišakiais ar kurdami netradicines eglutes. Nors alternatyvias eglutes šalyje renkasi dar retas gyventojas, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, galime numatyti, kad tokios tik populiarės“, – pasakoja E. Nemanė.

Prieš renkantis eglutę, specialistė siūlo įvertinti kiekvieno jų tipo privalumus ir trūkumus, taip pat atsižvelgti, ar jos derės prie namų interjero bei ploto.

„Gyva eglutė paprastai užima daugiau vietos, ją taip pat reikia labiau prižiūrėti. Jeigu eglutė auga vazone, reikėtų įvertinti, ar bus ją kaip išsaugoti iki pavasario, kada medelį bus galima sodinti lauke. Dirbtines eglutes dažnai lengviau pritaikyti prie kiekvienų namų interjero, jos užima mažiau vietos tiek papuoštos, tiek supakuotos laukti kitų metų. Taip pat jos tinkamesnės turintiems mažiau erdvės ar unikalų namų interjerą. Ieškantys netradicinių sprendimų ir kuriantys išskirtinio stiliaus namus gali rinktis net beržo ar pušies imitaciją“, – teigia ji.

Alternatyvios eglutės – ieškantiems originalumo
Interjero dizainerė pastebi, kad alternatyvios eglutės suteikia galimybę derinti dirbtinių eglučių privalumus ir gyvųjų skleidžiamą jaukumą.

„Alternatyvias eglutes galime sukurti net iš namie turimų daiktų ir medžiagų. Pavyzdžiui, eglute gali tapti jau supakuotos dovanos ar lentynoje stovinčios knygos. Tokie alternatyvūs ir individualūs sprendimai visuomet geriausiai atitiks namiškių poreikius, interjerą ir neužims per daug erdvės“, – pasakoja E. Nemanė.

Interjero dizainerė teigia, kad alternatyvias eglutes galima papuošti tiek jau turimomis dekoracijomis, tiek specialiai jai pagamintais papuošimais.

„Atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė žmonių turi bent kelias nostalgiją keliančias vaikystės ar praeities dekoracijas – jos papuoštų ir kuriamą netradicinę eglutę. Ją galima paįvairinti rankų darbo žaisliukais, vaikų piešiniais, karpiniais ar šeimos nuotraukomis. Išskirtinumo tokiai eglutei suteikia girliandos, be kurių Kalėdų neįsivaizduoja 44 proc. respondentų“, – teigia ji.

Specialistė primena, jog galvojantiems kokias dovanas dėti po egle, vertėtų rinktis tarp praktiškų, kasdien reikalingų daiktų kaip patalynė, indai ir pan. Mat to paties tyrimo duomenimis, daugiausia lietuvių pirmenybę teikia būtent praktiškoms dovanoms – 60 proc. Mažiausiai patraukli dovana yra dovanų čekiai – juos norėtų gauti tik 4 proc. respondentų. 

Atsisiųsti
2018 12 11

Kalėdos be nemalonių nutikimų: 
kaip saugiai puošti namus? 

Švenčių laukimas nebūtų toks ypatingas, jeigu ne tradicija puošti namus – namų dekoravimu džiaugiasi tiek vaikai, tiek suaugusieji. Ant eglutės kabinami dailūs stikliniai žaisliukai, elegantiškos žvakės, žybsinčios lemputės sukuria šventinę nuotaiką, tačiau ne visada yra saugiausi pasirinkimai, ypač jeigu namuose yra mažylių ar augintinių. Kaip sukurti šventinę nuotaiką be rizikos pasakoja „IKEA Lietuva“ interjero dizainerė Eimantė Nemanė. 

Nedidelės eglutės – ir estetiška, ir saugu
Neabejotinai svarbiausias švenčių atributas – Kalėdinė eglutė. Nors esame įpratę įsivaizduoti aukštą, skarotą eglę, atsiranda vis daugiau originalių alternatyvų, pavyzdžiui, nedidelės dekoratyvinės pušelės arba pavienės šakos. IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė tikina, jog šie alternatyvūs sprendimai puikiai tinka ne tik dėl estetinių priežasčių (užima mažiau vietos namuose, neapkrauna erdvių), bet ir dėl saugumo. 

„Jeigu namuose yra augintinių, nedidelę eglutę galima užkelti ant žemo kavos staliuko – taip dar labiau išryškės dekoratyvinė jos funkcija. Mūsų asortimente taip pat turime dirbtines pušeles ilgais kotais, tad gyvūnėliams bus gerokai sunkiau pasiekti žaisliukais papuoštas šakas, o ir tik pradedantys vaikščioti vaikai negalės pačiupti už aukščiau kabančio žaisliuko“ – pasakoja E. Nemanė. 

Nors įprasta žaisliukus ant šakelių kabinti, saugesnis pasirinkimas – juos pririšti. Taip pat nepatartina rinktis sunkių, trapių žaisliukų, kurie kritimo atveju dužtų į smulkias šukeles; žaisliukai iš plastiko, tekstilės puošnumu nenusileidžia stikliniams, o namuose, kuriuose yra gyvūnų ir vaikų bus gerokai saugesni.

Saugiausios – LED girliandos
Be žaisliukų, namus ir eglutes populiaru puošti švytinčiomis girliandomis. IKEA specialistai pataria rinktis LED girliandas, kurios „draugiškos“ ir aplinkai, ir piniginei. 

„Norint vartoti atsakingiau ir prisidėti prie mus supančios aplinkos saugojimo, siūlyčiau rinktis LED girliandas, kurios turi daug pranašumų. Jos neįšyla, yra tvaresnės ir taupesnės, mat vartoja mažiau elektros energijos. Girliandas su laikmačiais galima nustatyti taip, kad po kurio laiko jos pačios išsijungtų“, – pasakoja E. Nemanė.

Pasak jos, puošiant kiemą ar namo išorę girliandomis, būtina atsižvelgti į jų ilgį ir įsitikinti, jog jos pritaikytos laukui - tai nurodo IP 44 standartas ant girliandos pakuotės, puošimui namuose skirtos girliandos jokiu būdu nėra tinkamos ir saugios naudoti lauke. 
Po švenčių papuošimus būtina tvarkingai suvynioti ir sudėti į dėžę, patikrinti, ar nėra sutrūkinėjusių, sulamdytų ar susinarpliojusių laidų.

„Labai svarbu girliandas sudėti į joms skirtas pakuotes, nemaišyti kartu su kitais kalėdiniais žaisliukais ir dekoracijomis, kad nesudužtų lemputės, nesusiraizgytų laidai ir jos būtų saugios pakartotiniam naudojimui“, - dėmesį atkreipia IKEA atstovė. 

Žvakių deginimas – tik pagal instrukciją
Žvakės – turbūt paprasčiausias ir greičiausias būdas sukurti šventinę nuotaiką namuose. Tačiau anot E. Nemanės, norint išvengti nemalonių nutikimų, būtina skaityti žvakių deginimo instrukcijas ir jų laikytis. Pasak jos, yra dvi svarbiausios taisyklės: nelaikyti žvakių arti tekstilės ar kitų greitai užsidegančių daiktų (ant žvakių pakuočių visuomet nurodomas saugus atstumas) ir net trumpam išeinant iš namų, žvakę užgesinti.

„Renkantis žvakes reikėtų atkreipti dėmesį į instrukcijas, kaip jos turėtų būti deginamos –reikalinga žvakidė ar ne, ar būtinas karščiui atsparus pagrindas ir pan. Būna pirkėjai guodžiasi, jog palikę degančią žvakę rado karščio apgadintą paviršių. Taigi vertėtų pasidomėti, kaip žvakes saugiausia deginti, nes kiekviena jų turi skiriamuosius ženklus ir instrukcijas”, - priduria E. Nemanė. 

Žvakių gamintojai taip pat ieško būdų, kaip kurti saugesnius gaminius. Naujo dizaino žvakės, pasižymi skaidria ir stabilia liepsna. Iš stearino pagamintos žvakės nesulinksta net šiltame, saulėtame kambaryje. 

Abejojant, ar nuo žvakės šventės šurmulio metu spėsite apsaugoti mažesnius vaikus ir gyvūnus, vertėtų rinktis dirbtines žvakes, kurios dega LED liepsna. Jos sukuria tokią pat nuotaiką kaip žvakės, tačiau neturi jokių saugumu rizikų, kurias kelia atvira liepsna. 

Atsisiųsti
2018 12 07

Prasidėjus kalėdiniam šurmuliui:
be ko švenčių neįsivaizduoja lietuviai ir latviai

Dviem trečdaliams lietuvių didžiausiu galvos skausmu artėjant Kalėdoms tampa klausimas, ką padovanoti artimiesiems ir draugams, rodo IKEA užsakymu atlikta apklausa. Jos duomenimis, tradiciniais šventės elementais laikomi ne tik Kalėdų eglutė ir bendra šventinė vakarienė – 40 proc. respondentų šių švenčių neįsivaizduoja be sniego.

Pradeda ruoštis vis anksčiau
IKEA Komunikacijos ir interjero skyriaus vadovės Eimantės Nemanės teigimu, atliktas tyrimas patvirtina kelerius metus pastebimą tendenciją, kad Lietuvos ir Latvijos piliečiai šventėms pradeda ruoštis vis anksčiau: „Beveik trečdalis lietuvių rūpintis dovanomis ir dekoracijomis ima dar lapkritį. Dar tiek respondentų prie jų prisijungia gruodžio pradžioje, tad gruodžio viduryje šventėms jaučiasi pasiruošę jau didžioji dalis žmonių“, – pasakoja specialistė.

Anot E. Nemanės, ilgesnis pasirengimas suteikia galimybę apgalvoti kiekvieną šventinio laikotarpio detalę, nepalikti svarbių darbų paskutinėms akimirkoms, kai visą savo dėmesį norisi skirti artimiesiems – be jaukaus laiko su šeima Kalėdų neįsivaizduoja 68 proc. lietuvių ir 61 proc. latvių.

„Tyrimas taip pat atskleidė, kad 38 proc. moterų Kalėdoms pradeda ruoštis dar lapkritį, šiek tiek daugiau – gruodžio pradžioje. Tuo metu vyrai rengtis žiemos šventėmis dažniausiai pradeda gruodžio viduryje (29 proc.), o kas dešimtas jų – tik prieš pat Kalėdas“, – pasakoja specialistė.

Pasak E. Nemanės, tyrimas taip pat parodė, kad moterys yra linkusios daugiau planuoti, bet ir daugiau išleidžia: „Pastebėjome įdomią sąsają tarp dovanų planavimo ir išlaidų kalėdiniams pirkiniams. Dovanų pirkimo teigia neplanuojantys 37 proc. lietuvių, tačiau 44 proc. sako visuomet išleidžiantys daugiau nei planuoja. Nustebino ir tai, kad mažiau planuoja vyrai nei moterys (atitinkamai 46 proc. ir 29 proc.), bet per daug išleidžiančios jaučiasi būtent jos (51 proc.), o ne vyrai (37 proc.)“.

Sunkiausia išrinkti dovanas artimiesiems
E. Nemanė pastebi, jog, kuo artimesnis žmogus, tuo sunkiau jam išrinkti dovaną. Šią tendenciją apklausos duomenys rodo tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje.

„Respondentai sako, kad sunkiausia dovanas išrinkti antrajai pusei. Paradoksalu, tačiau tam žmogui, su kuriuo praleidžiama daugiausia laiko, išrinkti dovaną yra tikras iššūkis. Kaip sunkiausią užduotį tai įvardino 28 proc. lietuvių ir 25 proc. latvių. Tuo metu, ką išrinks sau, kolegoms ar draugams, rūpinasi vos 5–7 proc. lietuvių ir jų kaimynų. Keblumų kai kuriems kelia tinkamų dovanų parinkimas tėvams, vaikams ir kitiems artimiesiems – kaip sunkiausia tai įvardino 15–17 proc. apklaustųjų“, – teigia E. Nemanė.

IKEA Komunikacijos ir interjero skyriaus vadovė pataria dovanų rinkimo nepalikti paskutinei minutei.

„Daug nulemia žmogaus, kuriam dovana bus skirta, pomėgiai. Visada galima įteikti praktiškus daiktus – žvakes, virtuvės reikmenis ar tekstilės gaminius. Jei norite, kad dovana būtų ne tik praktiška, bet ir stilinga, pabandykite sukurti dovanų rinkinį. Tai padidins tikimybę padovanoti tai, ko žmogus iš tiesų nori. Maisto produktus gali lydėti jo serviravimo reikmenys, kosmetiką – rankšluostis. Tokių kombinacijų sugalvoti galima begalę“, – įžvalgomis dalijasi specialistė. 

Jei žinote, kokios spalvos vyrauja dovanos gavėjo namuose, galite jį pradžiuginti interjero ir namų dekoro prekėmis: „Šaltuoju metu laiku įvairūs tekstilės gaminiai suteikia namams jaukumo, tad galite padovanoti pagalvėlių, pledų ar net ypač praktiškų dovanų – pavyzdžiui, patalynės komplektą. Tyrimas parodė, kad beveik du trečdaliai lietuvių būtent tokioms dovanoms teikia pirmenybę. Įdomu, kad po jų rikiuojasi staigmenos (19 proc.) ir asmeniškos arba rankų darbo dovanos (16 proc.), o dovanų čekius norėtų gauti tik 4 proc. gyventojų. Tiesa, latviai staigmenas vertina dar labiau – jų laukia trečdalis kaimynų“ – pasakoja E. Nemanė.

Atsisiųsti
2018 12 03 

IKEA ir dizaineris Tomas Diksonas
ieškos būdų auginti maistą namuose

Švedijos baldų mažmeninės prekybos tinklas IKEA paskelbė apie bendradarbiavimą su Jungtinėje Karalystėje gyvenančiu dizaineriu Tomu Diksonu (Tom Dixon). Kartu jie tyrinės augalų auginimo mieste galimybes ir patars, kaip namuose įsirengti savo kambarinį sodą. Šiuo projektu siekiama rasti žmonėms prieinamų ir pažangių sprendimų, kad kuo daugiau augalų ir daržovių būtų auginami namuose.

Pasak projekto iniciatorių, namuose auginant daugiau žalumynų, būtų mažiau teršiama aplinka –sunaudojama mažiau vandens, degalų, kartu tai leistų sumažinti maisto atliekų kiekį. 

„Šiuo bendradarbiavimu norime prisidėti prie visuomenės požiūrio keitimo į maisto auginimą namuose. Siekiame įrodyti, kad ir mieste galima auginti daržoves, žalumynus. Maistas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam iš mūsų, o kartu su dizaineriais galime rasti sprendimų, kurie leistų jo užsiauginti net mieste“, – sako „IKEA Lietuva“ Komunikacijos ir interjero skyriaus vadovė Eimantė Nemanė.

Lietuviams taip pat aktualu
Pasak E. Nemanės, lankantis lietuvių namuose dažniau matomos kambarinės gėlės, negu daržovės. 

„Vis rečiau matome, kad pavasarį žmonės daigintų įvairius daigelius, kuriuos vėliau persodintų pas save soduose. Kita vertus, yra pavyzdžių, kuomet virtuvėje ant palangės ar balkone auginamas vienas ar kitas prieskoninis augalas. Tikime, kad toks „kambarinis sodelis“ gyvenančius mieste priartins prie gamtos. Taip pat tai gali tapti interjero dalimi, kuri labai pagyvins ir papuoš namų erdvę“, – teigia E. Nemanė. 

Ekspertė priduria, kad ši IKEA iniciatyva turėtų būti artima ir vyresniajai kartai, kurie yra pratę užsiauginti daržo gėrybes savo soduose, ir jauniems miestų gyventojams. 

„Pastebime tendenciją, kad didėjant susidomėjimui sveika gyvensena, tvariu vartojimu, atsiranda besidominčių galimybėmis užsiauginti žalumynų, daržovių mieste ir savo namuose. Galimybės tai daryti patogiai ir stilingai miestuose padėtų skatinti šį teigiamą pokytį“, - sako E. Nemanė. 

Pirmuosius „kambarinius sodus“ bus galima įvertinti jau kitais metais Londone. IKEA ir Tomas Diksonas pirmą kartą savo idėjomis pasidalys 2019 m. gegužę Jungtinėje Karalystėje vyksiančioje gėlių ir dekoratyvinės sodininkystės bei kraštovaizdžio parodoje „Chelsea Flower Show“. Visuomenei bus pristatytas sodas, kuris skatins pamąstyti apie aplinkos ateitį ir tai, kaip svarbu maistą auginti patiems. Pirmiausia didžiausias dėmesys bus skiriamas informuoti apie maisto auginimo namuose svarbą, o jau 2021 m. IKEA turėtų pristatyti sprendimus, padėsiančius tai įgyvendinti kiekvienuose namuose. 

Atsisiųsti