Didelis verslas neša didelę atsakomybę. Štai kodėl gamyboje naudojamas medžiagas renkamės taip atsakingai. O kai negalime naudoti medžiagų iš atsinaujinančių šaltinių, pirmenybę teikiame perdirbtoms arba perdirbamoms. Stengiamės pasiūlyti kuo žemesnes prekių kainas ir kuo didesnę jų kokybę. Ir tai priklauso ne vien nuo medžiagų, kurias naudojame. Daug lemia procese dalyvaujantys žmonės, gamybos ir transportavimo būdai. Taigi ribų tobulėjimui nėra. Dirbame su partneriais ir keliame sau aukštus reikalavimus, kad ilgainiui mūsų ir visos baldų pramonės naudojamos žaliavos būtų tik tvarios. Įdomu, kokias medžiagas naudojame? Skaitykite toliau ir sužinosite.
Mediena

Mediena – viena svarbiausių IKEA'oje naudojamų medžiagų. Iš jos pagaminti baldai tvirti ir ilgaamžiai, o su laiku tik gražėja. Tačiau miškus reikia saugoti, todėl šiuo metu medieną renkamės vadovaudamiesi IWAY Miškininkystės standartais. Jie draudžia naudoti medieną iš konfliktinių zonų ar nelegaliai kertamų miškų. Didžiuliai mūsų gamybos mastai leidžia ir kartu įpareigoja saugoti pasaulio miškus. Siekiame, kad iki 2020-ųjų visa mūsų naudojama mediena būtų gaunama iš FSC® sertifikatą turinčių šaltinių. Jau dabar esame pasiekę beveik 80 proc. savo tikslo ir kartu su FSC® prisidedame prie ekosistemų išsaugojimo bei geresnių sąlygų jose gyvenantiems žmonėms.

Medvilnė
Mėgstame dirbti su medvilne. Tai natūrali, kvėpuojanti ir atsinaujinanti medžiaga, kuri puikiai sugeria drėgmę, todėl gaminiai ir jos gali būti naudojami net karščiausio klimato juostose. Tačiau mums nepatinka, kad medvilnės auginimas įprastu būdu dažnai kenkia aplinkai ir ją auginantiems žmonėms. Taigi nuo 2015-ųjų visa mūsų naudojama medvilnė atkeliauja tik iš tvaresnių šaltinių. Sakydami „tvaresnių“, turime omenyje medvilnės auginimą galvojant apie aplinką ir žmones: protingai naudojant vandenį, mažinant trąšų ir pesticidų kiekį bei tobulinant auginimo būdus. Sustoti neketiname – ir toliau sieksime, kad būtų saugoma biologinė įvairovė, o vandens resursai naudojami efektyviau. Tvaresnė medvilnė turi tapti įprasta žaliava visoje pramonėje – taip pat ir už IKEA ribų.
Natūralūs pluoštai
IKEA'oje atsiranda vis daugiau natūralių žaliavų: nuo vandens hiacintų, kamštienos ir bananų pluošto iki rotango. Šios medžiagos gaunamos iš atsinaujinančių šaltinių, be to, jų natūrali išvaizda leidžia sukurti unikalių gaminių. Dauguma jų gaminami nepramoniniu būdu, bendradarbiaujant su audėjais ir amatininkais iš Vietnamo, Indonezijos, Kinijos ir kitų pasaulio šalių. Kartu su šiais patyrusiais meistrais kuriame, ieškome įkvėpimo ir plečiame gamybos žinias.
Atliekos ir perdirbtos medžiagos

Kur tik galime, naudojame perdirbtas medžiagas. Mediena, plastikas, popierius ir metalas – tik keletas iš jų. Naujas prekes gaminame iš medžiagų, likusių pagaminus kitas mūsų prekes, o taip pat – iš medžiagų, gautų jas perdirbus. Net kurdami ir tobulindami savo gaminius įkvėpimo semiamės iš atliekų. Norime, kad atėjus laikui mūsų gaminius būtų lengva ir patogu perdirbti, užuot tiesiog išmetus. Štai kodėl nuolat ieškome naujų būdų, kaip atliekas ir perdirbtas medžiagas paversti naudingais ir gražiais daiktais jūsų namams. Vieni tokių – virtuvės baldų fasadai KUNGSBACKA.

 
 
Kompozitas

Kompozitą sudaro dvi ar daugiau skirtingomis savybėmis pasižyminčių medžiagų. IKEA'oje sudėtines medžiagas naudojame dėl keleto priežasčių: jos tvirtos ir lengvos, lengvai prižiūrimos ir kainuoja nedaug. Viena iš mūsų naudojamų sudėtinių medžiagų yra medienos-plastiko kompozitas. Medžio pluoštas padeda sutvirtinti plastikinius gaminius ir sumažinti jų kainą, o kartu – atliekas panaudoti kaip statybinę medžiagą. Čia ir slypi kompozito grožis: naudojant mažiau žaliavų ir ne tokios aukštos kokybės medžiagas (kurios kitu atveju taptų atliekomis) galima sukurti naujų, kompaktiškų ir ilgaamžių daiktų. Iš kompozito gaminame daug ką: nuo knygų spintų BILLY ar kėdžių ODGER iki antklodžių RÖDTOPPA.

 
 
Plastikas

Esame pakeliui į savo tikslą gamyboje naudoti tik perdirbtą ar iš atsinaujinančių šaltinių gaunamą plastiką. Dauguma plastiko rūšių gaunamos iš naftos, kurios resursai, deja, neatsinaujina. Todėl nuolat stengiamės kuo daugiau jo pakeisti perdirbtu ar atsinaujinančiu. Šiuo metu tokių gaminių mūsų asortimente – beveik trečdalis. Gamindami juos naudojame tris plastiko rūšis: PET (polietileno tereftalatą), PP (polipropileną) ir PE (polietileną), bei laikomės griežtų teisės ir saugumo standartų. Visoms gamyboje naudojamoms medžiagoms keliame aukštus reikalavimus, susijusius su poveikiu aplinkai ir jūsų sveikatai.

Bambukai

Bambukai yra vieni sparčiausiai augančių pasaulio augalų. Tačiau tai ne vienintelė priežastis, kodėl mėgstame su jais dirbti. Tai ypač kieta, patvari ir drėgmei atspari medžiaga. Pagal tai, kurias dalis naudojame ir ką iš jų gaminame, bambukus priskiriame trims kategorijoms: natūraliems pluoštams, kuriuos audžiame, piname ir slegiame; pramoninei bambuko medienai, suklijuotai iš plonyčių sluoksnių, ir presuotam bambuko lukštui. Daugiau nei 90 proc. mūsų naudojamų bambukų užauga Kinijoje, o nuo 2016-ųjų beveik visi jie turi FSC® sertifikatą. Netrukus šiuos bambukų auginimo standartus ketiname pritaikyti ir Indijos bei Vietnamo pramonėje.

X