Gyvenimo namuose entuziastai

Sveiki atvykę į vietą, kur dirba žmonės, darantys viską, kad namuose ir planetoje gyventi būtų geriau. Mūsų vizija – kurti gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių. Ir sakydami „daugeliui“, omeny turime jus: darbuotojus, pirkėjus, tiekėjus, partnerius ir bendraminčius, kurie myli savo namus visomis šio žodžio prasmėmis.
 
 

Vadiname tai tillsammans

Mūsų kultūra paremta užsidegimu ir vienybe siekiant bendrų tikslų. Esame tvirta komanda ir stengiamės veikti išvien, nepriklausomai nuo to, kuriame skyriuje ar mieste dirbame. Šis vieningumas, švediškai tillsammams, kasdien padeda mums tobulėti – ir kaip įmonei, ir kaip asmenybėms.

Daugiau nei darbas

Tikime, kad net visiems gerai žinomi ir įprasti dalykai savyje turi truputį daugiau. Kava yra daugiau nei gėrimas. Namai yra daugiau nei pastatas. Tobulėjimas yra daugiau nei karjera. Uniforma yra daugiau nei drabužiai. Bendradarbiai yra daugiau nei kolegos. O darbas IKEA‘oje – kur kas daugiau nei darbas:
Draugiški bendradarbiai. Darbe esame daugiau nei bendradarbiai – stengiamės vieni kitus pažinti, visada esame pasirengę padėti ir neturime įprastos hierarchinės struktūros, todėl darbuotojai ir vadovai bendrauja tiesiogiai, vieni į kitus kreipdamiesi tu.

Santykiai su vadovais. Vadovai ir darbuotojai vertinami atsižvelgiant į tai, ar jų elgesys atitinka IKEA vertybes. Metinių pokalbių metu kalbamės ne tik apie darbus, tikslus, bet ir apie emocinę savijautą.

Lygybė. Stengiamės, kad toje pačioje pozicijoje dirbantys darbuotojai gautų vienodas galimybes ir darbo užmokestį – nesvarbu, kokia jų lytis, amžius ir t. t.

Švediškos tradicijos. Darbą deriname su pramogomis. Kasmet švenčiame Švediškų kukulių ir Cinamoninių bandelių dienas bei kitas švediškas šventes, periodiškai rengiame „Gerų naujienų pusryčius“ ir kasdien dalijamės įspūdžiais, mėgaudamiesi „fika“.
Darbo užmokestis. Nuolat stebime rinką ir siekiame, kad darbuotojams būtų mokamas konkurencingas darbo užmokestis. Pasiekus įmonės tikslus, finansinių metų pabaigoje premiją gauna visi finansinius metus išdirbę darbuotojai, nepriklausomai nuo užimamų pareigų.

Sveikatos draudimas. Visi bent pusę metų išdirbę darbuotojai gali pasirinkti sveikatos draudimo paketą, geriausiai atitinkantį asmeninius poreikius – nuo sveikatinimo ir prevencijos iki konkrečių medicinos paslaugų.

Nuolaida IKEA prekėms. IKEA – puiki darbo vieta mėgstantiems atnaujinti namus, nes naujausių kolekcijų prekes, ikoninius baldus ar kitus sprendimus namams darbuotojai gali įsigyti su tik jiems skirta nuolaida.

Nemokamos vaišės. IKEA‘oje veikia specialus darbuotojų restoranas. Jame siūlomas ne tik kokybiškas maistas už itin žemą kainą, bet ir nemokami vaisiai, daržovės, kava, arbata.
Mokymai ir tobulėjimas. Visiems darbuotojams siūlome nemokamų mokymų: nuo interjero dizaino iki savimonės, gero miego ir kt. Be to, skatiname save išbandyti ir kitose srityse, pvz., ryšių su pirkėjais specialistus kviečiame padirbėti Logistikos skyriuje ir pan.

Pasekėjų programa. Dauguma IKEA vadovų augina sau įpėdinius – darbuotojus, kurie kartu dalyvauja priimant sprendimus, valdo projektus ir prireikus galėtų perimti vadovo pareigas.

Saugumas – svarbiausia. Reguliariai rengiame evakuacijos, gaisro gesinimo mokymus ir turime vadinamąją „Komandą 500“ – tai specialiai apmokyti darbuotojai, gebantys suteikti pirmąją pagalbą.

Tvari darbo vieta. Savo veikla stengiamės daryti kuo mažesnį poveikį aplinkai. Rūšiuojame ir perdirbame maisto bei logistikos atliekas, tausojame vandenį, o visose patalpose įrengti specialūs jutikliai, padedantys taupyti elektrą.
 
 

Geltona ir mėlyna mums visada madinga

Darbuotojų apranga ne tik reprezentuoja įmonę, bet ir daug pasako apie mus pačius. Esame viena IKEA komanda, todėl darbe visi be išimties – nuo aukščiausių vadovų iki biuro, salės ar sandėlio darbuotojų – vilkime uniformą.

Mūsų naujoji uniforma buvo sukurta, laikantis tų pačių demokratinio dizaino principų, kuriais paremtas visų IKEA prekių dizainas. Tai forma, funkcija, kokybė, tvarumas ir žema kaina.

Mėlyną ir geltoną spalvas darbo drabužiams pasiskolinome iš Švedijos vėliavos. Šis derinys atspindi mūsų skandinavišką kilmę, be to, yra labai praktiškas. Geltonai vilkinčius darbuotojus lengviau pastebi mūsų pirkėjai, o tamsiai mėlyni drabužiai ne taip greit susidėvi.

Patogu dirbti, lengva perdirbti

Prieš naujosios uniformų kolekcijos startą ją išbandė 400 darbuotojų skirtingose šalyse. Darbuotojai pasakojo, ko tikisi iš savo darbo drabužių, kas jiems patogu, o ką dar reikėtų patobulinti.

Visi drabužiai pasiūti tausojant žaliavas, vandenį ir naudojant minimaliai cheminių priedų. Jų pagrindą sudaro tvariai užauginta medvilnė, perdirbtas poliesteris ir lajocelis – celiuliozės pluoštas, gaunamas perdirbant medieną.

Pagalvojome ir apie tai, kur mūsų uniformos atsidurs, baigusios savo darbą. Visus drabužius lengva perdirbti, nes kiekvieno iš jų sudėtyje yra ne daugiau kaip trys skirtingos medžiagos ir minimaliai papildomų detalių.

Norėtum pasimatuoti naująją uniformą?

Peržiūrėk sąrašą darbuotojų, kurių šiuo metu ieškome, įvertink siūlomas galimybes ir tapk vienu iš mūsų. Kartu tikrai sukursime gražesnį gyvenimą namuose!

Livija – Švediško restorano darbuotoja

Galvojant apie maistą IKEA‘oje, mintys visų pirma nukrypsta prie kukulių. Tačiau Švediškame restorane galima mėgautis ne tik jais. Tuo įsitikino Livija Gradauskienė, vienai dienai tapusi restorano darbuotoja ir kartu su nauju kolega dalyvavusi „fikoje“. Pažiūrėkite, kaip jai sekėsi.

Livijos darbo diena Logistikos skyriuje

Ar žinote, kas IKEA‘oje vyksta naktimis? Čia apsilankiusi Livija Gradauskienė pamatė, ką baldų parduotuvėje veikia Logistikos skyriaus darbuotojai, ir net susitiko su bebru. Taip taip, bebru. Paleiskite įrašą ir pamatysite.

Livija išbando budinčiojo vadovo pareigas

Ar kada svajojote vadovauti didelei parduotuvei? IKEA‘oje bent kartą per mėnesį tai gali patirti kiekvienas. Pažiūrėkite, kaip „matuotis“ budinčiojo vadovo pareigas sekėsi Livijai Gradauskienei.

Livija mokosi interjero dizaino paslapčių

Kiekviena diena IKEA‘oje neatsiejama nuo meilės namams. Kartu su Livija Gradauskiene apsilankykite parduotuvės ekspozicijoje ir pasisemkite įkvėpimo! Sužinosite, kas ir kaip kuria visus praktiškus, stilingus bei tvarius interjero sprendimus.X