Jei per šventes nesinori pompastikos ir sutikti Velykas planuojate tik su pačiais artimiausiais, pradėkite dieną nuo jaukių, neįpareigojančių pusryčių (su tėvais, draugais ar tiesiog dviese). Rami aplinka ir tik šiek tiek patobulintas „naminis“ stilius gali būti kaip tik tai, ko ieškote. Svarstote, nuo ko pradėti? Pasinaudokite IKEA interjero dizainerių patarimais.
1. Įkvėpimo galite ieškoti visur
Pavyzdžiui, leiskite šventės koloritą padiktuoti namams. Stalo dekorą galite derinti prie namų sienų, turimų baldų ar net vaizdo pro langą. Šįkart Velykų pusryčių stalą įkvėpė pavasario kraštovaizdis: žaliuoti pradedanti gamta, melsvas dangus ir jame iš lėto plaukiantys balti debesys. Ar sudėtinga perkelti šią romantiką į savo valgomąjį? Visai ne – tiesiog sekite likusius šešis žingsnius.
2. Suderinkite turimų daiktų spalvas
Jei namų sienos baltos – prie jų derės absoliučiai bet kas. Tačiau jaukiai nuotaikai sukurti rekomenduojame pastelinius tonus. Pasirinkę žaliai melsvai baltą Velykų pusryčių temą, pasivaikščiokite po namus ir surinkite visus šių spalvų daiktus: staltieses, pagalvėles, lėkštes, stiklines, nuotraukų rėmelius, žvakides, kėdes ar dirbtinių gėlių žiedus – šiame etape tinka viskas, o ko nepanaudosite dengdami ir dekoruodami stalą, galėsite grąžinti atgal.
3. Dekoruokite ir eksperimentuokite
Pagalvokite, ką originalaus galėtumėte sukurti iš namuose rastų daiktų: eklektišką kompoziciją stalo centre, o gal įmantrų šviestuvą? Mums pasirodė, kad pakėlus akis nuo lėkščių su maistu, smagiausia būtų išvysti hipnotizuojančią gėlių girliandą. Tokią pasigaminti galite vos per kelias minutes: prie popierinės juostelės GIVANDE pririškite lauke rastų žalių šakelių ir dirbtinių žiedų SMYCKA (kuo daugiau, tuo gražiau) ir laisvai pakabinkite virš stalo – tegu jaukiai siūbuoja nuo pavasario vėjo ir prie stalo sėdinčių žmonių judesių. Ir nesijaudinkite, jei dekoras išeis kiek chaotiškas – laisvumas ir gaiva yra kaip tik tai, ko reikia, norint sukurti šį pavasarišką įvaizdį.
4. Laikas indams ir servetėlėms
Ko gero, kiekvienuose namuose yra baltas indų servizas. Jis puikiai tiks dengiant Velykų stalą, tik ant baltos staltiesės gali pranykti, tad turimą lėkščių kolekciją papildykite naujomis spalvomis. Atskirti baltą nuo baltos padės tamsesnės servetėlės ir medinės pjaustymo lentos PROPPMÄTT – jas galite naudoti kaip padėklą ar netgi stalo kilimėlį. Mažesnius dubenis iš baltojo servizo išdėliokite ant didesnio skersmens žalsvų lėkščių FÄRGRIK, o į draugiją skaidrioms taurėms pakvieskite žalio stiklo stiklines INTAGANDE ir KALLNA. Pastarosios pagamintos iš grūdinto stiklo, todėl atsparios karščiui ir dūžiams (na, žinote – dėl viso pikto).
5. Kurkite nuotaiką kvapais ir šviesa
Pradėti Velykų rytą su pačiais artimiausiais – jau pakankama priežastis švęsti ir mėgautis šventine nuotaika. O kad ji būtų dar pakilesnė, pripildykite valgomąjį jaukios žvakių šviesos. Cilindrinės žvakės gražiai atrodys stiklinėse vazose-žibintuose POMP (jie ne tik papuoš stalą, bet ir apsaugos staltiesę nuo varvančio vaško). Kurti nuotaiką galite ir kvapais, pavyzdžiui, kvapiųjų žvakių. Tik neužmirškite, kad jie neturėtų būti per stiprūs ar užgožti aromatų, kuriuos skleis jūsų kruopščiai paruoštos pusryčių vaišės.
6. Sudarykite pusryčių meniu
Kai stalas padengtas, pats laikas pagalvoti apie tai, ką tieksite ant jo. Prisiminkite geriausius Velykų receptus arba nustebinkite šeimą naujais, bet kad ir ką sugalvosite, be vieno „patiekalo“ tikrai neapsieisite, nes... Kokie gi pusryčiai be arbatos?! Vaisių ir žolelių arbatą EGENTID galite gerti šiltą arba šaltą, paskaninti medumi arba mėgautis natūraliais skoniais: rytietišku imbiero ir šeivamedžio uogų, netikėtu pipirmėčių ir kakavos ar gaiviu citrinžolių.
7. Įvertinkite bendrą vaizdą
Vientisumo jūsų dekorui suteiks tekstilė. Net jei valgomojo stalas ir aplink jį sustatytos kėdės bus skirtingo stiliaus ar spalvų, suderinę staltiesę ir kėdžių pagalvėles, greitai patys patikėsite, kad jūsų baldai – iš vieno komplekto. 
Šiame Velykų stalo variante prie baltos staltiesės GULLMAJ iš lino ir medvilnės dera baltos žvakės ir medvilniniai rankšluostėliai TEKLA, o nuspalvinti erdvę padeda žalsvi indai, kėdės INDUSTRIELL ir aksominiai pagalvėlių užvalkalai SANELA.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

TILLAGD

24 dalių stalo įrankių rinkinys, juoda

64,99

PROPPMÄTT

pjaustymo lenta, 45x28 cm, bukas

7,99

Yra daugiau variantų

POMP

vaza-žibintas, 28 cm, skaidrus stiklas

14,99

Yra daugiau variantų

STORHET

šampano taurė, 30 cl, skaidrus stiklas

2,49

SMYCKA

dirbtinė gėlė, 30 cm, gvazdikas/balta

0,70

Yra daugiau variantų
X