Kai kurie namų ūkiai kasdien iššvaisto kelis litrus geriamojo vandens ir vėjais paleidžia šilumą pro atvirus langus. Būkite sąmoningi! Vos keli nauji kasdieniai įpročiai gali padėti išsaugoti brangius gamtos išteklius ir padėti jums sutaupyti.

Elektros energijos ir pinigų taupymas

Nauju žvilgsniu įvertinę savo namų apšvietimą, šildymą ir buitinę techniką, galite sumažinti elektros energijos sąnaudas, o kartu su jomis – ir sąskaitas už komunalines paslaugas.

Puikus pavyzdys – LED lemputės, kurios suvartoja 85 proc. mažiau elektros energijos ir šviečia 20 kartų ilgiau už kaitinamąsias. Jei kaskart, išeidami iš kambario, išjungsite šviesą, elektros sutaupysite dar daugiau. Tai paprasta naudojantis nuotolinio valdymo įtaisu TRÅDFRI. Elektra šildomuose namuose svarbu tausoti ir šilumą, todėl šaltuoju metų laiku verta ant langų pakabinti storesnes užuolaidas.

Naudojate elektrinę skalbinių džiovyklę? Leiskite skalbiniams išdžiūti natūraliai – sutaupysite elektros, o drabužiai tarnaus ilgiau.

Mes tikrai nesiūlome atsisakyti gyvenimą lengvinančių buitinių prietaisų, tačiau siūlome rinktis modelius, turinčius aukštesnę energijos efektyvumo klasę. Norite dar didesnio efekto? Namuose naudokite alternatyvius energijos šaltinius. Pavyzdžiui, saulės energiją, kuri ilgainiui kainuoja mažiau ir palieka mažesnį anglies pėdsaką.
 

Mažiau vandens be didelių pastangų

Žemėje tyro vandens yra mažiau nei 3 proc., todėl tausoti jį būtina ir dėl aplinkosauginių, ir dėl ekonominių priežasčių. Laimė, yra prietaisų, kurie gali tai padaryti už jus.

Vieni tokių – IKEA vandens maišytuvai ir dušai su aeratoriais. Jie padeda sutaupyti iki 50 proc. vandens, nemažindami srovės stiprumo, tad prausdamiesi skirtumo nė nepajusite. Kai kurie mūsų vandens maišytuvai padeda taupyti ir elektrą, nes turi „cold start“ funkciją. Tai reiškia, kad pakėlus svirtelę pradinėje padėtyje aukštyn, bėga tik šaltas vanduo.

Šiuolaikinės skalbimo mašinos ir indaplovės turi energijos taupymo režimą, leidžiantį suvartoti mažiau vandens ir elektros. Tiesą sakant, naudodami indaplovę šiuo režimu, išleisite netgi mažiau vandens nei plaudami indus rankomis. 
 

Palikite lašelį augalams

Namuose kasdien galite sutaupyti daugybę litrų vandens. Tiesiog nepalikite atsukto čiaupo, kai valotės dantis, arba, užuot plovę vaisius ir daržoves po tekančiu vandeniu, nuskalaukite juos dubenyje. Baigus plauti, jame likęs vanduo puikiai tiks augalams laistyti. Šiam tikslui galite surinkti ir šaltą vandenį, kurį įprastai išleidžiate duše, kol sulaukiate tinkamos temperatūros.

Už tyrą vandenį iš čiaupo reikia mokėti, užtat lietaus vandeniu sode galite naudotis visiškai nemokamai. Augalus juo laistykite po saulėlydžio, taip mažiau brangaus vandens išgaruos.

Šiltuoju metų laiku turėkite vandens šaldytuve. Tuomet nereikės kaskart, atsukus čiaupą, nuleisti dalį vandens, kol jis pakankamai atvės. Tyru geriamuoju vandeniu iš čiaupo gali džiaugtis ne visi. Todėl mes, turintys šią privilegiją, privalome tausoti kiekvieną jo lašą.
 

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

BROGRUND

dušo galva / dušas su perjungikliu, chromuotas

149 €

SVAMPIG

kempinė, pilkai balta

1,49 / 3 vnt.

TÄMNAREN

vandens maišytuvas su jutikliu, nerūdijančio plieno spalva

299 €

TRÅDFRI

LED lemputė E27, 1055 liumenai, belaidis pritemdymas baltos šviesos spektras/apvalus matinė balta

12,99

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

RINNIG

stalo įrankių ir lėkščių džiovykla

12,97
X