Ko gero, būtų keista, jei sofos KLIPPAN istorija būtų prasidėjusi ne namuose. Tai nutiko IKEA gaminių vystytojo Larso Engmano svetainėje, kur jo šešiametė dukra kartu su draugais sugebėjo apgadinti net keletą sofų, ant kurių šokinėjo. Būtent tada jam kilo mintis sukurti nebrangų, daugeliui prieinamą baldą, kuris tiktų vaikams (t. y. atlaikytų visas jų išdaigas), neturėtų aštrių briaunų ir, idealiu atveju, būtų su keičiamais užvalkalais.

Larsas Engmanas nusprendė patobulinti vieną iš IKEA sofų, kuri jau buvo prekyboje. Pašalinęs visus nereikalingus elementus, jis sukūrė paprasto dizaino sofą ir kartu gerokai sumažino jos kainą. Štai taip gimė KLIPPAN – visų laikų klasika.

Per daugelį metų IKEA sukūrė šimtus sofos KLIPPAN užvalkalų – nuo kuklesnių iki itin išraiškingų. Įdomus faktas: kad sofa galėtų turėti keičiamus užvalkalus, jos matmenis teko pritaikyti prie tuometinio audinių ritinių pločio – 150 cm. Tokio dydžio užvalkalus buvo patogu ne tik nuimti, bet ir skalbti buitinėje skalbimo mašinoje. Sofa KLIPPAN buvo pirmoji, kurios užvalkalus pirkėjai galėjo keisti ir skalbti taip dažnai, kaip norėjo, nesijaudindami dėl netyčia išpiltos kavos ar kitų dėmių.

Kaskart pasiūlius naujo dizaino užvalkalus augo ir sofos KLIPPAN populiarumas pasaulyje. O Lietuvos pirkėjai dažniausiai renkasi ją su tamsiai pilkos spalvos užvalkalais. Nuo 1980 metų, kai buvo pristatyta pirmą kartą, sofa KLIPPAN tapo nepamainomu baldu tiek namuose, tiek viešosiose erdvėse. Tai lėmė jos funkcionalumas – vienas iš dizaino principų, kurių IKEA laikosi kurdama savo gaminius.

Tikslas – daryti kasdienį gyvenimą gražesnį

Pagal IKEA, funkcionalūs baldai yra tie, kurie tenkina kasdienius gyvenimo namuose poreikius. Pavyzdžiui, valgomojo kėdė sukurta tam, kad galėtumėte atsisėsti prie valgomojo stalo. Baldų ir kitų gaminių funkcionalumas visų pirma parodo, kaip gerai jie atlieka savo funkcijas. O žvelgiant plačiau – kaip jie gali pagerinti jūsų kasdienį gyvenimą.

Kurdama sprendimus namams, IKEA stengiasi, kad visi jie būtų praktiški, naudingi, reikalingi ir lengvai prižiūrimi. Gaminiai turi tenkinti žmonių poreikius įvairiose gyvenimo situacijose. Kitaip tariant, funkcionaliais laikomi tik tie daiktai, kurie leidžia gyventi gražiai ir patogiai, net ir gyvenimo situacijai pasikeitus.

IKEA 80-metis

IKEA yra Švedijos mažmeninės prekybos įmonė, visame pasaulyje žinoma dėl aukštos kokybės skandinaviško dizaino baldų bei interjero detalių. IKEA veiklą geriausiai apibūdina įmonės vizija – kurti gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių, apimanti kur kas daugiau nei vien namų apstatymą baldais. IKEA didžiuojasi savo inovacijomis, sprendimais ir ikoninėmis prekėmis, kurios jau aštuonis dešimtmečius įkvepia žmones gyventi gražiau, atliepdamos jų kintančius poreikius, įpročius ir norus.

IKEA Lietuvoje šį rugpjūtį švenčia svarbią 10-ies metų sukaktį.X