Susipažinkite su viena jauniausių šio sezono herojų. Tai Ida – didžiulės konstruktorių kolekcijos savininkė ir būsima pirmokė, kurios kambariui jau labai reikėjo pokyčių, nes jis nebespėjo augti kartu. Atsinaujinti ir įgyvendinti svajones mergaitei padėjo IKEA interjero dizainerė Birutė.
Ar galima išaugti baldus?
Pasirodo, galima. Šiame kambaryje gyvenanti Ida netrukus pradės eiti į paruošiamąją klasę, bet ne visi jos turimi baldai tinka mokyklinio amžiaus vaikui. Kambaryje nėra rašomojo stalo, o vaikiškoje spintoje ir nedidelėse lentynose jau dabar trūksta vietos žaislams ir drabužiams. Ką bekalbėti apie būsimus sąsiuvinius ir vadovėlius!
Lyg žaislų muziejuje
Žaislai lentynose, konstruktoriai spintelėse, dėlionės stalčiuose, ant spintos, palangės ir po lova... Iki pokyčių spalvota Idos kolekcija kaupėsi ant visų kambario baldų ir netgi po jais. Taigi didžiausias iššūkis interjero dizainerei Birutei buvo sugalvoti, kur juos visus sudėti, kad kambarys atrodytų tvarkingai.
Slėptuvė po lova
Dviaukštė Idos lova gana plati, todėl laisvo ploto žaidimams ant grindų mergaitė turėjo nedaug. 
Pažaidusi savo mėgstamus konstruktorius turėdavo išardyti, sudėti į dėžutes ir vėl tvarkingai pakišti po lova. Tikrai nieko smagaus, kai tvarkymasis trunka ilgiau nei žaidimas...
Seni baldai naujai
Planuodama naują mergaitės kambarį, Birutė stengėsi palikti kuo daugiau jame jau buvusių, puikios kokybės baldų. Medinę Idos lovą ir žaislų lentyną TROFAST ji perdažė baltai, kad derėtų prie naujojo interjero. O iš senųjų spintos durų, paklausęs interjero dizainerės patarimo, Idos tėtis sumeistravo padėklą su ratukais. Dabar baigus žaisti konstruktoriumi, jį bus patogu pastumti po lova neišardant.

„Mediniai baldai – puikus pasirinkimas, nes tarnauja ilgus metus, o pabodus spalvai ar keičiantis skoniui, juos lengva atnaujinti.“

IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė
Nes Idai patinka geltona!
Dėl žaislų gausos Idos kambaryje buvo per daug spalvų, todėl jį atnaujindama interjero dizainerė rinkosi neutralesnes: baltą, pilką, medžio raštą. O vaikiško ryškumo suteikia geltonos detalės: rėmeliai Idos piešiniams, senelių dovanotas žadintuvas, naujas stalinis šviestuvas, užuolaidos TIBAST ir patalynės užvalkalai PUDERVIVA.
Spintos metamorfozės
Kadaise parduotuvėje IKEA pirkta Idos spinta, mergaites paūgėjus, tapo per maža. Visa laimė, kad vaikiškas spintas STUVA galima papildyti naujomis dalimis: pridėti rėmų, lentynų ar stalčių, o pabodusio dizaino dureles pakeisti kitomis. Interjero dizainerė Birutė taip ir padarė – praplatino senąją spintą papildomais rėmais ir parinko neutralios spalvos dureles bei stalčių priekius FÖLJA, kad baldas tarnautų ilgiau, derėtų prie naujo interjero ir ne taip greitai pabostų.
Stalčiai vietoj lentynų
Dalį Idos drabužių Birutė sudėjo į stalčius ir dėžutes, kad mergaitei būtų patogu tvarkytis savarankiškai. Laikant sulankstytus drabužius dėžutėse, lengva rasti ir išsirinkti norimus iš visos gausos. „Svarbiausia, kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą, savo kampą, savo lentyną ar dėžutę. Kai žinai, kur kas turi gulėti, susitvarkyti visai nesunku“, – šypsosi interjero dizainerė.
Kabinkite pagal spalvas
Ilgas sukneles ir kitus drabužius, kurių nesinori lankstyti, Birutė pataria kabinti pagal spalvą – nuoseklus spalvų perėjimas automatiškai sukurs tvarkos įspūdį. O rasti norimą drabužių derinį bus paprasčiau.
Nauja žaislų galerija
Mylimiausiems mergaitės žaislams interjero dizainerė paliko visą sieną. Mažesnes dėliones ji išrikiavo ant siaurų, skirtingo ilgio paveikslų lentynėlių MOSSLANDA. O kad nepritrūktų vietos Idos ekspozicijai, šalia pastatė talpą lentyną KALLAX, į kurią puikiai telpa didesni konstruktoriai. Visi baldai baltos spalvos, todėl net labai skirtingų formų ir spalvų žaislai juose atrodo tvarkingai.
„Atvirai laikomi daiktai (ypač, jeigu jie smulkūs, įvairių formų ir spalvų) dažnai atrodo netvarkingai. Paslėpti juos galima dėžėse. Pavyzdžiui, lentynoms KALLAX idealiai tinka medžiaginės dėžės DRÖNA – jų yra įvairių spalvų, tad lengva derinti prie interjero.“
IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

KALLAX

lentyna, 147x147 cm, balta

129 €

Yra daugiau variantų

TROFAST

rėmas, 99x44x94 cm, balta

69 €

Yra daugiau variantų

MÅLA

flomasteriai, įvairių spalvų

2,99 / 12 vnt.

FISKBO

rėmelis, 21x30 cm, balta

2,49

Yra daugiau variantų

DRÖNA

dėžė, 33x38x33 cm, smėlinė/taškuotas

3,99

Yra daugiau variantų

MÅLA

akvareliniai dažai dėžutėje, įvairių spalvų

6,99

FISKBO

rėmelis, 10x15 cm, balta

1,49

Yra daugiau variantų

PÅHL

rašomasis stalas, 96x58 cm, balta

80 €

TROFAST

dėžė, 42x30x23 cm, balta

6 €

Yra daugiau variantų

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė, 55 cm, balta

4,99

Yra daugiau variantų

FISKBO

rėmelis, 13x18 cm, balta

1,79

Yra daugiau variantų

MÅLA

kreidelės, įvairių spalvų

2,49 / 9 vnt.

DJUNGELSKOG

minkštasis žaislas, panda

24,99

HÄNGA

vaikiškas pakabas, natūralios sp.

3,99 / 5 vnt.

KALLAX

skyrelis su 2 stalčiais, 33x33 cm, blizgi balta

25 €

Yra daugiau variantų

KALLAX

lentyna, 77x41 cm, balta

34,99

Yra daugiau variantų

GURLI

pagalvėlės užvalkalas, 50x50 cm, balta

3,99

Yra daugiau variantų

SANELA

pagalvėlės užvalkalas, 50x50 cm, auksinė ruda

7,99

Yra daugiau variantų

SOLBO

stalinis LED šviestuvas, 23 cm, balta/pelėda

17,99

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

NYPON

vazonas, 12 cm, vidaus/lauko pilka

2,49

Yra daugiau variantų

TROFAST

lentyna, 30 cm, baltai beic. pušies masyv. mediena

15 € / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė, 115 cm, balta

8,49

Yra daugiau variantų

MÅLA

teptukas, 6 vnt.

2,99

TYSNES

stalinis veidrodis, 22x39 cm

14,99

TROGEN

vaikiška taburetė-laiptelis, 40x38x33 cm, geltona

24,99
X