IKEA‘oje visuomet ieškome būdų, kaip pagaminti daugiau iš mažiau. Žaliavas stengiamės naudoti efektyviai, o iki 2030-ųjų prekių gamyboje įsipareigojame naudoti tik atsinaujinančias ir perdirbtas. Norime, kad mūsų prekėmis namuose džiaugtumėtės kuo ilgiau ir siūlome šimtus sprendimų namams, kurie leidžia gyventi tvariau – taupyti energiją, vandenį, rūšiuoti atliekas, mažinti taršą ir kt.
Gražu, nes natūralu
IKEA prekių gamyboje naudojama vien miškininkystės standartus atitinkanti mediena ir niekada – mediena iš neteisėtai kertamų ar ypatingos vertės miškų. Lovos rėmas BJÖRKSNÄS – tik viena iš daugelio mūsų prekių, pagamintų iš medienos – natūralios, jaukios, patogiai perdirbamos ir, svarbiausia, atsinaujinančios žaliavos.
Atlieka ar žaliava?
Kilimo LINDKNUD gamyboje naudojamas poliesteris, gautas perdirbus plastikinius PET butelius. Tačiau atsistoję ant jo basomis, to nepajusite –  tankus ir storas ilgo plauko kilimas yra labai minkštas ir šiltas. Be to, puikiai sugeria garsą.
Tvariai ir švariai
Gamyboje naudodami mažiau naujų žaliavų, darome mažesnę žalą aplinkai. Todėl užuolaidos GUNRID taip pat pasiūtos ir audinio, kurio sudėtyje – perdirbti plastikiniai PET buteliai. Šios užuolaidos mums patinka ir dėl dar vienos priežasties: jų audinys padengtas mineraline danga, kuri reaguoja į dienos šviesą, skaido teršalus ir padeda švarinti orą namuose.
Tvarių sapnų
Pagalvių užvalkalai ir paklodės ULLVIDE – puiki draugija einant miegoti. Jie pagaminti iš ekologiškai užaugintos medvilnės, kuriai balinti nenaudojamas chloras, ir lajocelio – celiuliozės pluošto, auginamo tausojant vandenį, be pesticidų ar cheminių trąšų. Abi šios medžiagos puikiai sugeria ir išgarina drėgmę, todėl naktį mažiau prakaituosite. Vadinasi, miegosite ne tik tvariau, bet ir ramiau.
Senos medžiagos, nauji paviršiai
Galite vadinti šykštuoliais, bet mums nepatinka mėtyti daiktus lauk. Štai kodėl spintos duris REINSVOLL gaminame iš medienos drožlių plokščių ir padengiame laminavimo plėvele iš perdirbtų plastikinių butelių. Ir nors durys REINSVOLL pagamintos tvariai, jos pasižymi aukšta kokybe, geru dizainu ir žema kaina.
Saugoti labiau ir džiaugtis ilgiau
Tinkamai rūpindamiesi savo daiktais, galite pratęsti jų gyvavimo trukmę. Laikykite drabužius ir kitus daiktus minkštose medžiaginėse dėžėse LACKISAR, pagamintose iš perdirbtų plastikinių PET butelių – taip, net ir dažnai juos naudodami, džiaugsitės ilgiau.
Mažiau yra geriau
Įvairių spalvų vonios rankšluosčiai VÅGSJÖN ir VIKFJÄRD dažomi naudojant žemesnę nei įprasta temperatūrą – tai leidžia sutaupyti vandens ir elektros energijos. Be to, jų gamyboje naudojama medvilnė iš tvaresnių šaltinių. Tokia, kuriai užauginti reikia mažiau vandens, trąšų ir pesticidų.
Dideli pokyčiai prasideda nuo smulkmenų
Net ir tokios smulkmenos, kaip vonios indeliai, gali prisidėti prie tvaresnio gyvenimo namuose. Rinkinys SAXBORGA pagamintas iš stiklo ir atsinaujinančios žaliavos – kamštinio ąžuolo žievės, kuri yra praktiška, lengva ir atspari vandeniui. Per visą medžio gyvenimą jo kamieną galima nužievinti net kelis kartus.
Kodėl mediena?
Mums labai patinka mediena. Ši medžiaga natūrali, ilgaamžė, patogiai perdirbama ir atsinaujinanti. Visi serijos VILTO baldai yra pagaminti iš masyvinės beržo medienos, todėl tarnaus daugybę metų, laikui bėgant vis gražėdami.
Trigubai geriau
Pufas ALSEDA tvarus dėl kelių priežasčių. Pirma, jis pagamintas iš atsinaujinančios ir greitai augančios žaliavos – bananų pluošto. Antra, jis padeda mažiau pirkti ir vartoti, nes vienas gali atstoti tris daiktus: kabinkite ant sienos kaip dekoraciją, patogiai pasodinkite atėjusius svečius arba naudokite kaip kavos staliuką.
Dėl šviesesnio rytojaus
Gaminant šviestuvus KNIXHULT, naudojamos visos bambuko dalys – net tos, kurios įprastai išmetamos kaip netobulos. Todėl kiekvienas šviestuvas unikalus. Jei norite, kad jis taptų dar tvaresnis, įsukite taupią šviesos diodų lemputę. IKEA‘oje parduodamos tik LED lemputės, kurios suvartoja 85 proc. mažiau elektros energijos ir šviečia 20 kartų ilgiau už kaitinamąsias.
Virtuvė, kuri tarnaus metų metus
Virtuviniai fasadai KUNGSBACKA gaminami iš perdirbtos medienos, padengtos plastikine plėvele, gauta perdirbus plastikinius PET butelius. Tačiau jie pasižymi ne vien tvaria sudėtimi ir žema kaina. Šiuolaikiško dizaino matinės durelės ir stalčių priekiai puikiai atrodo ir yra ilgaamžiai. Jiems taikome 25 metų garantiją.
Rūšiuoti pasiruošę!
Atliekų rūšiavimas – pirmas žingsnis tvaresnių namų link. Skirtingoms atliekoms rūšiuoti reikia skirtingo dydžio šiukšliadėžių, todėl namuose patogu turėti mažų ir didesnių: vienokią plastikui, kitokią – panaudotoms baterijoms ir t. t. Su šiukšliadėžėmis HÅLLBAR, kurios patogiai telpa stalčiuje po plautuve, rūšiuoti atliekas kur kas lengviau.
Ar žinojote, kad...
...apie 8 proc. viso gėlo vandens sunaudojama buityje? 

Visi IKEA vandens maišytuvai yra su įtaisytais aeratoriais, kurie padeda taupyti vandenį, nemažindami srovės stiprumo. O įrengę virtuvėje maišytuvus GRANSKÄR, DALLSKÄR, DANNSKÄR ar ENSEN, suvartosite iki 30 proc. mažiau karšto vandens. Visa paslaptis svirtelėje – pakėlus ją aukštyn, teka tik šaltas vanduo. Norint įjungti karštą, reikia pakelti svirtelę į kairę.
Greičiausiai auganti žaliava
Įrankių padėklai VARIERA padeda gyventi ne tik tvarkingiau, bet ir tvariau. Juos gaminame iš bambuko medienos – žaliavos, kuri ne tik tvirta, atspari drėgmei, bet ir labai greitai atsinaujina. Bambukas – greičiausiai augantis augalas visame pasaulyje, kuris kasdien ūgteli nuo 2 iki 10 centimetrų!
Kėdės iš ateities
Esame įsitikinę, jog perdirbtos medžiagos, įskaitant plastiką, yra baldų ateitis. Todėl, užuot gaminę kėdes ODGER iš masyvinės medienos, naudojame medienos ir plastiko kompozitą. Gamykloje iš jo lengviau išgauti norimą formą, o namuose – valyti ir prižiūrėti.
Ar plastikiniai indai gali būti tvarūs?
Taip, jeigu jie pagaminti iš bioplastiko. Plastikas indų HEROISK ir TALRIKA sudėtyje –  tik iš atsinaujinančių šaltinių. Šio plastiko gamyboje naudojami kukurūzai, todėl jis kur kas tvaresnis už įprastą, gaminamą iš naftos produktų.
Žalesniems namams
Vazonai NYPON atrodo, lyg būtų betoniniai, tačiau jie pagaminti iš perdirbto plastiko. Taip ne tik mažiau sveria, bet ir daro mažesnį poveikį aplinkai. Auginkite juose gėles, prieskonius ar kitus žalumynus, kad namai taptų žali visomis prasmėmis.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

ODGER

kėdė, balta/smėlinė

Ankstesnė kaina 79 €

69 €

Yra daugiau variantų

BJÖRKSNÄS

naktinis staliukas, 48x38 cm, beržas

99 €

ODGER

kėdė, mėlyna

Ankstesnė kaina 79 €

69 €

Yra daugiau variantų

PAX

kampinė spinta, 210/160x236 cm, balta/Reinsvoll pilkai žalia

1 361 €

ULLVIDE

paklodė su guma, 180x200 cm, balta

22,99

Yra daugiau variantų

ALSEDA

pufas, banano pluoštas

34,99

SAXBORGA

4 indelių ir padėklo rinkinys, stiklas kamštiena

14,99

ULLVIDE

pagalvės užvalkalas, 50x60 cm, balta

6,99

Yra daugiau variantų

VILTO

taburetė-dėžė, 45 cm, beržas

45 €

NYPON

vazonas, 9 cm, vidaus/lauko pilka

1,29

Yra daugiau variantų

KNIXHULT

grindinis šviestuvas, bambukas/rankų darbo

59,99

KNIXHULT

kabamasis šviestuvas, bambukas/rankų darbo

49,99

LINDKNUD

ilgo plauko kilimas, 80x150 cm, tamsiai pilka

39,99

KNIXHULT

stalinis šviestuvas, bambukas/rankų darbo

29,99

HÅLLBAR

atliekų rūšiavimo derinys, 20 l, ištraukiama (-s)/šviesiai pilka

Ankstesnė kaina 39 €

34 €

Yra daugiau variantų

HÅLLBAR

atliekų rūšiavimo derinys, 20 l, ištraukiama (-s) vėdinama (-s)/šviesiai pilka

Ankstesnė kaina 41 €

34 €

ULLVIDE

paklodė, 150x260 cm, balta

12,99

Yra daugiau variantų
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.