IKEA‘oje visuomet ieškome būdų, kaip pagaminti daugiau iš mažiau. Žaliavas stengiamės naudoti efektyviai, o iki 2030-ųjų prekių gamyboje įsipareigojame naudoti tik atsinaujinančias ir perdirbtas. Norime, kad mūsų prekėmis namuose džiaugtumėtės kuo ilgiau ir siūlome šimtus sprendimų namams, kurie leidžia gyventi tvariau – taupyti energiją, vandenį, rūšiuoti atliekas, mažinti taršą ir kt.
Gražu, nes natūralu
IKEA prekių gamyboje naudojama vien miškininkystės standartus atitinkanti mediena ir niekada – mediena iš neteisėtai kertamų ar ypatingos vertės miškų. Lovos rėmas BJÖRKSNÄS – tik viena iš daugelio mūsų prekių, pagamintų iš medienos – natūralios, jaukios, patogiai perdirbamos ir, svarbiausia, atsinaujinančios žaliavos.
Atlieka ar žaliava?
Kilimo LINDKNUD gamyboje naudojamas poliesteris, gautas perdirbus plastikinius PET butelius. Tačiau atsistoję ant jo basomis, to nepajusite –  tankus ir storas ilgo plauko kilimas yra labai minkštas ir šiltas. Be to, puikiai sugeria garsą.
Tvariai ir švariai
Gamyboje naudodami mažiau naujų žaliavų, darome mažesnę žalą aplinkai. Todėl užuolaidos GUNRID taip pat pasiūtos ir audinio, kurio sudėtyje – perdirbti plastikiniai PET buteliai. Šios užuolaidos mums patinka ir dėl dar vienos priežasties: jų audinys padengtas mineraline danga, kuri reaguoja į dienos šviesą, skaido teršalus ir padeda švarinti orą namuose.
Tvarių sapnų
Pagalvių užvalkalai ir paklodės ULLVIDE – puiki draugija einant miegoti. Jie pagaminti iš ekologiškai užaugintos medvilnės, kuriai balinti nenaudojamas chloras, ir lajocelio – celiuliozės pluošto, auginamo tausojant vandenį, be pesticidų ar cheminių trąšų. Abi šios medžiagos puikiai sugeria ir išgarina drėgmę, todėl naktį mažiau prakaituosite. Vadinasi, miegosite ne tik tvariau, bet ir ramiau.
Senos medžiagos, nauji paviršiai
Galite vadinti šykštuoliais, bet mums nepatinka mėtyti daiktus lauk. Štai kodėl spintos duris REINSVOLL gaminame iš medienos drožlių plokščių ir padengiame laminavimo plėvele iš perdirbtų plastikinių butelių. Ir nors durys REINSVOLL pagamintos tvariai, jos pasižymi aukšta kokybe, geru dizainu ir žema kaina.
Saugoti labiau ir džiaugtis ilgiau
Tinkamai rūpindamiesi savo daiktais, galite pratęsti jų gyvavimo trukmę. Laikykite drabužius ir kitus daiktus minkštose medžiaginėse dėžėse LACKISAR, pagamintose iš perdirbtų plastikinių PET butelių – taip, net ir dažnai juos naudodami, džiaugsitės ilgiau.
Mažiau yra geriau
Įvairių spalvų vonios rankšluosčiai VÅGSJÖN ir VIKFJÄRD dažomi naudojant žemesnę nei įprasta temperatūrą – tai leidžia sutaupyti vandens ir elektros energijos. Be to, jų gamyboje naudojama medvilnė iš tvaresnių šaltinių. Tokia, kuriai užauginti reikia mažiau vandens, trąšų ir pesticidų.
Dideli pokyčiai prasideda nuo smulkmenų
Net ir tokios smulkmenos, kaip vonios indeliai, gali prisidėti prie tvaresnio gyvenimo namuose. Rinkinys SAXBORGA pagamintas iš stiklo ir atsinaujinančios žaliavos – kamštinio ąžuolo žievės, kuri yra praktiška, lengva ir atspari vandeniui. Per visą medžio gyvenimą jo kamieną galima nužievinti net kelis kartus.
Kodėl mediena?
Mums labai patinka mediena. Ši medžiaga natūrali, ilgaamžė, patogiai perdirbama ir atsinaujinanti. Visi serijos VILTO baldai yra pagaminti iš masyvinės beržo medienos, todėl tarnaus daugybę metų, laikui bėgant vis gražėdami.
Trigubai geriau
Pufas ALSEDA tvarus dėl kelių priežasčių. Pirma, jis pagamintas iš atsinaujinančios ir greitai augančios žaliavos – bananų pluošto. Antra, jis padeda mažiau pirkti ir vartoti, nes vienas gali atstoti tris daiktus: kabinkite ant sienos kaip dekoraciją, patogiai pasodinkite atėjusius svečius arba naudokite kaip kavos staliuką.
Dėl šviesesnio rytojaus
Gaminant šviestuvus KNIXHULT, naudojamos visos bambuko dalys – net tos, kurios įprastai išmetamos kaip netobulos. Todėl kiekvienas šviestuvas unikalus. Jei norite, kad jis taptų dar tvaresnis, įsukite taupią šviesos diodų lemputę. IKEA‘oje parduodamos tik LED lemputės, kurios suvartoja 85 proc. mažiau elektros energijos ir šviečia 20 kartų ilgiau už kaitinamąsias.
Virtuvė, kuri tarnaus metų metus
Virtuviniai fasadai KUNGSBACKA gaminami iš perdirbtos medienos, padengtos plastikine plėvele, gauta perdirbus plastikinius PET butelius. Tačiau jie pasižymi ne vien tvaria sudėtimi ir žema kaina. Šiuolaikiško dizaino matinės durelės ir stalčių priekiai puikiai atrodo ir yra ilgaamžiai. Jiems taikome 25 metų garantiją.
Rūšiuoti pasiruošę!
Atliekų rūšiavimas – pirmas žingsnis tvaresnių namų link. Skirtingoms atliekoms rūšiuoti reikia skirtingo dydžio šiukšliadėžių, todėl namuose patogu turėti mažų ir didesnių: vienokią plastikui, kitokią – panaudotoms baterijoms ir t. t. Su šiukšliadėžėmis HÅLLBAR, kurios patogiai telpa stalčiuje po plautuve, rūšiuoti atliekas kur kas lengviau.
Ar žinojote, kad...
...apie 8 proc. viso gėlo vandens sunaudojama buityje? 

Visi IKEA vandens maišytuvai yra su įtaisytais aeratoriais, kurie padeda taupyti vandenį, nemažindami srovės stiprumo. O įrengę virtuvėje maišytuvus GRANSKÄR, DALLSKÄR, DANNSKÄR ar ENSEN, suvartosite iki 30 proc. mažiau karšto vandens. Visa paslaptis svirtelėje – pakėlus ją aukštyn, teka tik šaltas vanduo. Norint įjungti karštą, reikia pakelti svirtelę į kairę.
Greičiausiai auganti žaliava
Įrankių padėklai VARIERA padeda gyventi ne tik tvarkingiau, bet ir tvariau. Juos gaminame iš bambuko medienos – žaliavos, kuri ne tik tvirta, atspari drėgmei, bet ir labai greitai atsinaujina. Bambukas – greičiausiai augantis augalas visame pasaulyje, kuris kasdien ūgteli nuo 2 iki 10 centimetrų!
Kėdės iš ateities
Esame įsitikinę, jog perdirbtos medžiagos, įskaitant plastiką, yra baldų ateitis. Todėl, užuot gaminę kėdes ODGER iš masyvinės medienos, naudojame medienos ir plastiko kompozitą. Gamykloje iš jo lengviau išgauti norimą formą, o namuose – valyti ir prižiūrėti.
Ar plastikiniai indai gali būti tvarūs?
Taip, jeigu jie pagaminti iš bioplastiko. Plastikas indų HEROISK ir TALRIKA sudėtyje –  tik iš atsinaujinančių šaltinių. Šio plastiko gamyboje naudojami kukurūzai, todėl jis kur kas tvaresnis už įprastą, gaminamą iš naftos produktų.
Žalesniems namams
Vazonai NYPON atrodo, lyg būtų betoniniai, tačiau jie pagaminti iš perdirbto plastiko. Taip ne tik mažiau sveria, bet ir daro mažesnį poveikį aplinkai. Auginkite juose gėles, prieskonius ar kitus žalumynus, kad namai taptų žali visomis prasmėmis.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
DALSKÄR

vandens maišytuvas su dugno vožtuvu

18 cm

69 €

ODGER

kėdė

45x51x81 cm balta-smėlinė

59,99

Yra daugiau variantų

BJÖRKSNÄS

naktinis staliukas

48x38x69 cm

69,99

ODGER

kėdė

45x51x81 cm mėlyna

59,99

Yra daugiau variantų

ENSEN

vandens maišytuvas su dugno vožtuvu

12 cm

49 €

VIKFJÄRD

vonios rankšluostis

70x140 cm pilka

7,99

Yra daugiau variantų

BJÖRKSNÄS

lovos rėmas

140x200 cm

429 €

Yra daugiau variantų

SAXBORGA

4 indelių ir padėklo rinkinys

12,99

VIKFJÄRD

vonios rankšluostis

70x140 cm balta

7,99

Yra daugiau variantų

ULLVIDE

paklodė

150x260 cm balta

12,99

Yra daugiau variantų

ULLVIDE

pagalvės užvalkalas

50x60 cm balta

3,99

Yra daugiau variantų

VILTO

taburetė-dėžė

48x30x45 cm

24,99

NYPON

vazonas

10 cm pilka

1,49

Yra daugiau variantų

METOD

dvidurė horizon. at. spus. spintelė

60x38.6x80 cm antracito sp.-juoda

135 €

Yra daugiau variantų

METOD/MAXIMERA

spintelė su stalč. kaitlen.-gartr.

80x60x80 cm antracito sp.-juoda

172 €

KNIXHULT

grindinis šviestuvas

66 cm

49,99

KNIXHULT

kabamasis šviestuvas

53x Ø40 cm

39,99

LACKISAR

dėžė

69x51x19 cm

14,99

Yra daugiau variantų

LINDKNUD

ilgo plauko kilimas

80x150 cm tamsiai pilka

24,99

METOD

a. dvidurė spint. mikr. k., lentyn.

60x61.6x248 cm antracito sp.-juoda

206 €

Yra daugiau variantų

KNIXHULT

stalinis šviestuvas

37x Ø26 cm

24,99

PAX

kampinė spinta

236.4 cm pilkai žalia-balta

1 012 €

ULLVIDE

paklodė su guma

180x200 cm balta

19,99

Yra daugiau variantų

ALSEDA

pufas

18 cm

29,99

LACKISAR

dėžė

44x51x19 cm

9,99

Yra daugiau variantų

LACKISAR

dėžė

34x51x28 cm

9,99

Yra daugiau variantų

HÅLLBAR

atliekų rūšiavimo derinys

20 l šviesi pilka

33,99

Yra daugiau variantų

HÅLLBAR

atliekų rūšiavimo derinys

20 l šviesi pilka

33,99
X