Trečiojo etapo metu atnaujinome dar du šeimos krizių centro korpusus: viename iš jų kambarius ir bendrąsias erdves įrengėme žaliai, kitame – raudonai. Iš viso atnaujinti devyni kambariai, dvi virtuvės, šeimų laisvalaikio erdvės ir koridoriai.

Iki pokyčių

Privačiuose kambariuose šeimos ilsisi, mokosi, žaidžia. Todėl jie turi būti lengvai pritaikomi skirtingai veiklai ir įvairaus amžiaus vaikams bei tėvams. Vis dėlto krizių centro patalpos nėra didelės, tad iki pokyčių šeimoms skirtuose kambariuose tilpo tik būtiniausi baldai, o gyventojams trūko jaukumo ir privatumo.

Sveiki atvykę į žaliąjį korpusą

Čia įrengtus kambarius sieja žalios spalvos baldai ir interjero detalės, tačiau ne vien tai. Norėjome, kad gyventojai turėtų panašias sąlygas, nepriklausomai nuo to, kuriame kambaryje apsistos, todėl visus juos įrengėme tuo pačiu principu. Kiekviename kambaryje rasite vietą taupančią lovą arba kušetę, fotelį su nuimamais užvalkalais, talpią spintą drabužiams ir skalbiniams, lentyną vaikų žaislams bei stalą su ratukais, kurį galima naudoti dvejopai: prie sienos kaip rašomąjį stalą ar kambario centre kaip vietą šeimos susibūrimas.

Virtuvė koridoriuje

Krizių centro gyventojai valgo ir gamina maistą bendrose virtuvėse, kuriomis dalijasi su kitomis tame pačiame korpuse gyvenančiomis šeimomis. Tačiau raudonasis korpusas toks mažas, kad atskiros erdvės virtuvei čia tiesiog nebuvo. Todėl ją įrengėme koridoriuje. Sumaniai suprojektavus erdvę, joje tilpo ne tik virtuvės įranga, bet ir valgomasis su nedidele sofa.

Šeimų laisvalaikio erdvės

Raudonajame korpuse taip pat atsirado žaidimų ir poilsio kampeliai, kur šeimos susitinka pabendrauti ir praleisti laiko drauge. Kad būtų jaukiau, šias erdves papuošėme paveikslais. Jų autoriai – IKEA interjero dizaineriai.
„Norėjau atsikratyti bendrabučio vaizdo ir sukurti šiuolaikiškus svečių namus. Visi korpusai funkciškai labai panašūs, bet juos atskyrėme spalvomis. Šalia anksčiau įrengto mėlynojo dabar atsirado dar du: žalias ir raudonas.“

IKEA interjero dizainerė Ūla Žebrauskaitė

Ištikima savanorių komanda

Susipažinkite: tai IKEA darbuotojai, tiesiogiai prisidėję prie šio gražaus projekto įgyvendinimo. Kartu rinkome baldus, sukome varžtus, lyginome užuolaidas, dekoravome kambarius ir darėme viską, kad krizių centras virstų namais.
IKEA'oje mes visada pasisakome už lygybę ir sąžiningą elgesį su žmonėmis. Šios pozicijos laikomės bet kokiomis aplinkybėmis ir įvairiose situacijose, įskaitant ir gyvenimą namuose. Štai kodėl nusprendėme prabilti ir pradėti kovą prieš vieną opiausių problemų, kurią namuose patiria Baltijos šalių gyventojai – smurtą artimoje aplinkoje.
 X