Leisdami laiką ir nuolat valgydami namuose, tikriausiai ne vienas ilgimės galimybės pasimėgauti pakylėtą nuotaiką sukuriančia vakariene restorane. Tačiau jei sąlygos šiuo metu neleidžia to patirti, kodėl gi nesusikūrus restorano vertos aplinkos namuose? Kad ir kas tai būtų – romantiška vakarienė su antrąja puse, šeimos šventė ar ypatingas vakaras sau vienam – pasinaudoję mūsų interjero dizainerės patarimais, lengvai praskaidrinsite namų kasdienybę. 
Jaukią aplinką kuria detalės
Visų pirma, reikėtų pasirūpinti atitinkamu apšvietimu. Restorane dažniausiai mus pasitinka blausus, romantiškai nuteikiantis ir raminantis apšvietimas. Tad pamirškite bendrą kambario apšvietimą – namuose jaukumo efekto pasiekti padės įvairių spalvų ir formų žvakės bei blausią šviesą skleidžiantys staliniai šviestuvai. O kad būtų dar jaukiau, apsirūpinkite ir dailiomis, minkštomis kėdžių pagalvėlėmis.
 

„Rinkdamiesi naujus interjero aksesuarus ar dekoro elementus, pagalvokite, ar jie derės prie kambario spalvos, baldų ir kitų turimų daiktų. Stalą dekoruokite laikydamiesi tos pačios taisyklės – tada jis harmoningai įsilies į namų aplinką.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
Stalo serviravimo gudrybės
Tegul vakarienė teikia malonumo ne tik skonio receptoriams, bet ir akims – patiekite ją ant nekasdieniškai paserviruoto stalo. Senovinės stiklo taurės, padėtos šalia šiuolaikiško dizaino indų ir stalo įrankių, atrodys originaliai, o ryškesnį efektą gali suteikti keltas naujų, sodresnių spalvų indų. Nedrįstantys improvizuoti spalvomis minimalizmo mėgėjai tai gali daryti tekstūromis – įsigykite kelis įdomios tekstūros indus ir juos derinkite prie jau turimų, tokios pačios ar vos besiskiriančios spalvos indų.
 

„Nebūtina pirkti naujų servizų – prie jau turimų indų ar staltiesės užteks išradingai priderinti vos kelis naujus atributus. Kad viskas atrodytų skoningai, naudokite atsikartojančius papuošimus arba vienspalvę staltiesę, stalo kilimėlius ar stalo takelius, kurie tekainuoja kelis eurus.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
Jos didenybė – tekstilė
Vien atnaujinus tekstilę galima iš esmės pakeisti bendrą vaizdą. Pavyzdžiui, balta staltiesė akimirksniu sukurs pakylėtą nuotaiką. Tai –  nepabostanti klasika, labai tinkanti šventiniam stalui. Jei jūsų šventiniai indai taip pat balti, išryškinti šventinį servizą galima pasirinkus raštuotą staltiesę ar tamsesnius, vienspalvius stalo kilimėlius ar servetėles, kurios suteiks ne mažiau puošnumo ir jaukumo.
Paskutiniai akcentai
Gyvos gėlės visuomet ypatingai nuteikia. Pamerkite jų į vazą arba subtiliai padekoruokite servetėles, indus. Tam puikiai tiks ir džiovinti žiedai. Stalą taip pat gražiai papuoš žvakidės, vazos ar kasdien nenaudojami serviravimo indai. Net jei šventę kursite iš to, ką turite jau šiandien, į medžiaginę servetėlę gražiai suvynioti įrankiai ar kortelės su gražiais žodžiais gali būti viskas, ko reikia šventinei nuotaikai sukurti.
Mažiau yra daugiau
Viena iš dažniausiai pasitaikančių šventinio stalo serviravimo klaidų yra perteklius – per daug papuošimų, lėkščių ir maisto, dėl kurio jis atrodo netvarkingai. To išvengti padės stumdomas virtuvinis vežimėlis. Tikriausiai ne kartą filmuose teko matyti sceną, kai prabangiame restorane vakarieniaujantiems herojams padavėjas patiekalus ar desertus atveža išdėliotus ant elegantiško vežimėlio. Panašų, tik dar praktiškesnį sprendimą savo namuose gali turėti kiekvienas. 
 

„Ant virtuvinio vežimėlio galima laikyti patiekalus arba daiktus, kurių nereikės visą vakarą. Čia gražiai ir patogiai pasidėsite arbatinuką, puodelius ar desertus. Be to, tokį vežimėlį bet kuriuo metu galima pastumti ten, kur prireiks.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
Visas gyvenimas namuose
Tikime, kad namai yra pati svarbiausia vieta pasaulyje. Todėl kasmet visose IKEA veiklos šalyse atliekame tyrimą „Gyvenimas namuose“. Šiais metais aiškinomės, kaip pasaulinė pandemija paveikė žmonių santykį su namais ir kokios įtakos tai turės ateityje.Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
STORSINT

grafinas

1.7 l skaidrus stiklas

12,99

NISSAFORS

vežimėlis

30x83 cm juoda

29,99

Yra daugiau variantų

LIVNÄRA

24 dalių stalo įrankių rinkinys

juoda

24,99

GLADELIG

lėkštė

19x31 cm pilka

6,99

Yra daugiau variantų

STILREN

vaza

22 cm balta

9,99

KNIXHULT

kabamasis šviestuvas

53x Ø40 cm bambukas/rankų darbo

44,99

GLADELIG

puodelis

8 cm pilka

2,99

GLADELIG

dubenėlis

Ø14 cm pilka

12,99 / 4 vnt.

HEMMA/MOJNA

kabamasis šviestuvas

39x Ø47 cm balta

26,49

BERNHARD

kėdė

50x50x77 cm chromuotas/Mjuk auksinė ruda

119 €

Yra daugiau variantų

STRIMMIG

desertinė lėkštė

Ø21 cm keramika pilka

1,99

Yra daugiau variantų
X