Sveiki atvykę į namus, kuriuose gyvena be galo draugiška penkiasdešimtmečių pora: apsaugos darbuotojas Bogdan ir jo žmona Liucija, dirbanti prekybos centro konditerijos skyriuje. Sena poros svajonė apie naują miegamąjį pradėjo pildytis jiedviem patekus į televizijos projektą „NAMŲ IDĖJA su IKEA“ ir susipažinus su IKEA interjero dizainere Kristina Tamašauskaite. Smalsu, kaip viskas vyko? Pažiūrėkite.
Moraliai pasenęs interjeras
Senajame poros miegamajame vyrauja ryškios spalvos ir kadaise madingi blizgūs audiniai, dėl kurių ši erdvė nėra tokia rami ir atpalaiduojanti, kokios patys šeimininkai norėtų. Kambarys remonto nematė jau gana seniai, tad baldai ir dekoro elementai jame dvelkia praeitimi. Tačiau kadangi pro langą į kambarį patenka daug natūralios šviesos, net apstatytas tamsiais baldais ir papuoštas sunkiais audiniais, jis neatrodo slegiantis ar mažas.

Namų šeimininkus labiausiai erzina tai, kad miegamajame nėra tinkamos vietos pasidėti daiktams. Dokumentus, vaistus ir kitus smulkius daiktus pora laiko pintuose krepšiuose arba siauroje atviroje lentynoje prie lovos. Atskiros erdvės grožio ritualams Liucija neturi, todėl savo kosmetiką taip pat laiko miegamajame, nes čia rytais ruošiasi ir puošiasi į darbą (kosmetinį staliuką jai atstoja ta pati lentyna).

Nors senoji spinta atrodo didelė, laikyti drabužius joje nepatogu. Viduje įtaisytas skersinis pakabams ir kelios lentynos sulankstytiems drabužiams, tačiau nėra nė vieno stalčiaus. Taigi apatinius ir kitus smulkius drabužius bei aksesuarus tenka laikyti kartoninėse dėžėse. Be to, vienos spintos durys nebeatsidaro ir ji pati gana žema, tad laisvą erdvę iki lubų Bogdan ir Liucija pritaikė sandėliuoti rečiau naudojamiems daiktams, pavyzdžiui, dirbtinei Kalėdų eglei. Deja, netvarka palubėje gadina ir bendrą kambario vaizdą.
Laikas pokyčiams
Vos užėjusi į kambarį, Kristina pastebėjo, kad baldų išdėstymas jame patogiai apgalvotas, todėl erdvės plano nusprendė nekeisti. Kalbėdami apie savo miegamąjį, Bogdan ir Liucija prisipažino svajojantys apie šviesius, erdvius namus ir nebenorintys ryškių spalvų, nuo kurių per tiek metų jau spėjo pavargti. Todėl svarbiausia interjero dizainerės užduotimi tapo kambario koloritas ir patogesni daiktų laikymo sprendimai. Pavyzdžiui, nauja talpesnė spinta, kuri ne tik gerai atrodytų, bet ir būtų protingai suplanuota viduje.
Skandinaviška klasika: šviesios spalvos ir minimalizmas
Grįžę po darbų, Bogdan ir Liucija miegamajame leidžia vakarus ir ilsisi, nori ramybės, todėl jų kambariui Kristina parinko ramią neutralių pastelinių atspalvių paletę, kurią lengva derinti su kitomis spalvomis. Pagrindinė spalva kambaryje – balta. Ji sukuria universalų foną, tad sumanius pakeisti kambario nuotaiką, pakaktų atnaujinti užuolaidas ar pagalvėlių užvalkalus (kas žino, galbūt vieną dieną pora pasiilgs ryškių akcentų?). Be naujų baldų, kambaryje atsirado ir nauja pastelinių spalvų tekstilė: lovatiesė VÅRELD, patalynės užvalkalai ÄNGSLILJA, dekoratyvios pagalvėlės AINA ir SVARTHÖ, o baltas sienas pagyvina spalviškai derantys nuotraukų rėmai RIBBA su įrėmintais plakatais BILD.
Spinta, kurioje telpa viskas
Vietoj senosios šeimininkų spintos kambaryje atsirado daiktų laikymo sistema PAX su varstomosiomis durimis FLISBERGET. Už klasikinio dizaino durų slepiasi visus poros poreikius atitinkantis spintos interjeras. Pirmojoje sekcijoje suplanuotos lentynos sulankstomiems drabužiams ir ištraukiamoji kelnių kabykla. Antroji sekcija platesnė, joje patogu kabinti trumpus ir vidutinio ilgio drabužius, o žemiau įtaisyti stalčiai bei vieliniai krepšiai jam ir jai. Trečioji sekcija skirta ilgiems pakabinamiems drabužiams (paltams ar suknelėms), o lentyna apačioje – kitiems poros daiktams: dėžėms su batais ar Liucijos siuvimo mašinai.
Papildoma vieta daiktams – po lova
Per visą spintos plotį įrengtose viršutinėse lentynose su dėžėmis SKUBB patogu saugoti sezoninius drabužius ir kitus daiktus, kurių prireikia rečiau. O jei vis dėlto kas nors netilptų spintoje, vietos daiktams yra ir po dvigulės lovos rėmu MALM. Lengvu judesiu ištraukiama patalynės dėžė idealiai tinka laikyti patalynės užvalkalams, lovatiesėms, pagalvėlėms ar kitai namų tekstilei. Be to, šalia dėžės dar lieka pakankamai erdvės, kur galima paslėpti dirbtinę Kalėdų eglę.
Vietoj atviros lentynos – talpi komoda MALM
Priešais lovą stovėjusią atvirą lentyną pakeitė komoda su stalčiais MALM. Ji gražiai dera su naujuoju lovos rėmu ir puikiai tinka įvairiems smulkiems daiktams laikyti. Beje, serijoje MALM galite rasti ne tik lovos rėmų ar įvairių dydžių komodų, bet ir kitų miegamojo baldų, o dėl minimalistinio dizaino ir nepretenzingos formos juos lengvai pritaikysite tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere.
Tvarka išorėje ir viduje
Šešiuose komodos MALM stalčiuose pakaks vietos ir šeimininkų vaistams, ir dokumentams, ir dar daug kam. Kadangi komodos stalčiai gana gilūs ir dideli, tvarkingai surūšiuoti daiktus juose padės specialios dėžutės SKUBB. O kad neiškristų stipriau pratraukus, jie turi stabdiklius.
Liucijos grožio kampelis
Kambario kampe, prie lango, Kristina įrengė universalią zoną, kuri tiks ir darbui kompiuteriu, ir Liucijos grožio ritualams, nes rašomasis stalas MICKE kuo puikiausiai atstoja kosmetinį staliuką. Šalia jo – nedaug vietos užimanti taburetė FROSTA, kurią patogu pastumti po staliuku (tuomet ji netrukdo apeiti lovą). Taip pat miegamajame atsirado du nauji veidrodžiai NISSEDAL: mažesnis virš kosmetinio staliuko ir didesnis kitoje komodos pusėje, kad būtų patogu gražintis, o susiruošus apžiūrėti save visu ūgiu.
Daiktams, kuriuos norisi matyti
Kad siena virš komodos neliktų tuščia, Kristina priešais lovą nutarė pakabinti atviras lentynas LACK. Sudėtos čia, poros nuotraukos, knygos ir įvairios mielos smulkmenos visada bus dėmesio centre.

„Vienas iš mano tikslų buvo suplanuoti tinkamą dirbtinį apšvietimą.
Taip kambaryje atsirado ne tik lubinis šviestuvas, bet ir skaitymo šviestuvai šalia
lovos bei papildomi šviestuvai RANARP virš abiejų veidrodžių.“

IKEA interjero dizainerė Kristina Tamašauskaitė


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
  • Newly listed

PAX

spintos rėmas, 100x58x236 cm, balta

70 €

Yra daugiau variantų

MICKE

rašomasis stalas, 73x50 cm, balta

Ankstesnė kaina 59 €

49 €

Yra daugiau variantų

PAX

spintos rėmas, 50x58x236 cm, balta

60 €

Yra daugiau variantų

FLISBERGET

durys, 50x229 cm, šviesi smėlinė

50 €

Yra daugiau variantų

MALM

aukštas lovos rėmas, 180x200 cm, balta

159 €

Yra daugiau variantų

FLÅDIS

krepšys, 25 cm, jūrų žolės

Ankstesnė kaina 12,99

9,99

SVARTHÖ

pagalvėlės užvalkalas, 50x50 cm, smėlinė

14,99

HIMALAYAMIX

vazoninis augalas, 12 cm, įvairūs lapiniai augalai

3,99

LACK

sieninė lentyna, 110x26 cm, baltai beicuoto ąžuolo raštas

Ankstesnė kaina 14,99

12,99

FADO

stalinis šviestuvas, 25 cm, balta

19,99

Yra daugiau variantų

NISSEDAL

veidrodis, 40x150 cm, baltai beicuoto ąžuolo raštas

Ankstesnė kaina 34,99

27,99

Yra daugiau variantų

SMYCKA

dirbtinis lapas, 65 cm, eukaliptas/žalia

3,79

Yra daugiau variantų

ÄNGSLILJA

antklodės ir 2 pagalvių užvalkalai, 200x200/50x60 cm, balta

24,99

Yra daugiau variantų

KULLEN

komoda su 2 stalčiais, 35x49 cm, balta

34,99

Yra daugiau variantų
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.