Ar įmanoma nestandartinę erdvę apstatyti standartiniais baldais, o senelių įrengtą namą pritaikyti šiuolaikiškiems jaunuoliams? Interjero dizainerė Birutė įsitikinusi, kad taip.
Susipažinkite!
Šios savaitės herojai – pasaulį apkeliavusi Austė, kuri grįžo į Lietuvą, ir jos pusbrolis Gytis, kartu nutarę įsikūrę senelių pastatytame name. „Gaila matyti namą nykstantį, jame tiek daug prisiminimų ir tiek daug senelių energijos, kurią norime išlaikyti“, – atrankos anketoje rašė Austė. Į pagalbą jaunuoliams išsiuntėme interjero dizainerę Birutę – ji mielai sutiko prikelti seną namą, ir ypač jo virtuvę, naujam gyvenimui.
Iki pokyčių
Seno namo virtuvėje labai trūko šiuolaikiškai virtuvei įprasto funkcionalumo: paviršių maistui ruošti, orkaitės, talpių stalčių įrankiams, spintelių indams ir maisto produktams. Dauguma baldų jau nusidėvėję ir netinkami naudoti, o valgomojo stalas gerokai per mažas gyventojams, mėgstantiems pasikviesti svečių. 
Daug erdvės ir šiek tiek iššūkių
Austės ir Gyčio virtuvė didelė, jos plotas – net 20 kv. metrų. Tačiau ją kerta kelios kolonos ir laiptai, o kambario sienos nelygios. Dar vienas iššūkis interjero dizainerei: vienoje erdvė jaunuoliai norėtų turėti ne tik patogią, funkcionalią virtuvę, bet ir valgomąjį ar svetainę, kurioje būtų gera leisti laiką, kartu gaminti, žaisti stalo žaidimus ir priimti draugus, o visi daiktai turėtų savo vietą.

„Tradicinį interjero stilių diktuoja pati erdvė. Todėl valgomojo, virtuvės baldus ir daiktų laikymo sprendimus derinau prie autentiškos erdvės, stengdamasi išlaikyti namų aurą. Sienas puošia Austės ir Gyčio paveldėti drožiniai bei paveikslai, o iš senų lininių lovatiesių pasiuvome sofos pagalvėlių užvalkalus, servetėles ir stalo takelį.“

IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė
Sena ir nauja prie vieno stalo
Didelis, šviesus stalas NORDVIKEN, kurį galima dar labiau padidinti susirinkus draugams – pagrindinis naujos virtuvės akcentas. Kad jis atrodytų žaismingesnis, interjero dizainerė Birutė paliko senąsias šeimininkų kėdes ir prie jų priderino keletą naujų. Renkantis baldus, nereikia bijoti medžiagų, spalvų ir formų įvairovės – svarbiausia, kad jos derėtų tarpusavyje.
Nematoma virtuvė
Kad visas dėmesys atitektų stalui, Birutė parinko beveik nepastebimus virtuvės baldus ENHET. Lengvumo jiems suteikia baldų kojelės, atviros lentynos ir balta spalva. Virtuvės stalčių vidus taip pat kruopščiai suplanuotas – spintelė virš kaitlentės skirta reikalingiausiems daiktams gaminant: prieskoniams ir samčiams bei mentelėms. O kad būtų dar lengviau rasti, ko reikia, surūšiuoti visus virtuvės rakandus padeda dėžutės, skirtukai ir įdėklai.


 
Kai nevaržo erdvė
Erdviuose namuose visą dėmesį galima skirti ne baldų dydžiui, o jų išvaizdai ir patogumui. Tad Austės ir Gyčio virtuvėje seną suklypusią sofą pakeitė didesnė ir patogesnė sofa-lova HOLMSUND. Ant jos galės susėsti daugiau žmonių, o jei reikia, pora jų – net likti nakvynės.

Tam, kad bendroje virtuvės ir valgomojo zonoje būtų dar erdviau, daiktams laikyti Birutė paliko vietą po laiptais – čia atsirado talpi modulinė spinta PLATSA. Derinant skirtingų aukščių rėmus, pavyko išnaudoti kiekvieną nuožulnios erdvės centimetrą. Naujoji spinta paslėps viską, ko nesinori rodyti svečiams, o baltos sienos fone net ir pati liks nepastebėta.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

HEKTAR

grindinis šviestuvas, tamsiai pilka

Ankstesnė kaina 69,99

59,99

Yra daugiau variantų

BEJUBLAD

konvekcinė orkaitė, IKEA 500/balta stiklas

Ankstesnė kaina 379 €

345 €

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

BORRBY

forminės žvakės žibintas, 28 cm, vidaus/lauko juoda

5,99

Yra daugiau variantų

VARDAGEN

indas su dangteliu, 1.9 l, skaidrus stiklas

5,99

Yra daugiau variantų

CISSAN

servetėlių laikiklis, 23x23 cm, vandens hiacintai

6,99

SOCKERÄRT

vaza-ąsotis, 22 cm, balta

12,99

Yra daugiau variantų

TÄRNABY

stalinis šviestuvas, 25 cm, reguliuojamo ryškumo antracito sp.

22,99

BEGÄRLIG

vaza, 29 cm, skaidrus stiklas

19,99

Yra daugiau variantų

PROPPMÄTT

pjaustymo lenta, 30x15 cm, bukas

4,99

Yra daugiau variantų

FULLTALIG

žvakidė, 3 vnt., juoda

9,99

BEGÄRLIG

vaza, 18 cm, skaidrus stiklas

9,99

Yra daugiau variantų

SOCKERÄRT

vaza-ąsotis, 16 cm, balta

9,99

Yra daugiau variantų

RAKLEV

lygaus audimo kilimas, 70x160 cm, rankų darbo natūralios sp./įvairių spalvų

34,99

ÅSUNDEN

krepšys, 30x36x25 cm, tamsiai pilka

17,99

NORDVIKEN

kėdė, balta

69 €

Yra daugiau variantų

STILREN

vaza, 22 cm, balta

9,99

Yra daugiau variantų

NORDVIKEN

ištraukiamasis stalas, 152/223x95 cm, balta

Ankstesnė kaina 399 €

349 €

Yra daugiau variantų

VIGDIS

pagalvėlės užvalkalas, 50x50 cm, natūralios sp.

7,99
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.