Ar įmanoma nestandartinę erdvę apstatyti standartiniais baldais, o senelių įrengtą namą pritaikyti šiuolaikiškiems jaunuoliams? Interjero dizainerė Birutė įsitikinusi, kad taip.
Susipažinkite!
Šios savaitės herojai – pasaulį apkeliavusi Austė, kuri grįžo į Lietuvą, ir jos pusbrolis Gytis, kartu nutarę įsikūrę senelių pastatytame name. „Gaila matyti namą nykstantį, jame tiek daug prisiminimų ir tiek daug senelių energijos, kurią norime išlaikyti“, – atrankos anketoje rašė Austė. Į pagalbą jaunuoliams išsiuntėme interjero dizainerę Birutę – ji mielai sutiko prikelti seną namą, ir ypač jo virtuvę, naujam gyvenimui.
Iki pokyčių
Seno namo virtuvėje labai trūko šiuolaikiškai virtuvei įprasto funkcionalumo: paviršių maistui ruošti, orkaitės, talpių stalčių įrankiams, spintelių indams ir maisto produktams. Dauguma baldų jau nusidėvėję ir netinkami naudoti, o valgomojo stalas gerokai per mažas gyventojams, mėgstantiems pasikviesti svečių. 
Daug erdvės ir šiek tiek iššūkių
Austės ir Gyčio virtuvė didelė, jos plotas – net 20 kv. metrų. Tačiau ją kerta kelios kolonos ir laiptai, o kambario sienos nelygios. Dar vienas iššūkis interjero dizainerei: vienoje erdvė jaunuoliai norėtų turėti ne tik patogią, funkcionalią virtuvę, bet ir valgomąjį ar svetainę, kurioje būtų gera leisti laiką, kartu gaminti, žaisti stalo žaidimus ir priimti draugus, o visi daiktai turėtų savo vietą.

„Tradicinį interjero stilių diktuoja pati erdvė. Todėl valgomojo, virtuvės baldus ir daiktų laikymo sprendimus derinau prie autentiškos erdvės, stengdamasi išlaikyti namų aurą. Sienas puošia Austės ir Gyčio paveldėti drožiniai bei paveikslai, o iš senų lininių lovatiesių pasiuvome sofos pagalvėlių užvalkalus, servetėles ir stalo takelį.“

IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė
Sena ir nauja prie vieno stalo
Didelis, šviesus stalas NORDVIKEN, kurį galima dar labiau padidinti susirinkus draugams – pagrindinis naujos virtuvės akcentas. Kad jis atrodytų žaismingesnis, interjero dizainerė Birutė paliko senąsias šeimininkų kėdes ir prie jų priderino keletą naujų. Renkantis baldus, nereikia bijoti medžiagų, spalvų ir formų įvairovės – svarbiausia, kad jos derėtų tarpusavyje.
Nematoma virtuvė
Kad visas dėmesys atitektų stalui, Birutė parinko beveik nepastebimus virtuvės baldus ENHET. Lengvumo jiems suteikia baldų kojelės, atviros lentynos ir balta spalva. Virtuvės stalčių vidus taip pat kruopščiai suplanuotas – spintelė virš kaitlentės skirta reikalingiausiems daiktams gaminant: prieskoniams ir samčiams bei mentelėms. O kad būtų dar lengviau rasti, ko reikia, surūšiuoti visus virtuvės rakandus padeda dėžutės, skirtukai ir įdėklai.


 
Kai nevaržo erdvė
Erdviuose namuose visą dėmesį galima skirti ne baldų dydžiui, o jų išvaizdai ir patogumui. Tad Austės ir Gyčio virtuvėje seną suklypusią sofą pakeitė didesnė ir patogesnė sofa-lova HOLMSUND. Ant jos galės susėsti daugiau žmonių, o jei reikia, pora jų – net likti nakvynės.

Tam, kad bendroje virtuvės ir valgomojo zonoje būtų dar erdviau, daiktams laikyti Birutė paliko vietą po laiptais – čia atsirado talpi modulinė spinta PLATSA. Derinant skirtingų aukščių rėmus, pavyko išnaudoti kiekvieną nuožulnios erdvės centimetrą. Naujoji spinta paslėps viską, ko nesinori rodyti svečiams, o baltos sienos fone net ir pati liks nepastebėta.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
BEJUBLAD

konvekcinė orkaitė

59.5x56.9x59.5 cm balta stiklas

379 €

Energy efficiency class
HOLMSUND

trivietė sofa-lova

230x99 cm Nordvalla klasikinė pilka

499 €

Yra daugiau variantų

BORRBY

forminės žvakės žibintas

15x28 cm vidaus/lauko juoda

6,99

Yra daugiau variantų

VARDAGEN

indas su dangteliu

18.4x Ø14.5 cm skaidrus stiklas

5,49

Yra daugiau variantų

JUSTINA

kėdės pagalvėlė

40 cm žalia

4,99

Yra daugiau variantų

TÄRNABY

stalinis šviestuvas

25 cm antracito sp.

19,99

PROPPMÄTT

pjaustymo lenta

15x30 cm bukas

3,99

Yra daugiau variantų

BEGÄRLIG

vaza

18x Ø13 cm skaidrus stiklas

8,99

Yra daugiau variantų

SOCKERÄRT

vaza

16 cm balta

9,99

Yra daugiau variantų

RAKLEV

lygaus audimo kilimas

70x160 cm rankų darbo natūralios sp./įvairių spalvų

29,99

NORDVIKEN

kėdė

44x54x97 cm balta

49,99

Yra daugiau variantų

STILREN

vaza

22 cm balta

9,99

ÅSUNDEN

krepšys

30x36x25 cm tamsiai pilka

15,99

NORDVIKEN

ištraukiamasis stalas

152/223x95 cm balta

349 €

Yra daugiau variantų

HEKTAR

grindinis šviestuvas

181 cm tamsiai pilka

59,99

Yra daugiau variantų

PROPPMÄTT

pjaustymo lenta

28x45 cm bukas

6,99

Yra daugiau variantų

SOCKERÄRT

vaza

22 cm balta

12,99

Yra daugiau variantų

BEGÄRLIG

vaza

29x Ø19 cm skaidrus stiklas

19,99

Yra daugiau variantų

FULLTALIG

žvakidė, 3 vnt.

juoda

9,99

BEJUBLAD

indukcinė kaitlentė

58x52x5.8 cm IKEA 500 balta

429 €

Yra daugiau variantų

VIGDIS

pagalvėlės užvalkalas

50x50 cm natūralios sp.

6,99

Yra daugiau variantų

RÅSKOG

vežimėlis

45x78 cm pilkai žalia

49,99

Yra daugiau variantų
X