Kol vieni tik svajoja apie atostogas pajūrio kurorte, kiti jomis gali džiaugtis kad ir ištisus metus. Tačiau, net ir turint namus prie jūros, kai ko gali vis dėlto trūkti.
Susipažinkite!
„Svajojame apie šviesius vasaros namus šeimai, kurių pasiilgtume, ir tą jausmą, kai norisi plačiai atverti langus, kad praeinantys matytų, kokiuose gražiuose namuose tu gyveni“, – savo svajonėmis dalijosi šios savaitės herojai Ramunė ir Gediminas, auginantys paauglę Aleksandrą ir pusantrų metukų Oskarą. Šeima labai norėjo įsirengti jaukią poilsio vietą ir paneigti mitą, kad Šventoji yra tarybinių namelių kaimas prie jūros. Pažiūrėkite, kaip IKEA interjero dizainerei Eglei sekėsi įgyvendinti šeimos svajones.
Iki pokyčių
Vasarnamį Šventojoje Ramunė ir Gediminas gavo dovanų vestuvių proga. Pora jau spėjo atšvęsti tryliktąsias vestuvių metines, o štai vasarnamyje per tą laiką nelabai kas ir pasikeitė. Nedidelis pajūrio namelis turi terasą, virtuvę ir bendrą kambarį, kuriame turi tilpti ne tik keturių asmenų šeimos miegamasis, bet ir poilsio erdvė, žaidimų kambarys bei skaitykla (tiems vakarams, kai leisti laiką su knyga terasoje vėsoka). Bendroje erdvėje labai trūksta spintos, nes ją namelio savininkai paaukojo, kad įsirengtų dušą ir tualetą.
Atostogų jausmas – ne tik už lango
Šis namelis – šeimos vasaros atostogų vieta. Čia jie atvažiuoja pailsėti ir pamiršti kasdienius rūpesčius. Todėl Eglė stengėsi sukurti vasarišką interjerą, kuriame vyrauja šviesios, natūralios spalvos ir pajūrio motyvai. Interjero dizainerė iš esmės pakeitė kambario išdėstymą, o tėvų ir vaikų erdves atskyrė, kad visi turėtų bent šiek tiek privatumo.


Dabar didžiajame kambaryje yra virtuvė, svetainė ir tėvų miegamasis. Todėl baldai parinkti taip, kad atliktų ne vieną funkciją arba galėtų būti sulankstomi ir užimti mažiau vietos, kai nenaudojami. Svetainėje vietą taupo sulankstomas kavos staliukas MARYD su nuimamu padėklu, o virtuvėje – stalas-knyga ir sulankstomosios kėdės.


Sofa-lova HOLMSUND dieną skirta ilsėtis ir priimti svečius, o naktį virsta šeimininkų miegamojo lova. Jos užvalkalus galima nuimti ir išskalbti – tai ypač aktualu mažus vaikus auginantiems tėvams. Šalia sofos Eglė pastatė grindinį šviestuvą LERSTA, kuris leis mėgautis skaitymu subjurus orams. O kad nepristigtų vietos šeimos nuotraukos ir kitiems mieliems daiktams eksponuoti, iš sieninių lentynų BURHULT/SANDSHULT interjero dizainerė suformavo palangę.
Net ir maža virtuvė gali būti patogi
Taupydama vietą, interjero dizainerė šeimai įrengė virtuvės komplektą KNOXHULT. Tai šešios spintelės su durelėmis, stalčiais ir lentynomis, prie kurių lengva priderinti patinkančio dizaino dureles ir buitinę techniką. Vasarnamyje nėra ventiliacijos įvado, todėl čia atsirado gartraukis LAGAN su keičiamais anglies filtrais. Kad ant stalviršio liktų daugiau vietos maistui gaminti, Eglė parinko mažesnę dviejų kaitviečių kaitlentę, o dažnai naudojamus įrankius sukabino ant sienos. Ant sienos, beje, apsigyveno ir sulankstomosios kėdės TERJE – taip jos užima kur kas mažiau vietos, kai nenaudojamos. Dar viena mažos virtuvės gudrybė – įstatomosios lentynos VARIERA. Jos padeda palaikyti tvarką ir lengviau rasti bei pasiekti daiktus spintelėse.


 
„Mažuose namuose visada pravers išskleidžiamasis stalas, kurio dydį galima keisti pagal poreikius. Tačiau stalas-knyga NORDEN turi ir daugiau privalumų – po jo stalviršiu įrengti šeši stalčiai, kuriuose patogu laikyti stalo įrankius, servetėles, žvakes ir pan.“

IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė
Kartu ir atskirai
Net atostogų metu kiekvienam norisi turėti savo kampą. Todėl interjero dizainerė Eglė atskyrė tėvų ir vaikų miego erdves. Vaikams ji parinko amžių atitinkančias lovas SNIGLAR bei SLÄKT. Kai mažasis Oskaras paaugs, prie Aleksandros lovos bus galima pridėti ištraukiamą stalčių su čiužiniu – taip abu vaikai turės savo miegojimo vietą ir dar daugiau erdvės žaidimams ar kūrybai.
Pagaliau turime spintą!
Atskyrus kambarius ir parinkus vietą taupančius baldus, namelyje atsirado erdvės ir aukštai spintai PLATSA su stalčiais bei veidrodinėmis durimis, kurioje tilps visi atostogoms reikalingi daiktai ir drabužiai.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
TERJE

sulankstomoji kėdė

44x51x77 cm balta

17,99

Yra daugiau variantų

LILL

dieninės užuolaidos, 2 vnt.

280x300 cm balta

4,99 / 2 vnt.

VARIERA

įstat. lentyna

32x28x16 cm balta

4,99

Yra daugiau variantų

GRUNKA

4 vnt. virtuvės įrankių rinkinys

nerūdijantis plienas

8,99

HELLESTED

lygaus audimo kilimas

133x195 cm natūralios sp./ruda

59,99

Yra daugiau variantų

FRIDFULL

vazonas

13 cm vandens hiacintai

3,99

MARYD

serviravimo staliukas

38x58 cm pilka

59,99

SOCKER

vazonas

12 cm vidaus/lauko/galvanizuotas

1,49

Yra daugiau variantų

AGAM

vaikiška kėdė

41x43x79 cm balta

39,99

Yra daugiau variantų

VARDAGEN

gili lėkštė

Ø23 cm balkšva

2,49

KUNGSFORS

indas

26.5x Ø12 cm nerūdijantis plienas

7 €

Yra daugiau variantų

INGRUN

užtiesalas

130x170 cm pilka

12,99

Yra daugiau variantų

LERSTA

grindinis skaitymo šviestuvas

131 cm balta

12,99

TORARED

kabamojo šviestuvo gaubtas

34x Ø36 cm viksva/rankų darbo

17,99

Yra daugiau variantų

PRAKTBRÄCKA

pagalvėlė

50x50 cm balta/šviesi pilka

17,99

VÄLBILDAD

indukcinė kaitlentė

29x52x5.8 cm IKEA 300 juoda

199 €

LAGAN

orkaitė

59.4x56.1x58.9 cm balta

129 €

Energy efficiency class
NORDEN

stalas-knyga

26/89/152x80 balta

179 €

VARDAGEN

lėkštė

Ø26 cm balkšva

2,49

UPPTÅG

pagalvėlė

27x45 cm raudona

9,99

UPPTÅG

pagalvėlė

36x49 cm mėlyna

9,99

MÅLA

piešimo reikmenų dėklas

4x27 cm raudona

9,99

TROLLBO

kabamasis šviestuvas

Ø37 cm šviesi žalia

22,99
X