Kauniečiai Gailutė ir Danius savo namus sunkiai įsivaizduoja be svetainės. Juk būtent čia vyksta visos jų šeimos šventės: nuo gimtadienių iki Kalėdų. Tik, kaip prisipažino patys, tokioje svetainėje, kokią turi dabar, šventinę nuotaiką kurti sunkoka. Ką daryti? Pažiūrėkite, kaip į šį klausimą atsakė IKEA interjero dizainerė Ūla. 
O dar daugiau idėjų ir naudingų patarimų namams rasite IKEA e. kataloge.


 
Prieš
Šeimos svetainė mena tarybinius laikus. Joje jau kelis dešimtmečius stovi sunkūs, daug vietos ir taip mažame kambaryje užimantys baldai, langus dengia tamsios užuolaidos, o sienas – pasenę tapetai. Interjere daug skirtingų spalvų ir raštų, tačiau mažoka jaukumo.
Po
Gailutė ir Danius norėjo šviesios svetainės, kurioje patys galėtų patogiai žiūrėti televizorių ir ilsėtis, o per šventes – prie vieno stalo susodinti visus savo vaikus ir anūkus. Interjero dizainerė Ūla nutarė priimti iššūkį ir viename kambaryje įrengė ne tik svetainę, bet ir valgomąjį bei svečių kambarį.


„Kadangi šioje svetainėje yra tik vienas langas, natūralios šviesos trūkumą stengiausi kompensuoti šviesiomis sienų ir baldų spalvomis. Be to, ant lubų įrengiau taškinius LED šviestuvus, kuriuos lengva nukreipti ten, kur labiausiai reikia: pietaujant jie apšvies valgomojo stalą, o ilsintis – sofą ir televizorių.“

IKEA interjero dizainerė Ūla Žebrauskaitė
Svetainė: poilsiui dviese
Būdami namuose, Gailutė ir Danius laisvalaikį leidžia prie televizoriaus. Kad žiūrint naują filmą ar mėgstamą laidą jų dėmesio neblaškytų aplink esantys daiktai, interjero dizainerė parinko uždaras spinteles BESTÅ su baltos spalvos fasadais. Jų viduje pora galės laikyti įvairias smulkmenas, o jei pasiilgtų spalvų – šviesias dureles pakeisti naujomis, nes serijoje BESTÅ jų – daugybė.


 
Svečių kambarys: sau ir svečiams
Sofa GRUNNARP atrodo nedidelė, tačiau ant jos galima patogiai sėdėti trise, o išskleidus – apnakvindinti du svečius. Po sėdimąja dalimi yra talpi dėžė papildomai patalynei. Be to, tai puiki vieta dar vienam Gailutės pomėgiui. Įsipatoginusi ant sofos ir įjungusi grindinį šviestuvą NYMÅNE, ji galės siuvinėti, o baigtus siuvinius laikyti kavos staliuko KVISTBRO viduje. 
Valgomasis: visoms šeimos šventėms
Vienokio stalo reikia pietaujant dviese, kitokio – kai švęsti susirenka visa šeima. Ištraukiamasis stalas EKEDALEN pasitarnaus abiem atvejais. Jis užima mažai vietos, o prireikus susodinti daugiau svečių, išsitraukia ir pailgėja. Tad visiems susirinkus, reikės tik pastatyti keletą papildomų kėdžių. O kad švenčiant viskas būtų šalia, prie valgomojo stalo Ūla suprojektavo didelę spintą knygoms, suvenyrams, tekstilei ir indams.
„Šios svetainės spalvinį sprendimą padiktavo paveikslas su gamtos motyvu, kurį šeimininkai norėjo pasilikti. Interjerui parinkau šviesias spalvas ir medžio raštą, kad kambarys atrodytų didesnis, o nuotaiką pagyvinau spalvota tekstile. Panorus atsinaujinti, užuolaidas ar pagalvėles bus lengva ir nebrangu pakeisti.“
IKEA interjero dizainerė Ūla Žebrauskaitė


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

TERJE

sulankstomoji kėdė, balta

19 €

Yra daugiau variantų

VILBORG

temdančiosios užuolaidos, 2 vnt., 145x300 cm, smėlinė

59,99 / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

EKEDALEN

ištraukiamasis stalas, 120/180x80 cm, balta

229 €

Yra daugiau variantų

JUSTINA

kėdės pagalvėlė, 42/35x40x4 cm, natūralios sp.

5,49

Yra daugiau variantų

KLACK

padėklas, 38x58 cm, kaučiukmedžio mediena

9,99

JUBLA

bekvapė žvakė, 35 cm, balta

6,99 / 8 vnt.

Yra daugiau variantų

JUSTINA

kėdės pagalvėlė, 42/35x40x4 cm, žalia

5,49

Yra daugiau variantų

GJERTRUD

dieninės užuolaidos, 2 vnt., 145x300 cm, balta

27,99

SANDARED

pufas, 71 cm, tamsi mėlyna

74,99

STOCKHOLM 2017

žvakidė-vaza, 12 cm, mėlyna

5,49

FÖRENLIG

vazonas, 12 cm, vidaus/lauko balta

1,99

Yra daugiau variantų

LISABO

kėdė, uosis

79 €

Yra daugiau variantų

LAUTERS

stalinis šviestuvas, uosis/balta

29,99

Yra daugiau variantų

OMTÄNKSAM

vaza, 30 cm, šviesi pilka

15,99

Yra daugiau variantų

NYMÅNE

grindinis skaitymo šviestuvas, balta

49,99

Yra daugiau variantų

BEKVÄM

taburetė-laipteliai, 50 cm, beržas

19,99

Yra daugiau variantų
X