Trijų kambarių bute gyvena trys kartos: pagrindinė istorijos herojė Natalija, jos dukra Aleksandra su vyru Daniel bei mažieji Veronika ir Bernardas. Tamsi namų svetainė, kurioje Natalija praleidžia daugiausia laiko, remonto nematė jau tris dešimtmečius. Kaip ir balkonas, per ilgą laiką praradęs savo tikrąją paskirtį ir tapęs tiesiog sandėliuku. Ar įmanoma sugrąžinti spalvas ir džiaugsmą į šias dvi erdves? Žinoma. Tai padaryti pasisiūlė IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė.
Niūrus ir nepraktiškas interjeras
Iš pirmo žvilgsnio Natalijos kambarys gana niūrus. Jame mažai natūralios šviesos, o tamsūs baldai ir aksesuarai jį dar labiau užtemdo. Prie sienos glaudžiasi seniai nebenaudojamas pianinas, o sunkus raštuotas kilimas ant grindų ir dar vienas labai panašus ant sienos ne tik vizualiai sumažina erdvę, bet ir kaupia pelėsį bei dulkes.

Nors svetainės plotas pakankamai didelis, daug vietos jame užima nefunkcionalūs ir neprotingai išdėlioti baldai. Natalija šiame kambaryje valgo, miega, priima svečius, žaidžia ir žiūri televizorių kartu su anūkais, tačiau neturi nei patogios lovos, nei stalelio, ant kurio galėtų pasidėti maistą, nei spintos, kurioje tilptų visi jos drabužiai.

Natalija seniai svajojo įsirengti jaukų kampelį poilsiui balkone, tačiau tam vis pritrūkdavo laiko, idėjų ar pinigų. Nors įkelti kojos į balkoną interjero dizainerei Birutei nepavyko, pakako kyštelėti nosį, kad suprastų, jog vietos poilsiui čia kol kas tikrai nėra. Visą nedidelio balkono plotą užima dviračiai, vaikų žaislai ir kiti sezoniniai daiktai.
Laikas pokyčiams
Interjero dizainerė Birutė apsidžiaugė gavusi įkvepiančią užduotį: vos užėjusi į kambarį, ji suprato, ką ir kaip reikėtų pakeisti, kad Natalijos svetainė ir balkonas atgytų. Anot jos, svetainėje pakanka įvesti keletą naujų spalvų ir nenaudojamus baldus pakeisti funkcionalesniais, o balkone – tiesiog susitvarkyti.
Tegyvuoja naujos spalvos!
Išvydusi naujas savo kambario spalvas, Natalija netvėrė džiaugsmu ir sunkiai rinko žodžius tiek lietuvių, tiek gimtąja rusų kalba. Dabar jos svetainė šviesi ir nuotaikinga. Saulėtą nuotaiką čia kuria šviesios sienų, baldų ir aksesuarų spalvos. Ryškiai geltonos pagalvėlės GURLI suteikia jaukumo, užuolaidos MAJGULL vakarais puikiai užtemdo kambarį, o lentynos LACK užpildo sieną virš sofos ir gražiai dera su tos pačios serijos kavos staliuku.
Miegui, poilsiui ir žaidimams
Dar vienas ryškus akcentas atnaujintame Natalijos kambaryje – sofa-lova BENNEBOL, ant kurios pakaks vietos ne tik moters draugėms ar dažnai užsukantiems anūkams, bet ir kokybiškam jos pačios miegui. Kartu su šiuo funkcionaliu baldu svetainėje atsirado ir nauja satininio audimo lajocelio ir medvilnės patalynė HÄSTFIBLA, o kad rytais būtų maloniau išlipti iš lovos, ant grindų patiestas trumpo plauko kilimas LOBBÄK.
Kur telpa visas garderobas?
Natalijos drabužiams, kurie prieš tai kambaryje netilpo, Birutė suprojektavo trijų durų modulinę spintą PLATSA su dideliu veidrodžiu, papildomais stalčiais ir aukštomis antresolinėmis spintelėmis. Šiame kambaryje labiausiai tiko tokio dydžio ir dizaino spinta, tačiau naudodamiesi PLATSA planavimo programa, lengvai surasite sprendimą, atitinkantį jūsų poreikius ir biudžetą, nes galėsite patys pasirinkti rėmų dydį, durų dizainą ir vidinių detalių kiekį.
Virš televizoriaus ir po juo
Siena priešais sofą senajame kambaryje buvo skirta televizoriui. Interjero dizainerė nutarė nekeisti jo vietos, tik tamsias spinteles pakeitė nauju TV baldų deriniu BESTÅ, susiliejančiu su balta sienų spalva. Iš tiesų tai labai universali svetainės baldų sistema, kurią lengva pritaikyti sau. Smalsu, ką dar galima sukurti? Išbandykite BESTÅ planavimo programą.
Balkonas ne tik daiktams
Natalijos balkone pagaliau atsirado vietos ne tik sandėliukui, bet ir moters poilsiui. Prie vienos iš sienų Birutė pastatė tvirtą lentyną HYLLIS, kurioje tilps įvairūs šeimos daiktai, o likusią erdvę išklojo grindų danga RUNNEN ir sukūrė jaukią oazę su lauko baldais TÄRNÖ. Dabar tai puiki vieta trumpam pabėgti nuo anūkų šurmulio ir skirti laiko sau.
Nuosavas sodelis
Šiltuoju metų laiku Natalija mėgsta auginti įvairias žoleles ir gėles. Dabar ji galės tai daryti savo balkone, nes ant medinės sienelės ÄPPLARÖ su kabliukais ir lentynomis lengvai tilps sodininkavimo įrankiai, pirštinės, vazonai, laistytuvas ir viskas, ko gali prireikti.
Kad nepritrūktų saulės
Lauko žibintai SOLVINDEN su saulės baterijomis padeda taupyti energiją ir tausoja aplinką, o apniukusiomis dienomis netgi atstoja saulę. Jie suteiks balkonui jaukumo, o svarbiausia – džiugins ne tik šiltais vasaros vakarais, bet ir atostogų sezonui pasibaigus.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

HYLLIS

lentyna, 60x27x140 cm, vidaus/lauko

18 €

BESTÅ

TV staliukas, 120x40x38 cm, balta

60 €

Yra daugiau variantų

HJÄLPA

standartinis lankstas

2 € / 1 vnt.

FLÅDIS

krepšys, 25 cm, jūrų žolės

Ankstesnė kaina 12,99

9,99

LACK

sieninė lentyna, 110x26 cm, baltai beicuoto ąžuolo raštas

Ankstesnė kaina 14,99

12,99

MAJGULL

temdančiosios užuolaidos, 2 vnt., 145x300 cm, geltona

39,99

Yra daugiau variantų

GURLI

pagalvėlės užvalkalas, 50x50 cm, aukso geltona

3,99

GJERTRUD

dieninės užuolaidos, 2 vnt., 145x300 cm, balta

24,99

LACK

kavos staliukas, 90x55 cm, baltai beicuoto ąžuolo raštas

27,99

Yra daugiau variantų

RUNNEN

lauko grindų danga, 0.81 m², rudas beicas

21 € / 9 vnt.

Yra daugiau variantų

TÄRNÖ

lauko stalas, 55x54 cm, juoda/šviesiai rudai beicuota (-s)

20 €

TÄRNÖ

lauko kėdė, sulankstoma (-s) juoda/šviesiai rudai beicuota (-s)

15 €
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.