Nors svečius įprasta priimti svetainėje, šį kartą televizijos projektas „NAMŲ IDĖJA su IKEA“ kviečia jus užsukti į garažą – svarbią namų patalpą, kurioje ypač daug laiko praleidžia šios savaitės herojus Stasys, o visai neseniai trumpam buvo apsistojęs ir IKEA interjero dizaineris Mantvydas Breivė.
Žvejo garaže – ne tik meškerės
Žvejyba šio garažo savininkui yra ne tik hobis, bet ir verslas. Tačiau daugiausia vietos jo garaže užima visai ne meškerės. Žvejybos įranga nepelnytai slepiasi tarp daugybės kitų daiktų: sūnaus automobilio detalių, įvairių meistravimo įrankių ir sodo technikos.
Daiktai čia neturi iš anksto paskirtos vietos ir panaudojus dažniausiai grąžinami ten, kur telpa. Galbūt todėl, kad garažo patalpoje beveik nėra baldų – visi daiktai laikomi tiesiog ant žemės arba vienintelėje sieninėje lentynoje, po kuria yra savadarbė kabykla smulkesniems įrankiams. Pavargę nuo netvarkos ir vis siaurėjančio praėjimo, Stasys su žmona nutarė, kad laikas imtis pokyčių.
Laikas pokyčiams
Apžiūrėjęs garažo erdvę, Mantvydas iš karto pasiūlė atsakingai peržiūrėti turimus daiktus: ar tikrai visi jie reikalingi? Atsisveikinus su senais ir nenaudojamais daiktais, atsirastų daugiau vietos tiems, kurių prireikia kasdien.

„Jeigu norite, kad garažas, sandėliukas ar kita patalpa, kurioje laikote daiktus,
būtų tvarkinga ir funkcionali, skirkite daugiau dėmesio daiktų laikymo
baldams ir reikmenims. Kai daiktai bus sugrupuoti ir turės savo
vietą, greičiau rasite viską, ko tuo metu reikia.“

IKEA interjero dizaineris Mantvydas Breivė
O kur dingo daiktai?
Iš tiesų beveik visi jie liko garaže, tik pasitraukė nuo grindų ir atrado vietą tam skirtose lentynose bei dėžėse. Atnaujintoje patalpoje kiekvienai įrankių, prietaisų ar kitų daiktų grupei Mantvydas suprojektavo skirtingus daiktų laikymo sprendimus, o sienas išdažė kontrastingomis spalvomis, norėdamas parodyti, kad net dažnai naudojamas garažas gali būti estetiškas, tvarkingas ir originalus.
Kai viskas turi savo vietą
Sunkesniems daiktams susidėti garaže atsirado naujos medinės lentynos HEJNE, kurias galima dažyti, apdoroti alyva ar beicuoti, kad tarnautų dar ilgiau, o prireikus daugiau vietos – turimą derinį papildyti naujomis dalimis. Kad būtų patogu pasiekti daiktus lentynose ir nereikėtų kilnoti sunkių dėžių, stambesnius įrankius Mantvydas apgyvendino apatinėse lentynose, o dažniausiai naudojamus – akių aukštyje. Viršutinėse lentynose nugulė dėžės PAPPIS su dangčiais, kuriose galės būti laikomi smulkiausi daiktai. Dauguma dėžių šioje lentynoje – SAMLA. Jos pagamintos iš skaidraus plastiko, todėl užmiršti, kas kur padėta, tiesiog neįmanoma, o taupant vietą, įvairių dydžių dėžes galima sukrauti vienas ant kitų.
Virtuvė garaže
Jei garaže praleidžiate daug laiko, tikrai ne visada spėjate nubėgti į namus nusiprausti rankų ar net papietauti. Todėl čia labai pravers praktiškas bei funkcionalus virtuvės sprendimas SUNNERSTA. Ją lengva surinkti ir išrinkti, o prireikus perkelti kitur. Ant skersinių galima pasikabinti rankšluostį, mobiliame vežimėlyje patogu laikyti įvairius (net ir stalo) įrankius, o po lengvai prižiūrimu stalviršiu telpa praktiškos atliekų rūšiavimo dėžės SORTERA.
Daiktams, kuriuos laikome ne dėl grožio
Planuojant garažo erdvę, reikia nepamiršti, kad joje laikomi daiktai gali būti teplūs. Tokiems daiktams dizaineris parinko lengvai valomas ir patvarias plienines lentynas HYLLIS, kurios nebijo ne tik purvo, bet ir drėgmės. Šios lentynos taip pat turi specialius uždangalus, kurie saugo daiktus nuo dulkių ir leidžia lengvu judesiu paslėpti netvarką nuo pašalinių akių – tereikia užtraukti šone esantį užtrauktuką.
Tebūnie šviesa
Garaže, kaip ir kitose namų erdvėse, labai svarbus tinkamas apšvietimas. Į Stasio garažą patenka mažai natūralios dienos šviesos, todėl virš lentynų Mantvydas įrengė šviestuvus TERTIAL, kurių kryptį galima reguliuoti. Lengvai nukreipus šviesą ten, kur tuo metu labiausiai reikia, dirbti ar tvarkytis bus kur kas patogiau.
Nuo meškerės iki laimikio
Sutvarkius garažą, pagaliau atsirado vietos ir Stasio žvejybos įrangai. Prie sienos palikęs senąjį šaldytuvą, meškeres dizaineris pasiūlė sukabinti aukščiau, ant atlenkiamų kabliukų BJÄRNUM, kuriuos galima užlenkti, kad nekliūtų, kai meškerė keliauja į žvejybą. Net ir pačioje palubėje kabančias meškeres bus patogu pasiekti, pasilypėjus ant ryškia sienų spalva nudažytų kopėtėlių BEKVÄM (ant sienos jos taip pat pritvirtintos kabliu). O masalams, valo ritėms ir kitiems smulkiems žvejybos reikmenims visada atsiras vietos ant perforuotosios lentos SKÅDIS su kabliukais ir lentynėlėmis.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
  • Newly listed

LILLVIKEN

plautuvės sifonas/dugno vožtuvas

15 €

HYLLIS

lentyna, 60x27x140 cm, vidaus/lauko

18 €

LAGAN

vir. vandens maišytuvas su svirtele, chromuotas

Ankstesnė kaina 29 €

25 €

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

BEKVÄM

kopėtėlės, 3 pakopos, 63 cm, bukas

39,99

Yra daugiau variantų

SUNNERSTA

virtuvėlė su plautuve, 112x56x139 cm

95 €

SORTERA

atliekų rūš. dėžė su dangčiu, 37 l, balta

9,99

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 76x56 cm, balta

17 €

Yra daugiau variantų

SAMLA

11/22 l dėžės skirtukas, 37x25x12 cm, permatoma

3 €

Yra daugiau variantų

HEJNE

1 dalis, 78x50x171 cm, minkštoji mediena

44 €

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 36x56 cm, balta

12 €

Yra daugiau variantų

HEJNE

1 dalis, 78x31x171 cm, minkštoji mediena

38 €

Yra daugiau variantų

HYLLIS

užvalkalas / uždangalas, 60x27x140 cm, permatoma vidaus/lauko

4 €

Yra daugiau variantų

TERTIAL

stalinis šviestuvas, tamsiai pilka

14,99

Yra daugiau variantų
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.