IKEA balkono pokyčių projektas kviečia jus į Latvijos rajoną Juglą. Čia, šalia judrios Brīvības gatvės, kartu su seserimi ir dviem katėmis gyvena pirmoji projekto dalyvė Elīza. Projekto metu IKEA interjero dizainerė atnaujino jos lodžiją.
Prieš pokyčius: sandėliukas
Iki pokyčių ši lodžija dažniau tarnavo kaip sandėliukas, o ne vieta poilsiui. „Kiekvieną pavasarį tvarkydama savo balkoną randu kalnus daiktų, kurių nenaudoju. Ir kaskart svajoju, kaip gera čia būtų leisti vasaros rytus geriant kavą ir prancūzišku rageliu ar vakarus grožintis saulėlydžiais“, – prisipažįsta Elīza ir sako, kad savo lodžijoje pasigenda praktiškų sprendimų: vietos sodo įrankiams ir augalams, skalbinių džiovyklai ir kitiems kasdienės ruošos daiktams.
Standartinė latviška lodžija
„Tai standartinė lodžija, kurią galima pamatyti daugelyje Latvijos butų. Ilgame ir siaurame balkone reikia rasti vietos ne tik poilsiui, bet ir įvairiems buities rakandams. O viską sutalpinus, dar norisi, kad čia būtų jauku ir liktų erdvės patogiai judėti“, – apie projekto iššūkius pasakoja IKEA interjero dizainerė Elīna Grieze.
Po pokyčių: daugiafunkcis balkonas
Interjero dizainerė nutarė ieškoti vietą taupančių sprendimų, kuriuos galima pritaikyti įvairaus tipo balkonuose. „Elīzos balkoną padalijau į dvi zonas: viena skirta daiktams laikyti ir skalbiniams džiovinti, o kita – poilsiui, pietums gryname ore ir susitikimams su draugais.“
Laisvalaikio kampelis
Laisvalaikio zonoje atsirado minkšti lauko pufai ir praktiški kavos staliukai, kuriuos galima naudoti ir kaip taburetes, o kai nereikia – sudėti vieną ant kito, kad užimtų mažiau vietos.
Ideali tvarka
Daiktų laikymo zonoje, prie vienos iš lodžijos sienų, IKEA interjero dizainerė pastatė dvi tvirtas metalines lentynas HYLLIS sodo įrankiams ir kitiems balkone laikomiems daiktams, o po palange pritvirtino kabliukus skalbinių džiovyklai.
Spalvinga erdvė spalvingai asmenybei
„Šio balkono savininkė – jauna ir pilna gyvenimo džiaugsmo, tad norėjau ir balkone sukurti jos charakterį atitinkančią nuotaiką. Pasirinkau šviesų foną (jame dominuoja balta ir pilka) ir ryškių spalvų, modernaus stiliaus baldus bei aksesuarus. Taip balkone atsirado raudonai dažyto metalo staliukai, spalvoti šviestuvai su saulės baterijomis ir raštuotos pagalvėlės“, – kūrybinius sprendimus pristato Elīna Grieze. 
Elīzai patinka gėlės ir žaluma – jie leidžia net ir judriausiame Rygos rajone turėti dalelę gamtos. Todėl vieną jos balkono sieną papuošė žalia dirbtinių augalų kompozicija, o kitą – vazonai su gyvomis gėlėmis.
Kai rezultatai pranoksta lūkesčius
Išvydusi savo balkoną po pokyčių, Elīza maloniai nustebo – dabar jis atrodo kur kas erdvesnis. „Niekada nemaniau, kad mano lodžija tokia didelė ir kad joje gali tilpti šitiek daiktų. Nekantrauju pasikviesti draugų, kad ir jie tai įvertintų! Juk dabar turiu viską, ko reikia geram vakarėliui: kėdžių svečiams, staliuką vaišėms, lentyną indams, daug šviesos nuotaikai sukurti ir pakankamai erdvės, kad visiems būtų patogu“, džiaugėsi Elīza.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
HYLLIS

lentyna

60x27x140 cm

11,99

RÅSKOG

vežimėlis

45x78 cm balta

49,99

Yra daugiau variantų

GLASIG

žvakidė

10x1.5 cm

0,79

CHAMAEDOREA ELEGANS

vazoninis augalas

9 cm

1,99

BESEGRA

desertinė lėkštė

Ø21 cm šviesi turkio sp.

4,99 / 4 vnt.

BESEGRA

lėkštė

Ø25 cm šviesi turkio sp.

4,99 / 4 vnt.

BESEGRA

gili lėkštė

Ø20 cm šviesi turkio sp.

4,99 / 4 vnt.

INNERSKÄR/OTTERÖN

pufas, vidaus ir lauko

41x Ø48 cm mėlyna

44,99

INNERSKÄR/OTTERÖN

pufas, vidaus ir lauko

41x Ø48 cm raudona

44,99

MULIG

skalbinių džiovykla, vidaus / lauko

57x103 cm balta

19,99
X