Kviečiame jus užsukti į Kauno miesto socialinių paslaugų centro Šeimos krizių centrą, kur kartu su interjero dizainere Ūla ir kitais IKEA darbuotojais tęsiame pradėtus darbus – toliau kuriame jaukias gyvenamąsias erdves šeimoms, kurios laikinai saugių namų neturi. Tai jau antrasis pokyčių etapas, kurio metu atnaujinome dar tris gyvenamuosius kambarius, šeimų laisvalaikio erdvę ir bendrą virtuvę.
Iki pokyčių
Iki pokyčių laikinus krizių centro gyventojus pasitikdavo plikos sienos ir būtiniausi baldai. Tačiau centro vadovės šeimoms norėjo suteikti ne tik laikiną prieglobstį, bet ir vaikams draugišką aplinką, kuri ugdytų socialinius įgūdžius, motyvuotų grįžti į normalų gyvenimą, būtų tinkama mokytis, ilsėtis ir žaisti.
Virtuvė ir valgomasis
Krizių centre šeimos dalijasi bendra virtuve, todėl joje turi pakakti vietos ne tik indams ar produktams laikyti bei gaminti, bet ir kartu pavalgyti. Prie ištraukiamojo stalo vienu metu telpa nuo 4 iki 8 žmonių, o patogiai šeimininkauti leidžia palei visą sieną įrengtos spintelės ir papildoma sala su stalčiais įvairiems virtuvės reikmenims. Stalčiai pažymėti lipdukais, kad rasti daiktus ir padėti juos į vietą būtų lengva net mažiausiems šių namų gyventojams.
Vieta mokslams ir kūrybai
Net ir laikinuose namuose gyvenimas nesustoja. Vaikams vis dar reikia mokytis ir norisi kurti. Todėl visuose kambariuose yra po rašomąjį stalą, prie kurio ruošti namų darbus ar užsiimti mėgstama veikla galima ir dviese. Numatėme vietos ir knygoms bei rašymo priemonėms – jas patogu laikyti tiesiog ant sienos su atviromis lentynomis ir perforuotosiomis lentomis.
Šeimos miegamasis
Visus centro miegamuosius įrengėme panašiai. Kiekviename iš jų yra jaukus mamos ir kūdikio kampelis su lovyte bei gulimuoju foteliu ir vietą taupančios lovos vyresniems vaikams. Vienuose kambariuose atsirado dviaukštės lovos, kituose – viengulės su papildomai ištraukiamais čiužiniais ir stalčiais.
Žaidimų ir laisvalaikio erdvė
Ką veikti baigus mokytis? Žinoma, žaisti! Atnaujinome šeimų laisvalaikio erdvę, kad joje būtų daugiau šviesos, spalvų ir veiksmo. Kol vieni vaikai mokysis naudotis žaisline virtuvėle, kiti galės piešti ar išdykauti. O kai ateis laikas miegoti, žaislus bus paprasta susitvarkyti patiems – visos spintelės, lentynos ir stalčiai yra vaikams pasiekiamame aukštyje.
„Vaikams skirtose erdvėse ir baldai turi būti skirti vaikams. Todėl žaidimų kambaryje staliukai, kėdės, lentynos ir net praustuvė yra žemesni nei įprasta.“
IKEA interjero dizainerė Ūla Žebrauskaitė
 

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

FLISAT

vaikiškas stalas, 83x58 cm

69,99

Yra daugiau variantų

MUSKOT

vazonas, 24 cm, balta

9,99

Yra daugiau variantų

IKORNNES

stalinis veidrodis, 27x40 cm, uosis

29,99

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 76x56 cm, balta

15 €

Yra daugiau variantų

GREJA

servetėlių laikiklis, juoda

2,99

SKÅDIS

indelis, balta

3 €

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

indas su dangčiu, balta

10 € / 3 vnt.

Yra daugiau variantų

IKEA PS LÖMSK

sukamasis krėslas, balta/raudona

74,99

DJUNGELSKOG

minkštasis žaislas, orangutanas

16,99

SVENSÅS

užrašų lenta, 40x60 cm, juoda

12,99

Yra daugiau variantų

NÄVLINGE

kabamasis šviestuvas, 33 cm, balta

3,99
X