Susipažinkite su pirmąja televizijos projekto „NAMŲ IDĖJA su IKEA“ šeima. Vieno kambario bute jie gyvena keturiese: tėtis Aistis, mama Rima, jų mažylis Elijus ir augintinis Ruku. Atnaujinti svarbiausią buto kambarį šeimai padėjo IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.
Vienas kambarys viskam
Kadangi šeima daug laiko praleidžia namuose, viena nedidelė erdvė turi būti pritaikyta ir augančiam vaikui, ir darbui, ir bendram laisvalaikiui. Kaip juokauja buto šeimininkai, iš tiesų jie turi daug kambarių: viena erdve dalijasi miegamasis, svetainė, vaiko kambarys, darbo kambarys ir drabužinė.

Daug vietos kambaryje užima įvairūs tėvų ir vaiko daiktai, o baldai nebūtinai naudojami pagal pirminę paskirtį. Pavyzdžiui, sofa-lova čia visada išskleista, nes tarnauja ir kaip vieta mažyliui rengti ar maitinti, o ant vystymo stalo ir po vaiko lovele telpa visas „sandėliukas“.

Stačiakampio formos kambarys apstatytas taip, kad atrodo siauras ir ilgas. Be to, jame gana tamsu, nes langą užstoja didelė spinta (vis dėlto nepakankamai didelė, kad joje tilptų visi šeimos daiktai). Spintos duris puošia „minčių koliažas“ – vienintelis objektas namuose, kurį Rima ir Aistis norėtų išsaugoti.

„Išmokome į viską žiūrėti išradingai: kaip rasti vietos mankštai, kur priglausti vystymo stalą, kaip tilpti su daiktais. Kol gali vieną dėžę su daiktais užkelti ant kitos, o po vaiko lovele arba tarp spintos ir lango dar yra vietos kažkam paslėpti, tol ir neskubi nieko keisti.“

Laikas pokyčiams
Paklausti, kaip atrodytų jų svajonių namai, Rima ir Aistis įvardijo erdvų butą, kuriame telpa visi daiktai, o už lango atsiveria miesto panorama. Pakeisti vaizdo pro langą, deja, negalėjome, tad ėmėmės pokyčių viduje. Išsiaiškinusi šeimos poreikius ir svarstydama, kaip protingai išnaudoti šią erdvę bei sutalpinti visus daiktus, interjero dizainerė nutarė suprojektuoti didelę uždarą spintą. O kad šviesos netrūktų net apniukusiomis dienomis, kambaryje atsirado daugiau ir įvairesnių apšvietimo sprendimų.
Kai rezultatas pranoksta lūkesčius
Atnaujintas kambarys labai erdvus, šviesus ir funkcionalus. Dabar jame yra viskas, ko jaunai šeimai reikėjo. Kambario centre atsirado daugiau erdvės, o visi baldai darbui, poilsiui ir patogiam gyvenimui surado savo vietą. Kad siena virš sofos-lovos neliktų tuščia, o interjere atsirastų daugiau spalvų, Eimantė čia pakabino didelį paveikslą BJÖRKSTA su pasaulio žemėlapiu. Šeima mėgsta keliauti ir planuoti savo atostogas, tad kasdien galės semtis įkvėpimo būsimoms kelionėms.
Nuo svetainės iki miegamojo – akimirksniu
Svetainės ir miegamojo zonoje pastatėme sofą-lovą GRUNNARP. Ji patogi, suskleista neužima daug vietos ir optiškai padidina kambarį, nes yra tokios pačios spalvos kaip sienos. Dieną ant sofos pakanka vietos ir namų šeimininkams, ir svečiams, o sutemus ją lengvu judesiu galima paversti plačia dviviete lova. Maža to, po sėdimąja dalimi yra talpi patalynės dėžė – dar viena vieta suslėpti šeimos daiktams. Prie sofos Eimantė suplanavo skaitymui tinkamą apšvietimą, nes Rima ir Aistis mėgsta skaityti ir kartais dirba kompiuteriu lovoje.
Mini vaikų kambarys
Vaiko kampelyje liko senoji medinė lovelė. „Nematau reikalo išmesti gerą daiktą, jeigu jis puikiai tinka atnaujintame interjere“, apie savo sprendimą pasakoja Eimantė. Po lovele atsirado nauja dėžė vaiko žaislams, o šalia jos – mobilus vežimėlis RÅSKOG, kad smulkūs daiktai prireikus būtų po ranka. Interjero dizainerė stengėsi suplanuoti kuo jaukesnį ir žaismingesnį vaiko kampelį, todėl sienas papuošė dekoratyviniais lipdukais KLÄTTA, pakabino jaukią šviesą skleidžiantį sieninį šviestuvą DRÖMSYN, o ant grindų paklojo šiltą ilgo plauko kilimą ÅDUM.
Daugiau vietos žaidimams
Sumaniai suplanavus kambarį, ant grindų liko daug laisvo ploto, kur dabar tėvams patogu sportuoti, o mažyliui Elijui – mokytis ropoti, vartytis ant lavinamojo kilimėlio KLAPPA ir žaisti.
Daiktams ir darbams
Prie lango, kurį anksčiau užstojo didelė drabužių spinta, Eimantė įrengė daiktų laikymo sistemą IVAR. Kadangi Aistis dažnai dirba iš namų, tarp atvirų lentynų, spintelių ir stalčių, kuriuose dabar telpa gausi šeimos knygų kolekcija, dokumentai ir kiti smulkūs daiktai, taip pat atsirado ir atlenkiamas pakabinamasis darbo stalas NORBERG su kampų apsaugomis PATRULL, kad mažajam būtų saugu. Priešais jį –  kompaktiška laikyseną gerinanti taburetė NILSERIK ir ryškus stalinis šviestuvas TERTIAL. Kai darbai baigti, stalą galima užlenkti, kad užimtų mažiau vietos. O talpiose lentynose paslėptas kojų kėdutes BOSNÄS naudoti trejopai: kaip dėžes daiktams, kėdes svečiams ar staliukus padėklams su vaišėmis.
Kad nepritrūktų įkvėpimo
Sistemoje IVAR pakanka vietos ne tik daiktams, bet ir mintims, idėjoms bei svajonėms. Ant laisvos sienos virš rašomojo stalo Eimantė apgyvendino išsaugotą šeimos „minčių koliažą“ (Pamenate? Anksčiau jis kabėjo ant spintos). Sukabinti nuotraukoms ir kitoms smulkmenoms puikiai tiko perforuotosios lentos derinys SKÅDIS su spaustukais.
Visa siena spintai
Vienas iš naujų sprendimų, kuriuo labai džiaugėsi Rima – nauja patogi spinta PLATSA. Beveik dvigubai didesnė už senąją, tad joje pagaliau tilps šeimos drabužiai, patalynė ir kiti daiktai. Kadangi kambarys pailgas, tamsiajame gale įrengta aukšta ir plati spinta jį vizualiai sutrumpina ir praplečia. Projektuodama uždarą spintą, Eimantė tyčia derino skirtingus (baltos, šviesiai pilkos ir medžio spalvos) stalčių priekius bei duris, kad kambaryje atsirastų daugiau dinamikos. O spintos viduje numatė apšvietimą, kuris įsijungia tik atidarius duris.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

RÅSKOG

vežimėlis, 35x45x78 cm, balta

49,99

Yra daugiau variantų

FLÅDIS

krepšys, 25 cm, jūrų žolės

10,99

ÖNSKLIG

vystymo stalo krepšeliai, 4 vnt., balta

9,99

PATRULL

kampų apsauga, balta

3,99 / 8 vnt.

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 76x56 cm, balta

15 €

Yra daugiau variantų

SJÄLSLIGT

papuošimai, 3 vnt., žalia

12,99

BOSNÄS

kojų kėdutė-dėžė, Ransta geltona

22,99

KLAPPA

žaidimų kilimėlis, 114x114 cm

37,99

NISSEDAL

veidrodis, 40x150 cm, balta

29,99

Yra daugiau variantų

SKUBB

dėžutė, 6 vnt., balta

6,99

Yra daugiau variantų
X