Kurdama šį kambarį, interjero dizainerė Anželika įsivaizdavo, kad jame gyvens du mažamečiai broliai. Abu eina į darželį, vakarais lanko karatė būrelį ir mėgsta dalyvauti varžybose, o grįžę namo kartu žaidžia, skaito ir kruopščiai prižiūri bendrą mašinėlių kolekciją.

Smalsu apžiūrėti iš arčiau? Vilniečiai šiame kambaryje gali pasisvečiuoti ir gyvai – jis įrengtas parduotuvės IKEA antrojo aukšto ekspozicijoje.

Žaidimai lygu netvarka?

Ne visada. Kad visi žaislai kambaryje atrastų savo vietą ir vaikams būtų paprasta tvarkytis be tėvų pagalbos, Anželika čia įrengė daiktų laikymo sistemą TROFAST. Tai mediniai rėmai su įvairių dydžių dėžėmis, kurias patogu ištraukti ir nusinešti, kur reikia, o baigus žaisti – grąžinti į vietą. Dalis daiktadėžių tinklinės, tad rasti norimus žaislus bus vieni juokai.

Kambario centre, ant kilimo, taip pat pastatėme užsiėmimų stalą DUNDRA. Prie šio stalo broliukai gali užsiimti įvairia veikla: žaisti traukiniais ar mašinėlėmis, konstruoti, piešti, lipdyti. Visos reikiamos priemonės telpa giliame stalo stalčiuje, o kėdes atstoja minkštos pagalvėlės BLÅVINGAD iš vandenynų pakrantėse surinkto ir perdirbto plastiko.
 

Vaizduotę žadinanti skaitykla

Suoliukas SMÅSTAD su stalčiumi yra puiki vieta žaislams paslėpti, tačiau vaikų kambaryje gali turėti ir kitą paskirtį. Pavyzdžiui, čia, įrėmintas tarp dviejų spintų, jis virto pagrindu jaukiam skaitymo kampeliui. Kad keliaujant į vaizduotės pasaulį viskas būtų po ranka, virš suoliuko atsirado sieninės knygų lentynos FLISAT ir du šviestuvai FUBBLA, kurių ryškumą galima reguliuoti.

Mažiems daiktams, turintiems didelę reikšmę

Visi tėvai didžiuojasi savo vaikų pasiekimais, bet dar labiau jais didžiuojasi patys vaikai. Todėl varžybose laimėtiems apdovanojimams kambaryje reikėtų skirti ypatingą vietą. Lentyna SPORTSLIG tam tiks idealiai: ant jos metalinių skersinių patogu sukabinti medalius, o ant medinio pagrindo – išrikiuoti taures ar įrėmintus diplomus.

O gal auginate būsimą kolekcininką? Sustatytos ant lentynos LUSTIGT, įvairios figūrėlės, mašinėlės ir kiti smulkūs daiktai visada bus dėmesio centre.
 
„Šio vaikų kambario interjerą įkvėpė vandenynas: ne tik jo spalvos, bet ir gyventojai. Todėl čia daug daiktų iš kolekcijos BLÅVINGAD, kurią sukūrėme, norėdami paskatinti vaikus domėtis vandenynais ir tūkstančiais juose gyvenančių rūšių.“

IKEA interjero dizainerė Anželika Rutkevičienė
 
 

Pusė vaikams, pusė tėvams

Drabužiams ir kitiems daiktams laikyti kambaryje suplanavome derinį PLATSA/SMÅSTAD. Tai spinta, kurios apatinė dalis skirta vaikams: visi stalčiai ir lentynos įrengti jiems pasiekiamame aukštyje, o kad būtų paprasčiau prisiminti, kas kur padėta, stalčių priekiai pažymėti etiketėmis HÄNGIG su paveikslėliais. Aukščiau esančios lentynos yra lyg nedidelis sandėliukas tėvams – čia galima laikyti sezoninius vaikų drabužius ir avalynę ar išaugtus rūbelius, kuriuos netrukus planuojate atiduoti.
 
„Galvodama apie apšvietimą, prisiminiau vandenyno bangas ir jose atsispindinčius debesis. Taip vaikų kambaryje atsirado debesų siena su LED juostomis MYRVARV ir šviestuvas KRUSNING, pro kurio gaubtą sklindanti šviesa kuria magiškus, vandens ratilus primenančius raštus. Norėjau, kad vaikai galėtų patys kurti nuotaiką kambaryje, tad į šviestuvą įsukau išmaniąją lemputę – jos spalvą galima keisti nuotoliniu būdu.“

IKEA interjero dizainerė Anželika Rutkevičienė
 X