Kurkite magiškas akimirkas prie švenčių stalo ir ypatingą nuotaiką ant jo! Šiais metais turime idėjų ir tiems, kam labiau prie širdies paprastumas, ir gausių tradicinių papuošimų mėgėjams. Tad jums tereikia išsirinkti.

Raudonos Kalėdos iš vaikystės pasakų

Tikite, kad nostalgija visada bus madinga? Tuomet ši stalo serviravimo idėja kaip tik jums. Įkvėpimo jai sėmėmės iš snieguotų Skandinavijos kraštovaizdžių, trobelių raudonais stogais ir vaikystės pasakų. Įspūdžiui sustiprinti labai tinka tradiciniai Kalėdų deriniai: žalia arba raudona staltiesė, lininės servetėlės, lėkštės ir taurės iš skirtingų servizų, nedidelės eglutės, rankų darbo papuošimai ir vintažiniai žaislai.
 
Dengiant stalą tradiciniu stiliumi, pravers skirtingų dydžių lėkštės, senoviniai įrankiai ir storesni sodrių spalvų audiniai.

Gamtos įkvėptos spalvos

Jei savo svečiams norite sukurti šiltą ir jaukią atmosferą, dengdami stalą pastelinių spalvų indus derinkite su natūraliomis medžiagomis: rotangu, kamštiena ar bambuko mediena. Pradėkite nuo tekstilės: vietoj vienos staltiesės rinkitės kelis takelius ir stalo kilimėlius, kad matytųsi ir pats stalas. Ir nebijokite žaisti: svečių lėkštės gali būti netikėtai ryškių spalvų, o joms papuošti tinka ne tik dailiai surištos servetėlės, bet ir arkliuko formos dekoracijos ar gyvi augalai.
Papuošimų švenčių stalui galima rasti miške: rinkite kankorėžius, eglių šakas ir kitas šakeles, kurios labai tiks svečių lėkštėms papuošti. Tiesiog suriškite kelias, apjuoskite kaspinu ir pririškite vardo kortelę – ši maža, tačiau maloni detalė leis jiems pasijusti laukiamiems.

Šiuolaikiškai žalia elegancija

Jei valgomasis ar svetainė gausiai dekoruoti, pats stalas gali būti gana kuklus. Šiam modernaus skandinaviško stiliaus dekorui pasitelkėme tik vieną – žalią – spalvą ir jos variacijas. Norėdami pritaikyti idėją savo namuose, pradėkite nuo augalų: tai gali būti eglių šakelės ar vazonėliuose pražydę hiacintai. Jei vis dėlto norite išvengti byrančių spyglių ar nepageidaujamo sąlyčio su maistu, natūralius eglišakius galite pakeisti dirbtinių augalų girliandomis – atrodys gražiai ir tarnaus ne vienus metus. Naudokite neutralaus atspalvio staltiesę, kiekvienam svečiui padėkite po kilimėlį, o stalo centre patieskite takelį, kurio fone gražiai išryškės žvakės ir kiti papuošimai.
 

Senosios tradicijos mėlynos spalvos fone

Šį tradicijomis alsuojantį stalą įkvėpė senas Kūčių paprotys traukti šiaudus iš po staltiesės ir šiaudiniai sodai, kadaise kabinti virš šventinio stalo. Tai idėja, kurią lengva atkartoti bet kuriuose namuose: ant baltos staltiesės išdėliokite skirtingų formų mėlynus indus, spalvoto stiklo taures ir grafinus, o medžiagines servetėles, priderintas prie indų, susukite ir papuoškite rankų darbo šiaudiniais žaisliukais.
 

Sniego baltumo šventė

Svajojate apie baltas Kalėdas? Tokias susikurti iš tiesų paprasta – pradėkite nuo modernaus, neperkrauto vaišių stalo. Viskas, ko reikia: baltutėlė staltiesė, krištolo skaidrumo taurės, porcelianiniai indai ir nerūdijančiojo plieno stalo įrankiai. Dar pridėkite po asmeninę dovanėlę svečiams, įvyniotą į blizgų, šerkšną primenantį, dovanų popierių, keletą skirtingo aukščio žvakių bei dekoratyvių eglučių stalo centre – ir voilà!
Žvakės reikalauja papildomo atsargumo: įsitikinkite, kad atvira liepsna nepasieks kitų dekoracijų, o jas pačias statykite bent 7 cm atstumu viena nuo kitos. Jei namuose yra mažų vaikų ar gyvūnų, geriau rinktis saugesnę alternatyvą – LED žvakes su baterijomis.
 

Beveik karališka puota

Prisėskite ir jauskitės lyg svečiuose pas tikrą karališkąją šeimą. Ant šio stalo puikuojasi prabangūs žalios, mėlynos ir aukso spalvos deriniai, o indai ir papuošimai parinkti su ypatingu dėmesiu detalėms. Tamsiai mėlynos lėkštės, auksiniai įrankiai nedidelėse lėkštelėse, plačios šampano taurės, žėrintys žaisliukai po stikliniu gaubtu ir per visą stalą nutiesta buksmedžio girlianda – atrodytų, smulkmenos, bet būtent jos kuria ypatingą prabangios šventės nuotaiką.
Karališko stiliaus stalui labai tiks stambiais raštais marginta staltiesė. Jei tokios namuose neturite ar nerandate pirkti patinkančios, iš raštuoto audinio (pavyzdžiui, FILODENDRON) galite išsikirpti patys – apsiūti nebūtina, nes kraštus galima prilyginti naudojant specialią palenkimo juostelę.
 

Skoningai ir paslaptingai

Jei jūsų valgomajame vyrauja neutralios spalvos (pavyzdžiui, balta ar pilka), kukliai dekoruokite ir šventinį stalą. Sukurti šiek tiek paslaptingą stilių padės tamsių spalvų indai, tekstilė ir jaukiai pritemdytas kambario apšvietimas. Naudokite tuos pačius žaisliukus ar girliandas, kuriais papuošta eglutė. Pavyzdžiui, pasirinkę aukso spalvos žaisliukus, prie jų lengvai priderinsite ir kitus stalo serviravimo reikmenis: įrankius ar servetėlių laikiklius.
 

Patarimai dengiantiems Kalėdų stalą

  • Jei ant stalo bus per daug spalvų ir papuošimų, jis atrodys ne šventiškai, o netvarkingai. Tad apsiribokite ne daugiau kaip keturiomis spalvomis ir atkartokite jas visuose namuose: tiek ant stalo, tiek ant eglutės.
  • Jei planuojate gausiai puošti stalą dekoracijomis ir naudoti spalvotas lėkštes, staltiesė turėtų būti vienspalvė. Ir atvirkščiai – patiesę margą staltiesę, indus ir papuošimus rinkitės ramesnių spalvų. 
  • Taupydami vietą ant stalo, dalį vaišių ir gėrimų galite patiekti ant vežimėlio ar virtuvinės salos, o karštus patiekalus nešti tiesiai į svečių lėkštes. Tuomet galėsite daugiau dėmesio skirti nuotaiką kuriantiems papuošimams.
  • Nustebinkite svečius dovanėlėmis: išdėlioję jas lėkštėse, ne tik sukelsite šypseną savo artimiesiems, bet ir papuošite stalą – nereikės papildomų dekoracijų.
 

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

CYLINDER

vaza, 3 vnt., skaidrus stiklas

Ankstesnė kaina 12,99

9,99

Yra daugiau variantų

IVRIG

stiklinė, 45 cl, skaidrus stiklas

2,49

Yra daugiau variantų

POKAL

vyno taurė, 20 cl, skaidrus stiklas

1,79

LÄTTAD

stalo kilimėlis, 37 cm, jūrų žolės/juoda

5,49

SOARÉ

stalo kilimėlis, 37 cm, vandens hiacintai

4,99

DYRGRIP

raudonojo vyno taurė, 58 cl, skaidrus stiklas

Ankstesnė kaina 4,99

3,99

IKEA 365+

dubenėlis, 17 cm, įžambiais kraštais balta

3,49

Yra daugiau variantų

KALAS

dubenėlis, įvairių spalvų

1 € / 6 vnt.

PLANERA

stiklinė, 30 cl, skaidrus stiklas

2,49

Yra daugiau variantų

STORSINT

martinio taurė, 24 cl, skaidrus stiklas

3,99

FÄRGKLAR

lėkštė, 26 cm, matinis šviesi turkio sp.

11,99 / 4 vnt.

Yra daugiau variantų

FÄRGKLAR

serviravimo indas, 30 cm, matinis žalia

9,99

VINTERFINT

dirbtinis augalas su vazonu, 6 cm, vidaus/lauko/Kalėdų eglė žalia

1,49

OMBONAD

stalo kilimėlis, 37x37 cm, džiutas pinta (-s)

4,99

STRIMMIG

lėkštė, 27 cm, keramika pilka

16,99 / 4 vnt.

Yra daugiau variantų

STRIMMIG

dubenėlis, 15 cm, keramika mėlyna

12,99 / 4 vnt.

Yra daugiau variantų

ANLEDNING

taurė, 32 cl, šviesi ruda

2,99

LIGUSTER

staltiesė, 145x240 cm, raštas balta

29,99

ULLERSLEV

avikailis, 85 cm, šviesi ruda

44,99

GODTAGBAR

žvakidė, 8 cm, keramika balta

4,99

ANLEDNING

grafinas, 1 l, šviesi ruda

9,99

NISSÖGA

servetėlė, 35x35 cm, smėlinė/žydra

5,99 / 4 vnt.

SÄLLSKAPLIG

vyno taurė, 27 cl, skaidrus stiklas/raštas

12,99 / 4 vnt.
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.