Prieš jūsų akis – penktoji ir pati gausiausia televizijos projekto „NAMŲ IDĖJA su IKEA“ komanda: tėvai Rūta ir Marius, auginantys penkis vaikus bei šuniuką Snaigę, ir interjero dizainerė Vaiva Klezienė, priėmusi iššūkį atnaujinti trijų šeimos pagrandukų kambarį.
Viena erdvė, trys vaikai ir visi jų daiktai
16 kv. metrų kambarį vaikai dalijasi trise. 9-metė Ugnė, 7-erių Ieva ir 5-metis Julius čia gyvena, miega, žaidžia ir laiko savo daiktus. Vyresniems broliams Rokui ir Lukui tėvai užleido savo miegamąjį, tad dalintis kambariu su jais nereikia. 
Į mokyklą jau einanti Ugnė turi rašomąjį stalą, tačiau jis atkeliavo iš virtuvės ir stalčių knygoms ar pratybų sąsiuviniams neturi. Kaip ir patogios darbo kėdės. Beje, netrukus vietos ruošti namų darbams prireiks ir būsimai pirmokei Ievai, tad naujas darbo vietos sprendimas vaikams tikrai praverstų.

Sesutės Ugnė ir Ieva turi po spintą drabužiams, o brolio rūbelius mama laiko koridoriaus komodoje. Nors vaikų kambaryje netrūksta įvairių spintelių, komodų ir stalčių, daug smulkių daiktų ir vaikų žaislai vis tiek laikomi atvirai. Šeima prisipažino pasimetusi daiktų gausoje ir nebeišmananti, kaip atsikratyti netvarkos. Tvarkytis būtų kur kas lengviau ir smagiau, jei visi daiktai turėtų savo vietą.

Vaikų miegamasis įkurtas kambario kampe, priešais duris. Ieva ir Ugnė dalijasi dviaukšte lova, o Juliaus lovytė sulūžo, tad jis kol kas miega tiesiog ant čiužinio. Vaikai prisipažino, kad pro durų stiklą vakarais sklindanti šviesa kartais trukdo užmigti, o paklausti, ką būtinai norėtų palikti kambaryje, visi lyg susitarę įvardijo televizorių, kad galėtų vakarais prieš miegą žiūrėti mėgstamus filmukus.
Laikas pokyčiams
Kaip mažoje erdvėje sutalpinti tris lovas? Kur tvarkingai laikyti vaikų daiktus? Ir ar pakaks vietos didesniam rašomajam stalui? Tai tik keli klausimai, kuriuos tėvai uždavė mūsų interjero dizainerei. Išklausiusi šeimos pageidavimus bei pasiteiravusi, kaip šeima leidžia laiką kartu ir ką veikia vaikų kambaryje, Vaiva iš karto ėmėsi darbo. Jos iššūkis – atnaujinti kambarį taip, kad vietos pakaktų viskam: mokslams, žaidimams, miegui ir vaikų daiktams.
Rausvai melsva, juodai balta
Kadangi ryškių spalvų šeima nenorėjo, vaikų kambariui Vaiva parinko klasikinį vaikišką koloritą: Ieva mėgsta rausvą spalvą, Juliui interjero dizainerė pasiūlė melsvą, o Ugnė pageidavo juodos. Kad pastelinis interjeras neišeitų per saldus, kambario sienas Vaiva išdažė pilkai, o dauguma baldų jame – balti ir tyčia kontrastuoja su sienų spalva.
Po talpią spintą kiekvienam
Pakeitus baldų išdėstymą, kambaryje atsirado vietos trims aukštoms vaikiškoms spintoms. Iš tiesų tai modulinė daiktų laikymo sistema STUVA, kurią lengva susiprojektuoti patiems pagal poreikius ir biudžetą. Vaikams paūgėjus, derinio dydį, durelių spalvą ir vidines detales galima keisti: aukščiau pakelti drabužių skersinį arba papildyti spintas stalčiais ir antresolėmis, kurias kol kas atstoja pirmosiomis vaikų vardų raidėmis pažymėtos dėžės. Baldai STUVA pritaikyti vaikų ūgiui, todėl jie galės savarankiškai tvarkytis ir rengtis, nes viską pasieks patys. O kad Ieva, Julius ir Ugnė lengvai rastų savo daiktus ir nesipeštų dėl lentynų, jų spintoms dizainerė parinko skirtingas spalvas.
Ievos grožio salonas
Nors Ievai dar tik 7-eri, ji jau spėjo sukaupti nemažą nagų lakų, lūpų blizgių bei aksesuarų kolekciją. Mergaitė labai mėgsta puoštis, tad veidrodis ir vieta papuošalams bei kosmetikai – tiesiog būtini. Norėdama nudžiuginti mažąją Ievą, Vaiva jai įrengė mini grožio saloną: ant sienos už spintų pakabino aukštą veidrodį NISSEDAL (jį saugu turėti vaikų kambaryje, nes stiklas su apsaugine plėvele) ir perforuotąją lentą SKÅDIS su kabliukais, indeliais bei lentynėlėmis. Čia puikiai tinka ir rausvas šviestuvas SMILA BLOMMA, kuris apšviečia tamsesnį kampą ir suteikia jaukumo.
Juliaus žaidimų kampelis
Dabar Julius turės ne tik naują lovą, bet ir visą nuosavą kambario pusę, kurią žymi melsva spalva nudažyta siena – namelio stogo imitacija. Mažame berniuko pasaulyje telpa daug naujų ir reikalingų daiktų: lova KRITTER su robotais išmarginta patalyne iš ekologiškos medvilnės, žaislų lagaminai FLYTTBAR, lentynos TROFAST su dėžėmis piešimo priemonėms bei kitiems smulkiems daiktams ir žaismingas sieninis LED šviestuvas KRUX, kurio forma primena šuniuką. Gerą nuotaiką ant sienos taip pat kuria rėmeliai su Juliaus nuotraukomis ir dekoratyviniai lipdukai KLÄTTA.
Erdvesnė ir saugesnė vieta vaikams
Kai kambaryje nebeliko nenaudojamų baldų, jo centre atsirado daug laisvos vietos žaidimams, šokiams ar kitai judriai veiklai. Iš senojo interjero liko tik du daiktai: vietą taupanti dviaukštė lova TUFFING ir televizorius, į kurį dabar atgręžtos visų vaikų lovos (pagaliau patogu žiūrėti animaciją jaukiai įsitaisius savo pataluose). Visa nauja tekstilė, baldai ir dekoro elementai yra saugūs, sertifikuoti ir pritaikyti vaikams.
Čia gyvena gera nuotaika
Jaukumo ir savitumo vaikų kambariui suteikia ne tik interjero dizainerės parinktos spalvos, bet ir dekoracijos. Iš spalvoto popieriaus MÅLA Vaiva iškirpo ir suklijavo visų kambario spalvų vėliavėles, kurios dabar puošia sieną virš mergaičių lovos, ant sienų pakabino rėmelių FISKBO nuotraukoms ir piešiniams, o kiekvieno vaiko zoną pažymėjo vardais, sudėliotais iš lipdukų KLATTA. Bendrąjį kambario apšvietimą papildė saugūs ir nuotaikingi LED šviestuvai, o vietoj nuobodžios patalynės atsirado vaikiškais raštais išmarginti užvalkalai VÄNSKAPLIG bei LATTJO. Juk vaikų kambarys turi būti žaismingas ir žavus – visai kaip jo gyventojai!
Rašomasis stalas dviem
Prie lango interjero dizainerė suplanavo dvi darbo vietas Ugnei ir Ievai. Kompaktiški rašomieji stalai MICKE, skiriami stalčių spintelės su ratukais, yra puikus sprendimas mažame kambaryje. Nors stalai nedideli, kiekvienas turi po platų, gilų stalčių, o nugarėlėse yra angos laidams, tad patogu įjungti šviestuvą arba kompiuterį. Šalia – dvi vaikiškos kėdės ÖRFJÄLL, kurios tarnaus ilgai, nes aukštį galima reguliuoti. O kad mokantis ar ruošiant namų darbus netrūktų šviesos, abiem mergaitėms pastatyti staliniai šviestuvai FUBBLA.
Tvarka, kuri įkvepia žaisti
Prie rašomojo stalo taip pat atsirado universalios lentynos su dėžėmis TROFAST. Uždarose dėžėse patogu laikyti žaislus, knygeles ir kitus smulkius daiktus, o greitai paslėpus netvarką, lieka daugiau laiko žaidimams. Beje, jei norite sukurti būtent jūsų vaikams ar kambario interjerui pritaikytą sprendimą, galite rinktis įvairių dydžių, formų ir spalvų derinius – serijoje TROFAST jų daugybė.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

MICKE

rašomasis stalas, 73x50 cm, balta

69 €

Yra daugiau variantų

MICKE

stalčių spintelė su ratukais, 35x75 cm, balta

79,99

Yra daugiau variantų

NISSEDAL

veidrodis, 40x150 cm, balta

29,99

Yra daugiau variantų

KRITTER

lovos rėmas su lentj. pagr., 70x160 cm, balta

84,99

BOLMEN

taburetė-laiptelis, balta

7,99

FISKBO

rėmelis, 21x30 cm, juoda

1,99

Yra daugiau variantų

FUBBLA

sieninis LED šviestuvas, balta

32,99

FUBBLA

stalinis LED šviestuvas, balta

34,99

TUFFING

dviaukštės lovos rėmas, 90x200 cm, tamsiai pilka

169 €

DJUNGELSKOG

minkštasis žaislas, panda

23,99

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 36x56 cm, balta

10 €

Yra daugiau variantų
X