Susipažinkite su Jurgita, Andriumi ir mažyliu Roku, dar visai neseniai atėjusiu į šį pasaulį, tačiau jau turinčiu nuosavą kambarį. Įrengti jaukią vaikišką erdvę, į kurią Rokas persikels šiek tiek ūgtelėjęs, kai bus trejų, jaunai šeimai padėjo IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė.
Iššūkis interjero dizainerei
Kambarys, kurį tėvai nutarė paskirti Rokui, yra taisyklingos stačiakampio formos. Tikra interjero dizainerio svajonė! Tačiau Birutei teko susidurti ir su iššūkiais. Tame pačiame kambaryje reikėjo rasti vietos įvairioms veikloms: žaidimams, daiktų laikymui ir miegui. Be to, šeima norėjo, kad kambarys augančiam Rokui tarnautų ilgai – nuo kūdikystės iki paauglystės.
Kambarys žaidimams...
Vieną kambario pusę interjero dizainerė paskyrė žaidimams. Ryškių spalvų sienas ji pakeitė baltomis, kad būtų šviesiau, o kad kambarys nebūtų per rimtas, jas papuošė žaismingais atostogų prie jūros motyvais. Čia atsirado vaikiškas staliukas su kėdutėmis MAMMUT, spalvotos vėliavėlės ir laivelis, ant kurio burių galima piešti kreida. Ant laivo šono žybsi trys nuo judesio įsijungiantys LED šviestuvai, kurie visada parodys kelią, jei paryčiais norėsis iškeisti savo lovą į tėčio ir mamos.
...ir saldiems sapnams
Kitai kambario pusei, kurioje įrengtas miego kampelis, Birutė tyčia parinko tamsesnę mėlyną spalvą. Kartu su trimis virš lovytės šviečiančiais dangaus kūnais, ji ramina ir suteikia jaukumo.
Kadangi kambaryje Rokas gyvens ne vienerius metus, interjero dizainerė jam parinko lovytę BUSUNGE, kuri augs kartu. Keičiamo ilgio (138–208 cm) lova tinka vaikams nuo 3 iki 7 metų. Joje miegoti saugu, nes visi kampai užapvalinti, o šonuose esančios apsaugos neleidžia iškristi.
Vienas langas – trys sprendimai
Vienintelį kambaryje esantį langą užstoja lauke augantys medžiai, tad dienos metu patalpoje gana tamsu. Naktimis, priešingai, miegoti trukdo ryški pro langą sklindanti gatvės žibintų šviesa. Norėdama palengvinti šeimos gyvenimą, Birutė pasiūlė paprastą sprendimą – pakabinti trigubas užuolaidas: labai plonas dienines, kurios gerai praleidžia dienos šviesą ir paslepia radiatorių, vidutinio tankumo užuolaidas, kurios leidžia šiek tiek pritemdyti kambarį pietų miegui, ir temdančiąsias, kurias užtraukus bus visiškai tamsu.
Laikas tvarkytis? Vaikų žaidimai!
Daiktų laikymo baldai TROFAST – puiki vieta piešimo priemonėms, pasakų knygelėms ir įvairioms smulkmenoms. Juos galima papildyti skirtingų dydžių ir spalvų dėžėmis arba lentynėlėmis ir pastatyti ar pakabinti vaikams tinkamame aukštyje, kad galėtų pasiekti ir patys susitvarkyti.
Kad nepritrūktų vietos augančio Roko drabužiams ir kitiems daiktams, vieną iš kambario sienų interjero dizainerė paskyrė vaikiškai daiktų laikymo sistemai STUVA. Ją lengva modeliuoti pagal kambario formą ir poreikius, o parinkus ryškesnę durelių ar stalčių spalvą – pakeisti viso kambario nuotaiką. Be to, rinkinyje yra spalvotų lipdukų, kuriuos galima klijuoti ant rankenėlių ir rašyti kreida, kad būtų lengviau prisiminti, kur kas padėta.

„Planuojant vaiko kambarį, svarbiausia, kad būtų saugu ir patogu pačiam vaikui. Rinkitės baldus ir dekoracijas, kurie patiktų ne jums, o augančiam mažyliui. Stenkitės, kad vaikas galėtų savarankiškai pasiekti daiktus stalčiuose ir lentynose, o visi gražūs ir įdomūs dalykai būtų jo akių lygyje.“

IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
BUSUNGE

keičiamo ilgio lova

80x130/200 cm balta

169 €

Yra daugiau variantų

MAMMUT

vaikiška kėdutė

39x36x67 cm vidaus/lauko/balta

9,99

Yra daugiau variantų

KRAMIG

minkštasis žaislas

balta/juoda

3,49

FISKBO

rėmelis

21x30 cm balta

1,99

Yra daugiau variantų

DJUNGELSKOG

minkštasis žaislas

panda

17,99

MAMMUT

vaikiška kėdutė

39x36x67 cm vidaus/lauko/raudona

9,99

Yra daugiau variantų

MAMMUT

vaikiškas stalas

48x Ø85 cm vidaus/lauko mėlyna

34,99

Yra daugiau variantų

MOLGAN

LED šviestuvas

Ø8 cm balta/veikia su baterijomis

6,99 / 1 vnt.

FUBBLA

sieninis LED šviestuvas

10x20x15 cm balta

24,99

FAMNIG HJÄRTA

pagalvėlė

101x40 cm raudona

8,99

MÖJLIGHET

lovos kišenė

75x27 cm mėlyna

6,99

EKORRE

supamasis briedis

29x52 cm raudona/kaučiukmedžio mediena

34,99

TROFAST

dėžė su dangčiu

30x23 cm balta

4 €

BLÅHAJ

minkštasis žaislas

100 cm ryklys

17,99

FLYTTBAR

lovadėžė

58x58x15 cm tamsiai pilka

9,99

TROFAST

sieninė lentyna

21x30 cm baltai beic. pušies masyv. mediena/balta

41 €

Yra daugiau variantų

FLYTTBAR

žaislų dėžė

57x35x28 cm turkio sp.

14,99
X