Šios savaitės herojai – jauna vilniečių šeima: mama Inesa, tėtis Vytenis ir jų pagrandukė Kotryna. Daug laiko darbe ir kelionėse praleidžiantys tėvai ilgai nesuko galvos dėl to, kaip įrengti jų namai, tačiau gimus dukrytei Inesa atrado naują pomėgį – gaminti, ir suprato, kad senojoje virtuvėje to daryti tiesiog negali. Kodėl? Ieškoti atsakymo į šį klausimą jai padėjo IKEA interjero dizainerė Ingrida.
 

 
Prieš: virtuvė balkone

Iki pokyčių šeimos virtuvė buvo įrengta ankštame balkone. Tačiau maža erdvė nebuvo vienintelis jos trūkumas. Vasarą saulė greit prišildydavo patalpą, todėl gaminti joje buvo per karšta, o žiemą – per šalta. Suktis prie puodų dviese čia beveik neįmanoma, kaip ir stebėti kitame kambaryje žaidžiančią Kotryną. Didžiausia Inesos ir Vytenio svajonė – turėti erdvesnę virtuvę, tačiau išsaugoti valgomąjį ir pagaliau grąžinti balkonui jo tikrąją paskirtį. Ar tai įmanoma? Įvertinkite patys.
Po: kambarys, kuriame telpa viskas

Virtuvė su valgomuoju – namų vieta, kurioje įprastai praleidžiama daugiausia laiko. Čia gaminama, valgoma, dirbama, poilsiaujama, žaidžiama ir bendraujama... Būtent tokią erdvę Inesos ir Vytenio šeimai norėjo sukurti IKEA interjero dizainerė Ingrida. 

Dabar joje telpa ne tik visi gaminimo indai, įrankiai, bet ir valgomojo stalas, ir net žaidimų kampelis Kotrynai. Uždarose spintelėse galima sudėti daugybę daiktų, o dėl matinių baltos spalvos fasadų virtuvė visada atrodys švari ir tvarkinga.

Valgomojo stalą Ingrida parinko apvalų – DOCKSTA, nes toks yra saugesnis namuose augančiai mažylei ir užima palyginti mažai erdvės. Be to, prie jo galima susodinti daugiau svečių nei prie tokio paties dydžio keturkampio stalo. Prireikus, šis stalas atstos ir rašomąjį, nes virš jo interjero dizainerė įrengė atskirą apšvietimą.

„Stengiausi maksimaliai išnaudoti patalpos plotą ir aukštį. Todėl buvusio valgomojo zonoje suprojektavau kampinę (L formos) virtuvę su spintelėmis iki pat lubų. Tokios formos virtuvė užima mažiau vietos ant grindų, todėl joje lengvai telpa ir valgomojo stalas. O kad būtų patogu gaminti, darbo zonas išdėsčiau pagal vadinamojo funkcinio trikampio taisyklę: išlaikant 1,5–2,4 m atstumą tarp šaldytuvo, kaitlentės ir plautuvės, darbas ir judėjimas virtuvėje tampa kur kas lengvesnis.“


IKEA interjero dizainerė Ingrida Briedė
Žaidimų kampelis

Kol tėvai gamina, mažylei taip pat nebūtina nuobodžiauti. Virtuvėje Ingrida įrengė mobilų žaidimų kampelį, kuris gali keliauti iš vienos namų vietos į kitą. Čia atsirado praktiškas žaislų krepšys, lengvai valomas kilimas JÄTTELIK iš tvirto, neteplaus sintetinio pluošto ir vežimėlis NISSAFORS, kuris Kotrynai augant galės keisti paskirtį: dabar jame patogu laikyti žaislus, o vėliau jis puikiai tiks indams, maisto produktams ar kitoms virtuvės smulkmenoms susidėti.
Daugiau vietos poilsiui

Iškrausčius virtuvę, balkonas virto jaukia poilsio oaze, kurioje gera tiesiog prisėsti, gurkšnoti kavą rytais ir grožėtis vaizdu pro langą. Plačios palangės atstoja baro stalą, o dvi patogios baro kėdės FRANKLIN susilanksto, kad neužimtų vietos, kai nenaudojamos. Ant langų Ingrida pakabino užuolaidas, kurios praleidžia šviesą, bet sulaiko saulės spindulius, kad balkonas taip greit neprikaistų.
Ir būtiniausiems daiktams!

Nišoje, kur anksčiau stovėjo šaldytuvas, interjero dizainerė pastatė metalinę lentyną su spintele KOLBJÖRN. Šis baldų derinys tinka naudoti tiek patalpoje, tiek lauke, todėl tarnaus ilgai bet kokiomis oro sąlygomis. Inesa ir Vytenis čia galės laikyti gėlių priežiūros įrankius, knygas ar kitus poilsiui balkone būtinus daiktus.

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

RISATORP

krepšelis, 25x26x18 cm, balta

Ankstesnė kaina 7,99

5,99

Yra daugiau variantų

VITMOSSA

užtiesalas, 120x160 cm, pilka

2 €

EKBACKEN

stalviršis, 186x2.8 cm, šviesiai pilka betono imitacija/laminatas

55 €

Yra daugiau variantų

FRANKLIN

sulankstomoji baro kėdė su atkalte, 63 cm, balta/balta

35 €

Yra daugiau variantų

TJENA

dėžė su dangčiu, 18x25x15 cm, balta

2,49

Yra daugiau variantų

KUNGSFORS

skersinis, 56 cm, nerūdijantis plienas

7 €

Yra daugiau variantų

KUNGSFORS

indas, 12.0x26.5 cm, nerūdijantis plienas

7 €

Yra daugiau variantų

ÄLMAREN

virtuvinis vandens maišytuvas, nerūdijančio plieno spalva

Ankstesnė kaina 79 €

59 €

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

DOCKSTA

stalas, 103 cm, balta/balta

Ankstesnė kaina 199 €

179 €

NISSAFORS

vežimėlis, 50.5x30x83 cm, balta

24,99

Yra daugiau variantų

KOLBJÖRN

lentyna su spintele, 80x37x161 cm, smėlinė

158 €
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.