Į svečius kviečia dar viena televizijos projekto „NAMŲ IDĖJA su IKEA“ šeima – mama Mintarė ir trys jos vaikai: penkiolikmetė Rusnė bei mažyliai Preila ir Vakaris. Restoranų versle kadaise dirbusi Mintarė daug gamina ir namuose. Kadangi vaikai alergiški, kiekvienam ji ruošia skirtingus patiekalus, tad virtuvėje praleidžia tikrai nemažai laiko. Atnaujinti svarbiausią namų kambarį šeimai padėjo IKEA interjero dizainerė Ilona Mozgo.
Didelė, bet nefunkcionali erdvė
Nors senoji virtuvė šeimai tarnauja jau kiek daugiau nei 20 metų, ji įrengta neracionaliai ir neišnaudoja visos erdvės taip, kaip galėtų. Patalpos centre daug vietos užima senas baras, naudojamas tiesiog daiktams laikyti ir nesaugus vaikams, nes turi aštrias briaunas ir lentynėles, kuriomis galima pavojingai aukštai užlipti. Daug daiktų šeima laiko atvirai, ant baro paviršių, stalviršio ar spintelių viršaus, nes siaurose spintelėse ne viskas telpa.

Nors spintelių virtuvės baldų komplekte gana daug,  jos siauros ir netalpios, o kai kurių durys nebeužsidaro. Be to, Mintarę jau kurį laiką erzina įkyrėję ryškios spalvos fasadai, senas gartraukis ir per silpnas stalviršio apšvietimas.

Senasis valgomojo baldų komplektas „slepiasi“ po kėdžių užvalkalais ir staltiese, o vaikiškas gardelis kambario kampe naudojamas kaip spinta daiktams susidėti. Vaikų kampelis, kur mažieji žaidžia, kol mama gamina, taip pat jau reikalauja remonto: ilgai tarnavę mediniai baldai sulūžę ir apsukti lipniąja juosta.
Laikas pokyčiams
Paklausta, kaip įsivaizduoja virtuvę po pokyčių, mama Mintarė atsakė, kad ryškių spalvų joje nebenori. Vietoj į akį krentančių žalsvų virtuvės fasadų svajoja apie šviesų ir jaukų Provanso stilių bei spinteles, kuriose tilptų kuo daugiau virtuvės rakandų, nes laikyti jų ant stalviršio nemėgsta. Taip pat norėtų didesnės indaplovės (60 cm vietoj turimos 45 cm), gartraukio ir indaujos mylimam, bet vietos namuose nerandančiam pietų servizui.
Tas pats išdėstymas, naujas dizainas
Nors baldų išdėstymas atnaujintoje virtuvėje nepakito, bendras vaizdas pasikeitė kardinaliai. Šviesūs tradicinio stiliaus baldai praplečia erdvę ir puikiai dera su dinamikos suteikiančiais tamsiais akcentais. Be to, naujoji virtuvė kur kas funkcionalesnė ir suskirstyta į atskiras zonas: maisto gaminimo zonoje spintelės sumaniai išnaudoja erdvę iki pat lubų, valgomojo zonoje virš stalo atsirado Mintarės išsvajota indauja, o kitoje patalpos pusėje – prie naujos stilistikos deranti vaikų žaidimų zona.
Vietoj baro – erdvesnis valgomasis
Panaikinus barą, patalpos centre liko daugiau vietos valgomajam. Dabar šią zoną nuo virtuvės vizualiai skiria tamsus raštuotas trumpo plauko kilimas (tokį lengviau prižiūrėti), o ant jo puikuojasi medinės kėdės ir vaikiškos kėdutės INGOLF bei ištraukiamasis valgomojo stalas INGATORP. Šio stalo paviršius atsparus skysčiams, aliejui, maisto dėmėms, įbrėžimams ir smūgiams (taigi visoms vaikų išdaigoms), o išskleidus aplink jį galima susėsti aštuoniese. Kad sėdėti valgant būtų patogiau, kėdės paminkštintos pagalvėlėmis. Kai susiteps, jas galima skalbti, o jei pabos – pakeisti naujomis.
Jaukumo suteikia tekstilė
Norėdama sušvelninti pro virtuvės langą sklindantį natūralų apšvietimą, Ilona pakabino stilistiką atitinkančias medvilnines užuolaidas LENDA. Užuolaidos pritemdo patalpą ir suteikia privatumo, nes iš lauko nieko nesimato. Be to, jos su kilpelėmis, todėl nereikia pirkti atskirų kabliukų – galima kabinti tiesiai ant karnizo.
Virtuvė, pritaikyta vaikams
Mes tikime, kad gera ir svetinga virtuvė – tokia, kurioje vaikai ir suaugusieji noriai leidžia laiką drauge: gamina maistą, žaidžia, ruošia namų darbus ir daro daug kitų dalykų. Kadangi namuose yra vaikų, Ilona nutarė pasirūpinti, kad jiems būtų ne tik saugu, bet ir smagu! Taip virtuvėje atsirado žaislinė virtuvė DUKTIG, vaikiškų baldų komplektas LÄTT bei taburetė-laipteliai BEKVÄM, ant kurio pasilypėjus patogu pasiekti stalviršį ir gaminti kartu su mama. O magnetams, kuriuos vaikai kolekcionavo ant šaldytuvo durų, interjero dizainerė pakabino magnetinę lentą SPONTAN.

„Kai namų erdve dalijatės su vaikais, nebandykite to paslėpti. Verčiau
pasistenkite, kad kiekvienas, net mažiausias, šeimos narys čia jaustųsi gerai:
prie valgomojo stalo pristumkite stilingas vaikiškas kėdes, o jeigu virtuvėje yra
daugiau erdvės, joje galite įrengti ir atskirą žaislinę virtuvėlę.“

IKEA interjero dizainerė Ilona Mozgo
Šeima norėjo šviesios virtuvės, todėl interjero dizainerė parinko balkšvos kreminės spalvos spintelių fasadus ir stalčių priekius BODBYN. Elegantiški tradicinio stiliaus fasadai lakuoti, jų paviršius glotnus, atsparus drėgmei ir dėmėms, todėl virtuvę bus lengva valyti ir išlaikyti tvarkingą. Štai kodėl šiems fasadams suteikiama net 25 metų garantija!  Kartu su spintelėmis Ilona atnaujino ir buitinę techniką: vienoje iš spintelių atsirado įmontuojamasis gartraukis UNDERVERK, kitoje – indaplovė LAGAN, o už aukštos spintelės durų slepiasi šaldytuvas RÅKALL. Atnaujinta ir maisto gaminimo zona: čia atsirado nauja kaitlentė MATMÄSSIG ir konvekcinė orkaitė MATTRADITION.
Didesnis stalviršis
Kadangi mama svajojo apie virtuvę, kurioje būtų daugiau vietos gaminti, Ilona parinko tinkamesnę vietą plautuvei ir kaitlentei, o tarp jų suplanavo naują platesnį stalviršį EKEBACKEN. Laminuotą šviesaus ąžuolo rašto stalviršį lengva prižiūrėti, tad jis tarnaus ilgai, net ir intensyviai naudojamas. Po stalviršiu atsirado talpus aukštas stalčius puodams ir keptuvėms bei keletas mažesnių su įrankių padėklais VARIERA, o virš jo – LED šviestuvai OMLOPP, kad gaminti maistą būtų patogu bet kuriuo paros metu.
Talpesnės spintelės
Daiktams, kurie anksčiau neturėjo vietos, interjero dizainerė suplanavo daugiau ir didesnių spintelių. Viršutinėse spintelėse galima tvarkingai laikyti indus bei stiklainius KORKEN su biriais maisto produktais, pavyzdžiui, kruopomis ar arbata. O papildomos lentynėlės VARIERA padeda išnaudoti visą lentynų aukštį: naudojant jas, patogu sustatyti puodelius ar kitus mažus indus keliais aukštais ir prireikus lengvai juos pasiekti.
Daugiau vietos daiktams
Kad virtuvės kampas neliktų tuščias ir nenaudojamas, Ilona jame taip pat suplanavo vietą daiktams. Dažniausiai naudojamiems įrankiams, virtuviniams rankšluosčiams, puodeliams ar nedideliems vazonams su prieskoniniais augalais pakabinti ant sienos atsirado skersinis FINTORP, o šalia, ant stalviršio – tos pačios serijos popierinių rankšluosčių laikiklis.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

INGOLF

kėdė, balta

Ankstesnė kaina 59 €

49 €

Yra daugiau variantų

METOD

kamp. past. spint. rėmas, 128x68x80 cm, balta

65 €

Yra daugiau variantų

BODBYN

durys, 60x80 cm, balkšva

49 €

Yra daugiau variantų

INGATORP

ištraukiamasis stalas, 155/215x87 cm, balta

Ankstesnė kaina 339 €

299 €

Yra daugiau variantų

LÄTT

vaikiškas stalas su 2 kėdėmis, balta/pušis

Ankstesnė kaina 34,99

27,99

RANARP

kabamasis šviestuvas, 38 cm, juoda

24,99

Yra daugiau variantų

KORKEN

indas su dangteliu, 1 l, skaidrus stiklas

2,99

Yra daugiau variantų

BEKVÄM

kopėtėlės, 3 pakopos, 63 cm, juoda

39,99

Yra daugiau variantų

VARIERA

įstat. lentyna, 32x28x16 cm, balta

7 €

Yra daugiau variantų

DUKTIG

žaislinių daržovių rink., 14 vnt.

8,99

MATTRADITION

konvekcinė orkaitė, IKEA 300 balta

Ankstesnė kaina 329 €

275 €

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

Yra daugiau variantų

KORKEN

indas su dangteliu, 0.5 l, skaidrus stiklas

1,99

Yra daugiau variantų

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas, 12 cm, vidaus/lauko/Vėdrynas rausva

5,99

ENERYDA

rankena, 112 mm, juoda

8 € / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

BETYDLIG

karnizo laikiklis, juoda

1 €

Yra daugiau variantų
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.