Tėtis Mindaugas ir keturi vaikai (penktasis, vyriausias, namo grįžta tik per atostogas) virtuvėje praleidžia daug laiko: čia gamina, žaidžia, ruošia namų darbus. Deja, tai daryti tenka pamainomis, nes erdvės tilpti visiems kartu – mažoka. Ar IKEA interjero dizainerei Dovilei Genytei pavyks padidinti šeimos virtuvę? Pažiūrėkite.
Dideli baldai mažoje erdvėje
Vos užėjus į senąją šeimos virtuvę, apima jausmas, kad kažkas čia ne taip. Iš viršaus „spaudžia“ pažemintos lubos, laisvai suktis prie stalviršio trukdo stambi buitinė technika, o ir taip mažoje patalpoje daug vietos užima masyvūs kampiniai sėdimieji baldai. Dėl jų virtuvėje telpa tik siauras staliukas, prie kurio susėsti penkiese beveik neįmanoma.
O kur jūs gaminate?
Platus stalviršis abiejose viryklės pusėse apkrautas daiktais, todėl erdvės maistui ruošti ant jo tiesiog nebelikę. Ją visą užima mikrobangų krosnelė, indų džiovykla ir kiti virtuvės rakandai.
Daiktai karaliavo visur
Šeimos virtuvėje labai trūko uždarų spintelių. Todėl indai, gaminimo įrankiai ir maisto produktai buvo laikomi chaotiškai: atvirose lentynose, ant šaldytuvo, stalviršio ir net palangės.
Tebūnie balta
Senojoje virtuvėje buvo tamsu, todėl interjero dizainerei iš karto kilo idėja: naujoji bus balta. Dovilė suprojektavo virtuvę, kurioje visos spintelės uždaros, o durelės ir stalčių fasadai VEDDINGE – sienų baltumo, todėl dabar maža patalpa atrodo erdvesnė. Be to, išardžius skirtingų lygių lubas, atsirado vietos dar vienai sieninių spintelių eilei, taigi ir daiktų virtuvėje tilps daugiau.

„Daugiausia dėmesio skyriau apšvietimui. Pakeitėme lubose įmontuotus šviestuvus, šviestuvą virš valgomojo stalo ir įmontavome šviestuvų virš virtuvinio stalviršio. Šviesioje virtuvėje bus malonu ne tik gaminti ar valgyti, tačiau ir leisti laiką su vaikais – piešti ar žaisti stalo žaidimus. “

IKEA interjero dizainerė Dovilė Genytė
Dabar vietos užteks visiems
Seną kampinį baldų komplektą pakeitė didesnis valgomojo stalas ir penkios kėdės – po vieną kiekvienam šeimos nariui. Laukiant svečių, stalą EKEDALEN galima išskleisti ir pastatyti papildomų sulankstomų kėdžių. Pavyzdžiui, TERJE – būtent tokią Dovilė paslėpė tarpe, likusiame tarp šaldytuvo ir sienos. Interjero dizainerė tyčia paliko jį neuždengtą apdailos juosta – juk mažoje virtuvėje svarbus kiekvienas centimetras!
Daugiau erdvės namų kulinarams
Namuose maistą šeimai gamina ne tik tėtis – jam padeda dukra, kuri receptų mokosi iš močiutės, tad vietos prie stalviršio dažnai reikia dviem. Kai indų džiovykla persikėlė į spintelę virš plautuvės, smulkūs daiktai rado vietą spintelėse, o įprastą mikrobangų krosnelę pakeitė įmontuojamoji, atsilaisvino didelis stalviršio plotas. Dabar ant jo galima susikurti net keletą maisto gaminimo vietų, tad nuo šiol vakarienę drauge ruošti galės visa šeima.
Tvarka spintelėse
Kad būtų lengviau palaikyti tvarką spintelių lentynose ir stalčiuose, smulkius daiktus interjero dizainerė sudėjo į dėžutes. Spintelėse taip pat atsirado įstatomos lentynėlės VARIERA – jos padeda maksimaliai išnaudoti lentynų aukštį ir lengviau pasiekti dėžutėse esančius daiktus.
...ir stalčiuose
Dovilė tiki, kad tvarka stalčiuose prasideda nuo grupavimo. Todėl, atskyrusi maisto produktus nuo kitų virtuvėje laikomų daiktų, vieną stalčių paskyrė būtent jiems. Įvairių dydžių sandarūs maisto indeliai IKEA 365+ padės išsaugoti produktų šviežumą ir užtikrins, kad kruopos ar prieskoniai neišbyrėtų. O reguliuojami stalčių skirtukai MAXIMERA leis lengvai atskirti vienus indelius nuo kitų.

„Jei prieiti prie lango trukdo kiti kambaryje esantys baldai, nuotoliniu būdu valdomos ritininės užuolaidos – puikus sprendimas. Jos neturi virvelių, todėl yra saugios vaikams ir ant palangės pasivaikščioti mėgstantiems naminiams gyvūnams.“

Dovilė Genytė, IKEA interjero dizainerė


 


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

VARIERA

dėžė, 24x17 cm, balta

3,99

Yra daugiau variantų

BOSJÖN

virtuvinis vandens maišytuvas, juodos sp. šveistas metalas

129 €

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

Yra daugiau variantų

VARIERA

dėžė, 34x24 cm, balta

5,99

Yra daugiau variantų

IDOLF

kėdė, juoda

59 €

IKEA 365+

maisto indelis su dangčiu, 5.2 l, stačiakampis/plastikas

Ankstesnė kaina 6,49

5,99

Yra daugiau variantų

IKEA 365+

maisto indelis su dangčiu, 10.6 l, stačiakampis/plastikas

Ankstesnė kaina 7,49

6,99

Yra daugiau variantų

VARIERA

įstat. lentyna, 32x28x16 cm, balta

7 €

Yra daugiau variantų

IKEA 365+

indas su dangteliu, 2.3 l, permatoma/balta

3,49

Yra daugiau variantų

TJENA

dėžė su dangčiu, 25x35x20 cm, balta

3,99

Yra daugiau variantų

IKEA 365+

24 dalių stalo įrankių rinkinys, nerūdijantis plienas

22,99

GRADVIS

vaza, 21 cm, rausva

8,99

LILLVIKEN

dangtelis

5 €

LÄTTAD

stalo kilimėlis, 37 cm, jūrų žolės/juoda

3,99

IKEA 365+

stiklinė, 45 cl, skaidrus stiklas

6,99 / 6 vnt.

Yra daugiau variantų

NYMÅNE

kabamasis šviestuvas, antracito sp.

39,99

Yra daugiau variantų

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas, 9 cm, Rozmarinas

3,99

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas, 9 cm, vidaus/lauko Pogonateras

Ankstesnė kaina 3,99

2,99

Yra daugiau variantų

EKEDALEN

ištraukiamasis stalas, 120/180x80 cm, balta

Ankstesnė kaina 229 €

199 €

Yra daugiau variantų
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.