Ieva ir Vitalijus jau kurį laiką svajojo apie kambarį, kuriame būtų smagu ne tik leisti laiką su mažąja Elija, bet ir priimti svečius. Iškeisti seną svetainę į jaukesnę ir erdvesnę jiems padėjo IKEA interjero dizainerė Ilona Mozgo.
Ploto daug, o vietos mažai
Svetainė – svarbiausias namų kambarys, kuriame šeima praleidžia beveik visą dieną. Čia jie kartu žaidžia stalo žaidimus, Elija žiūri animacinius filmus, o tėvai mielai pasikviestų svečių, tik... Vietos jiems susodinti beveik 17 kvadratinių metrų kambaryje kažkodėl nepakanka. Dėl visko kalti netinkamai parinkti baldai: daug vietos užima darbui nenaudojamas rašomasis stalas, o ant masyvios sofos patogiai sėdėti galima tik trise.
Svetainė ar vaikų kambarys?
Nors Elija turi atskirą kambarį, jos žaidimų namelis iki pokyčių užėmė garbingą vietą svetainėje. Ryškus, prie medinių baldų nederantis žaislas ir įvairiausių spalvų daiktai, puikiai matomi už stiklinių sekcijos durų, kūrė netvarkos įspūdį. O prireikus erdvės stalo žaidimams ar mergaitės gimnastikos užsiėmimams, dažnai tekdavo nešioti sunkų medžio masyvo staliuką iš vienos vietos į kitą.
Trūko vietos daiktams
Didžiulė sekcija, skirta daiktams laikyti, neatitiko šeimos poreikių. Dėl vietos joje rungėsi patalynės užvalkalai, dokumentai, stalo žaidimai ir Elijos piešiniai. Ko nors prireikus, rasti buvo nelengva, o išėmus vieną daiktą, kartu imdavo byrėti ir kiti.

„Prieš imantis pokyčių svetainėje, svarbu nuspręsti, ką būtent šeima norės joje veikti. Tai padės suskirstyti kambarį zonomis ir taps aišku, kokie baldai ir daiktai čia turi atrasti sau vietą. Nebūtina pirkti naujus baldus, galima tiesiog perstumdyti senuosius.“

IKEA interjero dizainerė Ilona Mozgo
Svetainė prasideda nuo sofos
Kad ir ką šeima norėtų veikti svetainėje – žiūrėti filmus, žaisti, bendrauti ar priimti nakvynei svečius – jiems būtinai reikia sofos. Kai vaikiškas namelis ir rašomasis stalas iškeliavo į vaikų kambarį, svetainėje atsirado vietos plačiai keturvietei sofai, kuri tinka ne tik prisėsti. Išskleidus ji virsta patogia dvigule lova, o po gulimuoju foteliu yra talpi dėžė daiktams. Sienos už sofos interjero dizainerė taip pat neužmiršo – dabar čia kabo šeimos nuotraukų koliažas.

„Mane įkvėpė gražus vaizdas už lango – upė, gamta. Norėjosi sukurti modernią, jaukią ir patogią svetainę, kurios interjeras būtų artimas natūralioms gamtos spalvoms, todėl jame atsirado rudų, smėlinių ir žalsvų akcentų.“

IKEA interjero dizainerė Ilona Mozgo
Kiek svetainėje spintelių?
Daug vietos užimančią medinę sekciją pakeitė TV spintelių BESTÅ derinys. Durelių spalva tik keliais atspalviais tamsesnė nei sienų, todėl spintelės nekrenta į akis ir kambarys atrodo didesnis. Derinį sudaro keliolika atskirų spintelių ir stalčių, taigi dabar kiekvienas daiktas galės turėti savo vietą. Kad būtų patogiau ieškoti, įvairias smulkmenas spintelių viduje Ilona sudėjo į dėžutes TJENA. Sustačius jas vieną ant kitos, galima sutalpinti dvigubai daugiau daiktų.
Stalas, pertvara, lentyna!
Šalia sofos interjero dizainerė pastatė atvirą lentyną KALLAX, kad Elijos žaidimai, piešiniai ir tėvų dokumentai prireikus būtų po ranka. Lentynos viršų galima naudoti kaip rašomajį ar piešimo stalą, be to, ji puikiai atskiria svetainę nuo prieškambario.
Patalynės vieta – po lova
Iki pokyčių sekcijoje laikyti patalynės užvalkalai taip pat persikraustė. Dabar juos patogu sudėti po sofos-lovos gulimuoju krėslu. Čia telpa dvi užsegamos dėžės SKUBB: viena – patalynei, kita – sezoniniams drabužiams.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
VILBORG

temdančiosios užuolaidos, 2 vnt.

145x300 cm smėlinė

49,99 / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė

12x115 cm balta

6,99

Yra daugiau variantų

DRÖNA

dėžė

33x38x33 cm ruda

3,49

Yra daugiau variantų

TJENA

dėžė su dangčiu

25x20 cm balta

3,99

Yra daugiau variantų

KALLAX

lentyna

77x39x147 cm balta

79,99

Yra daugiau variantų

SVARTHÖ

pagalvėlės užvalkalas

50 cm smėlinė

12,99

Yra daugiau variantų

BESTÅ

dėžė

25x31x15 cm pilka

9,99

Yra daugiau variantų

TJENA

dėžė su dangčiu

25x10 cm balta

3,49

Yra daugiau variantų

GJERTRUD

dieninės užuolaidos, 2 vnt.

145x300 cm balta

19,99

RÖDEBY

porankio lentelė

65x37 cm

14,99

TJALLA

sieninis laikrodis

4x Ø28 cm juoda

9,99

Yra daugiau variantų

LACK

kavos staliukas

90x55x45 cm balta

17,99

Yra daugiau variantų

NYMÅNE

lubinis LED šviestuvas

8 cm balta

49,99

BESTÅ

derinys su stikl. durelėmis

120x42x193 cm balta

310 €

Yra daugiau variantų

SKUBB

dėžė

69x55x19 cm balta

Ankstesnė kaina 7,99

6,99

Yra daugiau variantų

FLÅDIS

krepšys

32x Ø25 cm

9,99

STOCKHOLM

lygaus audimo kilimas

250x350 cm ruda

329 €

BERÄKNA

dubuo

Ø26 cm

7,99

BESTÅ

dėžė

32x51x21 cm pilka

14,99

Yra daugiau variantų

DOFTA

kvapų mišinys

natūrali

1,49

Yra daugiau variantų
X