Šią savaitę į svečius kviečia Viktorija ir Tomas. Pora, ilgą laiką gyvenusi užsienyje, nusprendė grįžti namo ir įsikurti naujuose namuose čia, savo gimtojoje šalyje. O kad nauja pradžia būtų lengvesnė, atnaujinti palėpėje įrengtą miegamąjį jiems padėjo IKEA interjero dizainerė Irina Nechvedovičienė.
Miegamasis ar drabužinė?
Nedidelis kambarys palėpėje atlieka dvi funkcijas. Čia Viktorija su Tomu miega ir laiko savo drabužius, o laisvalaikį leidžia kitur. Galbūt todėl pustuštėje erdvėje tebuvo du baldai: dvigulė lova ir drabužių kabykla. O aplink juos ir po jais – visa šūsnis vietos neturinčių daiktų.

Didžiausias iššūkis porai ir jų namus įrenginėjančiai interjero dizainerei – rasti vietos visiems poros drabužiams ir kitiems daiktams, nes iki pokyčių lagaminai „gyveno“ po lova, apatiniai buvo laikomi krepšeliuose ant grindų, Viktorijos papuošalai – kabinami ant šviestuvo, o abiejų drabužiai – ant svorio jau nebeišlaikančios kabyklos, kurią Tomui teko nuolat taisyti.
Praktiškas interjeras...
Erdvės atnaujinimą Irina pradėjo nuo spalvų. Kad būtų lengviau derinti baldus, tekstilę ir aksesuarus, sienoms interjero dizainerė parinko neutralų šviesiai pilką atspalvį. 
Viktorijos ir  Tomo prašymu, kambaryje atsirado nauja dvigulė lova MALM su talpia patalynės dėže, kurioje galima laikyti ne tik antklodes ir pagalves, bet ir nesezoninius drabužius. O abiejose lovos pusėse Irina pakabino po lentyną EKET. Jos užima mažiau vietos nei naktiniai staliukai, bet yra tokios pat patogios ir puikiai tinka pasidėti asmeniniams daiktams.
... su trupučiu romantikos
Poros miegamąjį Irina nutarė pripildyti ne tik funkcionalių sprendimų, bet romantiškos atmosferos – tam ji pasitelkė pastelinių spalvų detales. Jaukumo miegamajam suteikia švelnių tonų miegamojo tekstilė ir galvūgalyje pakabinti paveikslai, o ypač svarbus vaidmuo teko apšvietimui. Iki pokyčių šiame kambaryje tebuvo du sieniniai šviestuvai, o  dabar jiems suskaičiuoti vienos rankos pirštų nepakaks: papildomas sieninis šviestuvas atsirado virš lovos, grindinis šviestuvas – priešais ją, šalia komodos, ir dar keli – virš spintų bei jų viduje.
Sudie, sena kabykla!
Porai labai reikėjo spintos, tačiau įprasti sprendimai čia netiko. Norėdama kuo naudingiau išnaudoti plotą, po nuožulniomis palėpės lubomis Irina suprojektavo daiktų laikymo sistemą PLATSA. Ji susideda iš atskirų skirtingo pločio ir gylio rėmų, todėl lengvai prisitaiko prie nestandartinės erdvės.
Ir jūs taip galite
Iš rėmų PLATSA ir priedų HJÄLPA bei LÄTTHET lengva susikomplektuoti asmeninius poreikius atitinkančią spintą. Jei neturite laiko, o gal noro, galite rinktis jau suprojektuotą spintą arba naudoti mūsų siūlomus derinius kaip pavyzdžius, kurdami savąją.
Vieta daiktams – ne tik spintoje
Tarp spintos ir lango interjero dizainerė pastatė augalų stovą SATSUMAS, ant kurio kopėtėlių pakabintuose induose galima laikyti ne tik kambarines gėles, bet ir smulkius, kasdien naudojamus daiktus, pavyzdžiui, pūkų rinkiklį. 
O prie priešais lovą esančios sienos glaudžiasi komoda, tiksliau – spintelės su stalčiais ir atviros lentynos EKET.  Šiam interjerui Irina parinko būtent tokį derinį, tačiau jūs galite susikurti savo – kito dydžio, formos ir spalvų.

„Lengviausias būdas atsinaujinti – pradėti nuo detalių. Įsigykite naujus patalynės užvalkalus, dekoratyvinių pagalvėlių, pakeiskite užuolaidas ar kilimą, o daiktus, kurie neturi vietos, sudėkite į tam skirtas dėžes – jos irgi gali tapti jūsų namų akcentu.“

IKEA interjero dizainerė Irina Nechvedovičienė


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
MALM

lova su patalynės dėže

160x200 cm balta

349 €

SKUBB

dėžė

44x55x19 cm balta

5,99

Yra daugiau variantų

EKET

spintelė su 3 stalčiais

70x35x70 cm balta

130 €

Yra daugiau variantų

KRUSNING

kabamojo šviestuvo gaubtas

43x Ø43 cm balta

7,99

Yra daugiau variantų

GRADVIS

vaza

21 cm rausva

9,99

STUK

dėžė

34x51x28 cm balta ir pilka

5,99

Yra daugiau variantų

SMYCKA

dirbtinis lapas

65 cm eukaliptas/žalia

3,49

Yra daugiau variantų

INGABRITTA

užtiesalas

130x170 cm rožinė

29,99

Yra daugiau variantų

RIBBA

rėmelis

13x18 cm balta

2,99

Yra daugiau variantų

HOVSTA

rėmelis

13x18 cm beržo raštas

3,49

STÖTTA

spintelės LED šviestuvas su jutik.

52 cm veikia su baterijomis balta

13,99

Yra daugiau variantų

EKET

sieninė lentyna

35x35x35 cm baltai beicuoto ąžuolo raštas

24 €

Yra daugiau variantų

PÄRKLA

dėžė

55x49x19 cm

1,99

AINA

pagalvėlės užvalkalas

65x65 cm rausva

13,99

ÄNGSLILJA

antklodės ir 2 pagalvių užvalkalai

200x200/50x60 cm pilka

19,99

Yra daugiau variantų

EKET

spintelė su 4 skyriais

70x35x70 cm šviesi pilka

49 €

Yra daugiau variantų

STOCKHOLM 2017

žvakidė-vaza

12x Ø10 cm mėlyna

4,99

HJÄLPA

vielinis krepšys su ištr. bėgeliu

60x40 cm balta

10 €

Yra daugiau variantų
X