Mokslo metus pradedantiems studentams dažnai tenka prisijaukinti ne tik naują miestą, bet ir naujus namus. Senas bendrabučio kambarys – ne visai tai, apie ką svajojate? IKEA dizainerė Gintarė Gumenikovaitė-Barzdė nutarė įrodyti, kad net ir bendrabučio kambaryje galima įsikurti jaukiai, gražiai ir patogiai.
Trise viename kambaryje
Šiame bendrabutyje gyvena trys merginos. Jos dalijasi vienu kambariu ir puikiai sutaria, tačiau dabartiniu interjeru nesidžiaugia. Moraliai pasenę tapetai, nepatogūs baldai ir slegiančios spalvos – tik pradžia. Labiausiai merginos norėtų turėti daugiau erdvės sau.
Trūksta vietos daiktams
Kambaryje trūksta ne tik privatumo, bet ir daiktų laikymo sprendimų. Merginos turi po nedidelę spintelę ir bendras lentynas, kuriose turi tilpti ir kosmetika, ir knygos, ir drabužiai. Jau nekalbant apie vienintelį veidrodį, prie kurio rytais rikiuojasi eilė.
Nepatogi virtuvė
Virtuvė, įrengta kampe prie durų, užima daug vietos, tačiau vis tiek atrodo suspausta. Valgyti kartu joje nepatogu, nes tėra viena kėdė. O lentynose netelpantys daiktai dažnai atsiduria dėžėse po stalu.
Panašios, bet skirtingos
Norėdama kambaryje sukurti tris lygiavertes erdves, Gintarė merginoms parinko vienodus baldus ir suteikė individualumo skirtingais spalvų deriniais. Neutraliai pilkame kambario fone atsirado mėlynų, geltonų ir juodų detalių. Šios spalvos nėra pernelyg mergaitiškos, todėl tiks ir tada, jei po merginų į kambarį įsikels nauji gyventojai.
Kiekviena iš merginų dabar turi po lovą, aukštą lentyną BILLY su dokumentų dėklais ir staliuką VITTSJÖ nešiojamajam kompiuteriui, kad būtų patogiau mokytis, žiūrėti filmus ar naršyti. O po lovų rėmais NEIDEN slepiasi dėžės rečiau naudojamiems daiktams.
Kad būtų jaukiau, virš lovų Gintarė pakabino rėmelius. Juose merginos galės įrėminti asmeninių nuotraukų, plakatų ar paveikslų, o ant žemiau esančių lentynėlių – laikyti įvairias smulkmenas ar auginti gėlės. Be to, dabar kiekviena turi po savo veidrodį rytiniams grožio ritualams.

„Kiekvieną lovą apjuosiau lengvomis, skaidriomis užuolaidomis. Jos suteikia privatumo, kurio taip trūksta, gyvenant bendrabutyje.“

IKEA interjero dizainerė 
Gintarė Gumenikovaitė-Barzdė
Virtuvė prie lango
Merginų virtuvę interjero dizainerė perkėlė arčiau lango. Indams, stalo įrankiams ir ilgai negendantiems produktams laikyti čia atsirado tvirta metalinė lentyna ir sieniniai skersiniai su kabliukais.
Užtraukus lovas juosiančias užuolaidas, aiškiai atsiskiria virtuvės ir valgomojo zona su nedideliu išskleidžiamuoju stalu MUDDUS ir sulankstomosiomis kėdėmis NISSE, kurias galima pakabinti ant sienos.
Nedidelėje virtuvėje spinteles ir netgi stalviršį atstoja vežimėlis RÅSKOG. Jame patogu laikyti įvairaus dydžio daiktus, nes vidurinė lentyna reguliuojama, o jei prireiktų daugiau erdvės ruošiant maistą, ant jo galima uždėti bambukinę pjaustymo lentą HÖGSMA.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
BILLY

knygų spinta

40x28x202 cm balta

29 €

LILL

dieninės užuolaidos, 2 vnt.

280x300 cm balta

4,99 / 2 vnt.

MAJGULL

temdančiosios užuolaidos, 2 vnt.

145x300 cm šviesi pilka

39,99

Yra daugiau variantų

RÅSKOG

vežimėlis

45x78 cm juoda

49,99

Yra daugiau variantų

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas

9 cm

3,99

TRONES

batų spintelė

52x18x39 cm balta

19,99 / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

FÄRGRIK

puodelis

11 cm balta

0,79

Yra daugiau variantų

RIBBA

rėmelis

40x50 cm juoda

6,99

Yra daugiau variantų

BRUNKRISSLA

antklodės ir pagalvės užvalkalai

150x200/50x60 cm juoda

14,99

Yra daugiau variantų

VITTSJÖ

nešiojamojo kompiuterio stovas

35x55x65 cm tamsiai ruda

19,99

BINTJE

vazonas

10 cm

0,49

GURLI

pagalvėlės užvalkalas

50x50 cm aukso geltona

2,99

GURLI

pagalvėlės užvalkalas

50x50 cm juoda

2,99

Yra daugiau variantų

GREJA

servetėlių laikiklis

11x16.5 cm juoda

1,99

HOVSTA

rėmelis

13x18 cm

3,49

HOVSTA

rėmelis

30x40 cm

6,99

HÖGSMA

pjaustymo lenta

30.7x42.1 cm

9,99

NEIDEN

lovos rėmas

90x200 cm

29 €

Yra daugiau variantų

MUDDUS

išskleidžiamasis stalas

60x74 cm balta

39,99

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas

9 cm

5,99

JONAXEL

lentyna

25x51x70 cm balta

16 €

Yra daugiau variantų
X