Kaip įrengti vaiko kampelį tėvų miegamajame? Kuo pakeisti didelę spintą? Ar kambaryje užteks vietos visų šeimos narių daiktams? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų kartu ieškojo mažasis Dominykas, jo tėveliai ir IKEA interjero dizainerė Dovilė Genytė. Pažiūrėkite, kaip jiems sekėsi.
Svarbiausias namų kambarys
Miegamajame šeima praleidžia labai daug laiko – čia jie ne tik miega, tačiau ir dirba, leidžia laisvalaikį, žaidžia su vaiku. Deja, laisvo ploto žaidimams lieka ne tiek ir daug, nes didžiąją kambario dalį užima baldai: dvigulė lova, didžiulė spinta, rašomasis stalas ir Dominyko lovytė, kurią tėvai jau norėtų pakeisti į didesnę.
Kaip atrodo vaikui draugiška erdvė?
Tėvai svajoja apie erdvę, kurioje jų augantis mažylis galėtų ne tik žaisti, bet ir mokytis savarankiškumo. Dabar kambaryje esantys baldai tam nepritaikyti: drabužių spinta per aukšta, o lovytė su sienelėmis, todėl pats įlipti ir išlipti Dominykas negali.
Laikas pokyčiams
Šeimai reikėjo sprendimų, kurie leistų tvarkingai ir lengvai laikyti visus daiktus – nuo drabužių iki žaislų. Todėl interjero dizainerė miegamojo atnaujinimą pradėjo nuo spintos PLATSA, kurios dydį ir formą galima pasirinkti patiems. Šiuo atveju ją sudaro du aukšti spintos rėmai ir pakabinamos spintelės, o susidariusiose nišose Dovilė paliko vietos miegamojo lovai Dominyko lovytei. Sienos virš abiejų lovų taip pat neliko tuščios: virš tėvų lovos atsirado lentynėlė MOSSLANDA paveikslams ar šeimos nuotraukoms, o virš Dominyko – dvi atviros lentynos žaislams.


 

„Norint pritvirtinti rankenėles LÄTTHET, nebūtina gręžti spintos duris. Jos paprastai užsimauna, tad bus lengva pritaikyti spintą PLATSA augančiam mažyliui. Pritvirtinus vieną drabužių skersinį ir rankenėles vaikui pasiekiamame aukštyje, jis pats galės tvarkyti savo rūbelius, o kai paaugs, bus galima grąžinti rankenėles į įprastą aukštį, nepaliekant žymių ant durų.“

IKEA interjero dizainerė Dovilė Genytė
Daugiau vietos daiktams
Daiktus, kurie netilps spintoje, šeima galės laikyti dėžėse po lova, dviejose komodose MALM ar ant lentynų virš televizoriaus. Sutaupyti vietos padės ir vakuuminiai maišai, iš kurių ištraukus orą, sezoninių drabužių ar patalynės tūris gerokai sumažėja. O Dominyko žaislai tvarkingai tilps dėžėse su ratukais VESSLA, kurias galima sudėti vieną ant kitos, kad užimtų mažiau vietos.
Vienas baldas, dvi funkcijos
„Pirkdami baldus mažoms erdvėms, ieškokite tokių, kurie turi daugiau nei vieną funkciją“, – pataria Dovilė. Šiame miegamajame tualetinis staliukas BRIMNES kartu tarnauja kaip rašomasis stalas dirbant kompiuteriu, o taburetė-laipteliai BEKVÄM naudojama ir kaip kėdė, ir prireikus pasiekti daiktus nuo aukštesnių lentynų.
Dominyko erdvė
Tėvų miegamajame Dovilė suplanavo jaukų vaiko kampelį: sieną prie Dominyko lovos nudažė melsva spalva ir pakabino šviestuvus DRÖMSYN, sukurdama debesyse paskendusių kalnų iliuziją. Čia taip pat atsirado ir sieninės lentynos TROFAST su dėžėmis. Jos – puiki išeitis, norint išnaudoti sienas daiktams susidėti. Kuo daugiau sukelsite ant sienų, tuo daugiau erdvės liks judėjimui ir žaidimams.
Nauja pradžia naujoje lovoje
Tėvų prašymu, seną Dominyko lovelę pakeitė nauja, didesnė ir labiau pritaikyta augančiam mažyliui. Vaikiška lova SNIGLAR yra tvirta ir pagaminta iš natūralios medžiagos – masyvinės medienos. Be to, ji turi apsauginį turėklą, kuris neleis vaikui iškristi iš lovos. „Perkant baldus vaikams, siūlau rinktis iš būtent jiems skirto asortimento. IKEA vaikiški baldai gaminami laikantis itin griežtų saugumo reikalavimų“, – pataria Dovilė.
Kūrybai ir žaidimams
Nors naujasis Dominyko „kambarys“ nedidelis, jame atsirado vietos ir vaikiškam stalui su kėdėmis LÄTT. Čia berniukas gali žaisti, mokytis ir piešti, nes ant stalo turi medinį laikiklį MÅLA, kuriame – net 30 metrų piešimo popieriaus!


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
BEKVÄM

taburetė-laipteliai

43x39x50 cm

14,99

Yra daugiau variantų

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė

12x115 cm balta

6,99

Yra daugiau variantų

LÄTT

vaikiškas stalas su 2 kėdėmis

balta

19,99

KRAMIG

minkštasis žaislas

juoda-balta

3,49

MÅLA

flomasteriai

įvairių spalvų

Ankstesnė kaina 2,49

1,99 / 12 vnt.

BRIMNES

tualetinis staliukas

70x42x77 cm balta

69,99

ASKVOLL

lovos rėmas

160x200 cm balta

99 €

Yra daugiau variantų

SUNNERSTA

indas

12x11x13 cm balta

0,50

VESSLA

dangtis

39x39 cm balta

2 €

TJENA

dėžė su dangčiu

25x20 cm balta

3,99

Yra daugiau variantų

FADO

stalinis šviestuvas

24x Ø25 cm pilka

14,99

Yra daugiau variantų

NJUTNING

vaza ir 6 kvapiosios lazdelės

pilka

5,99

Yra daugiau variantų

HOVSTA

rėmelis

30x40 cm

6,99

FLISAT

sieninė lentyna

70x9x16 cm

Ankstesnė kaina 16,99

14,99

MALM

komoda su 6 stalčiais

6 stalčių balta

99 €

Yra daugiau variantų

BERGSHULT

lentyna

80x30 cm balta

9,99

Yra daugiau variantų

MÅLA

piešimo popieriaus ritinys

45 cm

2,99 / 30 m

VESSLA

dėžė su ratukais

39x28 cm balta

4,99

Yra daugiau variantų

TRATTVIVA

lovatiesė

230x250 cm smėlinė

24,99

Yra daugiau variantų

VESSLA

dėžė su ratukais

39x28 cm mėlyna

4,99

Yra daugiau variantų

DJUNGELSKOG

minkštasis žaislas

17,99

SVARTHÖ

pagalvėlės užvalkalas

50x50 cm žalia/mėlyna

12,99

Yra daugiau variantų

TROFAST

sieninė lentyna

21x30 cm balta

41 €

Yra daugiau variantų

TROFAST

dėžė

20x30x10 cm balta

2 €

Yra daugiau variantų

DJUNGELSKOG

minkštasis žaislas

8,99

HOVSTA

rėmelis

21x30 cm

4,99
X