Susipažinkite su šios savaitės herojais – sutuoktiniais Božena ir Pavel, kurie visai neseniai atnaujino gyvenamąjį kambarį savo bute ir nusprendė imtis virtuvės. Įgyvendinti pokyčius jiems padėjo IKEA interjero dizainerė Kristina Tamašauskaitė.
Sena gera, bet ne gera
Sena 10 kv. metrų virtuvė nematė remonto daugelį metų. Nors Božena ir Pavel mėgsta gaminti ir čia praleidžia daug laiko, mažoje erdvėje išsitekti sunku. Virtuvėje nėra pakankamo ploto maistui gaminti ir pjaustyti, nes ir šiaip kuklią vietą ant stalviršio užima spintelėse netelpantys daiktai: indai, maisto produktai, buitinė chemija. „Visada svajojau apie šviesią, gražią ir modernią virtuvę, kur būtų daug vietos maisto ruošimui, tilptų visa reikalinga technika ir daiktai. Norėčiau jaukaus kampelio, kad su vyru galėtume ramiai atsigerti kavos“, – svajonėmis dalijosi Božena.
Laikas atlaisvinti stalviršį
Didžiausias iššūkis interjero dizainerei buvo tinkamai suplanuoti erdvę ir rasti vietos daiktams. 
Kadangi virtuvės erdvė ribota, Kristina parinko mažesnę kaitlentę MÖJLIG ir siaurą, bet gilią plautuvę LÅNGUDDEN. Taip liko daugiau laisvos vietos ant stalviršio. Taip pat gelbsti sieniniai daiktų laikymo reikmenys SUNNERSTA: skersinis,  kabliukai, lentynėlė ir indeliai, skirti virtuviniams įrankiams.
Virtuvė, kuri prisitaiko
Atnaujintoje virtuvėje pasikeitė viskas, išskyrus buitinės technikos vietą. Plautuvė, viryklė ir skalbimo mašina liko ten, kur buvo prieš remontą, o šalia jų atsirado visiškai naujos spintelės METOD.
Dabar virtuvėje dominuoja trys spalvos: juoda, balta ir šviesaus medžio. Modernaus stiliaus spintelių fasadai ASKERSUND ir VEDDINGE suteikia virtuvei skandinaviško jaukumo ir lengvumo, o prie jų gražiai dera patvarus ir lengvai prižiūrimas laminuotas stalviršis EKBACKEN. 
O kitoje pusėje...
Kitoje virtuvės pusėje atsirado pusbaris su dviem baro kėdėmis DALFRED ir spintele, kurios stalčiuose patogu laikyti stalo įrankius ir serviravimo tekstilę.    Ant pusbario pakanka vietos kavos aparatui ir nedidelei komodėlei, kurioje Božena galės laikyti savo kosmetikos priemones, mat dėl natūralios dienos šviesos į virtuvę užsuka ne tik pavalgyti ar išgerti kavos, bet ir pasidažyti.
Visa siena daiktams
Kasdien naudojamiems daiktams Kristina paliko vietą virš baro. Čia ji pakabino tris atviras lentynas BERGSHULT su atramomis EKBY VALTER. Jos pakankamai tvirtos, kad išlaikytų poros indus, kavos ir arbatos rinkinius ar indelius su biriais maisto produktais. Sieną tarp pusbario ir lentynų interjero dizainerė pasiūlė nudažyti juodai – dabar ant jos galima užrašyti motyvuojančias mintis ir priminimus sau ar palikti mielą žinutę antrajai pusei.

„Virtuvės atnaujinimo darbus atlikite etapais. IKEA virtuviniai baldai yra moduliniai, todėl juos galite įsigyti dalimis: iš pradžių nusipirkti pastatomąsias spinteles ir kaitlentę su plautuve, paskui – sienines spinteles ir plokštes, apsaugančias sieną nuo nešvarumų. Galiausiai išsirinkite valgomojo stalą ir kėdes. Žinoma, neužmirškite skirti dėmesio ir smulkiems aksesuarams – jie suteiks virtuvei vientisumo.“

IKEA interjero dizainerė Kristina Tamašauskaitė


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
RIKLIG

arbatinukas

13 cm

7,99

Yra daugiau variantų

UTRUSTA

lentyna

56.4x35 cm balta

7 € / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

TERTIAL

stalinis šviestuvas

balta

9,99

Yra daugiau variantų

SUNNERSTA

indas

12x11x13 cm balta

0,50

TJENA

dėžė su dangčiu

25x20 cm balta

3,99

Yra daugiau variantų

LILLVIKEN

dangtelis

Ø8 cm

5 €

MÖJLIG

duj. kaitl. „domino“, 2 degikliai

29x52x5 cm juoda

199 €

NYPON

vazonas

15 cm pilka

2,99

Yra daugiau variantų

TACKAN

skysto muilo dalytuvas

17 cm balta

0,79

IKEA 365+

stiklainis

19x Ø17 cm

4,99

Yra daugiau variantų

SUNNERSTA

kabliukas

0,50 / 5 vnt.

IKEA 365+

dangtis

Ø14 cm

3 €

Yra daugiau variantų

UTRUSTA

lentyna

26.4x35 cm balta

5 € / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

ÄLMAREN

virtuvinis vandens maišytuvas

36x21 cm nerūdijančio plieno spalva

59 €

BERGSHULT

lentyna

120x30 cm balta

14,99

Yra daugiau variantų

DALFRED

baro kėdė

50x50x63/74xØ30 cm juoda

34,99

BEKVÄM

kopėtėlės, 3 pakopos

63 cm juoda

34,99

Yra daugiau variantų

IKEA 365+

stiklainis

16x Ø14 cm

3,99

Yra daugiau variantų

ANRÄTTA

kom. konvekcinė mikrobangų krosnelė

59.5x56.6x45.5 cm

499 €

Yra daugiau variantų

VARIERA

lėkščių stovas

15.5 cm

6,99

Yra daugiau variantų
X