Susipažinkite su pirmąja šių metų projekto „Namų idėja su IKEA“ šeima, kuri gyvena dviejų kambarių bute ir svajoja apie atskirą kambarį vaikams. Pagrindiniai pokyčių herojai yra du naujus mokslo metus ką tik pradėję berniukai: į ketvirtą klasę jau einantis Karolis ir pirmokas Darius. Būtent jiems skirtą kambarį ir atnaujino IKEA interjero dizainerė Vaiva Klezienė, kad nauja pradžia mokykloje būtų lengvesnė.
Trūko vaikiškumo ir spalvų
Vienas iš bute esančių kambarių yra skirtas vaikams, tačiau užėjus į jį pirmą kartą, sunku patikėti, kad čia gyvena du berniukai. Nėra nė vieno baldo ar detalės, kuriuos tikėtumeisi išvysti vaikų kambaryje. Tamsūs tapetai ir lango šviesą užstojanti rudos spalvos sekcija labiau primena senelio ir močiutės svetainę, o žaislai, knygos ir piešiniai (kaip, beje, ir patys vaikai) dažniau lieka tėvų miegamajame.
Vaikai užaugo, baldai – ne
Drabužiams laikyti kambaryje stovi penkių stalčių komoda, kuri čia atsirado dar tada, kai vaikai buvo maži. Berniukams ūgtelėjus, sutalpinti jos stalčiuose drabužius darosi vis sudėtingiau, jau nekalbant apie mokyklines uniformas, kurios dažniausiai pakimba ant stalčių rankenų ar kambario durų.
Kiti daiktai ieško vietos sekcijoje kartu su tėvų drabužiais, šeimos albumais ir knygomis arba dėžėse ant grindų. Dėl to namuose dažnai kyla kivirčų: berniukai pykstasi, kai reikia tvarkytis, nes tvarkingai sudėti žaislus tiesiog nėra kur.
Vienas stalas dviem ir mamos gėlėms
Savo kambaryje vaikai dalijasi vienu rašomuoju stalu. Ketvirtokas Karolis ir jaunėlis Darius namų darbus prie jo ruošia pasikeisdami. Mokantis kartu, tektų trintis alkūnėmis, nes didžiąją stalo dalį užima kompiuteris, o šalia jo dar stovi ir vazonėliai su mamos auginamomis gėlėmis. Prie stalo trūksta vietos pradinukų knygoms ir kitoms priemonėms, o formuoti taisyklingą laikyseną tikrai būtų lengviau, jei draugiją rašomajam stalui palaikytų vaikams pritaikytos kėdės.
Laikas pokyčiams
Nors kambario plotas nemažas (16 kv. m), tačiau jo forma pailga, todėl tinkamai išdėstyti baldus buvo nelengva užduotis. „Norėjosi kambarį suplanuoti taip, kad jis vizualiai dar labiau nepailgėtų, kad abu vaikai turėtų atskiras poilsio ir žaidimų zonas, o tvarkantis daiktus, netektų pyktis“, – apie iššūkius pasakoja interjero dizainerė Vaiva. Dabar atnaujintame vaikų kambaryje viskas poromis: du rašomieji stalai, dvi lovos ir dvi spintos, pažymėtos skirtingomis spalvomis – Karolio mėgstama žalia ir Dariaus mėlyna.
Ne tik namų darbams
Kad broliai turėtų patogią vietą mokytis, Vaiva suplanavo du rašomuosius stalus MICKE: ilgesnį su vieta kompiuteriui ir stalčiais – Karoliui, ir trumpesnį – Dariui. Prie stalų atsirado dvi vaikams tinkamos reguliuojamo aukščio kėdės ÖRFJÄLL, tarp jų stovi papildoma stalčių spintelė su ratukais, o viršuje kabo atviros lentynos TROFAST, kurias lengva pasiekti, pasilypėjus ant taburetės-laiptelio BOLMEN.
Tvarkingos net sienos
Ant sienų virš rašomųjų stalų ir prie kambario durų Vaiva pakabino perforuotąsias lentas SKÅDIS su lentynėlėmis įvairioms smulkmenoms ir kabliukais kuprinėms. Jos leidžia išnaudoti tuščią sieną ir patogiai pasiruošti kitai dienai mokykloje: pasikabinti kuprinę su paruoštais namų darbais, sportinės aprangos krepšį, gertuvę su vandeniu ar namų raktus, kad netektų visko ieškoti ryte, dar trinant užmiegotas akis.

„Lentynas įrengiau taip, kad būtų vaikams patogiame aukštyje
dabar ir netrukdytų vėliau, kai berniukai paaugs. Norėjau, kad kambarys
tarnautų ilgai ir neatrodytų pernelyg vaikiškas net ir po kelerių metų.“

IKEA interjero dizainerė Vaiva Klezienė
Žalia mano, mėlyna tavo
Senuosius tapetus pakeitė balti, kuriuos galima dažyti. Tad interjero dizainerė nutarė pasitelkti spalvas ir suskirstyti kambarį zonomis: Karolio pusei ji parinko žalią spalvą, o Dariaus – melsvą. 
Žalia ir melsva papuošė ne tik kambario sienas: kad broliai žinotų, kur kiekvienas gali laikyti savo daiktus, spintų FRITIDS/STUVA durys, spintelės, stalčiai ir lentynos kambaryje taip pat pažymėtos skirtingomis spalvomis.


 
Pakankamai vietos miegui, svečiams ir žaidimams
Kai du vaikai, ypač tos pačios lyties, dalijasi vienu kambariu, labai patogus, sumanus ir tinkamas sprendimas yra dviaukštė lova arba lovos rėmas su dar viena, ištraukiama, lova apačioje. Abiem atvejais kambaryje lieka daugiau laisvos vietos darbui, žaidimams ar poilsiui. Vis dėlto Karolio ir Dariaus tėvai atsisakė dviaukštės lovos, todėl jų kambaryje atsirado dvi funkcionalios lovos SLÄKT. Po kiekviena iš jų telpa po tos pačios serijos pufą ir daiktadėžę su ratukais, kuriuose vaikai galės laikyti daiktus arba paslėpti žaislus, jeigu norės greičiau susitvarkyti. Beje, daiktadėžę galima naudoti ir kaip staliuką žaidžiant šaškėmis ar šachmatais, kuriuos broliai taip mėgsta.
Lovas kloja patys
Vaikų kambarys kartu tarnauja ir kaip vieta priimti svečiams, tad prireikus iš po lovų ištraukti baldai SLÄKT gali virsti kavos staliukais ar papildoma vieta prisėsti. O kad aplinka visada būtų tvarkinga, tėvai berniukus moko kiekvieną dieną pasikloti lovas. Todėl talpios patalynės dėžės buvo vienas iš šeimos prašymų. Interjero dizainerė pasiūlė patalus laikyti vaikiškos spintos STUVA stalčiuose. Jie pakankamai gilūs ir turi ratukus, todėl lengva ištraukti ir vėl įstumti. Kai tvarkymasis virsta lengvu žaidimu, motyvacijos kloti lovą kur kas daugiau!


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
  • Newly listed

MICKE

rašomasis stalas, 73x50 cm, balta

Ankstesnė kaina 59 €

49 €

Yra daugiau variantų

MICKE

rašomasis stalas, 142x50 cm, balta

Ankstesnė kaina 119 €

99 €

Yra daugiau variantų

VÄXBO

koliažinis rėmelis 8 nuotraukoms, 13x18 cm, balta

8,99

Yra daugiau variantų

SLÄKT

lovos rėmas, 90x200 cm, balta

120 €

Yra daugiau variantų

BOLMEN

taburetė-laiptelis, balta

Ankstesnė kaina 7,99

5,99

TROFAST

dėžė, 42x30x10 cm, balta

4 €

Yra daugiau variantų

SLÄKT

daiktadėžė su ratukais, 62x62x35 cm, balta

Ankstesnė kaina 70 €

55 €

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 56x56 cm, balta

14 €

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

indas su dangčiu, balta

10 € / 3 vnt.

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

kabliukas, balta

2 € / 5 vnt.

Yra daugiau variantų

MICKE

stalčių spintelė su ratukais, 35x75 cm, balta

Ankstesnė kaina 79,99

59,99

Yra daugiau variantų

STICKAT

lovos kišenė, 39x30 cm, juoda

Ankstesnė kaina 5,99

3,99
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.