Atlikėjos Natalijos Bunkės gyvenime – pokyčių metas. Į naujus namus įsikėlusi žinoma moteris pirmą kartą visuomenei pravėrė jų duris ir papasakojo apie čia esančią unikalią terasą, kurios įrengimą patikėjo IKEA interjero dizaineriams. Anot N. Bunkės, apsilankiusius bičiulius nustebino ne tik terasos dydis, bet ir interjero sprendimai.
Vietos užtenka viskam
Žinomos moters terasos stilių lėmė ir viduje esantis modernios klasikos stiliaus interjeras, ir jos gyvenimo būdas. Beveik 30 kvadratinių metrų užimančioje patalpoje užtenka erdvės laisvalaikio su draugais ar šeima bei grilio zonoms, tai pat – darbo vietai.
...ir visiems
Natalija terasoje praleidžia daug laiko, čia dažnai susirenka bičiulių kompanija, vakarais rūksta grilis, tad interjero dizaineriai turėjo sukurti pakankamai patogių vietų atsisėsti. Dabar svečiai gali patys rinktis, kaip sėdėti patinka labiau: patogiai atsirėmus ant modulinės sofos ÄPPLARÖ su pagalvėlėmis HÅLLÖ ar lotoso poza – ant banano pluošto pufų ALSEDA.
Čia jaučiuosi lyg „Dievo ausy“
Laisvalaikio zonos akcentu tapo kabantis krėslas-kiaušinis – to norėjo pati N. Bunkė: „Norėjau turėti erdvę, kurioje galėčiau lyg „Dievo ausyje“ atsiriboti nuo viso pasaulio ir leisti laiką dirbdama, skaitydama, bendraudama. Šis „kiaušinis“ – vienintelis terasoje esantis daiktas iš ankstesnių mano namų, todėl jis vertingas ir kaip prisiminimas“.
Trūkumus pavertė privalumais
Anot terasą atnaujinusios IKEA interjero dizainerės Eimantės Nemanės, kartais patalpos trūkumai gali virsti privalumais. Vienas iš didžiausių iššūkių buvo terasos viduryje esanti kolona – galiausiai ji net labai pasitarnavo ir virto riba, skiriančia poilsio ir darbo zonas.
Vietą taupantys sprendimai
Efektyviausiai panaudoti terasos plotą ir pritaikyti ją įvairiems poreikiams padeda praktiški, ne vieną funkciją atliekantys baldai. Pavyzdžiui, sienelės ÄPPLARÖ su lentynomis ir kabliukais, ant kurių galima sukabinti įvairius sodo bei augalų priežiūros reikmenis, ir tos pačios serijos suoliukai-daiktadėžės, kurių viduje patogu laikyti baldų pagalvėlės ar kitą lauko tekstilę.
Kad nepristigtų šviesos
Nors vasaros dienos ilgos, norint terasoje vakaroti ilgiau, verta pagalvoti apie tinkamą apšvietimą. Kadangi N. Bunkės terasoje trūko elektros lizdų, interjero dizainerė rado kitą sprendimą – terasoje pakabino šviestuvą SOLVINDEN su saulės baterijomis. Tamsią sienų ir medinių grindų spalvą ji kompensavo šviesiomis detalėmis bei baldais (vienas iš jų – baltos spalvos vežimėlis RÅSKOG), o kad vakare ilgų pasisėdėjimų netrukdytų besileidžianti saulė, visoje terasoje pakabino užuolaidas.
Ir darbui, ir hobiams
Laisvalaikiu Natalija kuria progines puokštes, todėl terasoje buvo svarbu įkomponuoti ir vietą darbui. Taip joje atsirado iškleidžiamasis lauko stalas, kurio dydį galima keisti pagal poreikius, ir sulankstomos kėdės ÄPPLARÖ. Kai nenaudojami, šie baldai beveik neužima vietos.


„Vasarą norisi kuo mažiau laiko praleisti viduje, tad jaukiai įrengtos, pusiau atviros
mano namų terasos draugai dabar tikrai galės pavydėti.“

Natalija Bunkė


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

IKEA 365+

grafinas su kamščiu, 1 l, skaidrus stiklas/kamštiena

5,99

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas, 9 cm, čiobrelis

3,99

RÅSKOG

vežimėlis, 35x45x78 cm, balta

49,99

Yra daugiau variantų

IKEA 365+

puodelis, 36 cl, balta

3,79

Yra daugiau variantų

IKEA 365+

padėkliukas, 10 cm, kamštiena

1,79 / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

ALSEDA

pufas, banano pluoštas

39,99

SOCKERBIT

dėžė, 19x26x15 cm, balta

2,99

Yra daugiau variantų

BLÖTSNÖ

24 LED lempučių girlianda, vidaus juoda

29,99

SANELA

pagalvėlės užvalkalas, 50x50 cm, auksinė ruda

7,99

Yra daugiau variantų

REGOLIT

kabamojo šviestuvo gaubtas, 45 cm, balta/rankų darbo

3 €

BEHÖVD

termosas, 1 l, šviesi žalia/smėlinė

5 €

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas, 19 cm, vidaus/lauko Monstera

49,99

Yra daugiau variantų

SMYCKA

dirbtinė gėlė, 30 cm, gvazdikas/balta

0,70

Yra daugiau variantų

TIDVATTEN

vaza, 17 cm, skaidrus stiklas

Ankstesnė kaina 2,99

1,99

Yra daugiau variantų

KROKHOLMEN

kavos staliukas, lauko, 73 cm, smėlinė

45 €
X