Šios savaitės herojė Danguolė turi daug ir įvairių pomėgių: tapo paveikslus, velia iš vilnos, yra buvusi kirpėja, tad iki šiol rūpinasi artimųjų šukuosenomis, kuria poeziją, rašo knygą... Ir visa tai – 20 kvadratinių metrų kambaryje, kuriame gyvenimas vyksta 24 valandas per parą.

Iki pokyčių

Kambarys Danguolei atstoja ne tik miegamąjį – tai lyg mažas butas, kuriame turi tilpti viskas: vieta poilsiui, darbui, rankdarbiams, pramogoms bei svečiams. Tačiau šioje erdvėje daugybė daiktų nerado vietos, o tamsūs baldai ir niūri aplinka ne itin tiko kūrybai.
„Nors šiame kambaryje gyvena labai meniškas žmogus, jis pats, deja, buvo visiškai neįkvepiantis. Norėjome suteikti šiai erdvei daugiau šviesos, lengvumo ir funkcionalumo.“

Toma Laucienė ir Kristina Sutkienė
IKEA interjero dizainerės

Tekstilė – ne vien dėl jaukumo

Kilimai, pagalvėlės, užuolaidos ir kiti tekstilės gaminiai yra paprastas būdas atnaujinti namus, neperkant naujų baldų, ir akimirksniu suteikti erdvei jaukumo bei lengvumo. O kartais – net paslėpti nepageidaujamus interjero objektus. Pavyzdžiui, šiame kambaryje užuolaidos užstoja ant sienos esantį vamzdžių mazgą. O pratęsus karnizą, jomis galima atskirti ir darbo vietą ar paslėpti sieninį daiktų laikymo sprendimą.

Sofa dieną ir dviejų dydžių lova naktį

Iki pokyčių moteris miegodavo ant sofos, jos neskleisdama, tik naudodama antčiužinį. Tačiau kokybiškam miegui to nepakanka, todėl seną sofą nusprendėme pakeisti kušete HEMNES su dviem putų poliuretano čiužiniais. Ši kušetė tarnauja kaip įprasta viengulė lova, o prireikus galima ištraukti jos pagrindą paversti dvigule. 

Trijuose dideliuose stalčiuose užteks vietos atsarginėms antklodėms, pagalvėms, patalynės užvalkalams ir įvairiems kitiems daiktams laikyti. Apšvietimas prie kušetės pravers skaitant prieš miegą, o dienos metu šis baldas net neatrodys kaip lova – veikiau daili nedidelė sofa, ant kurios gali prisėsti užsukę svečiai.
 
Patiko sprendimas? Šį baldų derinį (dvi spintas, kušetę su dviem čiužiniais ir lentynas virš jos) galite įsigyti už 1693,96 €.

Daiktai po, virš ir abipus lovos

Danguolė pageidavo turėti talpią spintą daiktams, kad galėtų patogiai susidėti viską, ką reikia. Šiam poreikiui patenkinti parinkome modulinę spintą PLATSA. Vienoje jos pusėje, arčiau stalo, moteris galės laikyti hobiams skirtas priemones, kitoje – drabužius, o viršutinėse spintelėse – rečiau naudojamus daiktus. Spintos viduje įrengti  šviestuvai su baterijomis, kad reikiamus daiktus būtų paprasta rasti net tamsoje. Virš lovos taip pat atsirado papildomos lentynos, kur galės nugulti knygos, dėžutės su smulkmenomis ir dekoracijos. Toks lovą įrėminantis sprendimas puikiai išnaudoja sienos plotą nedideliame kambaryje.
 

Sveiki atvykę į svetainę

  • Siena virš televizoriaus staliuko tapo asmenine galerija – čia sukabinome Danguolės tapytus darbus.
  • Pintas stalelis su ratukais atstoja du baldus: ir kavos staliuką svečiams, ir naktinį staliuką įvairioms smulkmenoms, kurių gali prireikti prieš užmiegant ar nubudus.
  • Rankų darbo krėslas prie lango – ideali vieta jaukiai pabūti vienumoje, ką nors numegzti ar paskaityti knygą. Čia pastatėme ir grindinį šviestuvą bei pufą, kur galima ištiesti kojas.
 
„Norėjome parodyti, kokį didelį potencialą turi tuščia erdvė virš durų ir langų. Todėl čia, per visą sienos ilgį, įrengėme lentynas BERGSHULT/SANDSHULT, kurios idealiai tinka vijokliniams augalams ar gražioms dėžutėms su daiktais laikyti.“

Toma Laucienė
IKEA interjero dizainerė

Erdvė kūrybai

Interjero dizainerėms Danguolė prasitarė, kad jos sena svajonė – stalas-knyga NORDEN. Negalėjome šio noro neišpildyti, todėl pastatėme jį šalia lango ir įrengėme rankdarbių bei tapymo kampelį. Šalia stalo atsirado ergonomiška, reguliuojamo aukščio darbo kėdė, o ant sienos – perforuotoji lenta SKÅDIS, kur tilps visos kūrybai skirtos smulkmenos (vilna, siūlai, žirklės, adatos ir pan.) ir siauros lentynėlės naujoms drobėms, kurios dar tik laukia, kada taps šedevrais.
 
Laukiant svečių, stalą-knygą NORDEN galima išskleisti ir nustumti arčiau kušetės, kad visiems užtektų vietos prisėsti ir pasivaišinti. Kušetė su dviem čiužiniais pakankamai aukšta, todėl sėdėti už stalo bus patogu, o jei prireiktų daugiau vietos, kambario kampe, už spintos, pakabinome dvi papildomas sulankstomąsias kėdes.

Asmeninis grožio salonas

Pas Danguolę, kadaise dirbusią kirpėja, artimieji iki šiol užsuka ne tik pasisvečiuoti, bet ir apsikirpti. Moteris nepraleidžia progos prisiminti savo amatą, tad kambaryje būtinas ir veidrodis su apšvietimu. Parinkome didelį apvalų veidrodį LINDBYN, kuris pravers ne tik kerpant, bet ir norint pamatyti save visu ūgiu. O kirpėjos reikmenims laikyti šalia pastatėme vėžimėlį RÅSKOG.
 
 
„Apšvietimas ypač svarbus, kuriant jaukią nuotaiką, todėl šiame interjere jam skyrėme daug dėmesio. Įrengėme funkcinius šviestuvus prie lovos, veidrodžio ir darbo stalo, o dekoratyvinius – šalia fotelio, ant sienos ir televizoriaus staliuko.“

Kristina Sutkienė
IKEA interjero dizainerė

Praverstų pagalba?

Jei ir jūs norite be didelių investicijų ar kapitalinio remonto atnaujinti savo namus, visada galite kreiptis pagalbos į mūsų interjero dizainerius. Išsiaiškinę, kokį stilių – modernų ar tradicinį – labiau mėgstate, parengsime jums vieno, kelių kambarių ar visų namų projektą ir padėsime išsirinkti tinkamiausius baldus.
 

Nespėjote pažiūrėti laidos per TV3?

Čia rasite laidos įrašą – apžiūrėkite pokyčius ir pasisemkite įkvėpimo.

Ką nuveikėme anksčiau?

Ankstesniuose sezonuose IKEA interjero dizaineriai įgyvendino pokyčius nestandartinėse erdvėse, dalijosi patarimais, kaip pritaikyti namus prie naujų gyvenimo poreikių ir susitvarkyti visus juose esančius daiktus. Keitėme virtuves, vaikų kambarius ir miegamuosius, įrengėme darbo erdvę svetainėje, atnaujinome šeimos verslo patalpas, vieno kambario butą ir dar daug visko.
 

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

HEMNES

kušetės rėmas su 3 stalčiais, 80x200 cm, balta

349 €

Yra daugiau variantų

FORSÅ

stalinis šviestuvas, nikeliuotas

19,99

Yra daugiau variantų

BEKVÄM

kopėtėlės, 3 pakopos, 63 cm, bukas

39,99

Yra daugiau variantų

LÅNGFJÄLL

konferencinė kėdė, Gunnared smėlinė/balta

149 €

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 36x56 cm, balta

12 €

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

indas su dangčiu, balta

10 € / 3 vnt.

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

lentyna, balta

5 €

SANNIDAL

durys, 60x120 cm, balta

23 €

Yra daugiau variantų

NÖJAKTIG

dekoratyvinė lėkštė, 43 cm, rotangas

12,99

AGEN

krėslas su pagalvėle, rotangas/Norna natūralios sp.

Ankstesnė kaina 69,99

59,99

HEMMA/KAPPELAND

kabamasis šviestuvas, rotangas/juoda

49,99

Yra daugiau variantų

KVARNVIK

dėžė su dangčiu, 25x35x20 cm, smėlinė

12,99

Yra daugiau variantų

FLODBJÖRK

vazonas, 24 cm, vidaus/lauko šviesi pilkai ruda

19,99

Yra daugiau variantų

HÄGGVECKMAL

temdančiosios užuolaidos, 2 vnt., 145x300 cm, smėlinė

59,99

Yra daugiau variantų

BERGSHULT/SANDSHULT

sieninė lentyna, 120x30 cm, balta/baltai beicuota drebulė

29,99

Yra daugiau variantų

TÄLLBYN

grindinis šviestuvas, 135 cm, nikeliuotas/matinė balta stiklas

59,99

LINDBYN

veidrodis, 80 cm, balta

49,99

Yra daugiau variantų

MOPPE

komodėlė, 31x18x32 cm, pušis

24,99

Yra daugiau variantų

LUBBAN

staliukas su ratukais, rotangas/antracito sp.

Ankstesnė kaina 89,99

74,99

RÅSKOG

vežimėlis, 35x45x78 cm, geltona

49,99

Yra daugiau variantų

FALLENHET

vaza, 21 cm, šviesi pilkai ruda/balta

14,99

SPIKKLUBBA

pagalvėlės užvalkalas, 50x50 cm, balkšva/juoda

4,99

HÖGSMA

pjaustymo lenta, 42x31 cm, bambukas

9,99

KUSTGRAN

pagalvėlės užvalkalas, 40x58 cm, geltonai žalia

12,99

Yra daugiau variantų

HEMMA/KAPPELAND

kabamasis šviestuvas, rotangas/juoda

44,99

SANNIDAL

stalčiaus fasadas, 60x20 cm, balta

12 €

Yra daugiau variantų

NORDEN

stalas-knyga, 26/89/152x80 cm, balta

249 €
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.