Šią savaitę kviečiame jus į Vilniaus rajoną, kur nuostabių miškų apsuptyje gyvena Editos ir Alvydo šeima. Tik čia keliausime ne šiaip pasisvečiuoti, bet iš peties padirbėti. Juk šio sezono misija – sugrąžinti tvarką į kiekvieno namus. O nuo ko geriau pradėti tvarką, jei ne nuo sandėliuko! Būtent jį Editos ir Alvydo namuose atnaujino mūsų interjero dizainerė Birutė.

Iki pokyčių

Šeima savo namų prieangyje esantį sandėliuką vadina „burokine“. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jis skirtas vien burokams sandėliuoti. Šioje patalpoje vyksta aktyvus gyvenimas: čia grįžtama iš lauko su purvinais batais ir šlapiais drabužiais, darinėjami grybai ir uogos, skalbiama, siuvama, lipdoma iš molio ir užsiimama kitomis laisvalaikio pramogomis, be to, „burokinėje“ šaltas naktis leidžia ir poros augintiniai. Baldai į šią patalpą atkeliavo iš skirtingų vietų, todėl nedera tarpusavyje, o erdvės visiems daiktams ir veikloms, deja, nebeužtenka.

Interjero dizainerės užduotis

  • Mažą ir dažnai naudojamą patalpą suprojektuoti taip, kad joje savo vietą atrastų ir pomėgiams skirti daiktai, ir kasdieniai buities prietaisai bei reikmenys: švaros priemonės, siurbliai, šluotos, skalbimo mašina ir šaldiklis. 
  • Įrengti darbo vietą, kur Edita galėtų užsiimti keramika bei siūti. 
  • Neapkrauti erdvės: viską įgyvendinus, svarbu, kad daugiafunkcė patalpa būtų ne tik tvarkinga, bet ir jauki. 
„Sandėliavimo patalpas dažykite neutraliomis spalvomis, kad nesumažintumėte ir taip nedidelės erdvės. O kiekvieną naują baldą rinkitės pagal turimus daiktus –  tuomet nė vienas iš jų neliks be vietos.“

Birutė Beniušė
IKEA interjero dizainerė

Sandėliukas ar svajonių kambarys?

Planuojant „burokinės“ interjerą, norėjosi įprastam sandėliukui suteikti daugiau jaukumo, nes šeima čia ne tik laiko daiktus, bet ir patys praleidžia daug laiko. Todėl patalpą padalijome pusiau. Darbui ir sandėliavimui skirtoje pusėje atsirado ilgas ir lengvai valomas stalviršis, nerūdijančiojo plieno lentynos bei stalčiai daiktams. O likusi patalpos dalis įrengta tarsi namai: sienas čia puošia medinės lentynos, patalpai pagyvinti naudojami pinti aksesuarai ir kitos dekoracijos, o veidrodinės spintos durys praplečia siaurą patalpą ir suteikia vizualaus jaukumo.

Drabužių spinta ne tik drabužiams

Daiktų laikymo klausimą padėjo išspręsti spinta PAX su stumdomosiomis durimis. Tai modulinis baldas, kurį kiekvienas gali susiprojektuoti pagal savo poreikius. Šių spintų rėmai yra kelių skirtingų gylių, todėl juos paprasta pritaikyti įvairių dydžių patalpose. Spinta, kurią įrengėme Editai ir Alvydui, pakankamai didelė, tad joje tilps ne tik lauko drabužiai, avalynė, bet ir švaros priemonės.
 
Nors spintelės METOD sukurtos virtuvei, jos kuo puikiausiai tinka ir sandėliuko patalpoms. Po ilgu stalviršiu įrengėme spinteles su stalčiais, o vieną tyčia palikome tuščią – prireikus ji atstos miego vietą augintiniams.
 
Tvirtos nerūdijančiojo plieno lentynos KUNGSFORS suteikia sandėliukui lengvumo ir gražiai dera su senąja šeimininkų plautuve bei naujais spintelių fasadais VÅRSTA. Be to, leidžia viską turėti po ranka, nes ant lentynų laikomus daiktus lengva pasiekti.
 
Svarbiausia taisyklė norint palaikyti tvarką – kiekvienas stalčius ar lentyna turi turėti aiškią paskirtį. Tada nekils mintis numesti daiktus bet kur, o padėjus į vietą juos bus paprasta rasti. Šiame sandėliuke smulkesniems daiktams laikyti spintelės įrengti stalčiai su skirtukais: po vieną šuns daiktams, mezgimo priemonėms ir kt. 

Darbo ir pomėgių vieta

Nišoje tarp dviejų spintų palikome erdvę kūrybai. Čia pastatėme Editos siuvimo mašiną, o kaip papildomą vietą daiktams laikyti virš jos pakabinome perforuotąsias lentas SKÅDIS. Tai labai patogi ir praktiška vieta įvairioms smulkmenos, nuotraukoms ir pan. Lentas galima papildyti kabliukais, indeliais, lentynėlėmis ir kitais priedais, pritaikant jas prie turimų daiktų ir keičiant pagal poreikį.
 
Jei darbo vietoje trūksta šviesos, gelbsti papildomi šviestuvai TERTIAL. Juos galima įrengti įvairiai: pritvirtinti prie sienos, lentynos ar rašomojo stalo.

Netikėta? Todėl ir gražu.

Dailios dėžutės, vazos su augalais ir kitos mielos interjero detalės leido sandėliuke sukurti namų nuotaiką. O ypatingas dėmesys čia teko augintiniams: Birutė rado vietos ne tik jų nuotraukoms, bet ir skanėstams.
„Erdvėse, kurios turi ne vieną paskirtį, ir baldai turėtų būti daugiafunkciai. Lengvai transformuojamos spintelės, kurias, poreikiams pasikeitus, galima papildyti stalčiais ar atvirkščiai – vietoj stalčių įrengti lentynas, yra puikus sprendimas sandėliukui.“

Birutė Beniušė
IKEA interjero dizainerė

Praverstų pagalba?

Jei ir jūs norite be didelių investicijų ar kapitalinio remonto atnaujinti savo namus, visada galite kreiptis pagalbos į mūsų interjero dizainerius. Išsiaiškinę, kokį stilių – modernų ar tradicinį – labiau mėgstate, parengsime jums vieno, kelių kambarių ar visų namų projektą ir padėsime išsirinkti tinkamiausius baldus.
 

Nespėjote pažiūrėti laidos per TV3?

Čia rasite laidos įrašą – apžiūrėkite pokyčius ir pasisemkite įkvėpimo.

Ką nuveikėme anksčiau?

Ankstesniuose sezonuose IKEA interjero dizaineriai įgyvendino pokyčius nestandartinėse erdvėse, dalijosi patarimais, kaip pritaikyti namus prie naujų gyvenimo poreikių ir susitvarkyti visus juose esančius daiktus. Keitėme virtuves, vaikų kambarius ir miegamuosius, įrengėme darbo erdvę svetainėje, atnaujinome šeimos verslo patalpas, vieno kambario butą ir dar daug visko.
 

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

VARIERA

dėžė, 34x24 cm, balta

5,99

Yra daugiau variantų

BEKVÄM

kopėtėlės, 3 pakopos, 63 cm, juoda

39,99

Yra daugiau variantų

KOMPLEMENT

ištraukiamoji batų lentyna, 100x58 cm, tamsiai pilka

40 €

Yra daugiau variantų

KUNGSFORS

magnetinis peilių laikiklis, nerūdijantis plienas

20 €

Yra daugiau variantų

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė, 115 cm, juoda

7,99

Yra daugiau variantų

IKEA 365+

indas su dangteliu, 1.7 l, stiklas/bambukas

Ankstesnė kaina 7,99

6,49

Yra daugiau variantų

KUNGSFORS

tv. prof., lent., sienelė, nerūdijantis plienas

76 €

RAKLEV

lygaus audimo kilimas, 70x160 cm, rankų darbo natūralios sp./įvairių spalvų

34,99

VILJESTARK

vaza, 8 cm, skaidrus stiklas

0,80

Yra daugiau variantų

KUNGSFORS

lentyna, 60 cm, bambukas

20 €

Yra daugiau variantų

KUGGIS

dėžė su dangčiu, 32x32x32 cm, balta

17,99

PEPPRIG

kibiras ir krepšelis, žalia

9,99

UPPDATERA

virtuvinis rinkinys, 72x50 cm, šviesusis bambukas

Ankstesnė kaina 40 €

28 €

Yra daugiau variantų

KOPPARBJÖRK

vaza, 21 cm, ryški geltona

12,99

KNOPPÄNG

rėmas su plakatu, 40x50 cm, sodas

17,99 / 2 vnt.

LJUNGAN

krepšys su dangčiu, 20x10 cm

12,99

LJUNGAN

krepšys, 25x20 cm

14,99

MOPPE

komodėlė, 42x18x32 cm, pušis

27,99

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

spaustukas, juoda

3 € / 2 vnt.

KUNGSFORS

tvirtinimo profiliai su lentynomis, 60 cm, nerūdijantis plienas/bambukas

76 €

Yra daugiau variantų

VÅRSTA

stalčiaus fasadas, 80x20 cm, nerūdijantis plienas

24 €

Yra daugiau variantų

ENHET

skalbinių krepšys su ratukais, 80 l, balta

55 €

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

perforuotoji lenta, 56x56 cm, juoda

14 €

Yra daugiau variantų

KOMPLEMENT

stalčius, 50x58 cm, tamsiai pilka

20 €

Yra daugiau variantų

FORSAND

durys, 50x195 cm, tamsiai pilka

35 €

Yra daugiau variantų

TERTIAL

stalinis šviestuvas, tamsiai pilka

14,99

Yra daugiau variantų

UPPDATERA

dėžė, 16x24x15 cm, šviesusis bambukas

11,99

Yra daugiau variantų

UPPDATERA

dėžė, 24x32x15 cm, šviesusis bambukas

15,99

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

lentyna, juoda

4 €
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.