Ieškant naujo būsto ar iš smalsumo naršant butų skelbimus, ne vienam iš mūsų užkliūva akis už ką tik pabaigtų statyti pastatų. Kai kurie butai jau būna visiškai įrengti, nors juose dar niekas negyvena. Kaip manote, kas įrengia tuos butus? Dalį – IKEA interjero dizaineriai! Kviečiame pasidairyti po naujausią mūsų projektą – svetainę su virtuvės zona, kurią nuo nulio įrengėme bute, skirtame nuomai arba pardavimui.

Iki pokyčių

Nekilnojamojo turto vystytoja Rimantė, kuri nuomoja ir prekiauja jau įrengtais butais, į mus kreipėsi su prašymu įrengti svetainę ir virtuvę viename iš neseniai pastatytų butų. Tikslas – kad vos įėjęs potencialus pirkėjas ar nuomininkas pasijustų kaip namuose. 
„Sudėtinga įrengti butą, kai dar neaišku, kas jame gyvens ir kokių poreikių turės būsimi namų šeimininkai. Todėl šiame projekte teko ieškoti kuo universalesnių sprendimų. Nedidelio ploto svetainė ir virtuvė turėjo būti itin funkcionalios ir pritaikytos įvairiems poreikiams: poilsiui, daiktų laikymui, maisto gaminimui ir valgymui.“

Morta Bučinskienė
IKEA interjero dizainerė

Interjero dizainerė pataria:

  • Jei norite, kad laikui bėgant būtų paprasta atnaujinti interjerą, įrengdami namus, sienoms ir grindims rinkitės neutralias spalvas. Tada jų nereikės keisti ar perdažyti, užteks tik atnaujinti papildomus interjero akcentus.
  • Nereikia vengti tamsių baldų, bijant sumažinti kambario erdvę. Tamsūs, tačiau aukšti vertikalūs sprendimai veikia priešingai ir kaip tik ją vizualiai paaukština. Puikus pavyzdys – juodos spalvos knygų spinta BILLY, kurią pastatėme šioje svetainėje.
  • Kai vienoje nedidelėje erdvėje turi tilpti ir svetainė, ir virtuvė, tuos pačius baldus galima pritaikyti abiem erdvėms. Pavyzdžiui, knygų spinta BILLY virtuvės pusėje gali tarnauti kaip indauja, o svetainėje – kaip vieta knygoms, stalo žaidimams ar kitiems daiktams laikyti.

Šimtas juodų ir baltų atspalvių

Svetainėje, kaip ir visame bute, vyrauja dvi spalvos: balta ir juoda. Kaip pagrindinis akcentas, čia atsirado dryžuotas natūralios vilnos kilimas STOCKHOLM, kuris erdvei suteikia šilumos ir jaukumo. Prie jo dera ir kiti svetainėje esantys baldai: 
  • staliukas RIAN, kurį patogu naudoti dvejopai – kaip kavos staliuką arba kaip nešiojamojo kompiuterio stovą dirbant;
  • retro stiliaus sofa SMEDSTORP su kojelėmis, kuri ne tik elegantiškai atrodo, bet ir yra labai praktiška, nes užvalkalai iš medvilnės ir perdirbto poliesterio nesipūkuoja ir yra mažiau teplūs.
 
„Kai norisi pokyčių interjere, lengviausia atnaujinti tekstilę: kilimus, užuolaidas, pagalvėlių užvalkalus, užtiesalus. Tai taip paprasta, kad imtis pokyčių galima net ir du kartus per metus: pavasariop rinktis gaivius, šviesius tonus, o artėjant žiemai – tamsesnes spalvas, kailines pagalvėles, storesnes užuolaidas ar kilimus šilumai sulaikyti.“

Morta Bučinskienė
IKEA interjero dizainerė
 

Virtuvės be buitinės technikos projekto kaina 2 950 EUR.

Nepaisant kuklaus dydžio, virtuvėje pavyko sutalpinti viską, kas būtina, norint patogiai gaminti, o uždarose spintelėse METOD tilps daugybė būsimų gyventojų daiktų. Įrengėme ir indaplovę, be kurios daugelis nebeįsivaizduoja kasdienio gyvenimo. 

Virtuvės sistema METOD labai universali: pasikeitus poreikiams, galima transformuoti ir baldus, o jei atsibosta vieni fasadai, juos galima be vargo pakeisti naujais.
 
Kai turime nedaug vietos, visada stengiamės išnaudoti spintelių aukštį – čia praverčia įstatomosios lentynėlės VARIERA, įvairūs stalčių priedai ir ištraukiamieji rėmai HÅLLBAR atliekų rūšiavimo dėžėms.
 
Valgomasis šiame bute dalijasi erdve su svetainės ir virtuvės baldais, todėl, taupydami vietą, parinkome apvalų stalą su viena koja – aplink tokį lengviau susėsti. Šiuo metu šalia jo numatytos keturios kėdės, bet, esant poreikiui, galima sutilpti ir šešiese.

Papildomo jaukumo valgomajam suteikia virš stalo pakabintas šviestuvas SINNERLIG. Jo gaubtas rankų darbo, pintas iš bambukinių vytelių, todėl labai pagyvina erdvę, o vakarais meta gražų šešėlį.
 
Perkant jau įrengtą butą, jame būna standartiniai elektros įvadai, dažniausiai – vienas lubinis šviestuvas kambario centre. Tokiu atveju verta pasitelkti dekoratyvinį apšvietimą. Kiekvieną nenaudojamą elektros lizdą namuose galima paversti šviesos šaltiniu – reikia tik įsigyti patinkantį šviestuvą su kištuku ir elektrą taupančių LED lempučių.
Tamsus, mažas ir iš pirmo žvilgsnio niekaip nepanaudojamas koridorius gali tapti mėgstamiausia buto vieta. Tereikia parodyti jam šiek tiek meilės. Pavyzdžiui, pakabinti veidrodį, pastatyti dailų staliuką ar įrėminti paveikslų. Interjero dizainerė Morta bute esančius paveikslus piešė pati. Jūs irgi galite pabandyti – taip namai taps dar asmeniškesni!

Pirmieji buto gyventojai – augalai

Bet kokiame interjere, net ir dar neapgyventame, jaukumo suteiks gyvi augalai. Geras sprendimas – turėti vieną didelį akcentinį augalą ir kartu kurti mažas augalų kompozicijas. Tokioms tobulai tiks  augalų stovas su ratukais. IKEA prekybos vietose gyvus augalus galima rinktis net ir pagal stilių: vieni atrodo modernūs ir egzotiški, kiti – klasikiniai.

Planuojant interjerą praverstų pagalba?

Bendradarbiaukime! IKEA interjero dizaineriai patars, kaip išsirinkti tinkamiausius baldus, paruoš interjero projektą ir padės jį įgyvendinti jūsų pasirinktoje erdvėje: gyvenamuosiuose būstuose, nuomai skirtuose butuose, biuruose ar kitur.
 
 

Nespėjote pažiūrėti laidos per TV3?

Čia rasite laidos įrašą – apžiūrėkite pokyčius ir pasisemkite įkvėpimo.

Ką nuveikėme anksčiau?

Ankstesniuose sezonuose IKEA interjero dizaineriai įgyvendino pokyčius nestandartinėse erdvėse, dalijosi patarimais, kaip pritaikyti namus prie naujų gyvenimo poreikių ir susitvarkyti visus juose esančius daiktus. Keitėme virtuves, vaikų kambarius ir miegamuosius, įrengėme darbo erdvę svetainėje, atnaujinome šeimos verslo patalpas, vieno kambario butą ir dar daug visko.
 

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

VARIERA

dėžė, 34x24 cm, balta

6,99

Yra daugiau variantų

VARIERA

įstat. lentyna, 32x28x16 cm, balta

7 €

Yra daugiau variantų

SINNERLIG

kabamasis šviestuvas, bambukas/rankų darbo

69,99

RIAN

staliukas, 50x30 cm, balta

27,99

Yra daugiau variantų

STOCKHOLM

dubenėlis, 42 cm, nerūdijantis plienas

14,99

IKEA PS

spintelė, 119x63 cm, balta

119 €

STOCKHOLM

lygaus audimo kilimas, 170x240 cm, rankų darbo/dryžuota (-s) juodos ir balkšvos sp.

199 €

Yra daugiau variantų

BAGGEBO

lentyna, 60x25x116 cm, metalas/balta

20 €

SOJABÖNA

vazonas, 9 cm, balta

Ankstesnė kaina 1,99

1,49

Yra daugiau variantų

OLIVBLAD

augalų stovas, 56 cm, vidaus/lauko juoda

19,99

DOCKSTA

stalas, 103 cm, balta/balta

199 €

SMEDSTORP

dvivietė sofa, Viarp smėlinės ir rudos sp./juoda

549 €

METOD

plautuvės spintelė, 60x60 cm, balta/Vallstena balta

64 €

Yra daugiau variantų

BAGGBODA

staliukas, 71x50 cm, balta

69,99

Yra daugiau variantų

LINDBYN

veidrodis, 60x120 cm, juoda

59,99

Yra daugiau variantų

PERSHULT/BERGSHULT

sieninė lentyna, 120x20 cm, balta/balta

26,99

Yra daugiau variantų

UPPDATERA

dėžė, 16x24x15 cm, šviesusis bambukas

11,99

Yra daugiau variantų

SOJABÖNA

vazonas, 24 cm, balta

9,99

Yra daugiau variantų

MOPPE

komodėlė, 31x18x32 cm, pušis

24,99

Yra daugiau variantų

SOJABÖNA

vazonas, 19 cm, balta

6,99

Yra daugiau variantų

UPPDATERA

virtuvinis rinkinys, 72x50 cm, šviesusis bambukas

Ankstesnė kaina 55 €

35 €

KNIXHULT

stalinis šviestuvas, bambukas/rankų darbo

29,99

HÅLLBAR

atliekų rūšiavimo derinys, 20 l, ištraukiama (-s)/šviesiai pilka

Ankstesnė kaina 45 €

40 €

Yra daugiau variantų

METOD

a. šald. / šaldik. spintelė, 3 dur., 60x60x240 cm, balta/Vallstena balta

212 €

Yra daugiau variantų

YTBERG

spintelės šviestuvas, balta/reguliuojamo ryškumo

10 €

Energy efficiency class
Gaminio informacijos lapas

Yra daugiau variantų

LUSTEBO

kėdė, Viarp smėlinės ir rudos sp.

99 €

BILLY/OXBERG

knygų spinta su stikl. durelėmis, 80x30x202 cm, juoda ąžuolo raštas

159 €

Yra daugiau variantų

METOD/MAXIMERA

grin. spintelė, 4 fasadai, 4 stalč., 80x60 cm, balta/Vallstena balta

263 €

Yra daugiau variantų

LINDBYN

veidrodis, 110 cm, juoda

79,99

Yra daugiau variantų
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.