Ką veikti laukiant vasaros? Geriausia, žinoma, jai ruoštis! Todėl šylant orams namų pokyčius perkėlėme į lauką ir šią savaitę kviečiame pasigrožėti terasa, kurioje telpa viskas: gamta, poilsis ir valgomasis.
Susipažinkite!
Šios savaitės herojės – ūkininkė Eglė ir IKEA interjero dizainerė Rūta. Eglė jau 20 metų augina gėles, dalyvauja sodininkų mugėse ir yra Gėlininkų sąjungos narė, tad būti gamtoje, tarp gėlių, jai yra ne tik malonus laisvalaikis, bet ir pagrindinė veikla. Šiltuoju metų laiku visas Eglės ir jos svečių gyvenimas verda terasoje. Tad interjero dizainerei Rūtai teko svarbi užduotis – suplanuoti erdvę taip, kad čia būtų patogu ne tik ilsėtis grožintis aplinkui žydinčiomis gėlėmis ar skaityti vienumoje, bet ir pietauti ar vakaroti su šeima.
Iki pokyčių
Ilgą laiką terasa Eglei tarnavo kaip valgomasis gryname ore. Vieninteliai baldai čia – didelis pietų stalas ir keletas lauko sąlygoms nepritaikytų kėdžių. Tačiau erdvią terasą norėtųsi išnaudoti geriau. Pas Eglę dažnai užsuka klientai įsigyti augalų, tad gražiau įrengta erdvė jiems galėtų tapti pavyzdžiu ir įkvėpimu. Be to, namų šeimininkė jau seniai svajoja apie atskirą poilsio kampelį, kur galėtų atsipūsti nepriklausomai nuo metų laiko. Ankstyvą pavasarį čia būtų patogu sodininkauti, vasarą – džiaugtis ilgais vakarais su šeima, o rudenėjant – mėgautis tyla ir skaitymu.
Trys terasos vienoje
Įsirengiant terasą pirmiausia reikėtų pagalvoti, ką joje veiksite: valgysite, priimsite svečius, ilsėsitės ar auginsite gėles. Eglė čia daro viską, todėl erdvė suskirstyta į tris zonas: valgomąjį, poilsio erdvę ir erdvę augalams.

Norėdama sukurti vientisą terasos stilių, poilsio ir valgomojo zonoms Rūta parinko tos pačios serijos baldus, kurių spalva įsilieja į Eglės terasos interjerą ir tradicinį stilių. Neutrali, subtiliai pilka spalva neblaško dėmesio ir neerzina akių prieš saulę (kaip gali nutikti pasirinkus pernelyg šviesius baldus).

Lauko stalai, sofos ir kėdės BONDHOLMEN pagaminti iš eukalipto – itin patvarios medienos, kuri tarnaus ilgai, nes yra atspari vėjo ir kritulių poveikiui bei pelėsiui. Poilsio erdvės baldai skirti atsipalaiduoti, todėl krėslai čia šiek tiek platesni. O kad būtų dar patogiau, kartu galima įsigyti lauko sąlygoms atsparių sėdimųjų ir nugaros pagalvėlių JÄRPÖN/DUVHOLMEN, FRÖSÖN/DUVHOLMEN, KUDDARNA ar HÅLLÖ.
„Lauko erdvėms reikėtų rinktis drėgmei, šalčiui, saulei bei purvui atsparius baldus ir tekstilę – jų gamyboje naudojamos specialios medžiagos, todėl jie ilgiau išliks kaip nauji. Lengvai valomi, lauko sąlygoms pritaikyti kilimai ir pagalvėlės suteiks terasai jaukumo, o ruošiantis šaltajam sezonui labai pravers lauko baldų uždangalai TOSTERÖ, kuriuose paliktos ertmės drėgmei išgaruoti.“

IKEA interjero dizainerė Rūta Gajauskaitė
Patogu, kai viskas po ranka
Kad nereikėtų nešioti daiktų iš vienos terasos pusės į kitą, interjero dizainerė Eglei parūpino vežimėlį RÅSKOG. Pietų ar vakarienės metu jame galima laikyti gėrimus ir užkandžius, o baigus valgyti – sudėti nešvarius indus nuo stalo. Prireikus tokį vežimėlį patogu nustumti ir į poilsio erdvę. O kitiems terasoje reikalingiems daiktams susidėti pravers laukui skirta lentyna HYLLIS: pavasarį ji puikiai tiks laikyti sodo įrankiams, o subjurus orams įvairias smulkmenas bus galima paslėpti sandariose dėžėse SAMLA.
Lyg namų valgomajame
Valgymo erdvėje interjero dizainerė norėjo sukurti jaukią namų aplinką. Todėl, be didelio apvalaus stalo ir paminkštintų kėdžių su porankiais, čia atsirado netgi užuolaidos ir vandeniui bei purvui atsparus kilimas SKELUND.

Papildomas kėdes būsimiems svečiams šeimininkė galės saugoti lauke esančioje spintoje ir išsitraukti tik tuomet, kai prireiks.

O kad Eglės terasoje būtų saugu ne tik suaugusiems, Rūta taip pat įrengė apsauginę tvorelę. Ją atstoja mediniai pinučiai ASKHOLMEN, kurie kartu galės tapti ir atrama vijokliniams augalams.
„Kad terasa būtų galima džiaugtis ir po saulėlydžio, labai svarbu tinkamai susiplanuoti apšvietimą. Jei terasa ar balkonas neturi elektros kištuko, šį klausimą išspręsti padės LED šviestuvai su saulės baterijomis. Tai tvarus ir energiją taupantis sprendimas, be to, juos lengva perkelti į zoną, kurioje tuo metu leidžiate laiką.“

IKEA interjero dizainerė Rūta Gajauskaitė

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
IKEA 365+

grafinas su kamščiu

1 l skaidrus stiklas/kamštiena

2,99

HYLLIS

lentyna

60x27x140 cm vidaus/lauko

14,99

RÅSKOG

vežimėlis

45x78 cm balta

49,99

Yra daugiau variantų

OFANTLIGT

dubenėlis

7x Ø13 cm balta

2,99

NYPON

vazonas

24 cm vidaus/lauko pilka

12,99

Yra daugiau variantų

SOCKER

vazonas

10 cm vidaus/lauko/galvanizuotas

0,79

Yra daugiau variantų

SOCKER

vazonas

12 cm vidaus/lauko/galvanizuotas

1,49

Yra daugiau variantų

NYPON

vazonas

32 cm vidaus/lauko pilka

15,99

Yra daugiau variantų

BOYSENBÄR

vazonas

26 cm vidaus/lauko šviesi pilka

19,99

Yra daugiau variantų

BONDHOLMEN

kavos staliukas, lauko

60x47 cm pilka

100 €

UTSUND

24 LED lempučių girlianda

lauko juoda

34,99

BONDHOLMEN

lauko stalas

74x Ø108 cm pilka

149 €

OFANTLIGT

puodelis

9 cm balta

3,99

OFANTLIGT

desertinė lėkštė

Ø22 cm balta

3,99

SOCKER

laistytuvas

23 cm vidaus/lauko/galvanizuotas

3,99

BONDHOLMEN

lauko krėslas

81x76x78 cm pilkas beicas/Frösön/Duvholmen smėlinė

155 €

Yra daugiau variantų

KUDDARNA

sėdimoji lauko pagalvėlė

62x62 cm smėlinė

15 €

Yra daugiau variantų

BONDHOLMEN

dvivietė lauko sofa

pilkas beicas/Frösön/Duvholmen smėlinė

279 €

Yra daugiau variantų
X