Šį kartą keliaujame į svečius pas klaipėdietę Vidą. Aktyvi ir linksma senjorė mėgsta žiūrėti televizorių, augina gėlės, nuolat yra lankoma svečių: dukra ir anūkai dažnai lieka nakvoti arba užsuka pas močiutę po pamokų. Mūsų misija – vieno kambario bute įrengti Vidos svajonių svetainę, kuri kartu atstotų ir miegamąjį.

Iki pokyčių

Butas – nebe pirmos jaunystės, ypač nusidėvėjusios grindys. Mūsų interjero dizaineriui Kazimierui teko rimta užduotis: nedarant kapitalinio remonto, pagrindinį buto kambarį paversti modernia svetaine, kurioje Vida galėtų priimti svečius, leisti laiką viena ir su anūkais. Taip pat svarbu nepamiršti ir vietos daiktams, nes daugumą jų šeimininkė laiko būtent šiame kambaryje. 
„Jei norite šviesaus, erdvaus ir modernaus interjero, rinkitės baltos spalvos baldus. Tačiau nepabijokite įterpti ir akcentinių spalvų bei tekstūrų. Spalvingos pagalvėlės, užtiesalai ir kilimai suteiks jaukumo, o šviesus medis ar plienas – savitumo.“

Kazimieras Tiknius
IKEA interjero dizaineris

Erdvė ta pati, bet viskas kitaip

Kadangi kambarys turi tikti miegui, daiktų laikymui, svečiams ir anūkų nakvynėms, erdvę padalinome į skirtingas zonas. Išmontavus nefunkcionalią spintą, kambario nišoje atsirado vietos lovai, ant kurios Vida galės kokybiškai išsimiegoti. Palei sieną suprojektavome visą daiktų laikymo sistemą, o tam, kad būtų patogu priimti svečius, žiūrėti televizorių ar apnakvindinti anūkus, šviesiausioje kambario vietoje pastatėme sofą-lovą.

Kur dingo nudėvėtos grindys?

Didelis kilimas STOCKHOLM ne tik sušildė interjerą, bet ir leido paslėpti nudėvėtas grindis, neinvestuojant į jų remontą. Kartu su juo svetainėje atsirado keli mažesni kilimėliai STOENSE. Jie tankūs, stori ir minkšti, todėl puikiai tinka tiesti prie lovos, kad būtų jaukiau basoms pėdoms. Po visais kilimais paklojome neslystančius patiesalus STOPP FILT, tad vaikščioti bus saugu, o vaikai žaisdami neužklius.
 

Kuo daugiau šviesos, tuo jaukiau

Vidos svetainėje buvo tik vienas lubinio šviestuvo įvadas, todėl norėjome maksimaliai jį išnaudoti. Taip kambaryje atsirado stilingas stiklo ir chromuoto metalo šviestuvas SIMRISHAMN, apšviečiantis didesnį plotą. Prie jo priderinome grindinį šviestuvą NYMÅNE, kurio gaubtas ir korpusas reguliuojami, todėl lengva nukreipti šviesą, kur reikia. Dar įrengėme nedidelį šviestuvą skaitymui prie pat lovos bei papildomus taškinius šviestuvus spintelėse su stiklinėmis durimis.

Baldas, kuris dirba visą parą

Ant kampinės sofos-lovos BÅRSLÖV patogu sėdėti žiūrint televizorių ar ištiesti kojas skaitant. Tačiau ji tinka ne tik poilsiui dienos metu. Tereikia ištiesti, ir naktį sofa virs dvigule lova anūkams. Jos užvalkalai pasiūti iš tvirto, atsparaus audinio, kuris nesugeria skysčių. Vadinasi, ką nors išpylus, pakaks perbraukti paviršių sausa šluoste.
 
Kai vienas kambarys atlieka kelias funkcijas (pavyzdžiui, darbo kambario, svetainės ir miegamojo), daugiafunkciai turėtų būti ir baldai. Kavos staliukas VITTERYD leis užsiimti skirtingomis veiklomis, nes jo stalviršį galima pakelti arba nuleisti. Pravers tiek geriant kavą, tiek dirbant kompiuteriu ar ruošiant namų darbus su anūkais.
 
„Jei kambaryje nedaug vietos, visi jame esantys baldai turėtų derėti tarpusavyje ir sudaryti vieną tvarkingą sistemą. Šiam projektui parinkti baldai BESTÅ, PLATSA ir MALM atrodo lyg iš vieno komplekto.“

Kazimieras Tiknius
IKEA interjero dizaineris
 
Norėdami išnaudoti visą patalpos aukštį, pasitelkėme modulinius baldus. Spinta PLATSA ir spintelės BESTÅ čia tarnauja ir kaip indauja, ir kaip televizoriaus staliukas, ir kaip daiktų laikymo sistema.

Miegamasis nišoje

Nestandartinė kambario forma bendroje erdvėje leido įrengti tarsi atskirą miegamąjį, kurio, užėjus pro duris, net nematyti. Vidai nebereikės miegoti ant senos sofos-lovos, nes vietoj jos kambaryje atsirado patogi lova MALM su papildomu apšvietimu ir nedidele lentynėle daiktams prieš miegą susidėti.
Viršutines spintos lentynas ir neišnaudotą vietą po lova visada galima papildyti funkcionaliomis dėžėmis. Puikus pavyzdys ir tikra pagalba mažo ploto būste – lovadėžės VARDÖ su ratukais, kurias patogu ištraukti ir pastumti po lova. Į tokias dėžes sudėtos antklodės, pagalvės ar sezoniniai drabužiai ilgai išliks švarūs, nes specialus dangtis juos saugos nuo dulkių.
 

Paskutiniai akcentai

Įrengiant namus, svarbu skirti pakankamai dėmesio detalėms. Savitumo šios svetainės interjerui suteikia rėmeliai HOVSTA su nuotraukomis ir plakatais bei lentynėlės MOSSLANDA su grioveliu, dėl kurio mažesni rėmeliai pasvyra reikiamu kampu.
Nepriklausomai nuo to, kuriam namų kambariui norite suteikti jaukumo ir gyvybės, pasiekti šį tikslą padės augalai. Vidos svetainei parinkome tiek gyvų, tiek priežiūros nereikalaujančių dirbtinių augalų ir stovą su skirtingame aukštyje įtaisytomis lentynėlėmis, ant kurių skirtingo dydžio augalai atsiskleis visu gražumu.
 

Praverstų pagalba?

Jei ir jūs norite be didelių investicijų ar kapitalinio remonto atnaujinti savo namus, visada galite kreiptis pagalbos į mūsų interjero dizainerius. Išsiaiškinę, kokį stilių – modernų ar tradicinį – labiau mėgstate, parengsime jums vieno, kelių kambarių ar visų namų projektą ir padėsime išsirinkti tinkamiausius baldus.
 

Nespėjote pažiūrėti laidos per TV3?

Čia rasite laidos įrašą – apžiūrėkite pokyčius ir pasisemkite įkvėpimo.

Ką nuveikėme anksčiau?

Ankstesniuose sezonuose IKEA interjero dizaineriai įgyvendino pokyčius nestandartinėse erdvėse, dalijosi patarimais, kaip pritaikyti namus prie naujų gyvenimo poreikių ir susitvarkyti visus juose esančius daiktus. Keitėme virtuves, vaikų kambarius ir miegamuosius, įrengėme darbo erdvę svetainėje, atnaujinome šeimos verslo patalpas, vieno kambario butą ir dar daug visko.
 X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.