Tikime, kad namai – svarbiausia vieta pasaulyje. Todėl kasmet atliekame įvairius tyrimus ir kalbiname žmones namuose, kad daugiau sužinotume apie jų poreikius, svajones ir problemas, su kuriomis susiduria. Šiais metais trys Baltijos šalys dalyvavo tarptautiniame IKEA tyrime „Gyvenimas namuose“ ir pasakojo, ar namuose turi pakankamai erdvės ir laiko sau. Pažiūrėkite, ką sužinojome.
Ką reiškia mėgautis privačiu laiku?
Vieniems tai – nieko neveikti, kitiems – pabūti tyloje arba gerai išsimiegoti. O tretiems ir, beje, daugumai – visą laiką skirti mėgstamai veiklai. Nesvarbu, kas mums padeda įsikrauti, dauguma neabejotinai sutaria, kad geriausia vieta tam – namai.
74 proc. lietuvių įsitikinę, kad turėti privačią erdvę galima ir mažuose namuose
Susikurti erdvės privatumui, gyvenant vieno kambario bute – kur kas lengviau, nei atrodo. Pagalvokite, kokia veikla jums padeda šiek tiek atsiriboti, ir imkitės jos, vos radę laisvesnę minutę. Galbūt atrasite naują hobį arba prisiminsite seną meilę rankdarbiams? Sakoma, kad mezgimas ramina ir atpalaiduoja, tad šalia fotelio visada turėkite krepšį su siūlais ir virbalais. Pasinėrus į mėgstamą veiklą, bus lengviau sutelkti mintis, net jei tuo metu kambaryje esate ne vieni.
78 proc. lietuvių reikia privatumo, kad galėtų susikaupti ir atlikti svarbius darbus
Kai reikia priimti svarbų sprendimą ar įveikti atidumo reikalaujančią užduotį (mokesčių mokėjimas – ne išimtis), namuose tikrai praverstų atskiras kabinetas garsą sulaikančiomis durimis. Tačiau jei tokio neturite, laikiną biurą galite įsirengti virtuvėje. Universalus stalas tiks ir darbui kompiuteriu, ir vakarienei su šeima ar draugais. O jei visiems matomoje vietoje pakabinsite užrašų lentą, galėsite kasdien pažymėti savo privatų laiką ir būti tikri, kad niekas jo netrikdys.
54 proc. tėvų įvardija, kad pritrūksta laiko sau
Daugiau nei pusė mažus vaikus auginančių tėvų namuose stokoja privatumo ir galimybės pabūti vieni. Kad namai netaptų dar viena darboviete, grįžę leiskite sau bent keliolika minučių pailsėti ir atgauti jėgas. Įrengę vaikams „žaidimų aikštelę“ ant kilimo svetainėje ar žaislinę virtuvėlę, kurioje jie gali saugiai žaisti, turėsite šiek tiek privataus laiko sau ar pokalbiui su antrąja puse.
51 proc. lietuvių laikas sau reikalingas atsipalaidavimui
Vonios kambarys yra viena iš tų namų vietų, kurioje galite skirti laiko sau. Kuo daugiau, tuo geriau – net jei kažkas jau trepsi prie durų. Minkštas rankšluostis, knyga ir žvakės vonios kambaryje padės susikurti jaukią, uždarą oazę ir atsipalaiduoti po sunkios dienos ar ilgos darbo savaitės. Tad raskite papildomą pusvalandį įtemptoje dienotvarkėje ir praneškite namiškiams, kad kurį laiką jūsų neieškotų.

Ar namuose turite pakankamai erdvės ir laiko sau?
Atlikite testą ir sužinokite