Šią savaitę į svečius kviečia Vilniuje įsikūrusi Lietuvos dailininkų sąjungos galerija „Arka“. Darbuotojoms Evelinai ir Monikai ši vieta – lyg antrieji namai, kur abi praleidžia daug laiko, organizuodamos parodas ir dirbdamos su įvairiais projektais. Net ir po darbo valandų. Todėl labai norėtųsi, kad meno galerijos biuras taip pat būtų įkvepiantis. Tokį įsirengti merginoms padėjo IKEA interjero dizainerė Erika Kranauskaitė. Įvertinkite pokyčius, o dar daugiau idėjų ir naudingų patarimų namams bei biurui rasite IKEA e. kataloge.


 
Prieš: kūrybinė netvarka
Pirmoji mintis, kuri aplanko užėjus į galerijos biurą: oho, kiek čia daiktų! Jų daug ir jie neturi savo vietos. Rašomieji stalai apkrauti, nėra stalčių, dažai, plakatai, kanceliarinės ir kitos darbo priemonės laikomos atvirai ir padrikai. Uždarų spintelių patalpoje nėra, tik atviros lentynos, į kurias nebetelpantys segtuvai su dokumentais „laikinai“ laikomi ant sofos atlošo. Biure trūksta vietos ne tik daiktams, bet ir dar vienam kolegai, kurio darbo stalas dabar stovi kitoje patalpoje, už durų.
Po: jauki ir įkvepianti aplinka
Biure Monika ir Evelina priima svečius: čia kasdien užsuka menininkai, autoriai, kuratoriai... Todėl atnaujindama patalpas Erika stengėsi sukurti aplinką, kuri būtų ne tik patogi dirbti, bet ir jauki bendrauti. Po pokyčių joje atsirado trys ergonomiškos darbo vietos, poilsio ir susitikimų erdvė bei apgalvoti daiktų laikymo sprendimai.
 

 
Patogiam darbui trise
Biuro erdvę Erika suplanavo taip, kad tilptų trys darbo vietos. Prie langų ji pastatė naujus keičiamo aukščio rašomuosius stalus BEKANT su specialiais laikikliais laidams, kad šie nesipainiotų ant stalviršio. Senas biuro kėdes pakeitė ergonomiškos sukamosios kėdės MILLBERGET. O šalia kiekvieno stalo dabar stovi po stalčių spintelę MICKE, kuriose darbuotojai galės tvarkingai laikyti savo darbo priemones. Šios spintelės su ratukais, tad galima nustumti, kur reikia, ar naudoti kaip papildomą kavos staliuką poilsio erdvėje.
Visiems biuro daiktams
Dažnai viskas, ko reikia, norint palaikyti tvarką, tėra keletas tinkamų daiktų laikymo baldų. Galerijos biurui interjero dizainerė parinko uždaras spinteles ir lentynas GALANT. Patalpa aukštomis lubomis, todėl baldų derinį Erika suplanavo taip, kad šis kiltų į viršų. Lentynos, uždėtos ant spintelių viršaus, leidžia optimaliai išnaudoti sienos plotą ir sutaupyti vietos ant grindų.
Poilsiui, pokalbiams ir susitikimams
Poilsio erdvę interjero dizainerė atskyrė kilimu SVALLERUP. Jį lengva valyti, o jei nusidėvės, galima apversti, nes kilimas dvipusis. Ant kilimo vietoj senos masyvios sofos atsirado keturi įdomaus dizaino foteliai: rankų darbo ULRIKSBERG iš rotango ir ryškiai geltoni EKERÖ. O tarp jų – kavos staliukas GUALÖV su nukeliamu stalviršiu, po kuriuo bus patogu laikyti žurnalus ar kitas smulkmenas. Žaismingumo menininkų aplinkai suteikia ne tik ryškūs baldai, bet ir raštuoti audiniai – jais Erika paslėpė sienų nelygumus.


„Darbo vietoje mintys turėtų suktis apie darbą, o ne bandymą prisiminti, kas kur padėta. Sugrupavus ir tvarkingai sudėjus visus daiktus biure, nebereikės gaišti laiko jų paieškoms.“

IKEA interjero dizainerė Erika Kranauskaitė
 
Kai viskas, ko reikia – čia pat
Poilsio zonoje Erika pastatė atvirą lentyną KALLAX – ko beprireiktų ilsintis ar priimant svečius, galerijos darbuotojos galės lengvai pasiekti sėdėdamos ant fotelių. O virš lentynos interjero dizainerė pakabino magnetinę lentą, kad būtų patogu žymėtis pastabas susitikimo metu ar užsirašyti priminimą po jo.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
KALLAX

lentyna

112x39x147 cm balta

69,99

Yra daugiau variantų

MICKE

stalčių spintelė su ratukais

35x75 cm tamsiai ruda

44,99

Yra daugiau variantų

GALANT

spintelė su durelėmis

80x120 cm balta

149 €

KUGGIS

dėžė su dangčiu

26x35x15 cm balta

7,99

Yra daugiau variantų

KUGGIS

dėžė su dangčiu

37x54x21 cm balta

14,99

Yra daugiau variantų

GURLI

pagalvėlės užvalkalas

50x50 cm juoda

2,99

Yra daugiau variantų

GALANT

papildoma dalis

80x80 cm balta

60 €

Yra daugiau variantų

SOFIA

audinys

150 cm juodos ir baltos sp.

6,99

Yra daugiau variantų

SVALLERUP

lygus kilimas, vidaus/lauko

200x200 cm juoda-balta

59,99

EKERÖ

fotelis

70x73x75 cm geltona

129 €

Yra daugiau variantų

FEJIG

rašomoji/magnetinė lenta

70x50 cm balta

14,99

SKUGGBRÄCKA

audinys

150 cm balta-juoda

4,99

ULRIKSBERG

fotelis

67x74x76 cm antracito sp.

99 €

GUALÖV

stalas-dėžė

47x Ø60 cm juoda

49,99

BEKVÄM

kopėtėlės, 3 pakopos

63 cm juoda

34,99

Yra daugiau variantų

BRANÄS

krepšys

32x34x32 cm

12,99

DYPSIS LUTESCENS

vazoninis augalas

24 cm

24,99

BEKANT

rašomasis stalas

60x140 cm juoda

149 €

Yra daugiau variantų

FEJKA

dirbtinis vazoninis augalas

12 cm

Ankstesnė kaina 6,99

5,99

Yra daugiau variantų

PERSHULT

atrama

30x30 cm balta

4 €

Yra daugiau variantų

KAKTUSFIKON

vazonas

15 cm

4,99

Yra daugiau variantų

KAKTUSFIKON

vazonas

35 cm

14,99

Yra daugiau variantų

PERSHULT/BERGSHULT

sieninė lentyna

80x30 cm balta-balta

17,99

Yra daugiau variantų

NÄVLINGE

stalinis LED šviestuvas

52x66 cm juoda

Ankstesnė kaina 19,99

14,99

Yra daugiau variantų

DRÖMSK

vazonas

17.5 cm balta

4,99

Yra daugiau variantų
X