Sveiki atvykę į namus, kuriuose gyvena dar viena televizijos projekto „NAMŲ IDĖJA su IKEA“  šeima. Pagrindiniai šios savaitės herojai – 25-erių Vitalijus ir jo 14-metė sesuo Nastė, gyvenantys pereinamojo tipo kambaryje. Kartu su jais trijų kambarių butu dalijasi mama Liudmila, tėtis Sergėjus ir teta Jelena bei šuniukas Ričardas. Taigi šeima didelė ir veiksmo namuose tikrai netrūksta. Įgyvendinti ilgai planuotus pokyčius jiems padėjo IKEA interjero dizainerė Toma Montvilaitė.
Ankšta erdvė broliui ir seseriai
Jau paaugusių vaikų – suaugusio sūnaus ir paauglės dukros – kambarys tarnauja ne tik kaip brolio ir sesers miegamasis, bet ir kaip bendra šeimos svetainė. Be to, čia kasdien kursuoja iš vieno kambario į kitą einantys namiškiai. Vietos Vitalijaus ir Nastės kambaryje nedaug – jame vos telpa dvi sofos-lovos, užimančios nepelnytai daug grindų ploto. Prie jų prisideda ir nemažas svetainės staliukas, kurį šeima naudoja tik per šventes ar kai ateina svečių, o įprastomis dienomis jis tiesiog stumdomas iš vieno kampo į kitą. Brolio ir sesers kambaryje yra tik vienas baldas, kuriuo nuoširdžiai džiaugiasi abu – tai tėčio sumeistrautas platus ir pakankamai funkcionalus rašomasis stalas.

Šiame kambaryje Vitalijus ir Nastė dirba, mokosi ir miega. Kai brolio nėra, mergaitė mėgsta pasikviesti į svečius draugių. Kadangi kambarys nedidelis, daugumą savo daiktų bei drabužius jie laiko kituose kambariuose. Tiesa, prie vienos iš kambario sienų stovi didžiulė sekcija, tačiau visas jos lentynas užima senos knygos, suvenyrai ir nenaudojami indų servizai. Be suspaustos erdvės, Vitalijų ir Nastę erzina ir kambario spalvos: tamsūs baldai, tapetai ir kilimas dar labiau sumažina turimą erdvę.
Laikas pokyčiams
Interjero dizainerė Toma drąsiai ėmėsi iniciatyvos, aptardama galimus pokyčius. Iš tiesų nemažai jų, kalbėdami apie savo poreikius ir svajones, brolis ir sesuo įvardijo patys: Nastė svajoja apie baltas kambario sienas ir turėti atskirą darbo stalą kompiuteriui, tualetinį staliuką su stalčiumi kosmetikai bei veidrodį, o Vitalijus tvirtina (ir sesuo pritaria), kad jų pereinamajame kambaryje trūksta privatumo ir ramybės. Svarbiausias iššūkis interjero dizainerei – pakeisti kambarį taip, kad jis taptų privatesnis, modernesnis ir šviesesnis, o vietoj nenaudojamų baldų atsirastų daugiau vietos daiktams laikyti.
Svetainė, miegamasis ir darbo kambarys kartu
Baldų išdėstymo interjero dizainerė nekeitė, tačiau vos užėję į savo atnaujintą kambarį, šeimos nariai prisipažino nesitikėję tokio akivaizdaus skirtumo. Dabar kambarys šviesus, modernus ir pagaliau iš tiesų atlieka visas jam patikėtas funkcijas: miegamojo, svetainės ir darbo kambario.
Vieta miegui ir svečiams
Senąsias sofas-lovas kambaryje pakeitė dvi kušetės OTEREN. Jos platesnės ir patogesnės miegui, o po gulimąja dalimi turi po talpią patalynės dėžę. Pilka kušečių spalva universaliai dera prie naujojo kambario kolorito, be to, yra praktiška ir netepli. Dieną įvairių dydžių ir spalvų pagalvėlėmis papuoštos kušetės kuo puikiausiai atstoja sofas, o tarp jų lieka pakankamai vietos dviem nedideliems kavos staliukams GLADOM ir BURVIK. Vienas iš jų turi nuimamą padėklą, o kitas – rankeną, tad svečiams išėjus jį lengva perkelti į kitą vietą.
Asmeninė grožio oazė
Toma išpildė ir Nastės svajonę turėti nuosavą grožio kampelį – kambaryje atsirado nešiojamojo kompiuterio stalas VITTSJÖ, kuris atstoja ir tualetinį staliuką. Jis pagamintas iš grūdinto stiklo ir ažūrinio metalo, todėl neatima erdvės pojūčio, atrodo grakštus ir lengvas. Virš stalo – patogaus dydžio veidrodis, kurį rėmina du sieniniai LED šviestuvai LEDSJÖ. Jie šviečia tolygiai ir be atspindžių, tad kruopščiai pasidažyti bus dar patogiau. Prie lango liko šeimos pamėgtas senasis rašomojo stalo stalviršis, o taupant vietą, ta pati sukamoji kėdė LÅNGFJÄLL gali būti naudojama ir dirbant prie stalo, ir gražinantis prie veidrodžio.
Vietoj senos sekcijos – modulinė spinta
Vietoj senos nenaudingos sekcijos Toma suplanavo modulinę daiktų laikymo sistemą PLATSA. Šiuo atveju ji užima visą galinės sienos plotą, tačiau, naudodamiesi PLATSA planavimo programa, galite patys nuspręsti, kokio dydžio, formos ar talpumo spintos norite – jungiant įvairių dydžių rėmus lyg konstruktoriaus detales, lengva sumodeliuoti aukštą, žemą, siaurą, plačią ar laiptuotą spintą, pritaikytą jūsų poreikiams ir atitinkančią jūsų biudžetą. Vitalijaus ir Nastės kambaryje naujoji spinta tarnauja ir kaip drabužinė, ir kaip vieta televizoriui, o antresolėse patogu laikyti rečiau naudojamus daiktus ar patalynę.
Daugiau privatumo...
Kad pereinamasis kambarys taptų jaukesnis ir privatesnis, spintą ir duris į kitus kambarius interjero dizainerė atitvėrė temdančiosiomis užuolaidomis MAJGULL. Ant karnizo su bėgeliu VIDGA pakabintas užuolaidas galima užtraukti aklinai arba tik dalį, o žiūrint televizorių – dailiomis juostomis pririšti prie sienos.
...ir dar daugiau vietos daiktams
Virš Nastės lovos dizainerė suplanavo papildomas lentynėles EKET, kuriose galima laikyti knygas, suvenyrus, gėles ar nuotraukų rėmelius. Naudojant skirtingų gylių ir įvairių spalvų lentynėles, lengva sukurti žaismingą kompoziciją, kuri pagyvins kambarį ir pravers smulkiems daiktams laikyti.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

VITTSJÖ

nešiojamojo kompiuterio stalas, 100x36 cm, tamsiai ruda/stiklas

44,99

EKET

spintelė su durelėmis, 35x35x35 cm, balta

35 €

Yra daugiau variantų

LÅNGFJÄLL

konferencinė kėdė, Gunnared šviesi žalia/balta

119 €

Yra daugiau variantų

EKET

spintelė, 35x25x35 cm, šviesi pilka

17 €

Yra daugiau variantų

JÄTTESTOR

minkštasis žaislas, dramblys/pilka

27,99

BURVIK

staliukas, 38 cm, balta

37,99

Yra daugiau variantų

LOMVIKEN

rėmelis, 40x50 cm, aliuminis

12,99

NISSEDAL

veidrodis, 65x65 cm, baltai beicuoto ąžuolo raštas

29,99

Yra daugiau variantų

HJÄLPA

vielinis krepšys, 80x40 cm, balta

9 €

Yra daugiau variantų

LÄTTHET

sieninis tvirtinimo profilis, 60 cm

8 €

Yra daugiau variantų

OTEREN

kušetė, 90x200 cm, pilka

299 €
X