Karantinas daugelį iš mūsų privertė nauju žvilgsniu įvertinti savo namus. Praleidę juose daugiau laiko, pastebėjome, kad tam tikros erdvės ne visai patogios arba joms trūksta jaukumo. Taip nutiko ir Indrei Stonkuvienei. Iš naujo atradusi savo nuosavą kiemą, ji panoro atnaujinti ir seną terasą. Įsirengti dar vieną jaukų kambarį lauke žinomai moteriai padėjo mūsų interjero dizainerės Ingrida ir Kotryna.
Iki pokyčių
„Šeimos terasa mums – daugiafunkcė erdvė, kurioje norime ir valgyti, ir leisti laiką, ir dirbti. Karantino metu įvertinome džiaugsmą turėti savo kiemą, laiką leisti lauke. Tačiau kartu pamatėme trūkumus – kur metas atsinaujinti, įnešti patogumo, grožio“, – sako laidų vedėja, iniciatyvos „Moterų pasaulyje“ steigėja Indrė Stonkuvienė.

Nors viziją, kaip norėtų atnaujinti lauko erdvę, moteris turėjo – norėjo lempučių, pagalvėlių, gėlių – nežinojo, nuo ko pradėti ir kaip naujus sprendimus derinti prie terasoje jau esančių tamsių medinių baldų, nes bendras vaizdas buvo niūrokas.
Daugiau spalvų ir gyvybės
Interjero dizainerės paliko senuosius šeimos baldus, tik vietoj didelių kėdžių parinko mažiau vietos užimančias sulankstomąsias, kurias nenaudojant bus galima pakabinti ant kabliukų sienoje. Norėdamos pagyvinti terasą, Ingrida ir Kotryna visą dėmesį sutelkė į detales. Visų pirma, jos pasirinko kelias prie esamų baldų derančias spalvas – žalią ir smėlinę. Stalą uždengė staltiese, iš skirtinguose aukščiuose pakabintų lauko vazonų ir žibintų sukūrė kabantįjį sodą, seną suolą dekoravo lauko pagalvėlėmis, pakabino lempučių girliandą ir patiesė lauko sąlygoms pritaikytą kilimą, kuris ne tik suteikia jaukumo, bet ir paslepia grindų nelygumus.
 
Nusižiūrėkite idėją
Jei ir jūs norite įsirengti panašią terasą, štai keli interjero dizainerių patarimai:

1. Pirmiausia pagalvokite, kur ir kaip terasoje laikysite daiktus, kuri vieta bus skirta maisto gaminimui, kuri poilsiui ar valgymui, kokių baldų tam reikia.

2. Kuriant jaukumą, nepamainoma lauko tekstilė: senus medinius baldus galite atnaujinti ne tik juos nubeicuodami, bet ir priderinę naujas pagalvėles, užuolaidas ar kilimą.

3. Išnaudokite terasos lubas lauko apšvietimui ar augalams. Palubėje gali augti ir braškės, ir svyrančios gėlės, o jei nenorite rūpintis augalais, rinkitės ne ką prasčiau atrodančius dirbtinius.
„Lemputės, pagalvėlės, pakabinami vazonai, kilimas neatpažįstamai pakeitė erdvę, tačiau man, kaip praktiškai mamai, svarbu ir funkcionalumas. Interjero dizainerės patogesne pavertė maisto gaminimo zoną, šalia sukūrė zoną mėgautis saulės voniomis.“

Indrė Stonkuvienė
Dar šis tas apie kabančiuosius sodus...
Vazonus su augalais galima kabinti skirtinguose aukščiuose, ant balkono turėklų, statyti ant lentynų ar kur tik sugalvosite. O kad būtų kuo juos visus užpildyti, užsukite į oranžeriją šalia parduotuvės IKEA. Čia visą sezoną rasite populiarių vazoninių gėlių, dailių vazonų ir kitų sodo prekių.
 

Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

BERÄKNA

vaza, 30 cm, skaidrus stiklas

7,99

Yra daugiau variantų

ÄPPELROS

kabamasis vazonas, 12 cm, vidaus/lauko balkšva

2,99

Yra daugiau variantų

CISSAN

servetėlių laikiklis, 18x18 cm, vandens hiacintai

4,99

GRILLTIDER

spaudžiamieji buteliukai, 330 ml, plastikas/permatoma

1,99 / 2 vnt.

Įprasta kaina 2,49

ÄPPELROS

kabamasis vazonas, 27 cm, vidaus/lauko balkšva

7,99

Yra daugiau variantų
X

Pranešimas apie pasikeitusį likutį

Pirmieji sužinokite, kada jūsų norima prekė [itemName] vėl bus prekyboje.

Puiku! Dabar tiesiog laukite pranešimo.

Kai prekės [itemName] likutis sandėlyje bus pakankamas, pranešime jums el. paštu.