Pristatome itin riboto kiekio „IKEA Art Event 2019“ kilimų kolekciją, kurią sukūrė aštuoni dizaineriai iš skirtingų pasaulio šalių. Kiekvienas kilimas – unikalus meno kūrinys, atspindintis tradicinių kilimų audimo būdų ir avangardo, tatuiruočių meno bei skulptūros sintezę.
„Craig Green“
Kilimo autorius – Londone gimęs Craig Green, vadinamas vienu inovatyviausių Jungtinės Karalystės vyriškų drabužių dizainerių. 

Įvairiomis struktūromis ar net skysčiais papildytus drabužius kuriantis dizaineris savo kurtame kilime taip pat sutelkė savo originalias mintis: „Norėjau sukurti rojaus atradimo, pabėgimo iš realybės įspūdį. Tarsi tai būtų durys iš mūsų pasaulio, galinčios nuvesti kur nors kitur“, – pasakoja autorius.
„Chiaozza“
Kilimo autoriai – amerikiečių menininkų duetas Adam Frezza ir Terri Chiao, dar žinomi vardu „Chiaozza“, savo menines instaliacijas, fotografijas ir koliažus demonstravę visoje JAV.

Šis spalvotas ir žaismingas kilimo modelis yra įkvėptas pavasario Amerikos dykumos. „Spalvų blokai, sūkuriai, potėpiai ir taškai visus kviečia prigulti, pasvajoti ar prisiminti trumputes žaidimų akimirkas. Visai nesvarbu, kokio amžiaus bebūtumėte“, – savo kūrinį pristato menininkai.
„Misaki Kawai“
Kilimo autorė – japonų menininkė Misaki Kawai, kurios instaliacijos iš papjė mašė, medžio, tekstilės ir kitų medžiagų yra žinomos visame pasaulyje. 

Kūrėja tiki, kad menas yra skirtas linksmybėms. „Mane įkvepia smagūs, šelmiški ir pūkuoti dalykai, todėl itin mėgavausi kurdama šį kilimą – galų gale jis išėjo tikrai gauruotas. Kilimas patogus, nuostabių spalvų ir tikiu, kad sužavės daugelį. Nagi, paglostykite šias didžiąsias kates“, – kviečia menininkė.
„Noah Lyon“
Kilimo autorius – tarpdisciplininis menininkas Noah Lyon, gyvenantis tarp Niujorko ir Švedijos. Jo darbai eksponuojami „MoMA“, „The Tate Britain“, „The Menil Collection“, Bruklino muziejuje ir „Whitney“ Amerikos meno muziejuje. 

„Šis kilimas atspindi mūsų gyvenimo sūkurį, primenantį visatoje judančią Žemę. Dizainą įkvėpė „Navajo“ istorija apie žmogų, kuris susiduria su sūkuriais ir dvasiomis, jį mokančiomis tikrųjų gyvenimo tiesų“, – pasakoja dizaino autorius.
„SupaKitch“
Kilimo autorius – prancūzų menininkas SupaKitch, kurio eklektiškuose sprendimuose susijungia skirtingos akrilinių dažų, tatuiruočių, dervos liejimo ir kitos technikos. 

„Norėjau naujai interpretuoti klasikinį gyvūnų rašto kilimą. Svarsčiau apie įdomiausius variantus ir mintyse iškilo gyvatė. Tai toteminis, gydantis gyvūnas, simbolizuojantis atgimimą“, – savo sprendimą komentuoja menininkas.
„Filip Pagowski“
Kilimo autorius – Lenkijoje, žinomų menininkų šeimoje, gimęs Filip Pagowski, kurio energija trykštantys kūriniai išsiskiria ryškiomis formomis ir gyvybingumu. Tarp menininko klientų – „Comme Des Garcons“, „The New Yorker“, „SAKS 5th Avenue“, „Le Monde“ ir „New York Times“.

Filip savo modelyje siekė pavaizduoti audimo veiksmą: „Paveikslas vaizduoja verpimo procesą, gaminant kilimą. Tai abstraktus, begalinio modelio ritmas, sukuriantis žavingą rankų darbo netobulumą“, – dizainą apibūdina menininkas.


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą

Rezultatų nerasta
X