15 metų Justė ir 17 metų Jokūbas dalijasi vienu kambariu, kuriame dvi augančios asmenybės sunkiai išsitenka. Justė šoka ir augina gėles, Jokūbas mėgsta važinėtis riedlente ir pats jas gaminti, abu turi daug su pomėgiais susijusių daiktų ir, deja, mažokai erdvės jiems visiems sutalpinti. Todėl paauglių tėvai kreipėsi pagalbos į IKEA interjero dizainerę Dovilę. Įvertinkite pokyčius, o dar daugiau idėjų ir naudingų patarimų namams ieškokite IKEA e. kataloge.


 
Dviese viename kambaryje
Tilpti dviese beveik 19 kv. metrų kambaryje gali atrodyti ne toks jau didelis iššūkis. Tačiau kai prie dviejų paauglių dar pridedi visus jų daiktus, pomėgius ir norą turėti bent kiek privatumo... Situacija tampa kiek sudėtingesnė. Justės ir Jokūbo kambarys nebespėja augtu kartu su jais: trūksta vietos naujiems pomėgiams, o vaikiškose spintose jau seniai nebetelpa visi drabužiai. Seni baldai nedera tarpusavyje, be to, Jokūbui pradėjus gaminti riedlentes, dalis kambario virto dirbtuvėmis, tad tėvai jame pasigenda tvarkos.
Mokslams, poilsiui ir pramogoms
Atnaujindama šį kambarį, interjero dizainerė Dovilė stengėsi pateisinti visos šeimos lūkesčius: tėvai norėjo, kad jame dominuotų balta spalva ir skandinaviškas minimalizmas, o Justė ir Jokūbas – turėti daugiau asmeninės erdvės. Padalijus kambarį pusiau, dabar kiekvienas iš paauglių turi po atskirą rašomąjį stalą, lovą ir pomėgių zoną, todėl savo pusėje gali šeimininkauti kaip tinkamas.


 
Jokūbo teritorija
Atskyrus erdves, nuo šiol Jokūbas galės gaminti riedlentes prie atlenkiamo dirbtuvių stalo, įrengto spintelėje IVAR. Baigus darbą jis neužims vietos, o ir susitvarkyti bus lengviau, nes darbo įrankius ir medžiagas vaikinas galės susidėti į tam skirtas įvairių dydžių dėžes. Kad nepritrūktų šviesos, ant spintelės viršaus Dovilė pritvirtino du reguliuojamus šviestuvus SKURUP. Šalia dirbtuvių atsirado vietos ir Jokūbo riedlenčių kolekcijai – jas interjero dizainerė sudėjo ant lentynų BERGSHULT su atramomis GRANHULT. Tokias lentynas galima trumpinti pagal reikiamus matmenis – uždari laikikliai paslepia pjovimo vietą ir gražiai įrėmina.
Justės valdos
Anksčiau dėl brolio pomėgių negalėdavusiai mokytis šokių žingsnelių, dabar Justė turi spintą PAX su veidrodinėmis durimis VIKEDAL, priešais kurias palikta erdvės repeticijoms. Kad kambario centre liktų daugiau laisvos vietos, Justės daiktus interjero dizainerė perkėlė į stalčius po nauju lovos rėmu SLÄKT, ant sienų pakabintas lentynas EKET ir ant lentynėlių MOSSLANDA. Palaikyti tvarką ir greitai rasti viską, ko reikia, padeda perforuotosios lentos SKÅDIS su kabliukais ir kitais priedais bei lentyna KALLAX, skirianti brolio ir sesės rašomuosius stalus. Ją taip pat galima užpildyti knygomis ar dėžėmis su smulkesniais daiktais.


„Jei kambaryje gyvena du vaikai, ypač paaugliai, visai nebūtina jiems statyti identiškų lovų. Verčiau leiskite išsirinkti patiems. Svarbiausia, kad abu baldai tarpusavyje derėtų ir būtų funkcionalūs – šiuo atveju vieta po lova išnaudota daiktams susidėti. Tai labai praverčia mažose erdvėse, kurių nesinori apkrauti.“

IKEA interjero dizainerė Dovilė Genytė
 


Rūšiuoti pagal: Rekomenduojamas
  • Rekomenduojamas
  • Prekės kategorija
  • Kainą nuo mažiausios
  • Kainą nuo didžiausios
  • Pavadinimą
MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė

12x115 cm balta

6,99

Yra daugiau variantų

BEKVÄM

taburetė-laipteliai

43x39x50 cm balta

22,99

Yra daugiau variantų

KNAGGLIG

dėžė

46x31x25 cm pušis

12,99

Yra daugiau variantų

MOSSLANDA

paveikslų lentynėlė

12x55 cm balta

4,99

Yra daugiau variantų

LÄTTAD

stalo kilimėlis

Ø37 cm jūrų žolės/juoda

3,99

SKÅDIS

perforuotoji lenta

76x56 cm balta

14,99

Yra daugiau variantų

SKÅDIS

perforuotoji lenta

36x56 cm balta

9,99

Yra daugiau variantų

DALSKÄRR

rėmelis

21x30 cm medžio raštas/šviesi ruda

5,99

Yra daugiau variantų

DALSKÄRR

rėmelis

13x18 cm medžio raštas/šviesi ruda

3,49

Yra daugiau variantų

HANNELISE

pagalvėlė

50x50 cm įvairių spalvų

7,99

BERGSHULT

lentyna

120x30 cm balta

14,99

Yra daugiau variantų

GRANHULT

atrama

30x12 cm nikeliuotas

10 € / 2 vnt.

Yra daugiau variantų

SMYCKA

dirbtinių gėlių puokštė

31 cm vidaus/lauko žalia

1,99

Yra daugiau variantų

BERGSHULT

lentyna

120x20 cm balta

12,99

Yra daugiau variantų

DRÖNJÖNS

popieriaus atliekų krepšys

26x26x35 cm balta

4,99

IVAR

spintelė su durelėmis

40x30x160 cm pilka tinklas

75 €

EKET

spintelė

35x25x35 cm baltai beicuoto ąžuolo raštas

13 €

Yra daugiau variantų

KALLAX

lentyna

77x39x147 cm balta

54,99

Yra daugiau variantų

PAX

spinta su 2 durimis

100x38x201 cm balta/Vikedal veidrodinis stiklas

172 €

Yra daugiau variantų

BERÄKNA

vaza

15 cm skaidrus stiklas

3,49

Yra daugiau variantų

GRADVIS

vazonas

12 cm rausva

3,99
X