60 proc. mūsų baldų ir kitų prekių gaminama iš perdirbtų arba atsinaujinančių žaliavų. Siekiame, kad iki 2030 metų tokios būtų visos mūsų naudojamos žaliavos. Daugelį metų dirbame tam, kad galėtumėte įsigyti tvarių baldų už prieinamą kainą.

Naujas požiūris į plastiką

Plastikas turi daug gerų savybių: jis tvirtas, lengvas ir ypač įvairiai pritaikomas. Tačiau kai kalba pasisuka apie plastikinius šiaudelius, plastikas gali tapti tikru galvos skausmu. Norėdami sumažinti taršą plastiku, pradėjome ieškoti tvaresnės alternatyvos.

Ar tikrai reikia plastikinių šiaudelių, jei juos kuo puikiausiai galima pakeisti popieriniais? Dar geriau – tokiais, kuriems mediena gaunama iš tvariai valdomų miškų.

Atsakę sau į šį klausimą, dar 2020 metų pradžioje pašalinome vienkartinio plastiko gaminius iš asortimento ir atsisakėme naudoti juos, teikdami maitinimo paslaugas. Dabar visi mūsų šiaudeliai, stalo įrankiai, puodeliai ir lėkštės gaminami iš atsinaujinančių žaliavų.

Kai kuriuose gaminiuose atsisakyti plastiko negalime, todėl keičiame jį perdirbtu arba gaunamu iš atsinaujinančių šaltinių. Pavyzdžiui, naudojame PLA plastiką (polilaktinę rūgštį), gaminamą iš kukurūzų, cukrinių runkelių ar cukranendrių.

Kuo natūraliau, tuo geriau

Žmonėms patinka natūralios medžiagos, ypač kai kalbama apie namų tekstilę.

Medvilnė – ko gero, populiariausia medžiaga miegamojo ir vonios tekstilės gaminiuose. Ir ne be reikalo. Nuo 2015 metų visa mūsų naudojama medvilnė gaunama iš tvaresnių šaltinių. Tokiai medvilnei auginti naudojama mažiau vandens, cheminių trąšų ir pesticidų.

IKEA'oje tikime, kad kuo mažiau išmetame, tuo žemesnes kainas galime pasiūlyti, todėl mėgstame kūrybiškai panaudoti net atliekas. Vandens hiacintai, kokosų lukštai ir jūržolės įprastai laikomi piktžolėmis ir tiesiog išmetami. Bet juk šios ir panašios atsinaujinančios žaliavos gali tapti praktiškais, išskirtinio dizaino daiktais!

Trumpai tariant, daugumą natūralių pluoštų galima panaudoti gamyboje. Taip ir darome. Tad kol mes rūpinamės gamta, jūs galite mėgautis jos teikiamais turtais: patogiais, išskirtiniais ir tvirtais daiktais namams.
 

Išmintingas medienos naudojimas

Ar kada susimąstėte, kodėl IKEA asortimente tiek daug medinių baldų, pavyzdžiui, kodėl daiktų laikymo sistema IVAR gaminama iš masyvinės pušies medienos?

Mediena – tvirta ir ilgaamžė žaliava, iš kurios pagaminti baldai pasižymi išskirtine išvaizda. Kad tarnautų ilgiau, medinius baldus galima šlifuoti, beicuoti ar perdažyti. Galiausiai, medieną itin lengva perdirbti.

Tačiau geriausia, kad mediena yra atsinaujinantis išteklius – jei tik auginama ir naudojama atsakingai. Mūsų tiekėjų produkcija atitinka IWAY miškininkystės standartus, kurie draudžia naudoti medieną iš konfliktinių zonų ar nelegaliai kertamų miškų. O nuo 2020 m. pabaigos visa mūsų mediena auginama tik FSC® sertifikuotuose miškuose.
 X